Modna twarz, czyli makijaż na jesień i zimę

Warto przyjrzeć się trendem makijażowym na 2017/2018 rok, szczególnie, że będzie się działo, oj będzie!

Jak fotografować otaczający świat – praktyczne porady dla pasjonatów

Fotografowanie otaczającego świata oraz ludzi wymaga zarówno dobrego sprzętu jak i niemałych umiejętności

Smakołyki i przetwory z grzybów

Grzyby lubimy w obiadowych wersjach, jak również w postaci smakowitych przetworów.

To, co tygrysice lubią najbardziej, czyli modne buty AD 2017/2018

Wybieg może być idealną inspiracją, oryginalne, „zakręcone” buty nadają charakter całej stylizacji.

Jak przebiega ciąża – 27 tydzień

Ciąża w 27 tygodniu trwa już ok. 189 dni, jak łatwo obliczyć do rozwiązania pozostało już zdecydowanie mniej, bo ok. 91 dni.

Do kuchni marsz! Czas na jesienne przetwory

Koniec lata i jesień to idealny czas na przetwory. Na rynkach królują śliwki, morele, jabłka, gruszki, cukinie, dynie, pomidory, ogórki, papryki

Probiotyk – dobroczynne działanie przy antybiotykoterapii

W parze z antybiotykiem powinien iść skuteczny probiotyk.

Zdrowo i smacznie – dieta niskosodowa

Nadmierne spożywanie soli jest groźne dla zdrowia, dla większości z nas najlepszą opcją jest dieta niskosodowa.

Suplementacja i dieta wegańska

Optymalna zaplanowana dieta wegańska zawiera wszystkie składniki, suplementacja obejmuje głównie witaminy – B12 i D.

przeziębenie

Przeziębienie u dzieci – nie taki diabeł straszny…

Przeziębienie u dziecka to zawsze powód do troski, warto jednak mieć na względzie, że to jedyna droga do budowania odporności

Bezcenna, wiosenna uroda – mikrodermabrazja, peelingi i inne…

Zima jeszcze nie odpuszcza, ale na pewno warto już pomyśleć o tym, że dni stają się coraz dłuższe, wyskoczymy wreszcie z zimowych ubrań i już niedługo na dobre zaświeci piękne wiosenne słońce. No właśnie.. wiosna jest piękna i czekamy na nią z utęsknieniem, ale jednocześnie jasne, wiosenne słoneczko bez najmniejszych skrupułów oświetli pozimowo zmęczoną cerę i kilogramy zakamuflowane tu i ówdzie. Dlatego ostatnie dni lutego to doskonały moment na przedwiosenne zabiegi. Pamiętajmy jednak, że w przypadku przyjemności takich jak masaże, peelingi czy mikrodermabrazja cena oraz konieczność skorzystania z co najmniej kilku seansów, wymagają pewnego przygotowania.

Najpierw sprzątamy – peelingi i mikrodermabrazja
Zacznijmy jednak od tego co warto zrobić dla swojej urody, aby z dumnie podniesionym czołem powitać wiosnę. Warto wiedzieć, że wszelkie zabiegi kosmetyczne czy z zakresu medycyny estetycznej, będą o wiele skuteczniejsze, jeśli trafią na… podatny grunt. Chodzi tu oczywiście o odpowiednią przygotowaną skórę, a to zapewni nam dobrze dobrany peeling. Dlaczego? Odpowiedź jest oczywista – oczyści bowiem cerę z powierzchownej warstwy naskórka, usunie zanieczyszczenia, dzięki czemu późniejsze zabiegi i dobroczynne składniki dotrą do celu i zrobią co do nich należy – odświeża, zregenerują, wygładzą itd.
W artykule omawiającym różne rodzaje zabiegów (http://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/zabiegi-profesjonalne/mikrodermabrazja-mezoterapia-wiosenne-zabiegi-kosmetyczne-na-twarz-i-i_42643.html) czytamy m.in., że można skorzystać z:
• peelingów mechanicznych,
• peelingów enzymatycznych,
• peelingów chemicznych,
• peelingów laserowych.
Doskonałe efekty przynosi także złuszczanie poprzez mikrodermabrazję (diamentową, korundową).

peeling

Podstawa to odpowiednio dobrane oczyszczanie

Odmładzamy, wygładzamy, regenerujemy
Kiedy już przygotujemy skórę na przyjęcie tego co dobre, warto wziąć pod uwagę np. zabieg mezoterapii, w której składniki odżywcze, odmładzające itp. są aplikowane do głębszych warstw, czyli do skóry właściwej. W ten sposób działa się nie tylko powierzchownie, ale tam, gdzie odbywa się to, co ważne – procesy regeneracji, odnawiania i naprawy. W profesjonalnym gabinecie można skorzystać m.in. z mezoterapii:
• igłowej,
• mikroigłowej,
•nieinwazyjnej – bezigłowej , w której impulsy elektryczne dostarczają substancje aktywne do najgłębszych warstw skóry.
Aplikuje się wówczas starannie dobrane kompozycje substancji aktywnych, np. krzemionkę, L-karnitynę, wyciąg z karczocha, kofeinę, witaminy.

mezoterapia

Doskonałe efekty zapewnia mezoterapia

Nie bójmy się kosztów
Niestety na tym pięknym świecie wszystko ma swoją (często wysoką) cenę, a zatem mówiąc o przygotowaniach do wiosny warto wziąć pod uwagę również ten aspekt. Szczególnie, że dla skuteczności zabiegów działa z reguły prawo serii, czyli trzeba liczyć się z co najmniej kilkoma seansami. We wspomnianym powyżej artykule czytamy m.in. o tym, że w przypadku peelingu czy mikrodermabrazji cena pojedynczego zabiegu nie jest co prawda poza zasięgiem, ale już przy kilku spotkaniach koszty robią się bardziej poważne. Na szczęście nie jesteśmy tylko straszone rosnącymi wydatkami, pojawia się też słuszna sugestia…od czego są szybkie i łatwo dostępne pożyczki. Wiem coś o tym, korzystam czasami wychodząc z założenia, że czego oczy nie widzą tego sercu nie żal. Co w wolnym tłumaczeniu oznacza, że małżonek zachwyci się nową sukienką, fryzurą czy… odświeżoną buzią, nie wiedząc, jaki jest realny koszt kobiecej urody.

vivus

Nie takie straszne koszty jak je malują…

 

Zdjęcia: shutterstock, vivus.pl

About The Author

Reply