Żywienie niemowląt – jak przygotować mleko modyfikowane

Wybór odpowiedniej mieszanki i wiedza o tym, jak przygotować mleko modyfikowane, są bardzo ważne dla każdej młodej mamy

Grecja – doskonały pomysł na udany urlop

Greca to wymarzony i zawsze modny kierunek wyjazdów urlopowych i wycieczek krajoznawczych

Wiosenne przeziębienie u dzieci

Przeziębienie u dzieci nie jest stanem wyjątkowym, w okresie budowania odporności dzieci chorują nawet kilkanaście razy w ciągu roku

Motywy roślinne, ekologia i egzotyka we wnętrzach

Bardzo modne motywy roślinne mogą stanowić główny motyw, ale także efektowne dodatki, dekoracje, akcesoria.

zdobienie paznokci

Stemplowanie paznokci – jak zacząć?

Stemplowanie paznokci to jedna z najpopularniejszych obecnie metod ich zdobienia. Pozwala ona dość szybko i łatwo zamienić zwykły manicure w mało dzieło sztuki. I to bez czasochłonnego i wymagającego ręcznego malowania wzorów. Teraz wystarczy odbicie wzorów z płytek oraz przeniesienie ich na paznokci. I gotowe!

Jak zacząć biegać – oto jest pytanie…

Kluczowe znaczenie ma odpowiedź na pytanie – jak zacząć biegać tak, aby stało się to pasją, przyzwyczajeniem, czymś ważnym, a nawet niezbędnym.

Niebanalne buty na wiosnę

Wyobraźni projektantom nie brakuje i zapewniają nam prawdziwy diabelski młyn z butami

lampa do paznokci

Lampa LED do paznokci – jak dobrze wybrać?

Manicure żelowy i hybrydowy cieszy się dziś ogromną popularnością. I nie ma się co dziwić, jego wykonanie nie jest wcale skomplikowane, a pozwala na uzyskanie trwałego efektu, dzięki czemu paznokcie są bardzo zadbane i atrakcyjne.

Co na kaszel dla małego dziecka

Co na kaszel u najmłodszych pacjentów? Jak ulżyć i nie zakłócać mechanizmu samooczyszczania dróg oddechowych

Dlaczego smakuje nam kurczak w sosie kurkowym?

Często sięgam po przepisy na dania z drobiu, np. takie jak kurczak w sosie kurkowym.

Dlaczego smakuje nam kurczak w sosie kurkowym?

Zdrowe i smaczne jedzenie –  na to stawiam w codziennej diecie. Dlatego dość często sięgam po sprawdzone przepisy na dania z drobiu. Na przykład takie jak nasze ostatnie odkrycie, jakim jest kurczak w sosie kurkowym. Sceptykom, którzy mają wątpliwości co do drobiu, od razu wyjaśniam – w naszej kuchni króluje do dawna Zagrodowy.

Dlaczego właśnie kurczak…?

Przede wszystkim dlatego, że jest smaczny, delikatny i chudy. Z jednej strony mamy mięso bogate w dobrze  przyswajalne białko, składniki mineralne i witaminy. Z drugiej – możliwość przygotowania dań smacznych i niskokalorycznych (filet z piersi dostarcza mniej niż 100 kalorii na 100g). Atutem jest też możliwość przyrządzania kurczaka na wiele różnych sposobów. Wiele przepisów proponuje nawet producent Zagrodowego.

udka

Kurczak – idealny w daniach obiadowych

 

sałatka

Delikatna, chuda pierś – w smacznych sałatkach

A dlaczego Zagrodowy?

Jeśli ma być i smacznie i zdrowo trzeba wybrać taką markę, która oferuje mięso z kurcząt hodowanych w tradycyjny sposób. Bez przyspieszania wzrostu i na naturalnej karmie. Zagrodowy to kurczak hodowany na spokojnym Podlasiu, w małych gospodarstwach. Ma dostęp do świeżego powietrza, a jego karma jest wolna od GMO. Właśnie dlatego rosół u nas smakuje jak u babci, a wspomniany kurczak w sosie kurkowym stał się naszym kolejnym daniem popisowym.

kury

Ekologiczna, tradycyjna hodowla

 

rosół

Dzięki temu serwujemy prawdziwy, domowy rosół

 

Oczywiście przepis na ten przysmak znalazłam na stronie internetowej Zagrodowego :). Co ważne wykorzystuje się tu niskokaloryczną, chudą pierś z kurczaka.

Zdjęcia: pixabay.com, zagrodowy.pl

About The Author

Reply