Kosmetyki Baby Dove – opinie mam są najcenniejsze

Szampon, krem czy balsam weryfikują mamy, które obserwują i oceniają, polecając te najlepsze.

Schudnij na wiosnę – zdrowa dieta i ruch

Przed nadejściem wiosny wiele osób myśli o zrzuceniu zbędnych kilogramów, które tak łatwo zgromadzić zimą.

Jak wybrać wyjątkowy prezent na 8 marca

Dobry pomysł na prezent na dzień kobiet jest zawsze mile widziany.

Kolory wiosny w garderobie i na głowie

Zestawienie najgorętszych kolorów na dany sezon przygotowuje znany na całym świecie Instytut Pantone.

Spójrz w przyszłość – najpopularniejsze kierunki studiów

Dziś młodzi ludzie studiują mając w perspektywie karierę, satysfakcjonującą pracę i dobre zarobki.

Cynamon – na zdrowie!

Cynamon to nie tylko korzenny aromat, ale też wiele cennych składników i właściwości korzystnych dla naszego zdrowia.

Bezpieczne i skuteczne bakterie kwasu mlekowego

Żywe kultury bakterii to drobnoustroje, które odpowiednio dawkowane, będą mieć korzystny wpływ na zdrowie

Zaburzenia snu – skąd się biorą i jak sobie z nimi radzić

Zaburzenia snu dotyczą naprawdę dużej ilości osób i stają się poważnym wyzwaniem dla medycyny.

Piękna fryzura dla psiego pupila

Piesek wyczesany, czysty i zadbany to nie tylko kwestia estetyki i domena rasowych, wystawowych czworonogów. Warto wiedzieć, że każdy psiak, stylowy maltańczyk, energiczny terier i przesympatyczny kundelek, ma swoje potrzeby w tym zakresie. Czesanie psów, dbałość o zdrową, ładną sierść to żadna fanaberia, to podstawa pielęgnacji. Oczywiście zabiegi te wyglądają różnie w zależności od rodzaju sierści, jej długości oraz przeznaczenia pupila (np. na wystawy). Wszystkie pieski chcą być zadbane Nie trzeba być znawcą tematu, aby wiedzieć, że pielęgnacja psa może wyglądać różnie. Malutki york wymaga więcej zachodu, kosmetyków i wiedzy niż o wiele większy golden retriever czy labrador. Inne zabiegi

Ruskorex – maść i czopki na „wstydliwy” problem

Profilaktyka, konsultacja lekarska, odpowiednia terapia w razie konieczności (np. leki takie jak Ruskorex)

Dlaczego mamy wybierają mleko Nestle Junior

Coraz bardziej aktywny maluszek, po ukończeniu pierwszego roku życia nadal wymaga specyficznej diety, opracowanej z myślą o potrzebach małego dziecka. Z jednej strony rośnie ciekawość nowych smaków i zapotrzebowanie na energetyczne posiłki, z drugiej – układ pokarmowy dziecka wciąż nie jest w pełni dojrzały i przygotowany na „dorosłe menu”. Jednym z istotnych elementów takiej diety pozostaje mleko (karmienie naturalne albo modyfikowane mleko np. Nestle Junior).

W przypadku małych dzieci składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego rozwoju powinny być dostarczane w odpowiednio zbilansowanej diecie. Niestety okazuje się, że już po pierwszym roku życia pojawiają się istotne i znaczące niedobory dotyczące m.in. tak ważnych składników jak żelazo czy wapń.

Dlaczego żelazo musi znaleźć się w diecie dziecka?

Zapotrzebowanie na żelazo pierwszych urodzinach maluszka wynosi 7 mg na kg masy ciała i prawidłowa dieta powinna pokryć je całkowicie. Żelazo jest składnikiem niezbędnym, ponieważ bierze udział w procesie tworzenia krwi, mięśni oraz transporcie tlenu z płuc do wszystkich komórek organizmu. Najbardziej oczywistą konsekwencją niedoborów żelaza będzie zatem anemia (zbyt niska podaż żelaza jest przyczyną 40% przypadków niedokrwistości u najmłodszych). Żelazo jest także nieodzowne dla prawidłowego rozwoju układu nerwowego i budowania odporności. Stąd też braki tego pierwiastka skutkują zaburzeniem procesów poznawczych, rozwoju psychomotorycznego, przyswajania wiedzy. Źródłem żelaza w diecie są m/in.  mięso, jaja, ryby, odpowiednie produkty mleczne, brokuły, morele.

dziecko

Dieta dziecka bogata w żelazo, wapń i witaminy

Dieta dziecka musi zawierać odpowiednią ilość wapnia

Zapotrzebowanie na wapń jest związane z wiekiem i w przypadku małych dzieci wynosi 800 – 1200 mg na dobę. Wszyscy wiemy, że ten pierwiastek jest podstawowym budulcem zdrowych mocnych kości i zębów. Ale to nie wszystko – wapń bierze także udział w procesach krzepnięcia krwi, utrzymuje właściwe napięcie i pobudliwość mięśni szkieletowych oraz serca. Niedobory wapnia skutkują przede wszystkim zaburzeniami rozwoju masy kostnej. Objawiają się też zaparciami, tendencją do wysypki oraz bolesnymi skurczami mięśni. Najlepsze źródła białka w diecie dziecka to mleko i jego przetwory oraz migdały, jarmuż, figi.

Mleko na miarę potrzeb

Dieta dziecka po 1 r.ż. nadal musi zawierać mleko (matczyne albo odpowiednie – modyfikowane). W jadłospisie maluszka na tym etapie rozwoju konieczne są 2 porcje mleka modyfikowanego oraz 1 porcja produktów mlecznych, np. kaszka, deserek, jogurt, kefir, maślanka, twarożek, ser. Wiele mam wybiera mleko Nestle Junior (naturalne albo waniliowe) ze względu na jego kompletny i zbilansowany skład:

  • odpowiednia ilość białka
  • wapń,
  • witamina D,
  • żelazo,
  • 10 witamin.

Nie bez znaczenia jest oczywiście fakt, że większość maluchów lubi smak mleka dla aktywnych Juniorów.

nestle junior

Mleko Nestle Junior

waniliowe

Mleko Nestle Junior o smaku waniliowym

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdjęcia: pixabay.com, zdrowystartwprzyszlosc.pl

About The Author

Reply