Jak dbać o włosy – letnie wyzwania

Co zrobić, żeby po udanych wakacjach nie wyglądać jak strach na wróble, jak dbać o włosy?

Cytrynowo i zdrowo, czyli dobry tran dla dzieci

Warto wiedzieć jaki tran wybrać, aby zaspokoić zapotrzebowanie młodego organizmu.

Skuteczne, nowoczesne i ergonomiczne myjki ciśnieniowe

Myjki ciśnieniowe Husqvarna są łatwe w obsłudze, a jednocześnie bardzo skuteczne

Purina Beyond – dla zdrowia psich smakoszy

Na uwagę zasługują na pewno nowe karmy Purina Beyond, zbilansowane, pełnowartościowe, oparte na wysokiej jakości, naturalnych składnikach

Wolontariat – warto pomagać!

Wolontariat staje się sposobem na życie wielu osób – każdy może pomagać w takim zakresie na jaki go stać

plaża

Dlaczego warto wybrać się na urlop przed sezonem

Urlop przed sezonem to sposób na oszczędności, relaks i ucieczkę od tłumu turystów.

kozłowka

Zwiedzanie, relaks, piękne krajobrazy – turysto odwiedź lubelskie!

Wele ciekawego czeka na nas na wchodzie kraju, np. w mniej obleganym regionie województwa lubelskiego.

Grillowanie nie tylko na działce – grille elektryczne

TEFAL – grille elektryczne tego producenta są proste w obsłudze, ale można na nich przyrządzić naprawdę wyjątkowe dania.

Dieta i suplementacja – minerały i witaminy w ciąży

Zapotrzebowanie na minerały, składniki odżywcze oraz witaminy w ciąży jest wyższe.

odzież do jogi

Odzież do jogi unikalny look i design

Na pierwszy rzut oka zajęcia jogi mogą wydawać się proste, statyczne. Wystarczy jednak spróbować, aby przekonać się, że: po pierwsze joga to wymagająca forma aktywności, po drugie… pozytywnie wciąga i uzależnia. Jest to jednak nałóg wyjątkowo dobroczynny dla ciała i ducha, a także okazja do skompletowania bardzo interesującej garderoby. Ubrania do jogi charakteryzują się bowiem świetną jakością i naprawdę efektownym wzornictwem. Komfortowe ubrania do jogi Strój do jogi musi spełniać pewne wymagania, aby był praktyczny, funkcjonalny, nie ograniczał swobody ruchów, a tym samym nie zakłócał specyficznej filozofii tego treningu. Joga  to nie tylko sekwencje ruchów, ćwiczeń, ale także „coś dla

Dlaczego mamy wybierają mleko Nestle Junior

Coraz bardziej aktywny maluszek, po ukończeniu pierwszego roku życia nadal wymaga specyficznej diety, opracowanej z myślą o potrzebach małego dziecka. Z jednej strony rośnie ciekawość nowych smaków i zapotrzebowanie na energetyczne posiłki, z drugiej – układ pokarmowy dziecka wciąż nie jest w pełni dojrzały i przygotowany na „dorosłe menu”. Jednym z istotnych elementów takiej diety pozostaje mleko (karmienie naturalne albo modyfikowane mleko np. Nestle Junior).

W przypadku małych dzieci składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego rozwoju powinny być dostarczane w odpowiednio zbilansowanej diecie. Niestety okazuje się, że już po pierwszym roku życia pojawiają się istotne i znaczące niedobory dotyczące m.in. tak ważnych składników jak żelazo czy wapń.

Dlaczego żelazo musi znaleźć się w diecie dziecka?

Zapotrzebowanie na żelazo pierwszych urodzinach maluszka wynosi 7 mg na kg masy ciała i prawidłowa dieta powinna pokryć je całkowicie. Żelazo jest składnikiem niezbędnym, ponieważ bierze udział w procesie tworzenia krwi, mięśni oraz transporcie tlenu z płuc do wszystkich komórek organizmu. Najbardziej oczywistą konsekwencją niedoborów żelaza będzie zatem anemia (zbyt niska podaż żelaza jest przyczyną 40% przypadków niedokrwistości u najmłodszych). Żelazo jest także nieodzowne dla prawidłowego rozwoju układu nerwowego i budowania odporności. Stąd też braki tego pierwiastka skutkują zaburzeniem procesów poznawczych, rozwoju psychomotorycznego, przyswajania wiedzy. Źródłem żelaza w diecie są m/in.  mięso, jaja, ryby, odpowiednie produkty mleczne, brokuły, morele.

dziecko

Dieta dziecka bogata w żelazo, wapń i witaminy

Dieta dziecka musi zawierać odpowiednią ilość wapnia

Zapotrzebowanie na wapń jest związane z wiekiem i w przypadku małych dzieci wynosi 800 – 1200 mg na dobę. Wszyscy wiemy, że ten pierwiastek jest podstawowym budulcem zdrowych mocnych kości i zębów. Ale to nie wszystko – wapń bierze także udział w procesach krzepnięcia krwi, utrzymuje właściwe napięcie i pobudliwość mięśni szkieletowych oraz serca. Niedobory wapnia skutkują przede wszystkim zaburzeniami rozwoju masy kostnej. Objawiają się też zaparciami, tendencją do wysypki oraz bolesnymi skurczami mięśni. Najlepsze źródła białka w diecie dziecka to mleko i jego przetwory oraz migdały, jarmuż, figi.

Mleko na miarę potrzeb

Dieta dziecka po 1 r.ż. nadal musi zawierać mleko (matczyne albo odpowiednie – modyfikowane). W jadłospisie maluszka na tym etapie rozwoju konieczne są 2 porcje mleka modyfikowanego oraz 1 porcja produktów mlecznych, np. kaszka, deserek, jogurt, kefir, maślanka, twarożek, ser. Wiele mam wybiera mleko Nestle Junior (naturalne albo waniliowe) ze względu na jego kompletny i zbilansowany skład:

  • odpowiednia ilość białka
  • wapń,
  • witamina D,
  • żelazo,
  • 10 witamin.

Nie bez znaczenia jest oczywiście fakt, że większość maluchów lubi smak mleka dla aktywnych Juniorów.

nestle junior

Mleko Nestle Junior

waniliowe

Mleko Nestle Junior o smaku waniliowym

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdjęcia: pixabay.com, zdrowystartwprzyszlosc.pl

About The Author

Reply