Skuteczny i przyswajalny magnez z witaminą B6

Magne B6 – optymalne połączenie magnezu z witaminą B6.

Cukrzyca u kota – jedna z częstszych chorób endokrynologicznych

Cukrzyca, według obowiązującej definicji WHO, jest chorobą (a właściwie grupą chorób o złożonej etiologii) związaną z niedostatecznym wytwarzaniem i/lub działaniem insuliny oraz stanami hiperglikemii. Cukrzyca pierwotna obejmuje typy 1 oraz 2. U kotów stwierdza się, że jest to jedna z najczęściej występujących chorób endokrynologicznych. Co więcej, liczba zachorowań kociaków na cukrzycę stale wzrasta. W latach 60. i 70. ubiegłego wieku, odsetek kotów zmagających się z cukrzycą wynosił jeden przypadek na 1500. Lata 90. to już jeden przypadek zachorowania, na 250 kotów. Cukrzyca u kota staje się zatem dużym problemem dotyczącym całej populacji. Co powoduje cukrzycę u kota? Zaburzenia funkcjonowania trzustki

Domowe sposoby i skuteczny syrop na kaszel dla dzieci

Skuteczne sposoby oraz dobry syrop na kaszel dla dzieci to swoisty niezbędnik każdego rodzica

Kochamy kundelki!

Kochamy kundelki. Dla wielu osób to absolutnie bezdyskusyjne i prawdziwe stwierdzenie.

Vademecum rodzica – jak przewijać noworodka

Kiedy w grę wchodzi przewijanie noworodka, na początku pojawia się u rodziców obawa…

Biegunka u niemowlaka – elektrolity i probiotyki

Biegunka u niemowlaka niesie ryzyko odwodnienia, którego nigdy nie można lekceważyć.

Skuteczne leczenie i domowe sposoby na grypę

Dobrze zaopatrzona apteczka, domowe sposoby na grypę i przeziębienie oraz zdrowy rozsądek – to nasz jesienno – zimowy zestaw obowiązkowy

Smacznie, zdrowo, egzotycznie – pierś z kurczaka w sosie curry

Egzotyczny klasyk kulinarny, pierś z kurczaka w sosie curry – smacznie i zdrowo

Chrup orzechy na zdrowie!

Orzechy – najcenniejsze z bakalii, wyjątkowo wartościowe i smaczne.

Dieta i trening na redukcję – ogólne zasady

Dieta oraz trening będą skuteczne, jeśli określimy cel i dostosujemy plan treningowy oraz menu do tego celu.

Dlaczego mamy wybierają mleko Nestle Junior

Coraz bardziej aktywny maluszek, po ukończeniu pierwszego roku życia nadal wymaga specyficznej diety, opracowanej z myślą o potrzebach małego dziecka. Z jednej strony rośnie ciekawość nowych smaków i zapotrzebowanie na energetyczne posiłki, z drugiej – układ pokarmowy dziecka wciąż nie jest w pełni dojrzały i przygotowany na „dorosłe menu”. Jednym z istotnych elementów takiej diety pozostaje mleko (karmienie naturalne albo modyfikowane mleko np. Nestle Junior).

W przypadku małych dzieci składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego rozwoju powinny być dostarczane w odpowiednio zbilansowanej diecie. Niestety okazuje się, że już po pierwszym roku życia pojawiają się istotne i znaczące niedobory dotyczące m.in. tak ważnych składników jak żelazo czy wapń.

Dlaczego żelazo musi znaleźć się w diecie dziecka?

Zapotrzebowanie na żelazo pierwszych urodzinach maluszka wynosi 7 mg na kg masy ciała i prawidłowa dieta powinna pokryć je całkowicie. Żelazo jest składnikiem niezbędnym, ponieważ bierze udział w procesie tworzenia krwi, mięśni oraz transporcie tlenu z płuc do wszystkich komórek organizmu. Najbardziej oczywistą konsekwencją niedoborów żelaza będzie zatem anemia (zbyt niska podaż żelaza jest przyczyną 40% przypadków niedokrwistości u najmłodszych). Żelazo jest także nieodzowne dla prawidłowego rozwoju układu nerwowego i budowania odporności. Stąd też braki tego pierwiastka skutkują zaburzeniem procesów poznawczych, rozwoju psychomotorycznego, przyswajania wiedzy. Źródłem żelaza w diecie są m/in.  mięso, jaja, ryby, odpowiednie produkty mleczne, brokuły, morele.

dziecko

Dieta dziecka bogata w żelazo, wapń i witaminy

Dieta dziecka musi zawierać odpowiednią ilość wapnia

Zapotrzebowanie na wapń jest związane z wiekiem i w przypadku małych dzieci wynosi 800 – 1200 mg na dobę. Wszyscy wiemy, że ten pierwiastek jest podstawowym budulcem zdrowych mocnych kości i zębów. Ale to nie wszystko – wapń bierze także udział w procesach krzepnięcia krwi, utrzymuje właściwe napięcie i pobudliwość mięśni szkieletowych oraz serca. Niedobory wapnia skutkują przede wszystkim zaburzeniami rozwoju masy kostnej. Objawiają się też zaparciami, tendencją do wysypki oraz bolesnymi skurczami mięśni. Najlepsze źródła białka w diecie dziecka to mleko i jego przetwory oraz migdały, jarmuż, figi.

Mleko na miarę potrzeb

Dieta dziecka po 1 r.ż. nadal musi zawierać mleko (matczyne albo odpowiednie – modyfikowane). W jadłospisie maluszka na tym etapie rozwoju konieczne są 2 porcje mleka modyfikowanego oraz 1 porcja produktów mlecznych, np. kaszka, deserek, jogurt, kefir, maślanka, twarożek, ser. Wiele mam wybiera mleko Nestle Junior (naturalne albo waniliowe) ze względu na jego kompletny i zbilansowany skład:

  • odpowiednia ilość białka
  • wapń,
  • witamina D,
  • żelazo,
  • 10 witamin.

Nie bez znaczenia jest oczywiście fakt, że większość maluchów lubi smak mleka dla aktywnych Juniorów.

nestle junior

Mleko Nestle Junior

waniliowe

Mleko Nestle Junior o smaku waniliowym

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdjęcia: pixabay.com, zdrowystartwprzyszlosc.pl

About The Author

Reply