SuperOwoc! Czereśnie – słodko i zdrowo

Rozkoszując się smakiem czereśni warto wiedzieć, że mają one kompleksowy i dobroczynny wpływ na nasze zdrowie.

Wrzody żołądka – objawy, przyczyny, charakterystyka

Choroba wrzodowa żołądka i jej objawy dotyczą statystycznie od 5 do 10% populacji

Kleszcz łąkowy, psi, pospolity… wszystkie groźne!

Jak atakuje kleszcz, jakie są rodzaje (np. kleszcz psi, kleszcz łąkowy czy… obrzeżek gołębień).

Dlaczego warto przesiąść się na rower

Oszczędność, czasu, poznawanie okolicy, proekologiczna postawa i coś dla ciała i dla ducha – warto wsiąść na rower

Dlaczego warto jeść lody

Nie do końca wiemy czy lody są zdrowe czy nie, tuczą czy można jeść je w czasie diety

Latem pokaż zadbane, gładkie nogi

Nogi nie muszą być do samej szyi i idealnie zgrabne, ale na pewno powinny być zadbane i gładkie

Sezon na… alergiczny nieżyt nosa

Dla wielu osób bujnie rozkwitająca zieleń oznacza uciążliwe, przykre objawy, takie jak alergiczny nieżyt nosa

Jak dbać o włosy – letnie wyzwania

Co zrobić, żeby po udanych wakacjach nie wyglądać jak strach na wróble, jak dbać o włosy?

Cytrynowo i zdrowo, czyli dobry tran dla dzieci

Warto wiedzieć jaki tran wybrać, aby zaspokoić zapotrzebowanie młodego organizmu.

Skuteczne, nowoczesne i ergonomiczne myjki ciśnieniowe

Myjki ciśnieniowe Husqvarna są łatwe w obsłudze, a jednocześnie bardzo skuteczne

Jesienna apteczka – skuteczny lek na zatoki

Przejmujący chłód, szarugi i deszcze. To dość typowa aura późną jesienią, również zimą bywa właśnie tak w naszym klimacie. A to wręcz idealne warunki dla rozprzestrzeniania się wirusów, bakterii oraz infekcji, w tym niebezpiecznej grypy. Towarzyszą im nieprzyjemne objawy, takie jak gorączka, ból gardła, zatok, głowy. Warto zatem zaopatrzyć już wcześniej apteczkę w skuteczny środek na gorączkę, lek na zatoki i na ból głowy.

Dlaczego cierpimy na zapalenie zatok
Jednym z wyjątkowo uciążliwych objawów występujących waz z infekcjami grypowymi i przeziębieniami są dolegliwości w obrębie zatok. Każdy kto borykał się z zapaleniem zatok doskonale wie jak dotkliwe i uciążliwe jest to schorzenie. Niestety objawy ze strony zatok mogą pojawić się z różnych przyczyn. Z reguły mają związek z działaniem chorobotwórczych wirusów oraz bakterii, czyli jesienne i zimowe infekcje sprzyjają rozwojowi stanów zapalnych zatok. Warto jednak wiedzieć, że powodem choroby mogą być też infekcje grzybicze, niewyleczone, przewlekłe schorzenia górnych dróg oddechowych. Jak łatwo się domyślić na problemy z zatokami szczególne podatne są także osoby z alergiami, chorzy na astmę i z alergicznym katarem. Pamiętajmy także o tym, że nawet zwykłe, niezbyt groźne przeziębienie może być początkiem nawracających problemów z zatokami. Dlatego tak istotne jest wyleczenie nawet pozornie niegroźnych infekcji.

przeziębienie

Przeziębienie, grypa – sprzyjają objawom ze strony zatok

Jakie są typowe objawy stanów zapalnych zatok
Na pewno należy zwracać szczególną uwagę na długo utrzymujące się objawy. Zwłaszcza na katar, który nie mija jak w popularnym powiedzeniu – po tygodniu lub po 7 dniach. Zaobserwujmy także, czy wraz z przewlekłym katarem nie odczuwamy często bólu głowy w okolicy czoła i nasady nosa. W przebiegu stanów zapalnych zatok bóle nasilają się rano oraz przy pochylaniu się. Taki zestaw symptomów może niestety świadczyć o zapaleniu zatok, nawet jeśli pierwotne schorzenie (np. przeziębienie) już minęło. Trzeba wówczas reagować szybko, aby stan zapalny nie rozwijał się dalej. A zatem konieczny będzie sprawdzony lek na zatoki.

katar

Nie lekceważymy przewlekłego kataru

Warto wybrać skuteczny lek objawy infekcji
Taki środek należałoby zastosować od razu, kiedy zaobserwujemy pierwsze objawy infekcji. Zwłaszcza, że nowoczesny, kompleksowo działający lek na zatoki będzie działał również na typowe przeziębieniowe dolegliwości. Na przykład Infex Zatoki rozprawia się tym co w grypie czy przeziębieniu wyjątkowo uciążliwe – z bólem, gorączką, obrzękiem śluzówki nosa, katarem. Skuteczność leku wynika z kombinacji substancji aktywnych – ibuprofenu oraz pseudoefedryny.
Ibuprofen to nic innego niż tzw. NLPZ, czyi niesteroidowy lek przeciwzapalny, który zwalcza ból, gorączkę oraz stan zapalny. Z kolei pseudoefedryna to substancja, która wpływa na receptory znajdujące się w błonie śluzowej dróg oddechowych. Dlatego jest wysoce skuteczna w leczeniu zatok, oskrzeli, kataru. Połączenie tych dwóch substancji to lek na zatoki, na gorączkę, ból głowy, na uciążliwy katar. Dodatkowo o działaniu przeciwzapalnym.

infex

Stosujemy skuteczny lek zawierający ibuprofen i pseudofedrynę

 

Zdjęcia: tevazdrowiewdobrejcenie.pl, shutterstock

About The Author

Reply