Żywienie niemowląt – jak przygotować mleko modyfikowane

Wybór odpowiedniej mieszanki i wiedza o tym, jak przygotować mleko modyfikowane, są bardzo ważne dla każdej młodej mamy

Grecja – doskonały pomysł na udany urlop

Greca to wymarzony i zawsze modny kierunek wyjazdów urlopowych i wycieczek krajoznawczych

Wiosenne przeziębienie u dzieci

Przeziębienie u dzieci nie jest stanem wyjątkowym, w okresie budowania odporności dzieci chorują nawet kilkanaście razy w ciągu roku

Motywy roślinne, ekologia i egzotyka we wnętrzach

Bardzo modne motywy roślinne mogą stanowić główny motyw, ale także efektowne dodatki, dekoracje, akcesoria.

zdobienie paznokci

Stemplowanie paznokci – jak zacząć?

Stemplowanie paznokci to jedna z najpopularniejszych obecnie metod ich zdobienia. Pozwala ona dość szybko i łatwo zamienić zwykły manicure w mało dzieło sztuki. I to bez czasochłonnego i wymagającego ręcznego malowania wzorów. Teraz wystarczy odbicie wzorów z płytek oraz przeniesienie ich na paznokci. I gotowe!

Jak zacząć biegać – oto jest pytanie…

Kluczowe znaczenie ma odpowiedź na pytanie – jak zacząć biegać tak, aby stało się to pasją, przyzwyczajeniem, czymś ważnym, a nawet niezbędnym.

Niebanalne buty na wiosnę

Wyobraźni projektantom nie brakuje i zapewniają nam prawdziwy diabelski młyn z butami

lampa do paznokci

Lampa LED do paznokci – jak dobrze wybrać?

Manicure żelowy i hybrydowy cieszy się dziś ogromną popularnością. I nie ma się co dziwić, jego wykonanie nie jest wcale skomplikowane, a pozwala na uzyskanie trwałego efektu, dzięki czemu paznokcie są bardzo zadbane i atrakcyjne.

Co na kaszel dla małego dziecka

Co na kaszel u najmłodszych pacjentów? Jak ulżyć i nie zakłócać mechanizmu samooczyszczania dróg oddechowych

Dlaczego smakuje nam kurczak w sosie kurkowym?

Często sięgam po przepisy na dania z drobiu, np. takie jak kurczak w sosie kurkowym.

Jesienna apteczka – skuteczny lek na zatoki

Przejmujący chłód, szarugi i deszcze. To dość typowa aura późną jesienią, również zimą bywa właśnie tak w naszym klimacie. A to wręcz idealne warunki dla rozprzestrzeniania się wirusów, bakterii oraz infekcji, w tym niebezpiecznej grypy. Towarzyszą im nieprzyjemne objawy, takie jak gorączka, ból gardła, zatok, głowy. Warto zatem zaopatrzyć już wcześniej apteczkę w skuteczny środek na gorączkę, lek na zatoki i na ból głowy.

Dlaczego cierpimy na zapalenie zatok
Jednym z wyjątkowo uciążliwych objawów występujących waz z infekcjami grypowymi i przeziębieniami są dolegliwości w obrębie zatok. Każdy kto borykał się z zapaleniem zatok doskonale wie jak dotkliwe i uciążliwe jest to schorzenie. Niestety objawy ze strony zatok mogą pojawić się z różnych przyczyn. Z reguły mają związek z działaniem chorobotwórczych wirusów oraz bakterii, czyli jesienne i zimowe infekcje sprzyjają rozwojowi stanów zapalnych zatok. Warto jednak wiedzieć, że powodem choroby mogą być też infekcje grzybicze, niewyleczone, przewlekłe schorzenia górnych dróg oddechowych. Jak łatwo się domyślić na problemy z zatokami szczególne podatne są także osoby z alergiami, chorzy na astmę i z alergicznym katarem. Pamiętajmy także o tym, że nawet zwykłe, niezbyt groźne przeziębienie może być początkiem nawracających problemów z zatokami. Dlatego tak istotne jest wyleczenie nawet pozornie niegroźnych infekcji.

przeziębienie

Przeziębienie, grypa – sprzyjają objawom ze strony zatok

Jakie są typowe objawy stanów zapalnych zatok
Na pewno należy zwracać szczególną uwagę na długo utrzymujące się objawy. Zwłaszcza na katar, który nie mija jak w popularnym powiedzeniu – po tygodniu lub po 7 dniach. Zaobserwujmy także, czy wraz z przewlekłym katarem nie odczuwamy często bólu głowy w okolicy czoła i nasady nosa. W przebiegu stanów zapalnych zatok bóle nasilają się rano oraz przy pochylaniu się. Taki zestaw symptomów może niestety świadczyć o zapaleniu zatok, nawet jeśli pierwotne schorzenie (np. przeziębienie) już minęło. Trzeba wówczas reagować szybko, aby stan zapalny nie rozwijał się dalej. A zatem konieczny będzie sprawdzony lek na zatoki.

katar

Nie lekceważymy przewlekłego kataru

Warto wybrać skuteczny lek objawy infekcji
Taki środek należałoby zastosować od razu, kiedy zaobserwujemy pierwsze objawy infekcji. Zwłaszcza, że nowoczesny, kompleksowo działający lek na zatoki będzie działał również na typowe przeziębieniowe dolegliwości. Na przykład Infex Zatoki rozprawia się tym co w grypie czy przeziębieniu wyjątkowo uciążliwe – z bólem, gorączką, obrzękiem śluzówki nosa, katarem. Skuteczność leku wynika z kombinacji substancji aktywnych – ibuprofenu oraz pseudoefedryny.
Ibuprofen to nic innego niż tzw. NLPZ, czyi niesteroidowy lek przeciwzapalny, który zwalcza ból, gorączkę oraz stan zapalny. Z kolei pseudoefedryna to substancja, która wpływa na receptory znajdujące się w błonie śluzowej dróg oddechowych. Dlatego jest wysoce skuteczna w leczeniu zatok, oskrzeli, kataru. Połączenie tych dwóch substancji to lek na zatoki, na gorączkę, ból głowy, na uciążliwy katar. Dodatkowo o działaniu przeciwzapalnym.

infex

Stosujemy skuteczny lek zawierający ibuprofen i pseudofedrynę

 

Zdjęcia: tevazdrowiewdobrejcenie.pl, shutterstock

About The Author

Reply