Bolące stawy – reumatyzm i inne przyczyny

Najczęściej bolące stawy kojarzymy z reumatyzmem, ale to nie jedyna przyczyna takich dolegliwości.

Ból brzucha – gdzie boli i dlaczego

Ból brzucha to wyzwanie dla pacjenta i diagnostyki i jedna z najczęściej zgłaszanych dolegliwości

Pyszne pasztety – na śniadanie i od święta

Parafrazując słowa poety możemy z dumą powiedzieć, że Polacy nie gęsi i swoje pasztety mają

Przygotuj włosy do zimy

Sezon jesienno – zimowy bywa największym wyzwaniem dla włosów

Fosfolipidy – dlaczego są tak ważne dla wątroby

Pojęcia takie jak hepatocyty, fosfolipidy czy też funkcje wątroby, powinny być nam znane.

Jesień w parku – dla zdrowia i dla zabawy

Jesienny park zamiast telewizora i komputera!

Chroń skórę, sięgnij po Iwostin Solecrin

Wielbiciele opalania powinni wiedzieć, że słońce to nie samo dobro, może negatywnie wpływać na skórę i zagrażać zdrowiu

Ekologiczna żywność – postaw na zdrowie

Jakie wymagania musi spełniać zdrowe jedzenie, aby można było uznać je za wartościową żywność ekologiczną

Zdrowie pupila – pełnowartościowe karmy dla psów

Odpowiednio dobrane pełnowartościowe karmy dla psów zapewnią im zdrowie, kondycję, odporność, energię, oczywiście będą im także smakować.

Odparzenia pieluszkowe – jak im zapobiec i jak je leczyć

Skóra niemowląt jest delikatna, a odparzenia pieluszkowe spędzają sen z powiek najbardziej troskliwym mamom

Jesienna apteczka – skuteczny lek na zatoki

Przejmujący chłód, szarugi i deszcze. To dość typowa aura późną jesienią, również zimą bywa właśnie tak w naszym klimacie. A to wręcz idealne warunki dla rozprzestrzeniania się wirusów, bakterii oraz infekcji, w tym niebezpiecznej grypy. Towarzyszą im nieprzyjemne objawy, takie jak gorączka, ból gardła, zatok, głowy. Warto zatem zaopatrzyć już wcześniej apteczkę w skuteczny środek na gorączkę, lek na zatoki i na ból głowy.

Dlaczego cierpimy na zapalenie zatok
Jednym z wyjątkowo uciążliwych objawów występujących waz z infekcjami grypowymi i przeziębieniami są dolegliwości w obrębie zatok. Każdy kto borykał się z zapaleniem zatok doskonale wie jak dotkliwe i uciążliwe jest to schorzenie. Niestety objawy ze strony zatok mogą pojawić się z różnych przyczyn. Z reguły mają związek z działaniem chorobotwórczych wirusów oraz bakterii, czyli jesienne i zimowe infekcje sprzyjają rozwojowi stanów zapalnych zatok. Warto jednak wiedzieć, że powodem choroby mogą być też infekcje grzybicze, niewyleczone, przewlekłe schorzenia górnych dróg oddechowych. Jak łatwo się domyślić na problemy z zatokami szczególne podatne są także osoby z alergiami, chorzy na astmę i z alergicznym katarem. Pamiętajmy także o tym, że nawet zwykłe, niezbyt groźne przeziębienie może być początkiem nawracających problemów z zatokami. Dlatego tak istotne jest wyleczenie nawet pozornie niegroźnych infekcji.

przeziębienie

Przeziębienie, grypa – sprzyjają objawom ze strony zatok

Jakie są typowe objawy stanów zapalnych zatok
Na pewno należy zwracać szczególną uwagę na długo utrzymujące się objawy. Zwłaszcza na katar, który nie mija jak w popularnym powiedzeniu – po tygodniu lub po 7 dniach. Zaobserwujmy także, czy wraz z przewlekłym katarem nie odczuwamy często bólu głowy w okolicy czoła i nasady nosa. W przebiegu stanów zapalnych zatok bóle nasilają się rano oraz przy pochylaniu się. Taki zestaw symptomów może niestety świadczyć o zapaleniu zatok, nawet jeśli pierwotne schorzenie (np. przeziębienie) już minęło. Trzeba wówczas reagować szybko, aby stan zapalny nie rozwijał się dalej. A zatem konieczny będzie sprawdzony lek na zatoki.

katar

Nie lekceważymy przewlekłego kataru

Warto wybrać skuteczny lek objawy infekcji
Taki środek należałoby zastosować od razu, kiedy zaobserwujemy pierwsze objawy infekcji. Zwłaszcza, że nowoczesny, kompleksowo działający lek na zatoki będzie działał również na typowe przeziębieniowe dolegliwości. Na przykład Infex Zatoki rozprawia się tym co w grypie czy przeziębieniu wyjątkowo uciążliwe – z bólem, gorączką, obrzękiem śluzówki nosa, katarem. Skuteczność leku wynika z kombinacji substancji aktywnych – ibuprofenu oraz pseudoefedryny.
Ibuprofen to nic innego niż tzw. NLPZ, czyi niesteroidowy lek przeciwzapalny, który zwalcza ból, gorączkę oraz stan zapalny. Z kolei pseudoefedryna to substancja, która wpływa na receptory znajdujące się w błonie śluzowej dróg oddechowych. Dlatego jest wysoce skuteczna w leczeniu zatok, oskrzeli, kataru. Połączenie tych dwóch substancji to lek na zatoki, na gorączkę, ból głowy, na uciążliwy katar. Dodatkowo o działaniu przeciwzapalnym.

infex

Stosujemy skuteczny lek zawierający ibuprofen i pseudofedrynę

 

Zdjęcia: tevazdrowiewdobrejcenie.pl, shutterstock

About The Author

Reply