Menopauza – zdrowa dieta ma znaczenie

Menopauza kojarzy się z pewnymi niedogodnościami, towarzyszy jej często przyrost masy ciała

Nasiona chia – samo zdrowie

Nasiona chia to źródło cennych kwasów tłuszczowych, białka, wapnia, fosforu oraz błonnika.

Dżinsowa rewolucja – modne jeansy, nowe kolory i fasony

Wielki renesans spranego jeansu, marmurków, a pas naszych ulubionych spodni wędruje do góry

Makijaż ślubny – to warto wiedzieć!

Wyjątkowy makijaż ślubny rożni się od codziennego czy wykonywanego na tzw. wyjścia, imprezy.

Wiosna i lato na głowie – modne odcienie blondu

Jakie odcienie blond będą modne wiosną i latem?

Domino’s – włoska pizza na Pradze, Ursynowie… wszędzie

Dzięki Domino’s w Warszawie zjemy pizzę na Pradze, Bemowie… w centrum i na przedmieściach

Wielkanocne tradycje

Warto zatem znać tradycje wielkanocne i nie kojarzyć świąt tylko z wydatkami i suto zastawionym stołem

Powrót Mary Jane– grzeczne czółenka znów modne!

Mary Jane to dziś klasyk, obuwie mocno osadzone w stylistyce retro

Frytkownica na gorące powietrze i marzenie o beztłuszczowych frytkach

Pyszne frytki bez tłuszczu przygotujemy w frytkownicy na gorące powietrze.

Co to jest rolowanie? Spraw sobie roller!

Rolowanie to metoda masażu, którą każdy może zastosować we własnym zakresie

Karaiby – turystyczny raj!

Karaiby stanowią swoisty punkt odniesienia – piękne plaże, tropikalne krajobrazy, lasy, bujną roślinność porównuje się właśnie do tego regionu. Nie bez powodu to właśnie Wyspy Karaibskie są niekwestionowanym turystycznym hitem na skalę światową.

Kiedy mowa o Karaibach zawsze na myśl przychodzi nam np. Dominikana, Kuba czy Puerto Rico. Tak naprawdę tworzy je kilkadziesiąt państw, terytoriów zależnych oraz departamentów oraz gmin zamorskich położonych na południowy wschód od Zatoki Meksykańskiej i Ameryki Północnej, na wschód od Ameryki Centralnej i na północ od Ameryki Południowej. Wyspy Karaibskie składają się z Wielkich Antyli na północy i Małych Antyli na południu oraz wschodzie.

dominikana

Piękne plaże (Dominikana)

Najpiękniejsze wyspy na Karaibach

Tyle jeśli chodzi o fakty i geografię. Dla świata, Karaiby to przede wszystkim prawdziwy turystyczny raj. Tysiące wysepek o różnorodnym charakterze, urodzie i walorach kuszą wszelkiego rodzaju turystycznymi atrakcjami, najpiękniejszymi plażami i lokalnym kolorytem.

Karaiby – najpopularniejsze miejsca na Wyspach

Puerto Rico, tłumaczy się jako „bogaty port”, na turystów czekają tu m.in. najstarsze karaibskie zabytki, takie jak np. el Morro, hiszpański fort czy Starówka w San Juan oraz kolonialne kamienice.

Aruba u wybrzeży Ameryki Południowej to ulubiony cel amerykańskich turystów, ze szczególnym wskazaniem na nowożeńców, którzy tu spędzają podróże poślubne. Na uwagę zasługują tutejsze plaże, w tym Eagle Beach – wybór użytkowników TripAdvisor.

Bonaire, nazywana wyspą „B”, w archipelagu ABC, który tworzy wraz Arubą i Curacao. Bonaire to ulubione miejsce wielbicieli nurkowania. Otacza ją Morski Park Narodowy z najpiękniejszym odcinkiem rafy koralowej.

Curacao – turystyczna mekka, centrum kultury, zabawy, przygód, raj dla nurków. Tutaj znajduje się także XVII-wieczna starówka wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO (w Willemstad).

curacao

Różnorodność i historia (Curacao)

Trynidad i Tobago – Trynidad to ta nowoczesna część ze słynnym karnawałem, a Tobago kusi oryginalnymi, malowniczymi wioskami rybackimi.

Kajmany – zapraszają na piękne, piaszczyste plaże, tu znajduje się Seven Mile Beach – plaża uznawana za jedną z najpiękniejszych na Wyspach Karaibskich. To kolejny punkt na mapie amatorów nurkowania.

Grenada znana jest m.in. z pięknych raf, lasów deszczowych oraz pierwszej podwodnej galerii stworzonej przez Jasona de Caires Taylora.

Bermudy – uwielbiane przez gwiazdy, niegdyś bywał tu Mark Twain. Zachwycają plażami, krajobrazami, rafami koralowymi i idealnymi warunkami do nurkowania.

Bahamy – tysiące wysepek, białe, piaszczyste plaże, czyli idealne warunki do wypoczynku, dzięki którym Bahamy zna cały świat.

Jamajka – kto nie słyszał o ojczyźnie reggae? Jamajka to także tropikalne lasy, egzotyka na każdym kroku i prawdziwy turystyczny hit.

kuba

Kubański koloryt

Kuba – legendarna, największa wyspa Karaibów, miejsce pełne kontrastów, barw i dźwięków. Kuba to najlepsze cygara, rum i efektowne, oldskulowe samochody.

Dominikana – drugie największe państwo na Karaibach. Coś dla amatorów pięknych plaż i imponujących szczytów – Pico Duarte (3175 m n.p.m.).

Martynika – niewielka, ale urokliwa wysepka z klimatycznymi plażami i słynnym uśpionym wulkanem Peleei. Na amatorów podwodnych eskapad czekają piękne rafy koralowe.

Oczywiście Wyspy Karaibskie to znacznie więcej atrakcji, pięknych miejsc i turystycznych evergreenów. Idealne wakacje na Karaibach zorganizujesz tutaj.

Zdjęcia: pixabay.com

About The Author

Reply