Kotły grzewcze – wybór optymalnego rozwiązania

Kotły grzewcze powinny być jak najbardziej ekonomiczne, a także bezawaryjne i bezpieczne

dziewczyna

Szybka pożyczka pozabankowa – to warto wiedzieć

Rozwiązaniem przejściowych problemów z płynnością finansową może być szybka pożyczka, czyli tzw. chwilówka na raty

Czy znasz WAS – syndrom stresu weekendowego?

WAS, czyli syndrom stresu weekendowego, jest swoistym znakiem dzisiejszych zabieganych czasów i życia w pośpiechu

Matcha – samo zdrowie, wyborny smak i aromat

Pisząc o zdrowej żywności i produktach superfood nie można pominąć herbaty nad herbatami, jaką jest matcha

Inhalacje – na przeziębienie, katar i chore zatoki

Inhalacje – na przeziębienie, uporczywy kaszel, katar, problemy z zatokami i efektywną aplikację leków

piegowata

Znajdź swój sposób na piegi

Poznaj swój sposób na piegi – na ich zamaskowanie, ukrycie, a nawet usunięcie

Lato 2019 – wybierz modny kostium kąpielowy

Sezon letni to czas na uzupełnienie garderoby, a jej nieodzownym elementem jest oczywiście kostium kąpielowy.

Truskawki – na powitanie lata!

Truskawki to nasze ulubione owoce, są naprawdę bardzo zdrowe, smaczne i mają wyjątkowo mało kalorii

Małe torebki – modne i kobiece

Wdzięk, kobiecość i elegancja to małe torebki, które w tym sezonie są bardzo modne

Jak odżywić włosy po farbowaniu?

Szukamy odpowiedzi na pytanie – jak odżywić włosy po farbowaniu, zwłaszcza, kiedy zaczynają wypadać.

Karaiby – turystyczny raj!

Karaiby stanowią swoisty punkt odniesienia – piękne plaże, tropikalne krajobrazy, lasy, bujną roślinność porównuje się właśnie do tego regionu. Nie bez powodu to właśnie Wyspy Karaibskie są niekwestionowanym turystycznym hitem na skalę światową.

Kiedy mowa o Karaibach zawsze na myśl przychodzi nam np. Dominikana, Kuba czy Puerto Rico. Tak naprawdę tworzy je kilkadziesiąt państw, terytoriów zależnych oraz departamentów oraz gmin zamorskich położonych na południowy wschód od Zatoki Meksykańskiej i Ameryki Północnej, na wschód od Ameryki Centralnej i na północ od Ameryki Południowej. Wyspy Karaibskie składają się z Wielkich Antyli na północy i Małych Antyli na południu oraz wschodzie.

dominikana

Piękne plaże (Dominikana)

Najpiękniejsze wyspy na Karaibach

Tyle jeśli chodzi o fakty i geografię. Dla świata, Karaiby to przede wszystkim prawdziwy turystyczny raj. Tysiące wysepek o różnorodnym charakterze, urodzie i walorach kuszą wszelkiego rodzaju turystycznymi atrakcjami, najpiękniejszymi plażami i lokalnym kolorytem.

Karaiby – najpopularniejsze miejsca na Wyspach

Puerto Rico, tłumaczy się jako „bogaty port”, na turystów czekają tu m.in. najstarsze karaibskie zabytki, takie jak np. el Morro, hiszpański fort czy Starówka w San Juan oraz kolonialne kamienice.

Aruba u wybrzeży Ameryki Południowej to ulubiony cel amerykańskich turystów, ze szczególnym wskazaniem na nowożeńców, którzy tu spędzają podróże poślubne. Na uwagę zasługują tutejsze plaże, w tym Eagle Beach – wybór użytkowników TripAdvisor.

Bonaire, nazywana wyspą „B”, w archipelagu ABC, który tworzy wraz Arubą i Curacao. Bonaire to ulubione miejsce wielbicieli nurkowania. Otacza ją Morski Park Narodowy z najpiękniejszym odcinkiem rafy koralowej.

Curacao – turystyczna mekka, centrum kultury, zabawy, przygód, raj dla nurków. Tutaj znajduje się także XVII-wieczna starówka wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO (w Willemstad).

curacao

Różnorodność i historia (Curacao)

Trynidad i Tobago – Trynidad to ta nowoczesna część ze słynnym karnawałem, a Tobago kusi oryginalnymi, malowniczymi wioskami rybackimi.

Kajmany – zapraszają na piękne, piaszczyste plaże, tu znajduje się Seven Mile Beach – plaża uznawana za jedną z najpiękniejszych na Wyspach Karaibskich. To kolejny punkt na mapie amatorów nurkowania.

Grenada znana jest m.in. z pięknych raf, lasów deszczowych oraz pierwszej podwodnej galerii stworzonej przez Jasona de Caires Taylora.

Bermudy – uwielbiane przez gwiazdy, niegdyś bywał tu Mark Twain. Zachwycają plażami, krajobrazami, rafami koralowymi i idealnymi warunkami do nurkowania.

Bahamy – tysiące wysepek, białe, piaszczyste plaże, czyli idealne warunki do wypoczynku, dzięki którym Bahamy zna cały świat.

Jamajka – kto nie słyszał o ojczyźnie reggae? Jamajka to także tropikalne lasy, egzotyka na każdym kroku i prawdziwy turystyczny hit.

kuba

Kubański koloryt

Kuba – legendarna, największa wyspa Karaibów, miejsce pełne kontrastów, barw i dźwięków. Kuba to najlepsze cygara, rum i efektowne, oldskulowe samochody.

Dominikana – drugie największe państwo na Karaibach. Coś dla amatorów pięknych plaż i imponujących szczytów – Pico Duarte (3175 m n.p.m.).

Martynika – niewielka, ale urokliwa wysepka z klimatycznymi plażami i słynnym uśpionym wulkanem Peleei. Na amatorów podwodnych eskapad czekają piękne rafy koralowe.

Oczywiście Wyspy Karaibskie to znacznie więcej atrakcji, pięknych miejsc i turystycznych evergreenów. Idealne wakacje na Karaibach zorganizujesz tutaj.

Zdjęcia: pixabay.com

About The Author

Reply