Frytkownica na gorące powietrze i marzenie o beztłuszczowych frytkach

Pyszne frytki bez tłuszczu przygotujemy w frytkownicy na gorące powietrze.

Co to jest rolowanie? Spraw sobie roller!

Rolowanie to metoda masażu, którą każdy może zastosować we własnym zakresie

Jak „rozważnie” pić alkohol i jak zwalczać kaca

Jak świat światem odpowiedź na odwieczne pytanie jak leczyć kaca, jest praktycznie na wagę złota

Chcesz schudnąć na wiosnę? Uważaj na zaburzenia odżywiania!

Do najczęściej diagnozowanych zaburzeń należą anoreksja, bulimia oraz ortoreksja.

Jak często TO robisz?

Myć albo nie myć… okna i jak często to robić?

Jak zrobić sushi? To wcale nie jest takie trudne!

Jak się robi sushi? Wbrew pozorom nie jest to wcale takie trudne.

Karaiby – turystyczny raj!

Wyspy Karaibskie są niekwestionowanym turystycznym hitem na skalę światową

Domowe sposoby na spierzchnięte usta

Spierzchnięte usta to częsty i niestety bolesny problem wielu pań

Awokado – jedz na zdrowie

Awokado zawiera stosunkowo niewiele cukrów prostych, jest natomiast bogate w… tłuszcze.

Bezsenność, kłopoty ze snem – co robić…?

Kłopoty ze snem to dziś dość powszechny problem, możemy mówić nawet o bezsenności.

Karaiby – turystyczny raj!

Karaiby stanowią swoisty punkt odniesienia – piękne plaże, tropikalne krajobrazy, lasy, bujną roślinność porównuje się właśnie do tego regionu. Nie bez powodu to właśnie Wyspy Karaibskie są niekwestionowanym turystycznym hitem na skalę światową.

Kiedy mowa o Karaibach zawsze na myśl przychodzi nam np. Dominikana, Kuba czy Puerto Rico. Tak naprawdę tworzy je kilkadziesiąt państw, terytoriów zależnych oraz departamentów oraz gmin zamorskich położonych na południowy wschód od Zatoki Meksykańskiej i Ameryki Północnej, na wschód od Ameryki Centralnej i na północ od Ameryki Południowej. Wyspy Karaibskie składają się z Wielkich Antyli na północy i Małych Antyli na południu oraz wschodzie.

dominikana

Piękne plaże (Dominikana)

Najpiękniejsze wyspy na Karaibach

Tyle jeśli chodzi o fakty i geografię. Dla świata, Karaiby to przede wszystkim prawdziwy turystyczny raj. Tysiące wysepek o różnorodnym charakterze, urodzie i walorach kuszą wszelkiego rodzaju turystycznymi atrakcjami, najpiękniejszymi plażami i lokalnym kolorytem.

Karaiby – najpopularniejsze miejsca na Wyspach

Puerto Rico, tłumaczy się jako „bogaty port”, na turystów czekają tu m.in. najstarsze karaibskie zabytki, takie jak np. el Morro, hiszpański fort czy Starówka w San Juan oraz kolonialne kamienice.

Aruba u wybrzeży Ameryki Południowej to ulubiony cel amerykańskich turystów, ze szczególnym wskazaniem na nowożeńców, którzy tu spędzają podróże poślubne. Na uwagę zasługują tutejsze plaże, w tym Eagle Beach – wybór użytkowników TripAdvisor.

Bonaire, nazywana wyspą „B”, w archipelagu ABC, który tworzy wraz Arubą i Curacao. Bonaire to ulubione miejsce wielbicieli nurkowania. Otacza ją Morski Park Narodowy z najpiękniejszym odcinkiem rafy koralowej.

Curacao – turystyczna mekka, centrum kultury, zabawy, przygód, raj dla nurków. Tutaj znajduje się także XVII-wieczna starówka wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO (w Willemstad).

curacao

Różnorodność i historia (Curacao)

Trynidad i Tobago – Trynidad to ta nowoczesna część ze słynnym karnawałem, a Tobago kusi oryginalnymi, malowniczymi wioskami rybackimi.

Kajmany – zapraszają na piękne, piaszczyste plaże, tu znajduje się Seven Mile Beach – plaża uznawana za jedną z najpiękniejszych na Wyspach Karaibskich. To kolejny punkt na mapie amatorów nurkowania.

Grenada znana jest m.in. z pięknych raf, lasów deszczowych oraz pierwszej podwodnej galerii stworzonej przez Jasona de Caires Taylora.

Bermudy – uwielbiane przez gwiazdy, niegdyś bywał tu Mark Twain. Zachwycają plażami, krajobrazami, rafami koralowymi i idealnymi warunkami do nurkowania.

Bahamy – tysiące wysepek, białe, piaszczyste plaże, czyli idealne warunki do wypoczynku, dzięki którym Bahamy zna cały świat.

Jamajka – kto nie słyszał o ojczyźnie reggae? Jamajka to także tropikalne lasy, egzotyka na każdym kroku i prawdziwy turystyczny hit.

kuba

Kubański koloryt

Kuba – legendarna, największa wyspa Karaibów, miejsce pełne kontrastów, barw i dźwięków. Kuba to najlepsze cygara, rum i efektowne, oldskulowe samochody.

Dominikana – drugie największe państwo na Karaibach. Coś dla amatorów pięknych plaż i imponujących szczytów – Pico Duarte (3175 m n.p.m.).

Martynika – niewielka, ale urokliwa wysepka z klimatycznymi plażami i słynnym uśpionym wulkanem Peleei. Na amatorów podwodnych eskapad czekają piękne rafy koralowe.

Oczywiście Wyspy Karaibskie to znacznie więcej atrakcji, pięknych miejsc i turystycznych evergreenów. Idealne wakacje na Karaibach zorganizujesz tutaj.

Zdjęcia: pixabay.com

About The Author

Reply