Zdrowie pupila – pełnowartościowe karmy dla psów

Odpowiednio dobrane pełnowartościowe karmy dla psów zapewnią im zdrowie, kondycję, odporność, energię, oczywiście będą im także smakować.

Odparzenia pieluszkowe – jak im zapobiec i jak je leczyć

Skóra niemowląt jest delikatna, a odparzenia pieluszkowe spędzają sen z powiek najbardziej troskliwym mamom

Kondycja, wymarzona sylwetka i… skakanka

Skakanka to nie tylko spalanie kalorii, skacząc systematycznie pracujemy nad całym ciałem

Trendy jesienne – dla każdego coś… nowego

Trendy na sezon jesienny są wyjątkowo interesujące, charakterne i różnorodne

A może staycation, czyli wakacje w domu?

Wiele osób wybiera raz na jakiś czas tzw. opcję staycation, czyli wakacje w domu

Efektywne ćwiczenia na mięśnie rąk dla kobiet

Kobiety po macoszemu traktują ćwiczenia na mięśnie rąk – ramiona, tricepsy i bicepsy.

Kultowe fasony sukienek – skorzystaj z wyprzedaży!

Warto wykorzystać okazję i kupić wymarzoną sukienkę, najbardziej modne i ponadczasowe fasony

Proteza zębowa, czyli jak się cieszyć „trzecimi zębami”

Proteza zębowa ratuje życie towarzyskie, przywraca swobodny, szczery uśmiech, poprawia samopoczucie.

Kapelusze słomkowe – nieodzowny letni dodatek

W tym sezonie królują kapelusze, najczęściej słomkowe, są stylowe, piękne, nadają wyjątkowy charakter stylizacji

Pizza Hut w Gdyni

Pizza Hut to doskonały przykład dobrego jedzenia – odpowiada tym samym, wysokim standardom na całym świecie

Karnawał 2018 – w co się bawić…?

Karnawał to czas zabawy, tańca, kolorowych maskarad, mniej lub bardziej spektakularnych imprez. Polacy nie należą jednak do najbardziej szalonych imprezowiczów – statystyki informują, że ok. 2/3 ankietowanych spędza karnawałowe weekendy w domu (nie mylić z domówkami)…

Nie spędzaj karnawału w fotelu, przed telewizorem

Jeśli należysz do tej większości, może warto coś zmienić. Nie trzeba od razu planować balu na 100 par czy też egzotycznej zabawy na brazylijskiej paradzie. Może być wyjście do klubu, domowa impreza w gronie przyjaciół… Tegoroczny karnawał nie należy co prawda do najdłuższych, kończy się już 13 lutego, tuż przed Walentynkami. Mimo to mamy aż 6 weekendów na to, aby karnawał 2018 był wyjątkowo udany. Inspiracji można poszukać wśród prawdziwych mistrzów karnawałowej zabawy…

impreza

Karnawałowa domówka również może być niezapomniana

Tak się bawi świat w czasie karnawału

rio

Zachwycające stroje podczas karnawału w Rio

Karnawał w Rio de Janeiro

Brazylijskie Rio to ojczyzna karnawału. Kiedy myślimy o prawdziwym karnawale większość z nas ma przed oczami oszałamiające tancerki samby, ich niesamowite stroje oraz taniec, który rozpala wyobraźnię. Brazylijskie miasto jest w tym okresie pełne barwnych tłumów, turystów z całego świata, rozbrzmiewa muzyką.

Karnawał w Wenecji

Miasto miłości i gondolierów to całkiem inne podejście do karnawałowej fety, tu powrócimy do klimatu, strojów jak z okresu renesansu. Ulice Wenecji stają się wielką salą balową, na której królują wyjątkowe kostiumy nawiązujące do minionych epok, piękne suknie, peruki i znak rozpoznawczy tutejszego karnawału: słynne weneckie maski.

wenecja

Bajkowy karnawał w Wenecji

Karnawał na Teneryfie

Szalona zabawa karnawałowa na Wyspach Kanaryjskich jest obecnie uważana, wraz z paradami w Rio, za jedną z najbardziej hucznych i spektakularnych na świecie

Karnawał w Kolonii

O wiele bliżej mamy do miasta nad Renem, które nie tylko naszym zachodnim sąsiadom kojarzy się z najlepszą karnawałową zabawą. Tradycją jest początek karnawału, czyli szturm kobiet na siedzibę władz miasta, podczas którego odcinają one krawaty urzędnikom i zdobywają klucze do miasta. Warto zobaczyć na własne oczy Rosenmontag – wielkie uliczne parady, podczas których zobaczymy m.in. platformy z występami oraz humorystycznymi instalacjami i przestawieniami.

Karnawał w Nicei

Niemniej znanym europejskim karnawałem są imprezy na Lazurowym Wybrzeżu, w Nicei. Tutejszy karnawał zawsze ma jakiś motyw przewodni, motto, a dobrej zabawy pilnują król i królowa. Punktem kulminacyjnym jest parada świateł oraz bitwa kwiatowa.

Karnawał w Nowym Orleanie

Znany na całym świecie jako Mardi Gras karnawał w Nowym Orleane jest najbardziej multikulturową imprezą. Chyba nigdzie nie można zobaczyć karnawałowych imprez i obyczajów celebrowanych przez tak wiele różnych grup etnicznych.

klub

Niemniej udany będzie roztańczony karnawal w ulubionym klubie

A może ktoś się skusi i uzna, że warto także zobaczyć prawdziwe fety i parady na własne oczy? Szczególnie, że najbardziej znane imprezy karnawałowe odbywają się nie tylko w odległych zakątkach świata. Pamiętajmy jednak, że w dobrym towarzystwie wszędzie można się świetnie bawić!

Zdjęcia: pixabay.com, shutterstock

About The Author

Reply