Kosmetyki Baby Dove – opinie mam są najcenniejsze

Szampon, krem czy balsam weryfikują mamy, które obserwują i oceniają, polecając te najlepsze.

Schudnij na wiosnę – zdrowa dieta i ruch

Przed nadejściem wiosny wiele osób myśli o zrzuceniu zbędnych kilogramów, które tak łatwo zgromadzić zimą.

Jak wybrać wyjątkowy prezent na 8 marca

Dobry pomysł na prezent na dzień kobiet jest zawsze mile widziany.

Kolory wiosny w garderobie i na głowie

Zestawienie najgorętszych kolorów na dany sezon przygotowuje znany na całym świecie Instytut Pantone.

Spójrz w przyszłość – najpopularniejsze kierunki studiów

Dziś młodzi ludzie studiują mając w perspektywie karierę, satysfakcjonującą pracę i dobre zarobki.

Cynamon – na zdrowie!

Cynamon to nie tylko korzenny aromat, ale też wiele cennych składników i właściwości korzystnych dla naszego zdrowia.

Bezpieczne i skuteczne bakterie kwasu mlekowego

Żywe kultury bakterii to drobnoustroje, które odpowiednio dawkowane, będą mieć korzystny wpływ na zdrowie

Zaburzenia snu – skąd się biorą i jak sobie z nimi radzić

Zaburzenia snu dotyczą naprawdę dużej ilości osób i stają się poważnym wyzwaniem dla medycyny.

Piękna fryzura dla psiego pupila

Piesek wyczesany, czysty i zadbany to nie tylko kwestia estetyki i domena rasowych, wystawowych czworonogów. Warto wiedzieć, że każdy psiak, stylowy maltańczyk, energiczny terier i przesympatyczny kundelek, ma swoje potrzeby w tym zakresie. Czesanie psów, dbałość o zdrową, ładną sierść to żadna fanaberia, to podstawa pielęgnacji. Oczywiście zabiegi te wyglądają różnie w zależności od rodzaju sierści, jej długości oraz przeznaczenia pupila (np. na wystawy). Wszystkie pieski chcą być zadbane Nie trzeba być znawcą tematu, aby wiedzieć, że pielęgnacja psa może wyglądać różnie. Malutki york wymaga więcej zachodu, kosmetyków i wiedzy niż o wiele większy golden retriever czy labrador. Inne zabiegi

Ruskorex – maść i czopki na „wstydliwy” problem

Profilaktyka, konsultacja lekarska, odpowiednia terapia w razie konieczności (np. leki takie jak Ruskorex)

Karnawał 2018 – w co się bawić…?

Karnawał to czas zabawy, tańca, kolorowych maskarad, mniej lub bardziej spektakularnych imprez. Polacy nie należą jednak do najbardziej szalonych imprezowiczów – statystyki informują, że ok. 2/3 ankietowanych spędza karnawałowe weekendy w domu (nie mylić z domówkami)…

Nie spędzaj karnawału w fotelu, przed telewizorem

Jeśli należysz do tej większości, może warto coś zmienić. Nie trzeba od razu planować balu na 100 par czy też egzotycznej zabawy na brazylijskiej paradzie. Może być wyjście do klubu, domowa impreza w gronie przyjaciół… Tegoroczny karnawał nie należy co prawda do najdłuższych, kończy się już 13 lutego, tuż przed Walentynkami. Mimo to mamy aż 6 weekendów na to, aby karnawał 2018 był wyjątkowo udany. Inspiracji można poszukać wśród prawdziwych mistrzów karnawałowej zabawy…

impreza

Karnawałowa domówka również może być niezapomniana

Tak się bawi świat w czasie karnawału

rio

Zachwycające stroje podczas karnawału w Rio

Karnawał w Rio de Janeiro

Brazylijskie Rio to ojczyzna karnawału. Kiedy myślimy o prawdziwym karnawale większość z nas ma przed oczami oszałamiające tancerki samby, ich niesamowite stroje oraz taniec, który rozpala wyobraźnię. Brazylijskie miasto jest w tym okresie pełne barwnych tłumów, turystów z całego świata, rozbrzmiewa muzyką.

Karnawał w Wenecji

Miasto miłości i gondolierów to całkiem inne podejście do karnawałowej fety, tu powrócimy do klimatu, strojów jak z okresu renesansu. Ulice Wenecji stają się wielką salą balową, na której królują wyjątkowe kostiumy nawiązujące do minionych epok, piękne suknie, peruki i znak rozpoznawczy tutejszego karnawału: słynne weneckie maski.

wenecja

Bajkowy karnawał w Wenecji

Karnawał na Teneryfie

Szalona zabawa karnawałowa na Wyspach Kanaryjskich jest obecnie uważana, wraz z paradami w Rio, za jedną z najbardziej hucznych i spektakularnych na świecie

Karnawał w Kolonii

O wiele bliżej mamy do miasta nad Renem, które nie tylko naszym zachodnim sąsiadom kojarzy się z najlepszą karnawałową zabawą. Tradycją jest początek karnawału, czyli szturm kobiet na siedzibę władz miasta, podczas którego odcinają one krawaty urzędnikom i zdobywają klucze do miasta. Warto zobaczyć na własne oczy Rosenmontag – wielkie uliczne parady, podczas których zobaczymy m.in. platformy z występami oraz humorystycznymi instalacjami i przestawieniami.

Karnawał w Nicei

Niemniej znanym europejskim karnawałem są imprezy na Lazurowym Wybrzeżu, w Nicei. Tutejszy karnawał zawsze ma jakiś motyw przewodni, motto, a dobrej zabawy pilnują król i królowa. Punktem kulminacyjnym jest parada świateł oraz bitwa kwiatowa.

Karnawał w Nowym Orleanie

Znany na całym świecie jako Mardi Gras karnawał w Nowym Orleane jest najbardziej multikulturową imprezą. Chyba nigdzie nie można zobaczyć karnawałowych imprez i obyczajów celebrowanych przez tak wiele różnych grup etnicznych.

klub

Niemniej udany będzie roztańczony karnawal w ulubionym klubie

A może ktoś się skusi i uzna, że warto także zobaczyć prawdziwe fety i parady na własne oczy? Szczególnie, że najbardziej znane imprezy karnawałowe odbywają się nie tylko w odległych zakątkach świata. Pamiętajmy jednak, że w dobrym towarzystwie wszędzie można się świetnie bawić!

Zdjęcia: pixabay.com, shutterstock

About The Author

Reply