Bolące stawy – reumatyzm i inne przyczyny

Najczęściej bolące stawy kojarzymy z reumatyzmem, ale to nie jedyna przyczyna takich dolegliwości.

Ból brzucha – gdzie boli i dlaczego

Ból brzucha to wyzwanie dla pacjenta i diagnostyki i jedna z najczęściej zgłaszanych dolegliwości

Pyszne pasztety – na śniadanie i od święta

Parafrazując słowa poety możemy z dumą powiedzieć, że Polacy nie gęsi i swoje pasztety mają

Przygotuj włosy do zimy

Sezon jesienno – zimowy bywa największym wyzwaniem dla włosów

Fosfolipidy – dlaczego są tak ważne dla wątroby

Pojęcia takie jak hepatocyty, fosfolipidy czy też funkcje wątroby, powinny być nam znane.

Jesień w parku – dla zdrowia i dla zabawy

Jesienny park zamiast telewizora i komputera!

Chroń skórę, sięgnij po Iwostin Solecrin

Wielbiciele opalania powinni wiedzieć, że słońce to nie samo dobro, może negatywnie wpływać na skórę i zagrażać zdrowiu

Ekologiczna żywność – postaw na zdrowie

Jakie wymagania musi spełniać zdrowe jedzenie, aby można było uznać je za wartościową żywność ekologiczną

Zdrowie pupila – pełnowartościowe karmy dla psów

Odpowiednio dobrane pełnowartościowe karmy dla psów zapewnią im zdrowie, kondycję, odporność, energię, oczywiście będą im także smakować.

Odparzenia pieluszkowe – jak im zapobiec i jak je leczyć

Skóra niemowląt jest delikatna, a odparzenia pieluszkowe spędzają sen z powiek najbardziej troskliwym mamom

Karnawał czas zacząć!

Tradycyjnie to czas zabaw, tańców, a także spotkań towarzyskich. Jak wiadomo jest to tzw. ruchomy okres w naszym kalendarzu, ściśle związany z terminem Świąt Wielkanocnych, a zatem może mieć różną długość. Warto docenić, że w tym roku karnawałowe szaleństwa mają szanse rozkręcić się na dobre.

Karnawał potrwa prawie 2 miesiące!
Zwyczajowo karnawał rozpoczyna się w dniu Święta Trzech Króli, czyli 6 stycznia. W tym roku jest to piątek, wolny od pracy, a zatem karnawał startuje w dobrym stylu – od dłuższego weekendu. Jako, że Wielki Post przed Wielkanocą zaczyna się 1 marca mamy aż 54 dni na tańce, bale i dobrą zabawę, będzie to 8 weekendów, które dają szerokie pole do popisów, nie tylko na parkiecie. Co ciekawe dłuższy karnawał mieliśmy ostatnio 6 lat temu – w 2011 roku. Karnawał trwał ponad 60 dni, aż do 7 marca. Bardzo krótko bawiliśmy się w 2013 roku – karnawał zakończył się już 12 lutego. Tym bardziej warto wykazać się kreatywnością wyobraźnią, w końcu karnawał ma bogate tradycje w tym zakresie.

karnawał rio

Nie zawsze musi być to karnawał w Rio 🙂

Karnawał – kiedyś i dziś
Na dobry początek troszkę wiedzy – przyjmuje się, iż nazwa karnawał pochodzi od włoskiego słowa „carnevale”, które oznacza pożegnanie z mięsem przed Wielkim Postem. Historia świętowania karnawału sięga dawnych czasów, wywodzi się z kultów płodności i kultów agrarnych. Dawniej wierzono nawet, że wysokie skoki i hulanki w okresie karnawału dadzą wysokie plony, stąd też świętowano tańcząc, do legend przeszły odważne skoki przez ogniska.
Dziś najbardziej popularny karnawał to oczywiście coroczne święto tańca w Rio de Janeiro. Równie znany, choć utrzymany w innej stylistyce, jest wenecki karnawał. Liczne rzesze turystów przyciąga także karnawałowa zabawa na Wyspach Kanaryjskich. Na szczęście nie trzeba podróżować aż tak daleko, żeby dobrze się bawić, liczy się przede wszystkim pomysł i towarzystwo.

dyskoteka

Wiele osób wybiera zabawę w klubach i dyskotekach

W co się bawić..?
Wiele osób zdecyduje się zapewne na tzw. wyjście na miasto, czyli do klubu, dyskoteki. Warto wzorować się na znanych z dobrej zabawy południowcach – Hiszpanach czy Włochach, którzy takie wyjścia łączą ze spotkaniami towarzyskimi, czyli najpierw dobre jedzenie w restauracji i możliwość spokojnej rozmowy, a potem zabawa do białego rana.

bal

Taki bal to karnawałowe marzenie

O wiele więcej zachodu wymaga wyjście na prawdziwy bal karnawałowy. To także dużo większe wydatki, nie tylko te związane z kosztem zaproszeń. Trzeba się przecież odpowiednio ubrać, czasem przebrać, o ile to bal maskowy. Panie zapewne będą chciały skorzystać z profesjonalnego uczesania w salonie fryzjerskim, manicure, makijażu. Na taki bal warto wybrać się w szerszym gronie znajomych, dzięki czemu nie ryzykujemy zabawy w towarzystwie osób, które być może nie przypadną nam do gustu.
Zawsze dobrym i sprawdzonym pomysłem jest impreza domowa. Przy tak długim karnawale warto pokusić się o wspólne zorganizowanie domowego balu przebierańców. Najlepiej wybrać wówczas jakiś motyw przewodni np. wenecki karnawał, lata 70-te czy gwiazdy Hollywood. Najczęściej są to imprezy składkowe, co oznacza, że każdy dba o jakąś część „cateringu” – domowe ciasta, sałatki i inne smakołyki to niewątpliwie dodatkowy atut takich zabaw karnawałowych.

Zdjęcia: Shutterstock

.

About The Author

Reply