Jak się robi sushi – to wcale nie jest takie trudne

Jak się robi sushi? Wbrew pozorom nie jest to wcale takie trudne.

Domowe sposoby na spierzchnięte usta

Spierzchnięte usta to częsty i niestety bolesny problem wielu pań

Awokado – jedz na zdrowie

Awokado zawiera stosunkowo niewiele cukrów prostych, jest natomiast bogate w… tłuszcze.

Bezsenność, kłopoty ze snem – co robić…?

Kłopoty ze snem to dziś dość powszechny problem, możemy mówić nawet o bezsenności.

Zadbaj o stopy zimą

Zimą stopy są traktowane ciężkimi, ciepłymi butami, grubymi skarpetkami, zapominamy o pielęgnacji

Profilaktyka i leczenie – sposoby na ból dziąseł

Warto znać sposoby na ból dziąseł, ale przede wszystkim jego przyczyny i metody zapobiegania.

Zamotana w szale

Szal stanowi jeden z istotniejszych elementów stylizacji, dodaje jej szyku lub jest awangardowy, oryginalny, niebanalny.

Witaminy w ciąży i w okresie karmienia piersią

Zbilansowana dieta oraz odpowiednia suplementacja mają zapewnić niezbędne składniki mineralne oraz witaminy w ciąży.

O rety przytyłam… czyli poświąteczny detoks

Poświąteczny detoks można zacząć od ożywczego koktajlu, który stymuluje metabolizm

Zrób to sam, czyli maseczki domowe

Domowe maseczki bazują głównie na tym, czego używamy w kuchni

Karnawał czas zacząć!

Tradycyjnie to czas zabaw, tańców, a także spotkań towarzyskich. Jak wiadomo jest to tzw. ruchomy okres w naszym kalendarzu, ściśle związany z terminem Świąt Wielkanocnych, a zatem może mieć różną długość. Warto docenić, że w tym roku karnawałowe szaleństwa mają szanse rozkręcić się na dobre.

Karnawał potrwa prawie 2 miesiące!
Zwyczajowo karnawał rozpoczyna się w dniu Święta Trzech Króli, czyli 6 stycznia. W tym roku jest to piątek, wolny od pracy, a zatem karnawał startuje w dobrym stylu – od dłuższego weekendu. Jako, że Wielki Post przed Wielkanocą zaczyna się 1 marca mamy aż 54 dni na tańce, bale i dobrą zabawę, będzie to 8 weekendów, które dają szerokie pole do popisów, nie tylko na parkiecie. Co ciekawe dłuższy karnawał mieliśmy ostatnio 6 lat temu – w 2011 roku. Karnawał trwał ponad 60 dni, aż do 7 marca. Bardzo krótko bawiliśmy się w 2013 roku – karnawał zakończył się już 12 lutego. Tym bardziej warto wykazać się kreatywnością wyobraźnią, w końcu karnawał ma bogate tradycje w tym zakresie.

karnawał rio

Nie zawsze musi być to karnawał w Rio 🙂

Karnawał – kiedyś i dziś
Na dobry początek troszkę wiedzy – przyjmuje się, iż nazwa karnawał pochodzi od włoskiego słowa „carnevale”, które oznacza pożegnanie z mięsem przed Wielkim Postem. Historia świętowania karnawału sięga dawnych czasów, wywodzi się z kultów płodności i kultów agrarnych. Dawniej wierzono nawet, że wysokie skoki i hulanki w okresie karnawału dadzą wysokie plony, stąd też świętowano tańcząc, do legend przeszły odważne skoki przez ogniska.
Dziś najbardziej popularny karnawał to oczywiście coroczne święto tańca w Rio de Janeiro. Równie znany, choć utrzymany w innej stylistyce, jest wenecki karnawał. Liczne rzesze turystów przyciąga także karnawałowa zabawa na Wyspach Kanaryjskich. Na szczęście nie trzeba podróżować aż tak daleko, żeby dobrze się bawić, liczy się przede wszystkim pomysł i towarzystwo.

dyskoteka

Wiele osób wybiera zabawę w klubach i dyskotekach

W co się bawić..?
Wiele osób zdecyduje się zapewne na tzw. wyjście na miasto, czyli do klubu, dyskoteki. Warto wzorować się na znanych z dobrej zabawy południowcach – Hiszpanach czy Włochach, którzy takie wyjścia łączą ze spotkaniami towarzyskimi, czyli najpierw dobre jedzenie w restauracji i możliwość spokojnej rozmowy, a potem zabawa do białego rana.

bal

Taki bal to karnawałowe marzenie

O wiele więcej zachodu wymaga wyjście na prawdziwy bal karnawałowy. To także dużo większe wydatki, nie tylko te związane z kosztem zaproszeń. Trzeba się przecież odpowiednio ubrać, czasem przebrać, o ile to bal maskowy. Panie zapewne będą chciały skorzystać z profesjonalnego uczesania w salonie fryzjerskim, manicure, makijażu. Na taki bal warto wybrać się w szerszym gronie znajomych, dzięki czemu nie ryzykujemy zabawy w towarzystwie osób, które być może nie przypadną nam do gustu.
Zawsze dobrym i sprawdzonym pomysłem jest impreza domowa. Przy tak długim karnawale warto pokusić się o wspólne zorganizowanie domowego balu przebierańców. Najlepiej wybrać wówczas jakiś motyw przewodni np. wenecki karnawał, lata 70-te czy gwiazdy Hollywood. Najczęściej są to imprezy składkowe, co oznacza, że każdy dba o jakąś część „cateringu” – domowe ciasta, sałatki i inne smakołyki to niewątpliwie dodatkowy atut takich zabaw karnawałowych.

Zdjęcia: Shutterstock

.

About The Author

Reply