kozłowka

Zwiedzanie, relaks, piękne krajobrazy – turysto odwiedź lubelskie!

Wele ciekawego czeka na nas na wchodzie kraju, np. w mniej obleganym regionie województwa lubelskiego.

Grillowanie nie tylko na działce – grille elektryczne

TEFAL – grille elektryczne tego producenta są proste w obsłudze, ale można na nich przyrządzić naprawdę wyjątkowe dania.

Dieta i suplementacja – minerały i witaminy w ciąży

Zapotrzebowanie na minerały, składniki odżywcze oraz witaminy w ciąży jest wyższe.

odzież do jogi

Odzież do jogi unikalny look i design

Na pierwszy rzut oka zajęcia jogi mogą wydawać się proste, statyczne. Wystarczy jednak spróbować, aby przekonać się, że: po pierwsze joga to wymagająca forma aktywności, po drugie… pozytywnie wciąga i uzależnia. Jest to jednak nałóg wyjątkowo dobroczynny dla ciała i ducha, a także okazja do skompletowania bardzo interesującej garderoby. Ubrania do jogi charakteryzują się bowiem świetną jakością i naprawdę efektownym wzornictwem. Komfortowe ubrania do jogi Strój do jogi musi spełniać pewne wymagania, aby był praktyczny, funkcjonalny, nie ograniczał swobody ruchów, a tym samym nie zakłócał specyficznej filozofii tego treningu. Joga  to nie tylko sekwencje ruchów, ćwiczeń, ale także „coś dla

Pedicure – zadbane stopy i letnie trendy

Jak zadbać o efektowny pedicure, co w tym sezonie będziemy malować na paznokciach.

Bóle miesiączkowe – przyczyny, przebieg, leczenie

Nawet najbardziej skuteczne leki i wiedza o tym jak złagodzić bóle miesiączkowe, nie zastąpią konsultacji i badań

Bieg, nordic walking czy spacer dla zdrowia?

Popularne formy aktywności są dostępne praktycznie dla wszystkich – spacer, bieganie i nordic walking.

Zielono mi… na zdrowie

Niepozorna zielenina to prawdziwa skarbnica witamin, minerałów i bogactwo wartości odżywczych

Kosmetyki dla mężczyzn – udane zakupy, skuteczna pielęgnacja

Kosmetyki dla mężczyzn zajmują mniej miejsca w drogeriach, ale jest to naprawdę szeroki i różnorodny asortyment

Z kuchni do drogerii – dobroczynne zioła w kosmetyce

Rośliny mają dobroczynny wpływ na skórę, dlatego znajdują szerokie zastosowanie również w kosmetyce.

Karnawał czas zacząć!

Tradycyjnie to czas zabaw, tańców, a także spotkań towarzyskich. Jak wiadomo jest to tzw. ruchomy okres w naszym kalendarzu, ściśle związany z terminem Świąt Wielkanocnych, a zatem może mieć różną długość. Warto docenić, że w tym roku karnawałowe szaleństwa mają szanse rozkręcić się na dobre.

Karnawał potrwa prawie 2 miesiące!
Zwyczajowo karnawał rozpoczyna się w dniu Święta Trzech Króli, czyli 6 stycznia. W tym roku jest to piątek, wolny od pracy, a zatem karnawał startuje w dobrym stylu – od dłuższego weekendu. Jako, że Wielki Post przed Wielkanocą zaczyna się 1 marca mamy aż 54 dni na tańce, bale i dobrą zabawę, będzie to 8 weekendów, które dają szerokie pole do popisów, nie tylko na parkiecie. Co ciekawe dłuższy karnawał mieliśmy ostatnio 6 lat temu – w 2011 roku. Karnawał trwał ponad 60 dni, aż do 7 marca. Bardzo krótko bawiliśmy się w 2013 roku – karnawał zakończył się już 12 lutego. Tym bardziej warto wykazać się kreatywnością wyobraźnią, w końcu karnawał ma bogate tradycje w tym zakresie.

karnawał rio

Nie zawsze musi być to karnawał w Rio 🙂

Karnawał – kiedyś i dziś
Na dobry początek troszkę wiedzy – przyjmuje się, iż nazwa karnawał pochodzi od włoskiego słowa „carnevale”, które oznacza pożegnanie z mięsem przed Wielkim Postem. Historia świętowania karnawału sięga dawnych czasów, wywodzi się z kultów płodności i kultów agrarnych. Dawniej wierzono nawet, że wysokie skoki i hulanki w okresie karnawału dadzą wysokie plony, stąd też świętowano tańcząc, do legend przeszły odważne skoki przez ogniska.
Dziś najbardziej popularny karnawał to oczywiście coroczne święto tańca w Rio de Janeiro. Równie znany, choć utrzymany w innej stylistyce, jest wenecki karnawał. Liczne rzesze turystów przyciąga także karnawałowa zabawa na Wyspach Kanaryjskich. Na szczęście nie trzeba podróżować aż tak daleko, żeby dobrze się bawić, liczy się przede wszystkim pomysł i towarzystwo.

dyskoteka

Wiele osób wybiera zabawę w klubach i dyskotekach

W co się bawić..?
Wiele osób zdecyduje się zapewne na tzw. wyjście na miasto, czyli do klubu, dyskoteki. Warto wzorować się na znanych z dobrej zabawy południowcach – Hiszpanach czy Włochach, którzy takie wyjścia łączą ze spotkaniami towarzyskimi, czyli najpierw dobre jedzenie w restauracji i możliwość spokojnej rozmowy, a potem zabawa do białego rana.

bal

Taki bal to karnawałowe marzenie

O wiele więcej zachodu wymaga wyjście na prawdziwy bal karnawałowy. To także dużo większe wydatki, nie tylko te związane z kosztem zaproszeń. Trzeba się przecież odpowiednio ubrać, czasem przebrać, o ile to bal maskowy. Panie zapewne będą chciały skorzystać z profesjonalnego uczesania w salonie fryzjerskim, manicure, makijażu. Na taki bal warto wybrać się w szerszym gronie znajomych, dzięki czemu nie ryzykujemy zabawy w towarzystwie osób, które być może nie przypadną nam do gustu.
Zawsze dobrym i sprawdzonym pomysłem jest impreza domowa. Przy tak długim karnawale warto pokusić się o wspólne zorganizowanie domowego balu przebierańców. Najlepiej wybrać wówczas jakiś motyw przewodni np. wenecki karnawał, lata 70-te czy gwiazdy Hollywood. Najczęściej są to imprezy składkowe, co oznacza, że każdy dba o jakąś część „cateringu” – domowe ciasta, sałatki i inne smakołyki to niewątpliwie dodatkowy atut takich zabaw karnawałowych.

Zdjęcia: Shutterstock

.

About The Author

Reply