Proteza zębowa, czyli jak się cieszyć „trzecimi zębami”

Proteza zębowa ratuje życie towarzyskie, przywraca swobodny, szczery uśmiech, poprawia samopoczucie.

Kapelusze słomkowe – nieodzowny letni dodatek

W tym sezonie królują kapelusze, najczęściej słomkowe, są stylowe, piękne, nadają wyjątkowy charakter stylizacji

Pizza Hut w Gdyni

Pizza Hut to doskonały przykład dobrego jedzenia – odpowiada tym samym, wysokim standardom na całym świecie

Znamiona na skórze – to warto wiedzieć

Znamiona na skórze mogą być prawie niezauważalne albo stanowić problem dla ich posiadacza

Wybierz najlepiej przyswajalny magnez w tabletkach

Warto sięgać po skuteczne preparaty, najlepiej przyswajalny magnez w tabletkach

Pryszcze, zaskórniki, trądzik – to także „dorosły problem”

Trądzik u dorosłych nie jest wcale zjawiskiem marginalnym.

SuperOwoc! Czereśnie – słodko i zdrowo

Rozkoszując się smakiem czereśni warto wiedzieć, że mają one kompleksowy i dobroczynny wpływ na nasze zdrowie.

Wrzody żołądka – objawy, przyczyny, charakterystyka

Choroba wrzodowa żołądka i jej objawy dotyczą statystycznie od 5 do 10% populacji

Kleszcz łąkowy, psi, pospolity… wszystkie groźne!

Jak atakuje kleszcz, jakie są rodzaje (np. kleszcz psi, kleszcz łąkowy czy… obrzeżek gołębień).

Dlaczego warto przesiąść się na rower

Oszczędność, czasu, poznawanie okolicy, proekologiczna postawa i coś dla ciała i dla ducha – warto wsiąść na rower

Karnawał czas zacząć!

Tradycyjnie to czas zabaw, tańców, a także spotkań towarzyskich. Jak wiadomo jest to tzw. ruchomy okres w naszym kalendarzu, ściśle związany z terminem Świąt Wielkanocnych, a zatem może mieć różną długość. Warto docenić, że w tym roku karnawałowe szaleństwa mają szanse rozkręcić się na dobre.

Karnawał potrwa prawie 2 miesiące!
Zwyczajowo karnawał rozpoczyna się w dniu Święta Trzech Króli, czyli 6 stycznia. W tym roku jest to piątek, wolny od pracy, a zatem karnawał startuje w dobrym stylu – od dłuższego weekendu. Jako, że Wielki Post przed Wielkanocą zaczyna się 1 marca mamy aż 54 dni na tańce, bale i dobrą zabawę, będzie to 8 weekendów, które dają szerokie pole do popisów, nie tylko na parkiecie. Co ciekawe dłuższy karnawał mieliśmy ostatnio 6 lat temu – w 2011 roku. Karnawał trwał ponad 60 dni, aż do 7 marca. Bardzo krótko bawiliśmy się w 2013 roku – karnawał zakończył się już 12 lutego. Tym bardziej warto wykazać się kreatywnością wyobraźnią, w końcu karnawał ma bogate tradycje w tym zakresie.

karnawał rio

Nie zawsze musi być to karnawał w Rio 🙂

Karnawał – kiedyś i dziś
Na dobry początek troszkę wiedzy – przyjmuje się, iż nazwa karnawał pochodzi od włoskiego słowa „carnevale”, które oznacza pożegnanie z mięsem przed Wielkim Postem. Historia świętowania karnawału sięga dawnych czasów, wywodzi się z kultów płodności i kultów agrarnych. Dawniej wierzono nawet, że wysokie skoki i hulanki w okresie karnawału dadzą wysokie plony, stąd też świętowano tańcząc, do legend przeszły odważne skoki przez ogniska.
Dziś najbardziej popularny karnawał to oczywiście coroczne święto tańca w Rio de Janeiro. Równie znany, choć utrzymany w innej stylistyce, jest wenecki karnawał. Liczne rzesze turystów przyciąga także karnawałowa zabawa na Wyspach Kanaryjskich. Na szczęście nie trzeba podróżować aż tak daleko, żeby dobrze się bawić, liczy się przede wszystkim pomysł i towarzystwo.

dyskoteka

Wiele osób wybiera zabawę w klubach i dyskotekach

W co się bawić..?
Wiele osób zdecyduje się zapewne na tzw. wyjście na miasto, czyli do klubu, dyskoteki. Warto wzorować się na znanych z dobrej zabawy południowcach – Hiszpanach czy Włochach, którzy takie wyjścia łączą ze spotkaniami towarzyskimi, czyli najpierw dobre jedzenie w restauracji i możliwość spokojnej rozmowy, a potem zabawa do białego rana.

bal

Taki bal to karnawałowe marzenie

O wiele więcej zachodu wymaga wyjście na prawdziwy bal karnawałowy. To także dużo większe wydatki, nie tylko te związane z kosztem zaproszeń. Trzeba się przecież odpowiednio ubrać, czasem przebrać, o ile to bal maskowy. Panie zapewne będą chciały skorzystać z profesjonalnego uczesania w salonie fryzjerskim, manicure, makijażu. Na taki bal warto wybrać się w szerszym gronie znajomych, dzięki czemu nie ryzykujemy zabawy w towarzystwie osób, które być może nie przypadną nam do gustu.
Zawsze dobrym i sprawdzonym pomysłem jest impreza domowa. Przy tak długim karnawale warto pokusić się o wspólne zorganizowanie domowego balu przebierańców. Najlepiej wybrać wówczas jakiś motyw przewodni np. wenecki karnawał, lata 70-te czy gwiazdy Hollywood. Najczęściej są to imprezy składkowe, co oznacza, że każdy dba o jakąś część „cateringu” – domowe ciasta, sałatki i inne smakołyki to niewątpliwie dodatkowy atut takich zabaw karnawałowych.

Zdjęcia: Shutterstock

.

About The Author

Reply