Modna twarz, czyli makijaż na jesień i zimę

Warto przyjrzeć się trendem makijażowym na 2017/2018 rok, szczególnie, że będzie się działo, oj będzie!

Jak fotografować otaczający świat – praktyczne porady dla pasjonatów

Fotografowanie otaczającego świata oraz ludzi wymaga zarówno dobrego sprzętu jak i niemałych umiejętności

Smakołyki i przetwory z grzybów

Grzyby lubimy w obiadowych wersjach, jak również w postaci smakowitych przetworów.

To, co tygrysice lubią najbardziej, czyli modne buty AD 2017/2018

Wybieg może być idealną inspiracją, oryginalne, „zakręcone” buty nadają charakter całej stylizacji.

Jak przebiega ciąża – 27 tydzień

Ciąża w 27 tygodniu trwa już ok. 189 dni, jak łatwo obliczyć do rozwiązania pozostało już zdecydowanie mniej, bo ok. 91 dni.

Do kuchni marsz! Czas na jesienne przetwory

Koniec lata i jesień to idealny czas na przetwory. Na rynkach królują śliwki, morele, jabłka, gruszki, cukinie, dynie, pomidory, ogórki, papryki

Probiotyk – dobroczynne działanie przy antybiotykoterapii

W parze z antybiotykiem powinien iść skuteczny probiotyk.

Zdrowo i smacznie – dieta niskosodowa

Nadmierne spożywanie soli jest groźne dla zdrowia, dla większości z nas najlepszą opcją jest dieta niskosodowa.

Suplementacja i dieta wegańska

Optymalna zaplanowana dieta wegańska zawiera wszystkie składniki, suplementacja obejmuje głównie witaminy – B12 i D.

przeziębenie

Przeziębienie u dzieci – nie taki diabeł straszny…

Przeziębienie u dziecka to zawsze powód do troski, warto jednak mieć na względzie, że to jedyna droga do budowania odporności

Mądre wsparcie w walce z trądzikiem

Trądzik… to słowo, które budzi zgrozę wśród większości nastolatków – w tej grupie jest to przypadłość bardzo powszechna. Niestety w większości przypadków problemów z cerą nie da się uniknąć, tak jak nie da się zapanować nad hormonalną, nastoletnią burzą. Kluczowe znaczenie ma zatem pielęgnacja, profilaktyka, leczenie, a także szeroko rozumiane wsparcie w walce z trądzikiem.

nastolatki

Trądzik to problem, który dotyczy większości nastolatków

Młody człowiek załamany kolejnym pryszczem na czole powinien wiedzieć, że statystycznie 8 na 10 nastolatków boryka się z tym problemem. A zatem na imprezie, w klubie czy w szkole łatwiej spotkać „towarzysza w niedoli” niż osobę z nieskazitelną cerą. Trądzik pojawia się, ponieważ w okresie dojrzewania hormony szaleją, skóra wytwarza zbyt dużo sebum, co prowadzi do zablokowania porów skórnych. A to prosta droga do namnażania się paskudnych bakterii Propionibacterium acnes, którym „zawdzięczamy” krosty, wągry i pryszcze.

pianka aquaclin

Skuteczne oczyszczanie – pianka Aquaclin

krem

Krem Aquaclin nawilża cerę

 

zel aquaclin

Ważne jest skuteczne leczenie – żel Aquaclin

Pojawia się zatem zasadnicze pytanie – gdzie znajdziemy skuteczne metody i wspomniane wsparcie w walce z trądzikiem? Odpowiedzią może być Aquaclin, chodzi tu zarówno o lecznicze działanie żelu (6-tygodniowa kuracja), jak również codzienną pielęgnację (oczyszczanie i nawilżanie). Żel działa dokładnie tam, gdzie zaczyna się problem, można powiedzieć, że dusi go w zarodku. Zawarty w nim nadtlenek benzoilu likwiduje ok. 94% bakterii wywołujących nawroty trądziku. Konieczna jednak będzie cierpliwość – co prawda pierwsze pozytywne efekty widać już po tygodniu, ale pełna kuracja trwa 6 tygodni! Do tego dodajemy piankę, która oczyszcza łagodnie, ale skuteczne i kojący krem – niekomedogenny (nie zapycha porów).
Ale na tym nie koniec – na stronie internetowej znajdziemy też mądre porady dla rodziców, którzy chcą pomóc zakompleksionym pociechom. Nastolatki szczególne cenią sobie dowcipne, ale i praktyczne wsparcie w walce z trądzikiem, jakie zapewnia Team Aquaclin. Zabawną i pomocną ekipę najłatwiej spotkać oczywiście na facebooku oraz na kanale Team Aquaclin na youtube.

 

 

 

Zdjęcia: shutterstock, aquaclin.pl
Filmy: youtube kanał Team Aquaclin

About The Author

Reply