Żywienie niemowląt – jak przygotować mleko modyfikowane

Wybór odpowiedniej mieszanki i wiedza o tym, jak przygotować mleko modyfikowane, są bardzo ważne dla każdej młodej mamy

Grecja – doskonały pomysł na udany urlop

Greca to wymarzony i zawsze modny kierunek wyjazdów urlopowych i wycieczek krajoznawczych

Wiosenne przeziębienie u dzieci

Przeziębienie u dzieci nie jest stanem wyjątkowym, w okresie budowania odporności dzieci chorują nawet kilkanaście razy w ciągu roku

Motywy roślinne, ekologia i egzotyka we wnętrzach

Bardzo modne motywy roślinne mogą stanowić główny motyw, ale także efektowne dodatki, dekoracje, akcesoria.

zdobienie paznokci

Stemplowanie paznokci – jak zacząć?

Stemplowanie paznokci to jedna z najpopularniejszych obecnie metod ich zdobienia. Pozwala ona dość szybko i łatwo zamienić zwykły manicure w mało dzieło sztuki. I to bez czasochłonnego i wymagającego ręcznego malowania wzorów. Teraz wystarczy odbicie wzorów z płytek oraz przeniesienie ich na paznokci. I gotowe!

Jak zacząć biegać – oto jest pytanie…

Kluczowe znaczenie ma odpowiedź na pytanie – jak zacząć biegać tak, aby stało się to pasją, przyzwyczajeniem, czymś ważnym, a nawet niezbędnym.

Niebanalne buty na wiosnę

Wyobraźni projektantom nie brakuje i zapewniają nam prawdziwy diabelski młyn z butami

lampa do paznokci

Lampa LED do paznokci – jak dobrze wybrać?

Manicure żelowy i hybrydowy cieszy się dziś ogromną popularnością. I nie ma się co dziwić, jego wykonanie nie jest wcale skomplikowane, a pozwala na uzyskanie trwałego efektu, dzięki czemu paznokcie są bardzo zadbane i atrakcyjne.

Co na kaszel dla małego dziecka

Co na kaszel u najmłodszych pacjentów? Jak ulżyć i nie zakłócać mechanizmu samooczyszczania dróg oddechowych

Dlaczego smakuje nam kurczak w sosie kurkowym?

Często sięgam po przepisy na dania z drobiu, np. takie jak kurczak w sosie kurkowym.

Magiczna kuchnia moich rodziców

Przedświąteczne poczynania kulinarne oraz późniejsze przygotowania podczas wigilii u rodziców, wyjątkowo wyraźnie uświadomiły mi braki w kuchennym wyposażeniu. Oczywiście nie chodzi o sprzęt taki jak porządna lodówka, piekarnik czy robot kuchenny. W tym zakresie jest nie najgorzej, choć daleko mi arsenału mamy. Ustawiając, dekorując wigilijny stół, dostrzegłam przepaść jeśli chodzi o zastawę, naczynia oraz inne gadżety i akcesoria do kuchni.

Stoliczku nakryj się
Wigilijny stół na ogół przygotowywała mama. Oczywiście pomagałyśmy, wnosiłyśmy swój kulinarny wkład w tradycyjnych 12 potraw. Niemniej jednak razem z siostrą raczej dokładałyśmy swoje dzieła i półmiski. W tym roku postanowiłyśmy wyręczyć seniorów, poniekąd w ramach rocznicowego prezentu. Szperając i poszukując w kuchennych szafkach rodziców odkryłyśmy prawdziwe skarby…

akcesoria do kuchni

Skarby w kuchni rodziców

Sezamie otwórz się
Jak za dotknięciem magicznej różdżki albo pod wpływem zaklęcia, oczom naszym ukazały się cuda, gadżety, szkła, akcesoria do kuchni itp. Przeróżne miski, miseczki, tace, półmiski – małe, duże, delikatne oraz bardzo okazałe. Bogactwo szklanek, szklaneczek, kieliszków do wszelkiego rodzaju trunków. Kolekcja serwetek na każdą okazję, sztućce do tortów, ryb, owoców morza itp. Kuchnia rodziców to zastawa na wiele okazji – proste talerze, kubeczki na co dzień i jakaś imponująca rodowa porcelana. Oczywiście na wskroś nowocześni seniorzy posiadają również miksery, blendery, opiekacze, patelnie o różnych średnicach i głębokościach…

Ziarnko do ziarnka

kuchnia niebieska

Wymarzona kuchnia…

Nie ukrywam, że pomyślałam sobie niezbyt pochlebnie o mojej kuchni, porównując ją do Biskupina. Powzięłam nawet przednoworoczne postanowienie uzupełnienia wyposażenia o praktyczne i akcesoria do kuchni. Oczywiście nie ma szans na szybkie skompletowanie takiego zestawu. Jednakże biorąc pod uwagę wspólny staż moich rodziców mam jeszcze sporo czasu przed sobą.

Zdjęcia: Pinterest, istock.com, imaginativeinteriors.co.uk

About The Author

Reply