Pyszne pasztety – na śniadanie i od święta

Parafrazując słowa poety możemy z dumą powiedzieć, że Polacy nie gęsi i swoje pasztety mają

Przygotuj włosy do zimy

Sezon jesienno – zimowy bywa największym wyzwaniem dla włosów

Fosfolipidy – dlaczego są tak ważne dla wątroby

Pojęcia takie jak hepatocyty, fosfolipidy czy też funkcje wątroby, powinny być nam znane.

Jesień w parku – dla zdrowia i dla zabawy

Jesienny park zamiast telewizora i komputera!

Chroń skórę, sięgnij po Iwostin Solecrin

Wielbiciele opalania powinni wiedzieć, że słońce to nie samo dobro, może negatywnie wpływać na skórę i zagrażać zdrowiu

Ekologiczna żywność – postaw na zdrowie

Jakie wymagania musi spełniać zdrowe jedzenie, aby można było uznać je za wartościową żywność ekologiczną

Zdrowie pupila – pełnowartościowe karmy dla psów

Odpowiednio dobrane pełnowartościowe karmy dla psów zapewnią im zdrowie, kondycję, odporność, energię, oczywiście będą im także smakować.

Odparzenia pieluszkowe – jak im zapobiec i jak je leczyć

Skóra niemowląt jest delikatna, a odparzenia pieluszkowe spędzają sen z powiek najbardziej troskliwym mamom

Kondycja, wymarzona sylwetka i… skakanka

Skakanka to nie tylko spalanie kalorii, skacząc systematycznie pracujemy nad całym ciałem

Trendy jesienne – dla każdego coś… nowego

Trendy na sezon jesienny są wyjątkowo interesujące, charakterne i różnorodne

Marzy mi się kulinarny weekend w Barcelonie

Barcelona – niewątpliwie jedno z najpiękniejszych i najchętniej odwiedzanych miast na świecie. Stolica Katalonii, turystyczna perła znana m.in. z najpiękniejszych plaż miejskich, architektury Gaudiego i…znakomitej kuchni. Smacznej, aromatycznej, kolorowej, bo hiszpańskiej. Cóż może być zatem lepszego niż pyszna wycieczka do tego malowniczego miasta – pełen smaków weekend w Barcelonie, zorganizowany i dopięty na ostatni guzik.

Zorganizowane spotkanie ze smakami Barcelony
Muszę przyznać, że jestem zachwycona propozycją wycieczki o kuszącej nazwie „Kulinarny weekend w Barcelonie” organizowanej przez PLL LOT. Wiele osób ( w tym ja…) ma problem z wyborem spośród licznych atrakcji. W miejscu tak wyjątkowym jak Barcelona zaczynam się nerwowo rozglądać, zastanawiać gdzie pójść, co najpierw zobaczyć, poznać, czego spróbować. Dlatego dobrze przemyślana wycieczka tematyczna to dla mnie idealne rozwiązanie. Szczególnie, że kuchnia śródziemnomorska charakterystyczna dla tego regionu Hiszpanii, jest mi bardzo w smak. Tym bardziej, że będą to smaki podkreślone wyśmienitymi winami.
A zatem przyjrzyjmy się bliżej atutom kulinarnego weekendu w Barcelonie. Na początek warto wiedzieć, że w ramach wycieczki uczestnicy będą mieli zapewnione:
• przelot PLL LOT na trasie Warszawa – Barcelona – Warszawa,
• transfer między lotniskiem a hotelem
• 3 noclegi w hotelu trzygwiazdkowym w Barcelonie,
• miejsce w pokoju 2-osobowym,
• śniadania,
• wycieczkę pieszą w ramach Wieczoru z Tapas,
• wycieczkę degustacyjną – „Vino y Cava” do lokalnych winnic,
• ubezpieczenie turystyczne KL, NNW i bagaż.

barcelona

Barcelona – prawdziwa turystyczna perła

Najbardziej interesujący jest program wycieczki…
Pierwszy dzień to oczywiście przylot, dojazd i zakwaterowanie w hotelu, a potem jak na koloniach – czas wolny, który na pewno warto wykorzystać na poznanie choć części pięknej Barcelony.
Atrakcje zorganizowane rozpoczną się w drugim dniu pobytu. Kulinarny weekend w Barcelonie zainauguruje piesza wycieczka z Tapas. Podczas wieczornego spaceru po Barcelonie uczestnicy poznają m.in. najlepsze miejsca serwujące słynne hiszpańskie Tapas. Są to niewielkie przekąski podawane w barach hiszpańskich. Mogą być serwowane na ciepło lub na zimno, zarówno jako proste przekąski, jak i bardziej wyrafinowane dania. Dzięki wiedzy przewodnika goście poznają nie tylko smaki, ale też dowiedzą się sporo na temat kulinariów Hiszpanii. Spacerując najbardziej znaną ulicą w Barcelonie – La Rambla, odwiedzą znane bary, słynny targ La Bouqeria i wreszcie dotrą do restauracji na poczęstunek złożony oczywiście z tapas i wina. Kolejnym celem wycieczki będzie średniowiecza dzielnica Barri Góticna Starym Mieście, a zwieńczeniem wieczoru będzie znów degustacja tapas i najlepszych trunków w modnym barze.
Równie atrakcyjnie zapowiada się trzeci dzień wyprawy, kiedy to uczestnicy wyruszą autokarem na wycieczkę „Vino y Cava” – skarby lokalnych winnic. Obejmie ona trzy winnice jednego z najlepszych regionów winnych, jakim jest Penedes. Taka wycieczka to okazja do degustacji, zakupów oraz wysłuchania interesującego wykładu na temat win.
Czwarty dzień to niestety pożegnanie z Barceloną – smaczne śniadanie, a potem transfer na lotnisko i powrót do Warszawy z głową pełną wrażeń i smakowych najlepszych wspomnień.

tapas

Słynne hiszpańskie tapas

Zdjęcia: lottravel.com

About The Author

Reply