Jak się robi sushi – to wcale nie jest takie trudne

Jak się robi sushi? Wbrew pozorom nie jest to wcale takie trudne.

Domowe sposoby na spierzchnięte usta

Spierzchnięte usta to częsty i niestety bolesny problem wielu pań

Awokado – jedz na zdrowie

Awokado zawiera stosunkowo niewiele cukrów prostych, jest natomiast bogate w… tłuszcze.

Bezsenność, kłopoty ze snem – co robić…?

Kłopoty ze snem to dziś dość powszechny problem, możemy mówić nawet o bezsenności.

Zadbaj o stopy zimą

Zimą stopy są traktowane ciężkimi, ciepłymi butami, grubymi skarpetkami, zapominamy o pielęgnacji

Profilaktyka i leczenie – sposoby na ból dziąseł

Warto znać sposoby na ból dziąseł, ale przede wszystkim jego przyczyny i metody zapobiegania.

Zamotana w szale

Szal stanowi jeden z istotniejszych elementów stylizacji, dodaje jej szyku lub jest awangardowy, oryginalny, niebanalny.

Witaminy w ciąży i w okresie karmienia piersią

Zbilansowana dieta oraz odpowiednia suplementacja mają zapewnić niezbędne składniki mineralne oraz witaminy w ciąży.

O rety przytyłam… czyli poświąteczny detoks

Poświąteczny detoks można zacząć od ożywczego koktajlu, który stymuluje metabolizm

Zrób to sam, czyli maseczki domowe

Domowe maseczki bazują głównie na tym, czego używamy w kuchni

Jak nauczyć się tańczyć… tuż przed sylwestrem???

Już za chwileczkę już za momencik… na sylwestrowych parkietach zaczniemy się kręcić. No właśnie, kto zacznie ten zacznie. Zapewne dla wielu osób ta wyjątkowa noc oznacza kolejny stres, bo taniec nie jest ich mocną stroną. Na nic parafrazowanie kultowej piosenki i przekonywanie, że „tańczyć każdy może… trochę lepiej lub trochę gorzej”.

Kurs tańca to jest to!
Oczywiście najlepszym i sprawdzonym sposobem na zdobycie parkietowych umiejętności jest dobry kurs tańca. Nie da się jednak ukryć, że teraz, w święta już trochę za późno na uczestnictwo w takich zajęciach. Choć oczywiście warto sprawdzić, może uda się jeszcze znaleźć instruktora, który udzieliłby kilku lekcji indywidualnych albo dla pary. Z całą pewnością wystarczyłoby to, aby w tę jedyną noc poczuć się pewniej na parkiecie wśród roztańczonych uczestników zabawy. Szczególnie, jeśli będzie to niezobowiązująca domowa impreza albo zabawa w rytmach klubowych, dyskotekowych, które nie wymagają aż tak zaawansowanych umiejętności, liczy się raczej swoboda i znajomość podstawowych kroków. Jeśli w planach mamy bal, imprezę na tzw. sali dobry instruktor bez trudu nauczy początkującego tancerza podstaw takich tańców jak cza cza, jive i walc, a to naprawę wystarczy, żeby dobrze bawić się w czasie sylwestrowej nocy.

kurs

Lekcje i kursy tańca

Koleżeńska pomoc…?
A co jeśli prywatne, indywidualne zajęcia nie wchodzą w grę? No cóż, na pewno wśród znajomych mamy również takie osoby, które na parkiecie czują się jak ryba w wodzie. Może warto zdobyć się na odwagę i poprosić o podzielenie się wiedzą tajemna i o kilka lekcji? Niewątpliwie takie taneczne pierwsze kroku wraz z przyjacielem, dobrą koleżanką będą dużo łatwiejsze niż zajęcia na kursie w towarzystwie wielu osób, nawet jeśli wszystkie początkowo mają dwie lewe nogi do tańca.

w domu taniec

Domowe lekcje z przyjacielem

Internetowe lekcje
W dobie internetu nie sposób pominąć również możliwości zdobycie tanecznych szlifów online. Mamy zatem kursy tańca przez internet zarówno odpłatne, jak i darmowe. Prawdziwą skarbnicą mniej lub bardziej udanych porad, tutoriali i kursów tanecznych jest oczywiście serwis youtube, w którym znajdziemy instruktaże dotyczące wszystkich tańców, kombinacji, konfiguracji oraz poziomów zaawansowania.

Z Nowym rokiem tanecznym krokiem…
No cóż, na pewno kilka dni, które dzielą nas od sylwestrowej nocy to za mało, żeby stać się królem czy królową parkietu. Niemniej jednak na pewno jest to wystarczający czas, aby zmienić nastawienie i na imprezie wyjść z kąta. Zdążymy również ogarnąć to i owo, poznać podstawowe kroki, ruchy i klimat danego tańca. A przy okazji możemy złożyć pierwszą noworoczną obietnicę – od stycznia zapisuję się na kurs tańca, a w przyszłym roku parkiet będzie mój!

Zdjęcia: shutterstock
Film: youtube

About The Author

Reply