Proteza zębowa, czyli jak się cieszyć „trzecimi zębami”

Proteza zębowa ratuje życie towarzyskie, przywraca swobodny, szczery uśmiech, poprawia samopoczucie.

Kapelusze słomkowe – nieodzowny letni dodatek

W tym sezonie królują kapelusze, najczęściej słomkowe, są stylowe, piękne, nadają wyjątkowy charakter stylizacji

Pizza Hut w Gdyni

Pizza Hut to doskonały przykład dobrego jedzenia – odpowiada tym samym, wysokim standardom na całym świecie

Znamiona na skórze – to warto wiedzieć

Znamiona na skórze mogą być prawie niezauważalne albo stanowić problem dla ich posiadacza

Wybierz najlepiej przyswajalny magnez w tabletkach

Warto sięgać po skuteczne preparaty, najlepiej przyswajalny magnez w tabletkach

Pryszcze, zaskórniki, trądzik – to także „dorosły problem”

Trądzik u dorosłych nie jest wcale zjawiskiem marginalnym.

SuperOwoc! Czereśnie – słodko i zdrowo

Rozkoszując się smakiem czereśni warto wiedzieć, że mają one kompleksowy i dobroczynny wpływ na nasze zdrowie.

Wrzody żołądka – objawy, przyczyny, charakterystyka

Choroba wrzodowa żołądka i jej objawy dotyczą statystycznie od 5 do 10% populacji

Kleszcz łąkowy, psi, pospolity… wszystkie groźne!

Jak atakuje kleszcz, jakie są rodzaje (np. kleszcz psi, kleszcz łąkowy czy… obrzeżek gołębień).

Dlaczego warto przesiąść się na rower

Oszczędność, czasu, poznawanie okolicy, proekologiczna postawa i coś dla ciała i dla ducha – warto wsiąść na rower

Jak nauczyć się tańczyć… tuż przed sylwestrem???

Już za chwileczkę już za momencik… na sylwestrowych parkietach zaczniemy się kręcić. No właśnie, kto zacznie ten zacznie. Zapewne dla wielu osób ta wyjątkowa noc oznacza kolejny stres, bo taniec nie jest ich mocną stroną. Na nic parafrazowanie kultowej piosenki i przekonywanie, że „tańczyć każdy może… trochę lepiej lub trochę gorzej”.

Kurs tańca to jest to!
Oczywiście najlepszym i sprawdzonym sposobem na zdobycie parkietowych umiejętności jest dobry kurs tańca. Nie da się jednak ukryć, że teraz, w święta już trochę za późno na uczestnictwo w takich zajęciach. Choć oczywiście warto sprawdzić, może uda się jeszcze znaleźć instruktora, który udzieliłby kilku lekcji indywidualnych albo dla pary. Z całą pewnością wystarczyłoby to, aby w tę jedyną noc poczuć się pewniej na parkiecie wśród roztańczonych uczestników zabawy. Szczególnie, jeśli będzie to niezobowiązująca domowa impreza albo zabawa w rytmach klubowych, dyskotekowych, które nie wymagają aż tak zaawansowanych umiejętności, liczy się raczej swoboda i znajomość podstawowych kroków. Jeśli w planach mamy bal, imprezę na tzw. sali dobry instruktor bez trudu nauczy początkującego tancerza podstaw takich tańców jak cza cza, jive i walc, a to naprawę wystarczy, żeby dobrze bawić się w czasie sylwestrowej nocy.

kurs

Lekcje i kursy tańca

Koleżeńska pomoc…?
A co jeśli prywatne, indywidualne zajęcia nie wchodzą w grę? No cóż, na pewno wśród znajomych mamy również takie osoby, które na parkiecie czują się jak ryba w wodzie. Może warto zdobyć się na odwagę i poprosić o podzielenie się wiedzą tajemna i o kilka lekcji? Niewątpliwie takie taneczne pierwsze kroku wraz z przyjacielem, dobrą koleżanką będą dużo łatwiejsze niż zajęcia na kursie w towarzystwie wielu osób, nawet jeśli wszystkie początkowo mają dwie lewe nogi do tańca.

w domu taniec

Domowe lekcje z przyjacielem

Internetowe lekcje
W dobie internetu nie sposób pominąć również możliwości zdobycie tanecznych szlifów online. Mamy zatem kursy tańca przez internet zarówno odpłatne, jak i darmowe. Prawdziwą skarbnicą mniej lub bardziej udanych porad, tutoriali i kursów tanecznych jest oczywiście serwis youtube, w którym znajdziemy instruktaże dotyczące wszystkich tańców, kombinacji, konfiguracji oraz poziomów zaawansowania.

Z Nowym rokiem tanecznym krokiem…
No cóż, na pewno kilka dni, które dzielą nas od sylwestrowej nocy to za mało, żeby stać się królem czy królową parkietu. Niemniej jednak na pewno jest to wystarczający czas, aby zmienić nastawienie i na imprezie wyjść z kąta. Zdążymy również ogarnąć to i owo, poznać podstawowe kroki, ruchy i klimat danego tańca. A przy okazji możemy złożyć pierwszą noworoczną obietnicę – od stycznia zapisuję się na kurs tańca, a w przyszłym roku parkiet będzie mój!

Zdjęcia: shutterstock
Film: youtube

About The Author

Reply