kozłowka

Zwiedzanie, relaks, piękne krajobrazy – turysto odwiedź lubelskie!

Wele ciekawego czeka na nas na wchodzie kraju, np. w mniej obleganym regionie województwa lubelskiego.

Grillowanie nie tylko na działce – grille elektryczne

TEFAL – grille elektryczne tego producenta są proste w obsłudze, ale można na nich przyrządzić naprawdę wyjątkowe dania.

Dieta i suplementacja – minerały i witaminy w ciąży

Zapotrzebowanie na minerały, składniki odżywcze oraz witaminy w ciąży jest wyższe.

odzież do jogi

Odzież do jogi unikalny look i design

Na pierwszy rzut oka zajęcia jogi mogą wydawać się proste, statyczne. Wystarczy jednak spróbować, aby przekonać się, że: po pierwsze joga to wymagająca forma aktywności, po drugie… pozytywnie wciąga i uzależnia. Jest to jednak nałóg wyjątkowo dobroczynny dla ciała i ducha, a także okazja do skompletowania bardzo interesującej garderoby. Ubrania do jogi charakteryzują się bowiem świetną jakością i naprawdę efektownym wzornictwem. Komfortowe ubrania do jogi Strój do jogi musi spełniać pewne wymagania, aby był praktyczny, funkcjonalny, nie ograniczał swobody ruchów, a tym samym nie zakłócał specyficznej filozofii tego treningu. Joga  to nie tylko sekwencje ruchów, ćwiczeń, ale także „coś dla

Pedicure – zadbane stopy i letnie trendy

Jak zadbać o efektowny pedicure, co w tym sezonie będziemy malować na paznokciach.

Bóle miesiączkowe – przyczyny, przebieg, leczenie

Nawet najbardziej skuteczne leki i wiedza o tym jak złagodzić bóle miesiączkowe, nie zastąpią konsultacji i badań

Bieg, nordic walking czy spacer dla zdrowia?

Popularne formy aktywności są dostępne praktycznie dla wszystkich – spacer, bieganie i nordic walking.

Zielono mi… na zdrowie

Niepozorna zielenina to prawdziwa skarbnica witamin, minerałów i bogactwo wartości odżywczych

Kosmetyki dla mężczyzn – udane zakupy, skuteczna pielęgnacja

Kosmetyki dla mężczyzn zajmują mniej miejsca w drogeriach, ale jest to naprawdę szeroki i różnorodny asortyment

Z kuchni do drogerii – dobroczynne zioła w kosmetyce

Rośliny mają dobroczynny wpływ na skórę, dlatego znajdują szerokie zastosowanie również w kosmetyce.

Jak nauczyć się tańczyć… tuż przed sylwestrem???

Już za chwileczkę już za momencik… na sylwestrowych parkietach zaczniemy się kręcić. No właśnie, kto zacznie ten zacznie. Zapewne dla wielu osób ta wyjątkowa noc oznacza kolejny stres, bo taniec nie jest ich mocną stroną. Na nic parafrazowanie kultowej piosenki i przekonywanie, że „tańczyć każdy może… trochę lepiej lub trochę gorzej”.

Kurs tańca to jest to!
Oczywiście najlepszym i sprawdzonym sposobem na zdobycie parkietowych umiejętności jest dobry kurs tańca. Nie da się jednak ukryć, że teraz, w święta już trochę za późno na uczestnictwo w takich zajęciach. Choć oczywiście warto sprawdzić, może uda się jeszcze znaleźć instruktora, który udzieliłby kilku lekcji indywidualnych albo dla pary. Z całą pewnością wystarczyłoby to, aby w tę jedyną noc poczuć się pewniej na parkiecie wśród roztańczonych uczestników zabawy. Szczególnie, jeśli będzie to niezobowiązująca domowa impreza albo zabawa w rytmach klubowych, dyskotekowych, które nie wymagają aż tak zaawansowanych umiejętności, liczy się raczej swoboda i znajomość podstawowych kroków. Jeśli w planach mamy bal, imprezę na tzw. sali dobry instruktor bez trudu nauczy początkującego tancerza podstaw takich tańców jak cza cza, jive i walc, a to naprawę wystarczy, żeby dobrze bawić się w czasie sylwestrowej nocy.

kurs

Lekcje i kursy tańca

Koleżeńska pomoc…?
A co jeśli prywatne, indywidualne zajęcia nie wchodzą w grę? No cóż, na pewno wśród znajomych mamy również takie osoby, które na parkiecie czują się jak ryba w wodzie. Może warto zdobyć się na odwagę i poprosić o podzielenie się wiedzą tajemna i o kilka lekcji? Niewątpliwie takie taneczne pierwsze kroku wraz z przyjacielem, dobrą koleżanką będą dużo łatwiejsze niż zajęcia na kursie w towarzystwie wielu osób, nawet jeśli wszystkie początkowo mają dwie lewe nogi do tańca.

w domu taniec

Domowe lekcje z przyjacielem

Internetowe lekcje
W dobie internetu nie sposób pominąć również możliwości zdobycie tanecznych szlifów online. Mamy zatem kursy tańca przez internet zarówno odpłatne, jak i darmowe. Prawdziwą skarbnicą mniej lub bardziej udanych porad, tutoriali i kursów tanecznych jest oczywiście serwis youtube, w którym znajdziemy instruktaże dotyczące wszystkich tańców, kombinacji, konfiguracji oraz poziomów zaawansowania.

Z Nowym rokiem tanecznym krokiem…
No cóż, na pewno kilka dni, które dzielą nas od sylwestrowej nocy to za mało, żeby stać się królem czy królową parkietu. Niemniej jednak na pewno jest to wystarczający czas, aby zmienić nastawienie i na imprezie wyjść z kąta. Zdążymy również ogarnąć to i owo, poznać podstawowe kroki, ruchy i klimat danego tańca. A przy okazji możemy złożyć pierwszą noworoczną obietnicę – od stycznia zapisuję się na kurs tańca, a w przyszłym roku parkiet będzie mój!

Zdjęcia: shutterstock
Film: youtube

About The Author

Reply