Smacznie, zdrowo, egzotycznie – pierś z kurczaka w sosie curry

Egzotyczny klasyk kulinarny, pierś z kurczaka w sosie curry – smacznie i zdrowo

Chrup orzechy na zdrowie!

Orzechy – najcenniejsze z bakalii, wyjątkowo wartościowe i smaczne.

Dieta i trening na redukcję – ogólne zasady

Dieta oraz trening będą skuteczne, jeśli określimy cel i dostosujemy plan treningowy oraz menu do tego celu.

Plecaki, torby worki – praktycznie, stylowo, na każdą okazję

Plecaki i worki mody praktycznej – niebanalne, oryginalne i unikatowe

Jesienne skarby – papryka

Papryka jest zdrowa, kolorowa, smaczna, znajduje szerokie zastosowanie w kuchni

Alergia u dzieci – uważamy, diagnozujemy, leczymy

Alergie u dzieci to ścisła czołówka problemów diagnozowanych u naszych pociech.

Bolące stawy – reumatyzm i inne przyczyny

Najczęściej bolące stawy kojarzymy z reumatyzmem, ale to nie jedyna przyczyna takich dolegliwości.

Ból brzucha – gdzie boli i dlaczego

Ból brzucha to wyzwanie dla pacjenta i diagnostyki i jedna z najczęściej zgłaszanych dolegliwości

Pyszne pasztety – na śniadanie i od święta

Parafrazując słowa poety możemy z dumą powiedzieć, że Polacy nie gęsi i swoje pasztety mają

Przygotuj włosy do zimy

Sezon jesienno – zimowy bywa największym wyzwaniem dla włosów

Odparzenia pieluszkowe – jak im zapobiec i jak je leczyć

Nie bez powodu skóra niemowląt jest synonimem delikatności. Mawia się nawet, że coś jest mięciutkie i delikatne jak pupa niemowlęcia. Ale coś za coś – skóra maluszków jest niestety również bardzo mało odporna, a odparzenia pieluszkowe spędzają sen z powiek nawet najbardziej troskliwym mamom.

Skóra niemowląt jest delikatna i bardzo wrażliwa

Pieluszkowe zapalenie skóry to efekt zbyt długiego kontaktu, przysłowiowo już delikatnej dziecięcej pupy, z wilgocią oraz drażniącymi substancjami, których jak wiadomo w pieluszce nie brakuje. Cienka i niemalże bezbronna skóra maleństwa bardzo szybko reaguje podrażnieniem, zaczerwienieniem i odparzeniem, które jest przede wszystkim uciążliwe i bolesne dla niemowlęcia. Odparzeniom sprzyja nie w pełni ukształtowana struktura skóry, która u malutkich dzieci nie ma jeszcze rozwiniętych gruczołów potowych, jest narażona na otarcia i ma wyższe pH, przez co błyskawicznie reaguje na przegrzanie i wilgoć, czyli typowe „pieluszkowe warunki”.

stópi

Skóra niemowlęcia jest bardzo delikatna

Pieluszkowe zapalenie skóry – przyczyny

Oczywiście odparzeniom pieluszkowym sprzyja zbyt długie przebywanie w jednej pieluszce, dlatego podstawą profilaktyki jest ich częsta zmiana, mycie pupy i odpowiednia pielęgnacja. Na powstawanie bolesnych podrażnień mogą także wpływać nowe składniki w diecie dziecka, które zmieniają też „zawartość” pieluszki. Infekcje, ząbkowanie, biegunka, antybiotykoterapia, to również czynniki, które będą sprzyjać pieluszkowemu zapaleniu skóry. Bardzo często są to również reakcje uczuleniowe, np. na konkretne pieluszki. Na odparzenia pieluszkowe są narażone także niemowlęta z atopowym zapaleniem skóry, alergiami. Należy uważać na przegrzewanie, zbyt ciepłe ubieranie maluszka, szczególnie w czasie upałów, odparzenia są bowiem również efektem wzmożonej potliwości.

niemowlę

Częsta zmiana pieluszki, mycie i… wietrzenie pupy niemowlęca

Najważniejsza jest prawidłowa pielęgnacja

Częsta zmiana pieluszek, dokładne mycie i smarowanie delikatnych obszarów odpowiednimi kosmetykami – w ten sposób możemy zapobiegać i minimalizować ryzyko podrażnień i stanów zapalnych. Pamiętajmy, że jeśli tylko pojawią się nawet najmniejsze zaczerwienienia, trzeba natychmiast reagować, ponieważ mogą się szybko rozprzestrzeniać i zaostrzać. Sprzyja temu wilgotne i ciepłe środowisko pod pieluszką. Prawidłowa pielęgnacja i profilaktyka obejmuje przede wszystkim dokładne mycie przy każdej zmianie pieluszki, osuszanie skóry i zastosowanie kremu. Przy łagodnych podrażnieniach warto pozwolić „przewietrzyć się” delikatnej niemowlęcej pupie, szczególne kiedy jest ciepło. Na pieluszkowe zapalenie skóry zaleca się również stosowanie kremów o działaniu łagodzącym, ochronnym i antybakteryjnym.

maść

Profilaktyka i ochrona – Sudocrem care&protect

Sudocrem – chroni, leczy, zapobiega

Najskuteczniejsze są tłuste remy oraz maści, które mają w składzie cynk (działa wysuszająco i przeciwbakteryjnie). Takim kosmetykiem jest Sudocrem, który poleca się zarówno leczniczo, jak i ochronnie. Jeśli chodzi o maść Sudocrem zastosowanie jej przy każdej zmianie pieluszki pozwala zapobiegać odparzeniom, tworzy barierę ochronną, odżywia i wygładza skórę. Poza maścią Sudocrem care & protect, warto mieć zawsze pod ręką krem Sudocrem stosowany przy odparzeniach i podrażnieniach. Jego składniki działają kompleksowo, czyli:

  • łagodzą i chronią,
  • miejscowo znieczulają i dezynfekują,
  • działają przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybicznie,
  • działają antyseptycznie
  • nawilżają i natłuszczają.

W przypadku kremu Sudocrem w ulotce znajdziemy informacje na temat szerokiego zastosowania tego preparatu, który jest zalecany jako krem barierowo-ochronny przy problemach skórnych, pielęgnacji skóry narażonej na odparzenia, odleżyny, otarcia, w tym pieluszkowe zapalenie skóry.

sudocrem

Krem barierowo – ochronny Sudocrem

 

Zdjęcia: sudocrempolska.pl, pixabay.com

About The Author

Reply