Żywienie niemowląt – jak przygotować mleko modyfikowane

Wybór odpowiedniej mieszanki i wiedza o tym, jak przygotować mleko modyfikowane, są bardzo ważne dla każdej młodej mamy

Grecja – doskonały pomysł na udany urlop

Greca to wymarzony i zawsze modny kierunek wyjazdów urlopowych i wycieczek krajoznawczych

Wiosenne przeziębienie u dzieci

Przeziębienie u dzieci nie jest stanem wyjątkowym, w okresie budowania odporności dzieci chorują nawet kilkanaście razy w ciągu roku

Motywy roślinne, ekologia i egzotyka we wnętrzach

Bardzo modne motywy roślinne mogą stanowić główny motyw, ale także efektowne dodatki, dekoracje, akcesoria.

zdobienie paznokci

Stemplowanie paznokci – jak zacząć?

Stemplowanie paznokci to jedna z najpopularniejszych obecnie metod ich zdobienia. Pozwala ona dość szybko i łatwo zamienić zwykły manicure w mało dzieło sztuki. I to bez czasochłonnego i wymagającego ręcznego malowania wzorów. Teraz wystarczy odbicie wzorów z płytek oraz przeniesienie ich na paznokci. I gotowe!

Jak zacząć biegać – oto jest pytanie…

Kluczowe znaczenie ma odpowiedź na pytanie – jak zacząć biegać tak, aby stało się to pasją, przyzwyczajeniem, czymś ważnym, a nawet niezbędnym.

Niebanalne buty na wiosnę

Wyobraźni projektantom nie brakuje i zapewniają nam prawdziwy diabelski młyn z butami

lampa do paznokci

Lampa LED do paznokci – jak dobrze wybrać?

Manicure żelowy i hybrydowy cieszy się dziś ogromną popularnością. I nie ma się co dziwić, jego wykonanie nie jest wcale skomplikowane, a pozwala na uzyskanie trwałego efektu, dzięki czemu paznokcie są bardzo zadbane i atrakcyjne.

Co na kaszel dla małego dziecka

Co na kaszel u najmłodszych pacjentów? Jak ulżyć i nie zakłócać mechanizmu samooczyszczania dróg oddechowych

Dlaczego smakuje nam kurczak w sosie kurkowym?

Często sięgam po przepisy na dania z drobiu, np. takie jak kurczak w sosie kurkowym.

Prezent na I Komunię – trudny temat…

Sezon komunijny uważam za rozpoczęty. Teoretycznie powinien być to okres przygotowań do przeżywania ważnej chwili w życiu dziecka. W praktyce dość często jest to zakupowe szaleństwo. Z jednej strony mamy rodziców, którzy stroją swoje pociechy drogo i z niemałą „fantazją” (chyba, że jest wymóg zakładania alby). Z drugiej zaś mamy gości, którzy rujnują oszczędności albo zaciągają pożyczki, żeby uszczęśliwić dziecko (rodziców?) „wypasionym” prezentem.

pamiątka komunii

Czy pamiętamy co jest istotne w tym dniu…?

Komunia i zakupowe szaleństwo
Nie bez powodu o komuniach mówi się małe polskie wesele. Zarówno ze względu na oprawę samej imprezy dla rodziny i przyjaciół, jak i prezenty. No właśnie… prezenty na I komunię. To temat, który budzi sporo emocji – wśród zwolenników teorii zastaw się i postaw się, a także wśród osób, które uważają, że to szaleństwo wymknęło się już spod kontroli. Innymi słowy są tacy, którzy pół roku wcześniej zbierają fundusze i usilne myślą, jakiż to cudowny i kosztowny podarunek wręczyć młodemu człowiekowi. Nie brakuje również sceptyków, którym bardzo nie podoba się „nowa świecka tradycja” kupowania komputerów czy najnowszych, bardzo drogich gadżetów. Ewentualnie wręczania grubo wypchanej koperty z gotówką. Wzdychają zapewne za czasami, kiedy komunijnym prezentem był zegarek, medalik albo rower.
Nie da się ukryć, że jest coś na rzeczy. Kiedy czytam artykuły z poradami „co kupić na I komunię” i widzę przekierowania do gadżetów na 1000 złotych, designerskich laptopów czy smartfonów, mam wrażenie, że nie o to w tym wszystkim chodzi. Na dokładkę dostaję garść informacji o cenach kreacji komunijnych, będących jako żywo miniaturą sukni ślubnych. A na deser cena przyjęcia – wspomnianego wcześniej małego wesela. Gdzie w tym wszystkim istota samej Komunii? Gdzie rodzinne przeżywanie ważnego momentu?

komunia i pieniądze

Na pewno nie chodzi o kosztowne prezenty i wielką imprezę

Warto pomyśleć nad mądrym prezentem
Z drugiej strony nie mam nic przeciwko komunijnym prezentom, które wcale nie muszą rujnować budżetu i zmuszać do zaciągania pożyczki. Nie powinny również wprowadzać do życia dziecka elementów stresujących. A przecież obawa przed zgubieniem czy zniszczeniem kosztownego gadżetu nijak się ma do beztroskiej, dziecinnej zabawy. Tymczasem podarunek na komunię może mieć zupełnie inny charakter. Na przykład może być to… czas. Bez obaw – nie chodzi mi o coś niewymiernego, coś czego nie ma. Niemniej jednak dziś, w dobie ciągłego biegu, i zapracowania atrakcyjna wycieczka z rodziną może być naprawdę fajnym podarunkiem. Jeśli już inwestujemy niemałe środki może być to wspólny wypad do Disneylandu… czemu nie?
Warto wiedzieć czym pasjonuje się dziecko. Może chce robić zdjęcia, marzy mu się nowy rower, deskorolka czy naprawdę dobre akcesoria plastyczne. Może trampolina do ogrodu albo sportowe gadżety (rakieta do tenisa, narty itp.). Niekoniecznie musi być to „elektronika” która posadzi nasze dziecko przed monitorem – zgarbione, pochłonięte przez wirtualną rzeczywistość…

rodzina nad morzem

Wspólnie spędzony czas jest bezcenny

 

Zdjęcia: shutterstock, iStockPhoto

About The Author

Reply