Makijaż ślubny – to warto wiedzieć!

Wyjątkowy makijaż ślubny rożni się od codziennego czy wykonywanego na tzw. wyjścia, imprezy.

Wiosna i lato na głowie – modne odcienie blondu

Jakie odcienie blond będą modne wiosną i latem?

Domino’s – włoska pizza na Pradze, Ursynowie… wszędzie

Dzięki Domino’s w Warszawie zjemy pizzę na Pradze, Bemowie… w centrum i na przedmieściach

Wielkanocne tradycje

Warto zatem znać tradycje wielkanocne i nie kojarzyć świąt tylko z wydatkami i suto zastawionym stołem

Powrót Mary Jane– grzeczne czółenka znów modne!

Mary Jane to dziś klasyk, obuwie mocno osadzone w stylistyce retro

Frytkownica na gorące powietrze i marzenie o beztłuszczowych frytkach

Pyszne frytki bez tłuszczu przygotujemy w frytkownicy na gorące powietrze.

Co to jest rolowanie? Spraw sobie roller!

Rolowanie to metoda masażu, którą każdy może zastosować we własnym zakresie

Jak „rozważnie” pić alkohol i jak zwalczać kaca

Jak świat światem odpowiedź na odwieczne pytanie jak leczyć kaca, jest praktycznie na wagę złota

Chcesz schudnąć na wiosnę? Uważaj na zaburzenia odżywiania!

Do najczęściej diagnozowanych zaburzeń należą anoreksja, bulimia oraz ortoreksja.

Jak często TO robisz?

Myć albo nie myć… okna i jak często to robić?

Przygotuj włosy do zimy

Mogłoby się wydawać, że po gorącym lecie, słonecznych promieniach i morskiej wodzie, nic bardziej nie zaszkodzi naszym fryzurom. Tymczasem to właśnie …

Dlaczego włosy „nie lubią” zimy

Co szkodzi włosom jesienią i zimą? No cóż, np. niskie temperatury, które osłabiają i przyczyniają się do ich wypadania. Z drugiej strony mamy suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach z zamkniętymi oknami. Jakby tego było mało chroniąc włosy przed zimnem zakładamy czapki, które również nie służą jakości i wyglądowi fryzury. Poza tym zmiany pór roku, szczególnie przejście w mało pozytywny okres krótszych, zimnych dni, to częsta przyczyna osłabienia i wypadania włosów.

dziewczyna

Czapka zimą musi być, choć nie bardzo służy włosom

Zimowe przykazania dla włosów

Fryzjerzy są zgodni co do tego, że trzeba ciąć. Oczywiście niekoniecznie radykalnie. W sezonie jesienno – zimowym najważniejsze jest regularne podcinanie końcówek. Nie od dziś wiadomo, że suche, rozdwojone końcówki wyglądają nieładnie i psują efekt nawet najlepszej fryzury. Zimą są narażone na uszkodzenia, zniszczenia za sprawą noszonych szali, golfów, kurtek z kołnierzami i syntetycznymi ocieplaczami, futerkami itp. Zaleca się podcinanie końcówek co najmniej raz na 2 miesiące.

fryzjer

Podcinaj regularnie końcówki

Czapka zimą musi być, nawet jeśli po jej zdjęciu fryzura wygląda nieszczególnie. Pamiętajmy – zimno osłabia i niszczy strukturę włosów, nie mówiąc już o tym, że paradowanie z gołą głową to najlepszy sposób na… przeziębienie się. Istotny jest natomiast materiał z jakiego wykonana jest czapka. Denerwujące elektryzowanie się włosów minimalizuje zakładanie czapek z naturalnych materiałów, np. z wełny. Żadnej czapki nie zakładamy  na niewysuszone włosy

Suszenie i rozczesywanie włosów to kolejne potencjalne zagrożenia. Ze względu na „zimowe pułapki” czyhające na włosy warto ograniczyć zabiegi takie jak suszenie czy prostowanie. W miarę możliwości pozwalamy włosom wyschnąć, odwieszamy lokówki i prostownice. Jeśli musimy koniecznie wysuszyć fryzurę unikamy gorącego strumienia powietrza. Styliści fryzur doradzają też, aby mokre włosy rozczesywać grzebieniem o szeroko rozstawionych ząbkach, a suche szczotką z naturalnym włosiem, co chroni przed dodatkowym elektryzowaniem.

suszenie

Pozwól włosom wyschnąć bez suszarki

Zimowa pielęgnacja

Zimą włosy bywają przesuszone i są bezbronne wobec uszkodzeń, zanieczyszczeń. Dlatego najistotniejsze są zabiegi i preparaty, które zamykają łuskę włosa, nawilżają i odżywają. W salonie fryzjerskim dobroczynne składniki zostaną zaaplikowane ze wsparciem sauny, co dodatkowo wzmocni ich działanie.

Zabiegiem, który można zastosować również w domu, samodzielnie, jest olejowanie włosów. Kuracja odpowiednio dobranymi olejkami zapewni zdrowy blask, nawilży, zregeneruje, zapobiegnie elektryzowaniu i puszeniu się włosów. Warto sięgać po specjalne preparaty z keratyną, ale również po naturalne olejki.

Kąpiele wzmacniające, maski – to kolejny sposób na ratowanie włosów w sezonie jesienno – zimowym. Podobnie jak odpowiednio dobrana i systematycznie stosowana odżywka.

olejek

Doceń dobroczynny wpływ olejowania

 

 

Zdjęcia: pixabay.com, shutterstock

About The Author

Reply