Smacznie, zdrowo, egzotycznie – pierś z kurczaka w sosie curry

Egzotyczny klasyk kulinarny, pierś z kurczaka w sosie curry – smacznie i zdrowo

Chrup orzechy na zdrowie!

Orzechy – najcenniejsze z bakalii, wyjątkowo wartościowe i smaczne.

Dieta i trening na redukcję – ogólne zasady

Dieta oraz trening będą skuteczne, jeśli określimy cel i dostosujemy plan treningowy oraz menu do tego celu.

Plecaki, torby worki – praktycznie, stylowo, na każdą okazję

Plecaki i worki mody praktycznej – niebanalne, oryginalne i unikatowe

Jesienne skarby – papryka

Papryka jest zdrowa, kolorowa, smaczna, znajduje szerokie zastosowanie w kuchni

Alergia u dzieci – uważamy, diagnozujemy, leczymy

Alergie u dzieci to ścisła czołówka problemów diagnozowanych u naszych pociech.

Bolące stawy – reumatyzm i inne przyczyny

Najczęściej bolące stawy kojarzymy z reumatyzmem, ale to nie jedyna przyczyna takich dolegliwości.

Ból brzucha – gdzie boli i dlaczego

Ból brzucha to wyzwanie dla pacjenta i diagnostyki i jedna z najczęściej zgłaszanych dolegliwości

Pyszne pasztety – na śniadanie i od święta

Parafrazując słowa poety możemy z dumą powiedzieć, że Polacy nie gęsi i swoje pasztety mają

Przygotuj włosy do zimy

Sezon jesienno – zimowy bywa największym wyzwaniem dla włosów

Przygotuj włosy do zimy

Mogłoby się wydawać, że po gorącym lecie, słonecznych promieniach i morskiej wodzie, nic bardziej nie zaszkodzi naszym fryzurom. Tymczasem to właśnie …

Dlaczego włosy „nie lubią” zimy

Co szkodzi włosom jesienią i zimą? No cóż, np. niskie temperatury, które osłabiają i przyczyniają się do ich wypadania. Z drugiej strony mamy suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach z zamkniętymi oknami. Jakby tego było mało chroniąc włosy przed zimnem zakładamy czapki, które również nie służą jakości i wyglądowi fryzury. Poza tym zmiany pór roku, szczególnie przejście w mało pozytywny okres krótszych, zimnych dni, to częsta przyczyna osłabienia i wypadania włosów.

dziewczyna

Czapka zimą musi być, choć nie bardzo służy włosom

Zimowe przykazania dla włosów

Fryzjerzy są zgodni co do tego, że trzeba ciąć. Oczywiście niekoniecznie radykalnie. W sezonie jesienno – zimowym najważniejsze jest regularne podcinanie końcówek. Nie od dziś wiadomo, że suche, rozdwojone końcówki wyglądają nieładnie i psują efekt nawet najlepszej fryzury. Zimą są narażone na uszkodzenia, zniszczenia za sprawą noszonych szali, golfów, kurtek z kołnierzami i syntetycznymi ocieplaczami, futerkami itp. Zaleca się podcinanie końcówek co najmniej raz na 2 miesiące.

fryzjer

Podcinaj regularnie końcówki

Czapka zimą musi być, nawet jeśli po jej zdjęciu fryzura wygląda nieszczególnie. Pamiętajmy – zimno osłabia i niszczy strukturę włosów, nie mówiąc już o tym, że paradowanie z gołą głową to najlepszy sposób na… przeziębienie się. Istotny jest natomiast materiał z jakiego wykonana jest czapka. Denerwujące elektryzowanie się włosów minimalizuje zakładanie czapek z naturalnych materiałów, np. z wełny. Żadnej czapki nie zakładamy  na niewysuszone włosy

Suszenie i rozczesywanie włosów to kolejne potencjalne zagrożenia. Ze względu na „zimowe pułapki” czyhające na włosy warto ograniczyć zabiegi takie jak suszenie czy prostowanie. W miarę możliwości pozwalamy włosom wyschnąć, odwieszamy lokówki i prostownice. Jeśli musimy koniecznie wysuszyć fryzurę unikamy gorącego strumienia powietrza. Styliści fryzur doradzają też, aby mokre włosy rozczesywać grzebieniem o szeroko rozstawionych ząbkach, a suche szczotką z naturalnym włosiem, co chroni przed dodatkowym elektryzowaniem.

suszenie

Pozwól włosom wyschnąć bez suszarki

Zimowa pielęgnacja

Zimą włosy bywają przesuszone i są bezbronne wobec uszkodzeń, zanieczyszczeń. Dlatego najistotniejsze są zabiegi i preparaty, które zamykają łuskę włosa, nawilżają i odżywają. W salonie fryzjerskim dobroczynne składniki zostaną zaaplikowane ze wsparciem sauny, co dodatkowo wzmocni ich działanie.

Zabiegiem, który można zastosować również w domu, samodzielnie, jest olejowanie włosów. Kuracja odpowiednio dobranymi olejkami zapewni zdrowy blask, nawilży, zregeneruje, zapobiegnie elektryzowaniu i puszeniu się włosów. Warto sięgać po specjalne preparaty z keratyną, ale również po naturalne olejki.

Kąpiele wzmacniające, maski – to kolejny sposób na ratowanie włosów w sezonie jesienno – zimowym. Podobnie jak odpowiednio dobrana i systematycznie stosowana odżywka.

olejek

Doceń dobroczynny wpływ olejowania

 

 

Zdjęcia: pixabay.com, shutterstock

About The Author

Reply