Profilaktyka i leczenie – sposoby na ból dziąseł

Warto znać sposoby na ból dziąseł, ale przede wszystkim jego przyczyny i metody zapobiegania.

Zamotana w szale

Szal stanowi jeden z istotniejszych elementów stylizacji, dodaje jej szyku lub jest awangardowy, oryginalny, niebanalny.

Witaminy w ciąży i w okresie karmienia piersią

Zbilansowana dieta oraz odpowiednia suplementacja mają zapewnić niezbędne składniki mineralne oraz witaminy w ciąży.

O rety przytyłam… czyli poświąteczny detoks

Poświąteczny detoks można zacząć od ożywczego koktajlu, który stymuluje metabolizm

Zrób to sam, czyli maseczki domowe

Domowe maseczki bazują głównie na tym, czego używamy w kuchni

Za pięć dwunasta, czyli maseczki przed Sylwestrem

Warto zastosować odpowiednie maseczki, dobrze dobrane mogą naprawdę zdziałać cuda

Ból w plecach, problemy z kręgosłupem – kto ich nie zna…?

Statystycznie co drugi Polak narzeka na problemy z kręgosłupem

Jak nie zwariować przed świętami? Jak się nimi cieszyć…

Przypomnij sobie dlaczego lubiłaś święta jako dziecko

Karp – nie tylko od święta

Karp, ryba jadana głównie podczas świąt, nie musi wcale być jedynie wigilijnym daniem

Skuteczny i przyswajalny magnez z witaminą B6

Magne B6 – optymalne połączenie magnezu z witaminą B6.

Przygotuj włosy do zimy

Mogłoby się wydawać, że po gorącym lecie, słonecznych promieniach i morskiej wodzie, nic bardziej nie zaszkodzi naszym fryzurom. Tymczasem to właśnie …

Dlaczego włosy „nie lubią” zimy

Co szkodzi włosom jesienią i zimą? No cóż, np. niskie temperatury, które osłabiają i przyczyniają się do ich wypadania. Z drugiej strony mamy suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach z zamkniętymi oknami. Jakby tego było mało chroniąc włosy przed zimnem zakładamy czapki, które również nie służą jakości i wyglądowi fryzury. Poza tym zmiany pór roku, szczególnie przejście w mało pozytywny okres krótszych, zimnych dni, to częsta przyczyna osłabienia i wypadania włosów.

dziewczyna

Czapka zimą musi być, choć nie bardzo służy włosom

Zimowe przykazania dla włosów

Fryzjerzy są zgodni co do tego, że trzeba ciąć. Oczywiście niekoniecznie radykalnie. W sezonie jesienno – zimowym najważniejsze jest regularne podcinanie końcówek. Nie od dziś wiadomo, że suche, rozdwojone końcówki wyglądają nieładnie i psują efekt nawet najlepszej fryzury. Zimą są narażone na uszkodzenia, zniszczenia za sprawą noszonych szali, golfów, kurtek z kołnierzami i syntetycznymi ocieplaczami, futerkami itp. Zaleca się podcinanie końcówek co najmniej raz na 2 miesiące.

fryzjer

Podcinaj regularnie końcówki

Czapka zimą musi być, nawet jeśli po jej zdjęciu fryzura wygląda nieszczególnie. Pamiętajmy – zimno osłabia i niszczy strukturę włosów, nie mówiąc już o tym, że paradowanie z gołą głową to najlepszy sposób na… przeziębienie się. Istotny jest natomiast materiał z jakiego wykonana jest czapka. Denerwujące elektryzowanie się włosów minimalizuje zakładanie czapek z naturalnych materiałów, np. z wełny. Żadnej czapki nie zakładamy  na niewysuszone włosy

Suszenie i rozczesywanie włosów to kolejne potencjalne zagrożenia. Ze względu na „zimowe pułapki” czyhające na włosy warto ograniczyć zabiegi takie jak suszenie czy prostowanie. W miarę możliwości pozwalamy włosom wyschnąć, odwieszamy lokówki i prostownice. Jeśli musimy koniecznie wysuszyć fryzurę unikamy gorącego strumienia powietrza. Styliści fryzur doradzają też, aby mokre włosy rozczesywać grzebieniem o szeroko rozstawionych ząbkach, a suche szczotką z naturalnym włosiem, co chroni przed dodatkowym elektryzowaniem.

suszenie

Pozwól włosom wyschnąć bez suszarki

Zimowa pielęgnacja

Zimą włosy bywają przesuszone i są bezbronne wobec uszkodzeń, zanieczyszczeń. Dlatego najistotniejsze są zabiegi i preparaty, które zamykają łuskę włosa, nawilżają i odżywają. W salonie fryzjerskim dobroczynne składniki zostaną zaaplikowane ze wsparciem sauny, co dodatkowo wzmocni ich działanie.

Zabiegiem, który można zastosować również w domu, samodzielnie, jest olejowanie włosów. Kuracja odpowiednio dobranymi olejkami zapewni zdrowy blask, nawilży, zregeneruje, zapobiegnie elektryzowaniu i puszeniu się włosów. Warto sięgać po specjalne preparaty z keratyną, ale również po naturalne olejki.

Kąpiele wzmacniające, maski – to kolejny sposób na ratowanie włosów w sezonie jesienno – zimowym. Podobnie jak odpowiednio dobrana i systematycznie stosowana odżywka.

olejek

Doceń dobroczynny wpływ olejowania

 

 

Zdjęcia: pixabay.com, shutterstock

About The Author

Reply