Bolące stawy – reumatyzm i inne przyczyny

Najczęściej bolące stawy kojarzymy z reumatyzmem, ale to nie jedyna przyczyna takich dolegliwości.

Ból brzucha – gdzie boli i dlaczego

Ból brzucha to wyzwanie dla pacjenta i diagnostyki i jedna z najczęściej zgłaszanych dolegliwości

Pyszne pasztety – na śniadanie i od święta

Parafrazując słowa poety możemy z dumą powiedzieć, że Polacy nie gęsi i swoje pasztety mają

Przygotuj włosy do zimy

Sezon jesienno – zimowy bywa największym wyzwaniem dla włosów

Fosfolipidy – dlaczego są tak ważne dla wątroby

Pojęcia takie jak hepatocyty, fosfolipidy czy też funkcje wątroby, powinny być nam znane.

Jesień w parku – dla zdrowia i dla zabawy

Jesienny park zamiast telewizora i komputera!

Chroń skórę, sięgnij po Iwostin Solecrin

Wielbiciele opalania powinni wiedzieć, że słońce to nie samo dobro, może negatywnie wpływać na skórę i zagrażać zdrowiu

Ekologiczna żywność – postaw na zdrowie

Jakie wymagania musi spełniać zdrowe jedzenie, aby można było uznać je za wartościową żywność ekologiczną

Zdrowie pupila – pełnowartościowe karmy dla psów

Odpowiednio dobrane pełnowartościowe karmy dla psów zapewnią im zdrowie, kondycję, odporność, energię, oczywiście będą im także smakować.

Odparzenia pieluszkowe – jak im zapobiec i jak je leczyć

Skóra niemowląt jest delikatna, a odparzenia pieluszkowe spędzają sen z powiek najbardziej troskliwym mamom

Rękawiczki zmieniam jak… rękawiczki

Należę do gatunku tzw. „zmarzlaków”. Co oznacza, że już przy temperaturze poniżej 15° zdarza mi się zakładać ciepłe skarpety, golfy, rękawiczki i szale. Moje bieguny zimna, najsłabsze i najszybciej marznące punkty to zdecydowanie dłonie i stopy. A zatem wraz z nadejściem jesieni w mojej garderobie pojawiają się rękawiczki. Na różne okazje, pogody i temperatury. Owijam się szalami, wyciągam ciepłe buty, a na noc zakładam ulubione, wełniane skarpety.

rekawiczki auto

Rękawiczki na każdą okazję i pogodę

Diabeł tkwi np. w rękawiczkach
Jedynym atutem niskich temperatur jest niekwestionowany urok dodatków. Uważam, że miękkie szale, chusty, czapy, czapki, czapeczki i rękawiczki dodają strojom elegancji, pazurka, pikanterii albo luzu. Preferuję klasyczne kurtki, płaszcze, ponadczasową i obowiązkową parkę i to właśnie zimowe, ciepłe akcesoria kreują styl w danym dniu.
Absolutnym must have są rękawiczki. Zarówno pod względem modowym, jak i czysto praktycznym. Nie wyobrażam sobie zimowych poranków, dni i wieczorów bez pary ciepłych, często również efektownych rękawic. Oczywiście interesuję się trendami, modą i nowinkami – tymi z wybiegów i z dostępnych mi sieciówek. Szczególnie, że rękawiczki mają to do siebie, że czasami lubią się gubić. Dlatego tych najbardziej eleganckich i wartościowych staram się pilnować, jak przysłowiowego oka.

Kobiece, stylowe, skórzane
Klasyka i obowiązkowa pozycja w kolekcji to oczywiście skórzane rękawiczki. Na pewno te efektowne i kobiece nie są najcieplejsze, ale za to jak wyglądają! Mogę mówić o szczęściu, ponieważ jakoś udaje mi się uchronić skórzane egzemplarze przez zgubieniem. Dzięki temu mogę pochwalić się klasycznymi, czarnymi rękawiczkami, parą długich stylowych i bardzo eleganckich, a także efektownymi w kolorze burgunda. Mój najnowszy nabytek to rękawiczki z najmodniejszymi w tym sezonie frędzelkami.

skórzane rękawiczki

Kolory, fasony -idealne skórzane rękawiczki

A kiedy zrobi się zimno…
Stylowo, elegancko – jak najbardziej. Ale przede wszystkim dłonie nie mogą marznąć. Dlatego mogę poszczycić się również super ciepłymi rękawicami z jednym palcem, bo jak wiadomo właśnie taki fason chroni najlepiej przed zimnem. Najbardziej ukochane i ulubione są skórzane z milutkim kożuszkiem wewnątrz. Oczywiście wełniane jednopalczaste rękawiczki to klasyka gatunku i takie też posiadam. Bardzo lubię cieplutką parę w typowe norweskie wzory. A kiedy robi się naprawdę mroźnie wyciągam z szafki solidne rękawice termoaktywne.

rękawiczki z jednym palcem

Stylowe i takie cieplutkie fot: Dom Klary – unusual handcraft

 

 

Rękawiczki do zadań specjalnych

Rękawiczkowa kolekcjonerka taka jak ja posiada również ciekawe egzemplarze, takie jak chociażby mitenki, które zasadniczo nie za bardzo grzeją, bo przecież odkrywają palce. Ale ja zakładam je na cieńsze rękawiczki z palcami, najlepiej w kontrastowym kolorze. Ostatnio używam też rękawiczek wzorowanych na iGlow, czyli takich, które umożliwiają obsługę ekranów dotykowych. Przyznam, że jest to wygodne rozwiązanie, a zatem muszę rozejrzeć się za cieplejszą, zimową wersją w modnych, żywych kolorach.

mitenki

Bez palców, ale „z pazurkiem”

Zdjęcia: pinterest, shutterstock, Dom Klary - unusual handcraft

About The Author

Reply