Zdrowie pupila – pełnowartościowe karmy dla psów

Odpowiednio dobrane pełnowartościowe karmy dla psów zapewnią im zdrowie, kondycję, odporność, energię, oczywiście będą im także smakować.

Odparzenia pieluszkowe – jak im zapobiec i jak je leczyć

Skóra niemowląt jest delikatna, a odparzenia pieluszkowe spędzają sen z powiek najbardziej troskliwym mamom

Kondycja, wymarzona sylwetka i… skakanka

Skakanka to nie tylko spalanie kalorii, skacząc systematycznie pracujemy nad całym ciałem

Trendy jesienne – dla każdego coś… nowego

Trendy na sezon jesienny są wyjątkowo interesujące, charakterne i różnorodne

A może staycation, czyli wakacje w domu?

Wiele osób wybiera raz na jakiś czas tzw. opcję staycation, czyli wakacje w domu

Efektywne ćwiczenia na mięśnie rąk dla kobiet

Kobiety po macoszemu traktują ćwiczenia na mięśnie rąk – ramiona, tricepsy i bicepsy.

Kultowe fasony sukienek – skorzystaj z wyprzedaży!

Warto wykorzystać okazję i kupić wymarzoną sukienkę, najbardziej modne i ponadczasowe fasony

Proteza zębowa, czyli jak się cieszyć „trzecimi zębami”

Proteza zębowa ratuje życie towarzyskie, przywraca swobodny, szczery uśmiech, poprawia samopoczucie.

Kapelusze słomkowe – nieodzowny letni dodatek

W tym sezonie królują kapelusze, najczęściej słomkowe, są stylowe, piękne, nadają wyjątkowy charakter stylizacji

Pizza Hut w Gdyni

Pizza Hut to doskonały przykład dobrego jedzenia – odpowiada tym samym, wysokim standardom na całym świecie

Stemplowanie paznokci – jak zacząć?

Stemplowanie paznokci to jedna z najpopularniejszych obecnie metod ich zdobienia. Pozwala ona dość szybko i łatwo zamienić zwykły manicure w mało dzieło sztuki. I to bez czasochłonnego i wymagającego ręcznego malowania wzorów. Teraz wystarczy odbicie wzorów z płytek oraz przeniesienie ich na paznokci. I gotowe!

Metoda stemplowania paznokci polega na wykorzystaniu specjalnych, metalowych płytek, w których znajdują się wydrążone wzory. Do odbijania wzorów używa się odpowiedniego stempla oraz lakieru. Brzmi interesująco? Czas na skompletowanie niezbędnych akcesoriów do zdobienia paznokci stempelkami!

Co będzie Ci potrzebne na początek?

Do zdobienia paznokci niezbędne są Ci: płytka z wyżłobionymi wzorkami, lakier, który nanosi się na wzorki, zdrapka, z pomocą której ściągniesz nadmiar lakieru z płytki oraz gumowego stempla, służącego do przenoszenia lakierowych wzorków bezpośrednio z płytki na paznokieć. Po skompletowaniu akcesoriów, dostępnych w sklepach z produktami do stylizacji paznokci, przygotuj sprzęt do stemplowania.

Pamiętaj, by ściągnąć znajdującą się na płytce folię. Czasem jest ona przeźroczysta, a przez to – niemal niewidoczna! Dobrym pomysłem jest też przetarcie stempla mokra chusteczką i osuszenie go papierowym ręcznikiem. Rolka do ubrań pozwoli Ci zebrać znajdujące się na jego powierzchni „paproszki”, które mogą zepsuć efekt zdobienia.

dla kogo paznokcie żelowe

Jaki lakier będzie najlepszy do stemplowania?

Aby wykonać efektowne pieczątki na paznokciach, potrzebujesz też odpowiedniego lakieru do stemplowania. Idealnie sprawdzają się do tego lakiery o dobrym kryciu i o gęstej konsystencji. Nie bez znaczenia jest też pigmentacja lakieru – dobrze, jeśli nie wymaga on nałożenia dwóch warstw. Kolor lakieru to kwestia wyłącznie Twoich upodobań. Daj się ponieść fantazji!

W końcu możesz przejść do najprzyjemniejszej części – stemplowania! Zacznij od zmatowienia części paznokcia, na której ma znaleźć się gotowy wzór. Na wybrany motyw na metalowej płytce nałóż lakier do zdobień. Z pomocą szpachelki wyrównaj następnie poziom lakieru. Szybko dociśnij stempelek do zalanego lakierem motywu na płytce i przenieś wzór na paznokieć. Dociśnij stempelek, wykonując ruch kołyszący. Gotowy wzór zabezpiecz żelem nabłyszczającym lub bezbarwnym lakierem.

zdobienie paznokci

Najczęstsze błędy podczas stemplowania paznokci.

Coś poszło nie tak? Zamiast efektownych stempelków na Twoich paznokciach pojawiły się nieestetyczne mazaje? Wina może leżeć w niewłaściwie dobranym lakierze – zbyt rzadki i za mało napigmentowany nie nadaje się do zdobienia stemplami. Uważaj też na siłę dociskania stempla – nie rób tego za mocno, jedynie lekko przykładaj go do wzoru.

Nie bez znaczenia jest też tempo stemplowania. Pamiętaj, że lakier na wzorze tworzy bardzo cienką, szybko zasychającą warstwę. Działaj więc sprawnie! Na początku możesz mieć problem z idealnym wykonaniem stempelków, ale cierpliwość i czas poświęcony na ćwiczenia z pewnością zaprocentują.

Zestawy do stemplowania dla początkujących.

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę ze stemplami do paznokci, zwróć uwagę na zestawy dla początkujących. Znajdziesz je w sklepie z akcesoriami do stylizacji paznokci. Każdy zestaw zawiera wszystkie elementy niezbędne do wykonania pieczątek – lakiery, blaszki, stempelki i zdrapka. Udanej zabawy podczas zdobienia paznokci!

About The Author

Reply