Jak dbać o włosy – letnie wyzwania

Co zrobić, żeby po udanych wakacjach nie wyglądać jak strach na wróble, jak dbać o włosy?

Cytrynowo i zdrowo, czyli dobry tran dla dzieci

Warto wiedzieć jaki tran wybrać, aby zaspokoić zapotrzebowanie młodego organizmu.

Skuteczne, nowoczesne i ergonomiczne myjki ciśnieniowe

Myjki ciśnieniowe Husqvarna są łatwe w obsłudze, a jednocześnie bardzo skuteczne

Purina Beyond – dla zdrowia psich smakoszy

Na uwagę zasługują na pewno nowe karmy Purina Beyond, zbilansowane, pełnowartościowe, oparte na wysokiej jakości, naturalnych składnikach

Wolontariat – warto pomagać!

Wolontariat staje się sposobem na życie wielu osób – każdy może pomagać w takim zakresie na jaki go stać

plaża

Dlaczego warto wybrać się na urlop przed sezonem

Urlop przed sezonem to sposób na oszczędności, relaks i ucieczkę od tłumu turystów.

kozłowka

Zwiedzanie, relaks, piękne krajobrazy – turysto odwiedź lubelskie!

Wele ciekawego czeka na nas na wchodzie kraju, np. w mniej obleganym regionie województwa lubelskiego.

Grillowanie nie tylko na działce – grille elektryczne

TEFAL – grille elektryczne tego producenta są proste w obsłudze, ale można na nich przyrządzić naprawdę wyjątkowe dania.

Dieta i suplementacja – minerały i witaminy w ciąży

Zapotrzebowanie na minerały, składniki odżywcze oraz witaminy w ciąży jest wyższe.

odzież do jogi

Odzież do jogi unikalny look i design

Na pierwszy rzut oka zajęcia jogi mogą wydawać się proste, statyczne. Wystarczy jednak spróbować, aby przekonać się, że: po pierwsze joga to wymagająca forma aktywności, po drugie… pozytywnie wciąga i uzależnia. Jest to jednak nałóg wyjątkowo dobroczynny dla ciała i ducha, a także okazja do skompletowania bardzo interesującej garderoby. Ubrania do jogi charakteryzują się bowiem świetną jakością i naprawdę efektownym wzornictwem. Komfortowe ubrania do jogi Strój do jogi musi spełniać pewne wymagania, aby był praktyczny, funkcjonalny, nie ograniczał swobody ruchów, a tym samym nie zakłócał specyficznej filozofii tego treningu. Joga  to nie tylko sekwencje ruchów, ćwiczeń, ale także „coś dla

W trosce o zdrowe oczy – krople Bepanthen Eye

Oczy są zwierciadłem duszy. Tak mawiają poeci, literaci, artyści… zakochani. W błękitnych oczach można zatonąć, a czarne, tajemnicze – hipnotyzują. Wszystko pięknie i romantycznie, ale tak naprawdę oczy to niezwykle ważny i delikatny narząd, o który trzeba szczególnie zadbać. Moim sposobem jest oszczędzanie oczu i wzroku, dieta (tak, tak… to co jemy wpływa na nasz wzrok i oczy) oraz nawilżanie, w moim przypadku kroplami Bepanthen Eye.

przy komputerze

Praca przy komputerze nie służy naszym oczom

Co zagraża naszym oczom?
Zacznijmy od tego, że podrażnione, suche oczy to dziś powszechne występująca dolegliwość. Niestety warunki w jakich przebywamy, tryb pracy sprzyjają tego rodzaju objawom. Na stan oczu wpływają także czynniki bezpośrednio związane z naszym organizmem. A zatem potencjalnych zagrożeń jest całkiem sporo. Wśród przyczyn, które najczęściej wywołują podrażnienia oczu wymienia się np.:
• wysokie i niskie temperatury otoczenia,
• suche powietrze (klimatyzacja, ogrzewanie),
• zanieczyszczone powietrze,
• przebywanie w zamkniętych pomieszczeniach,
• długotrwała praca przy komputerze,
• zmiany hormonalne (w ciąży, w okresie menopauzy),
• schorzenia: niedoczynność tarczycy, cukrzyca, reumatyzm,
• stosowanie leków – np. beta-blokerów czy środków antykoncepcyjnych.
Jak widać potencjalnych zagrożeń jest wiele, a niektórych w ogóle nie skojarzylibyśmy ze łzawieniem, zaczerwienionymi oczami itp.

Jak zadbać o oczy?

krople

Nawilżanie,odpoczynek, dieta – dla zdrowych oczu

Jak wiadomo oko jest delikatne, a jednocześnie jest fantastycznym mechanizmem, o który należy zadbać bardzo troskliwie. Zajmujemy się przecież jednym z najważniejszych narządów i zmysłów, jakim jest wzrok. Tymczasem dość często bagatelizowane uczucie suchości oka, tzw. piasku w oczach może w konsekwencji doprowadzić do poważniejszych objawów, a nawet stanów zapalnych. Warto zatem wiedzieć jak sobie pomagać i jak zapobiegać ewentualnym problemom. Na pewno trzeba nasze oczy chronić przed ekstremalnymi doznaniami. Okulary na słońce czy wiatr to wręcz nieodzowny dodatek. Zadbajmy również o nawilżanie pomieszczeń, w których przebywamy. Zwłaszcza, jeśli działa tam klimatyzacja czy ogrzewanie. W takich sytuacjach warto także mieć pod ręką krople (np. Bepanthen Eye). Co ciekawe na stan oczu wpływa także nasze codzienne menu. Powinno zawierać produkty bogate w kwasy tłuszczowe omega 3 i omega 6.
Na kondycję wzroku i oczy wpływa także praca przy komputerze, której oczywiście nie da się uniknąć. Można jednak zapewnić sobie jak najlepsze warunki. A zatem na ekran komputera powinniśmy spoglądać nieco z góry, z odległości 50-80 cm.

bepanthen

Ja wybrałam Bepanthen Eye

Krople do oczu – zawsze pod ręką
Krople do oczu to dziś nieodzowny dodatek w mojej podręcznej kosmetyczce. Tak naprawdę wolałbym zapomnieć pudru, lusterka, kremu do rąk. Wiem już co to znaczy, kiedy oczy pieką, łzawią itp. Wybrałam Bepanthen Eye ze względu na dobry skład i fakt, że można je zakraplać przy soczewkach kontaktowych. Poza tym mam zaufanie do marki, która kojarzy mi się z produktami bezpiecznymi nawet dla najmłodszych. Krople Bepanthen Eye zawierają skuteczną kompozycję kwasu hialuronowego i dekspantenolu (prowitamina B5). Taka kombinacja sprawia, że działają nawilżająco, łagodzą podrażnienia, a jednocześnie chronią i regenerują tkankę oka. Zawartość kwasu hialuronowego nadają kroplom odpowiednią lepkość, dzięki czemu przylegają do oka.
Więcej informacji na temat kropli Bepanthen Eye można znaleźć na stronie producenta.

Zdjęcia: shutterstock, bepanthen.pl

About The Author

Reply