Karp – nie tylko od święta

Karp, ryba jadana głównie podczas świąt, nie musi wcale być jedynie wigilijnym daniem

Skuteczny i przyswajalny magnez z witaminą B6

Magne B6 – optymalne połączenie magnezu z witaminą B6.

Cukrzyca u kota – jedna z częstszych chorób endokrynologicznych

Cukrzyca, według obowiązującej definicji WHO, jest chorobą (a właściwie grupą chorób o złożonej etiologii) związaną z niedostatecznym wytwarzaniem i/lub działaniem insuliny oraz stanami hiperglikemii. Cukrzyca pierwotna obejmuje typy 1 oraz 2. U kotów stwierdza się, że jest to jedna z najczęściej występujących chorób endokrynologicznych. Co więcej, liczba zachorowań kociaków na cukrzycę stale wzrasta. W latach 60. i 70. ubiegłego wieku, odsetek kotów zmagających się z cukrzycą wynosił jeden przypadek na 1500. Lata 90. to już jeden przypadek zachorowania, na 250 kotów. Cukrzyca u kota staje się zatem dużym problemem dotyczącym całej populacji. Co powoduje cukrzycę u kota? Zaburzenia funkcjonowania trzustki

Domowe sposoby i skuteczny syrop na kaszel dla dzieci

Skuteczne sposoby oraz dobry syrop na kaszel dla dzieci to swoisty niezbędnik każdego rodzica

Kochamy kundelki!

Kochamy kundelki. Dla wielu osób to absolutnie bezdyskusyjne i prawdziwe stwierdzenie.

Vademecum rodzica – jak przewijać noworodka

Kiedy w grę wchodzi przewijanie noworodka, na początku pojawia się u rodziców obawa…

Biegunka u niemowlaka – elektrolity i probiotyki

Biegunka u niemowlaka niesie ryzyko odwodnienia, którego nigdy nie można lekceważyć.

Skuteczne leczenie i domowe sposoby na grypę

Dobrze zaopatrzona apteczka, domowe sposoby na grypę i przeziębienie oraz zdrowy rozsądek – to nasz jesienno – zimowy zestaw obowiązkowy

Smacznie, zdrowo, egzotycznie – pierś z kurczaka w sosie curry

Egzotyczny klasyk kulinarny, pierś z kurczaka w sosie curry – smacznie i zdrowo

Chrup orzechy na zdrowie!

Orzechy – najcenniejsze z bakalii, wyjątkowo wartościowe i smaczne.

W trosce o zdrowe oczy – krople Bepanthen Eye

Oczy są zwierciadłem duszy. Tak mawiają poeci, literaci, artyści… zakochani. W błękitnych oczach można zatonąć, a czarne, tajemnicze – hipnotyzują. Wszystko pięknie i romantycznie, ale tak naprawdę oczy to niezwykle ważny i delikatny narząd, o który trzeba szczególnie zadbać. Moim sposobem jest oszczędzanie oczu i wzroku, dieta (tak, tak… to co jemy wpływa na nasz wzrok i oczy) oraz nawilżanie, w moim przypadku kroplami Bepanthen Eye.

przy komputerze

Praca przy komputerze nie służy naszym oczom

Co zagraża naszym oczom?
Zacznijmy od tego, że podrażnione, suche oczy to dziś powszechne występująca dolegliwość. Niestety warunki w jakich przebywamy, tryb pracy sprzyjają tego rodzaju objawom. Na stan oczu wpływają także czynniki bezpośrednio związane z naszym organizmem. A zatem potencjalnych zagrożeń jest całkiem sporo. Wśród przyczyn, które najczęściej wywołują podrażnienia oczu wymienia się np.:
• wysokie i niskie temperatury otoczenia,
• suche powietrze (klimatyzacja, ogrzewanie),
• zanieczyszczone powietrze,
• przebywanie w zamkniętych pomieszczeniach,
• długotrwała praca przy komputerze,
• zmiany hormonalne (w ciąży, w okresie menopauzy),
• schorzenia: niedoczynność tarczycy, cukrzyca, reumatyzm,
• stosowanie leków – np. beta-blokerów czy środków antykoncepcyjnych.
Jak widać potencjalnych zagrożeń jest wiele, a niektórych w ogóle nie skojarzylibyśmy ze łzawieniem, zaczerwienionymi oczami itp.

Jak zadbać o oczy?

krople

Nawilżanie,odpoczynek, dieta – dla zdrowych oczu

Jak wiadomo oko jest delikatne, a jednocześnie jest fantastycznym mechanizmem, o który należy zadbać bardzo troskliwie. Zajmujemy się przecież jednym z najważniejszych narządów i zmysłów, jakim jest wzrok. Tymczasem dość często bagatelizowane uczucie suchości oka, tzw. piasku w oczach może w konsekwencji doprowadzić do poważniejszych objawów, a nawet stanów zapalnych. Warto zatem wiedzieć jak sobie pomagać i jak zapobiegać ewentualnym problemom. Na pewno trzeba nasze oczy chronić przed ekstremalnymi doznaniami. Okulary na słońce czy wiatr to wręcz nieodzowny dodatek. Zadbajmy również o nawilżanie pomieszczeń, w których przebywamy. Zwłaszcza, jeśli działa tam klimatyzacja czy ogrzewanie. W takich sytuacjach warto także mieć pod ręką krople (np. Bepanthen Eye). Co ciekawe na stan oczu wpływa także nasze codzienne menu. Powinno zawierać produkty bogate w kwasy tłuszczowe omega 3 i omega 6.
Na kondycję wzroku i oczy wpływa także praca przy komputerze, której oczywiście nie da się uniknąć. Można jednak zapewnić sobie jak najlepsze warunki. A zatem na ekran komputera powinniśmy spoglądać nieco z góry, z odległości 50-80 cm.

bepanthen

Ja wybrałam Bepanthen Eye

Krople do oczu – zawsze pod ręką
Krople do oczu to dziś nieodzowny dodatek w mojej podręcznej kosmetyczce. Tak naprawdę wolałbym zapomnieć pudru, lusterka, kremu do rąk. Wiem już co to znaczy, kiedy oczy pieką, łzawią itp. Wybrałam Bepanthen Eye ze względu na dobry skład i fakt, że można je zakraplać przy soczewkach kontaktowych. Poza tym mam zaufanie do marki, która kojarzy mi się z produktami bezpiecznymi nawet dla najmłodszych. Krople Bepanthen Eye zawierają skuteczną kompozycję kwasu hialuronowego i dekspantenolu (prowitamina B5). Taka kombinacja sprawia, że działają nawilżająco, łagodzą podrażnienia, a jednocześnie chronią i regenerują tkankę oka. Zawartość kwasu hialuronowego nadają kroplom odpowiednią lepkość, dzięki czemu przylegają do oka.
Więcej informacji na temat kropli Bepanthen Eye można znaleźć na stronie producenta.

Zdjęcia: shutterstock, bepanthen.pl

About The Author

Reply