Bolące stawy – reumatyzm i inne przyczyny

Najczęściej bolące stawy kojarzymy z reumatyzmem, ale to nie jedyna przyczyna takich dolegliwości.

Ból brzucha – gdzie boli i dlaczego

Ból brzucha to wyzwanie dla pacjenta i diagnostyki i jedna z najczęściej zgłaszanych dolegliwości

Pyszne pasztety – na śniadanie i od święta

Parafrazując słowa poety możemy z dumą powiedzieć, że Polacy nie gęsi i swoje pasztety mają

Przygotuj włosy do zimy

Sezon jesienno – zimowy bywa największym wyzwaniem dla włosów

Fosfolipidy – dlaczego są tak ważne dla wątroby

Pojęcia takie jak hepatocyty, fosfolipidy czy też funkcje wątroby, powinny być nam znane.

Jesień w parku – dla zdrowia i dla zabawy

Jesienny park zamiast telewizora i komputera!

Chroń skórę, sięgnij po Iwostin Solecrin

Wielbiciele opalania powinni wiedzieć, że słońce to nie samo dobro, może negatywnie wpływać na skórę i zagrażać zdrowiu

Ekologiczna żywność – postaw na zdrowie

Jakie wymagania musi spełniać zdrowe jedzenie, aby można było uznać je za wartościową żywność ekologiczną

Zdrowie pupila – pełnowartościowe karmy dla psów

Odpowiednio dobrane pełnowartościowe karmy dla psów zapewnią im zdrowie, kondycję, odporność, energię, oczywiście będą im także smakować.

Odparzenia pieluszkowe – jak im zapobiec i jak je leczyć

Skóra niemowląt jest delikatna, a odparzenia pieluszkowe spędzają sen z powiek najbardziej troskliwym mamom

Jak wybrać wyjątkowy prezent na 8 marca

Sceptycy mogą nazywać dzień kobiet komunistycznym świętem, a i tak większość mężczyzn, niezależnie od wieku, nadal celebruje to święto. Ku radości i przyjemności obdarowywanych pań. O tym, że każda okazja jest dobra na wręczanie prezentów ukochanej również wszyscy wiemy, co nie zmienia faktu, że dobry pomysł na prezent na dzień kobiet jest zawsze mile widziany.

Dzień Kobiet – krótka historia

Na wstępie warto pokrótce wyjaśnić skąd w ogóle taka tradycja i dlaczego, skądinąd miła okazja, zapisała się w naszej świadomości jako komunistyczny patent. Przede wszystkim początki tego święta wcale nie wywodzą się od naszych wschodnich sąsiadów, ale z kapitalistycznych Stanów Zjednoczonych. Najczęściej historycy powołują się na marsz pracownic fabryki tekstylnej, który odbył się 8 marca 1908 r. Już rok później Amerykanki postanowiły celebrować właśnie ten dzień. Dwa lata później miły zwyczaj przywędrował do Europy i stopniowo obejmował coraz więcej krajów. W Polsce rzeczywiście święto może kojarzyć się z „minionym systemem”, ponieważ zaczęto je obchodzić po II Wojnie Światowej, w ramach socjalistycznej propagandy. Choć lata 90-te przyniosły wykreślenie dnia kobiet z listy oficjalnie obchodzonych świąt, na szczęście większość panów nadal celebruje tę okazję obdarowując kobiety mniej lub bardziej wyszukanymi prezentami oraz kwiatami.

czeekoladki

Prezenty na dzień kobiet mają swoją historię

Jest okazja jest dylemat

Niestety wraz z siermiężną komuną minęły również czasy, kiedy prezent na 8 marca stanowił smętny goździk i para rajstop (które trudno było zdobyć w tamtych czasach). Dziś panowie muszą wysilić się bardziej, jeśli chcą sprawić swoje wybrance, mamie, przyjaciółce naprawdę miłą niespodziankę. Oczywiście kwiaty na dzień kobiet to zawsze bezpieczny i mile widziany gest, zarówno w przypadku bliskiej osoby, jak i bardziej luźnych relacji, np. koleżanek z pracy czy sąsiadki. Nie brakuje jednak mężczyzn (na szczęście…), którzy chcą w tym dniu okazać swoje uczucia, wykazać się kreatywnością i sprawić obdarowanej kobiecie prawdziwą przyjemność. A zatem odpowiedź na pytanie co zrobić na dzień kobiet wcale nie jest taka prosta i jednoznaczna. Może bowiem oznaczać nie tylko bukiet kwiatów. Pomysłów może być wiele – od tych najbardziej oczywistych (i dobrych) jak słodycze czy perfumy, przez podarunki personalizowane, po coraz popularniejsze prezenty do przeżycia.

perfumy

Perfumy – mogą być prezentem idealnym…

Dzień kobiet – co kupić mamie, siostrze, ukochanej?

Wbrew pozorom tradycyjny i pozornie prosty zakup podarunku to spore wyzwanie. Nawet najbardziej oczywiste i sprawdzone pomysły na prezent na dzień kobiet wymagają sporo zachodu. Na przykład takie perfumy… kobiety je uwielbiają, mężczyźni wiedzą o tym, ale przecież perfumy to cała gama zapachów, odcieni, ulotnych wrażeń. Innymi słowy, aby obdarować kobietę flakonem z ulubionym zapachem trzeba ją dobrze znać albo umiejętnie wysondować jej gusta w tym zakresie. Nietrafiony podarunek to w tym przypadku stracone pieniądze (niemałe) i równie duży zawód po stronie obdarowanej damy. Podobnie będzie z innym kosmetykami, galanterią, bielizną, biżuterią czy książką, czyli wszystkimi prezentowymi „pewniakami”. Oczywiście nie oznacza to, że takich podarunków nie należy kupować. Trzeba po prostu trochę się postarać, poznać preferencje kobiety, popytać, poobserwować. Wysiłek się opłaci, ponieważ ulubione perfumy czy wyczekiwany nowy bestseller i kwiaty na dzień kobiet, to zestaw idealny, który doceni większość pań.

bransoletka

Biżuteria, zwłaszcza personalizowana, spełni marzenia wielu kobiet

Prezent TYLKO dla niej

Coraz częściej panowie, chcąc okazać swoje zaangażowanie i uczucia, wybierają personalizowane podarunki. Trzeba przyznać, że to naprawdę dobry pomysł na prezent na dzień kobiet. Oznacza bowiem, że nie jest to wiązanka czy bombonierka kupiona w ostatniej chwili, w osiedlowym sklepie, ale efekt przemyśleń, starań i poszukiwań, a to doceni każda kobieta. Możliwości są różne, ponieważ personalizować można wiele rzeczy. Najbardziej popularne są chyba t-shirty, bluzy, na których można zamieścić dowolny napis, grafikę, zdjęcie. Na tym oczywiście nie koniec, personalizowane tekstylia to również torby, fartuszki kuchenne, czapki itp. Bardzo fajnym pomysłem może być biżuteria na indywidualne zamówienie – bransoletka czy wisiorek z okolicznościowym grawerem to idealna pamiątka i odpowiedź na ponadczasowe pytanie co kupić, co zrobić na dzień kobiet, aby ukochana kobieta była naprawdę szczęśliwa i wzruszona. Personalizować można dziś praktycznie wszystko – od słodyczy, dobrego wina, przez kuchenne akcesoria i gadżety, po odzież i biżuteryjne precjoza, a nawet książkę z dedykacją i autografem ulubionego autora. Panowie mają zatem szerokie pole do popisu.

foto

Wyjątkowe przeżycie w prezencie, może sesja zdjęciowa…?

Czy wyjątkowe przeżycie to dobry pomysł na prezent na dzień kobiet?

Poszukując dalej rozwiązań dylematu „dzień kobiet co kupić żonie, mamie czy narzeczonej”, można iść o krok dalej i wybrać prezent do przeżycia. Prekursorem tego typu podarunków były okolicznościowe zaproszenia do teatru, na recital czy koncert. Potem były vouchery na zabiegi spa czy do salonu kosmetycznego. Oczywiście taki prezent na 8 marca to wciąż świetny pomysł. Zresztą firmy, które specjalizują się w prezentach do przeżycia, mają w swojej ofercie takie propozycje, ale na tym nie kończy się ich kreatywność. Z okazji dnia kobiet można zatem wręczyć voucher na sesję fotograficzną, degustację słodkości albo wykwintnych trunków, na kurs tańca, warsztaty artystyczne, kolację we dwoje albo… przygodę w tunelu aerodynamicznym. Dla kobiet, które uwielbiają mocne wrażenia, niespodzianką może być lot widokowy, skok ze spadochronem albo przejażdżka sportowym samochodem. Niewątpliwie prezent – wydarzenie otwiera przed jego fundatorem ogromne możliwości…

Zdjęcia: pixabay.com

About The Author

Reply