Domowe sposoby i skuteczny syrop na kaszel dla dzieci

Skuteczne sposoby oraz dobry syrop na kaszel dla dzieci to swoisty niezbędnik każdego rodzica

Kochamy kundelki!

Kochamy kundelki. Dla wielu osób to absolutnie bezdyskusyjne i prawdziwe stwierdzenie.

Vademecum rodzica – jak przewijać noworodka

Kiedy w grę wchodzi przewijanie noworodka, na początku pojawia się u rodziców obawa…

Biegunka u niemowlaka – elektrolity i probiotyki

Biegunka u niemowlaka niesie ryzyko odwodnienia, którego nigdy nie można lekceważyć.

Skuteczne leczenie i domowe sposoby na grypę

Dobrze zaopatrzona apteczka, domowe sposoby na grypę i przeziębienie oraz zdrowy rozsądek – to nasz jesienno – zimowy zestaw obowiązkowy

Smacznie, zdrowo, egzotycznie – pierś z kurczaka w sosie curry

Egzotyczny klasyk kulinarny, pierś z kurczaka w sosie curry – smacznie i zdrowo

Chrup orzechy na zdrowie!

Orzechy – najcenniejsze z bakalii, wyjątkowo wartościowe i smaczne.

Dieta i trening na redukcję – ogólne zasady

Dieta oraz trening będą skuteczne, jeśli określimy cel i dostosujemy plan treningowy oraz menu do tego celu.

Plecaki, torby worki – praktycznie, stylowo, na każdą okazję

Plecaki i worki mody praktycznej – niebanalne, oryginalne i unikatowe

Jesienne skarby – papryka

Papryka jest zdrowa, kolorowa, smaczna, znajduje szerokie zastosowanie w kuchni

Zdrowie pupila – pełnowartościowe karmy dla psów

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, to radość wspólnych zabaw, spacerów, najwspanialszych powitań po powrocie z pracy do domu. Pamiętajmy jednak, że pies to również obowiązki związane z prawidłową opieką nad ukochanym pupilem. Jednym z najistotniejszych aspektów jest prawidłowe żywienie, bo u psów jak u ludzi – jesteś tym, co jesz. Odpowiednio dobrane pełnowartościowe karmy dla psów zapewnią im zdrowie, kondycję, odporność, energię, oczywiście będą im także smakować.

Co to znaczy odpowiednia karma?

Zawsze stawiamy na jakość, zarówno gotowej, pełnowartościowej karmy dla psów, jak również jej składników. Karma musi być dopasowana do wieku pupila, jego wielkości, stanu zdrowia, ale także aktywności czy ewentualnych skłonności do tycia. Dobrze, jeśli w doborze karmy albo jej ewentualnej zmianie (np. przejście z menu dla szczeniąt na „dorosłe” jedzenie), skorzystamy z porady lekarza weterynarii. Dorosły pies powinien mieć ustalony schemat żywienia, który obejmuje zarówno wybór karmy, jak również ilość i godziny posiłków oraz wielkość porcji. Jeśli chodzi o recepturę karmy należy zwracać uwagę na zasadnicze kwestie, takie jak proporcje oraz jakość poszczególnych składników. W prawidłowo skomponowanym menu naszego pupila bardzo istotna jest równowaga pomiędzy zasadniczymi składnikami energetycznymi oraz odżywczymi:

  • białkiem,
  • tłuszczem,
  • węglowodanami,
  • minerałami,
  • witaminami.

Dobre pełnowartościowe karmy dla psów zapewniają ten jakże istotny bilans składników. Na tym jednak nie koniec, ważna jest ich jakość, począwszy od dostawców, źródeł pochodzenia, a skończywszy na procesach obróbki, produkcji, opakowaniu i kontroli na każdym etapie.

pies

Karma musi być dopasowana do wieku pupila, jego wielkości, stanu zdrowia, ale także aktywności czy ewentualnych skłonności do tycia

Dlaczego Purina Beyond…?

Wystarczy wejść do sklepu zoologicznego, aby stwierdzić, że wybór karmy nie jest łatwy. Wiele kolorowych, zachęcających opakowań, reklamy… jak wybrać? Na pewno istotnym argumentem może być doświadczenie producenta i naukowe podejście do żywienia psów. W przypadku marki Purina mówimy o ponad 90 latach pozyskiwania specjalistycznej wiedzy w tym zakresie: w 1923 roku powstał w Stanach Zjednoczonych pierwszy ośrodek badawczy karm dla psów i kotów. Warto również wiedzieć, że nad  opracowaniem pełnowartościowych karm dla psów pracuje tu zespół kilkuset naukowców, skoncentrowanych na poprawie życianaszych czworonożnych przyjaciół. Efektem takich prac jest właśnie karma Purina Beyond – zbilansowana sucha karma bogata w doskonale przyswajalneprodukty pochodzenia zwierzęcego: kurczaka, jagnięciny, łososia.

karmy

Purina Beyond – zbilansowana sucha karma na bazie doskonale przyswajalnych gatunków mięs: kurczaka, jagnięciny, łososia.

Liczy się dobry skład i odpowiednie proporcje

Wielu właścicieli psów chętnie sięga po suche karmy – są praktyczne, wygodne, przyjemnie chrupią w psim pyszczku. Nie zapominajmy również o tym, że takie chrupanie to część profilaktyki przeciw odkładaniu się kamienia nazębnego. Przede wszystkim jednak posiłek musi dostarczać psu niezbędne składniki odżywcze. Jednym z najważniejszych są białka, w karmach Purina Beyond mięso, czyli jagnięcina, kurczak albo łosoś, jest zawsze pierwszym składnikiem. Każda z tych karm zawiera dziewięć wyselekcjonowanych składników z uwzględnieniem witamin i składników mineralnych. Nie ma w nich natomiast sztucznych barwników, aromatów czy konserwantów. Co ważne, można śmiało powiedzieć, że są to pełnowartościowe karmy dla psów, ponieważ zapewniają 100% składników odżywczych, potrzebnych dla zdrowia i dobrej kondycji pupila. W karmach Purina Beyond, poza wartościowym mięsem, znajdują się także:

  • węglowodany w postaci wyselekcjonowanych zbóż (jęczmień, owies) oraz warzyw (marchewka, groszek, batat, szpinak),
  • tłuszcze, jako źródło energii i nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega 3 oraz Omega 6,
  • witaminy (A, E, D),
  • składniki mineralne (żelazo, mangan, miedź, cynk).

Miska naszego ukochanego czworonoga mus być pełna smaków i zdrowia. Pełnowartościowe karmy dla psów to takie, które zapewnią mu wszystkie niezbędne składniki. Zwracamy także uwagę na ich jakość, źródła pochodzenia oraz proporcje. Tylko w ten sposób menu psa przyczyni się do utrzymania go jak najdłużej w zdrowiu i dobrej formie.

Zdjęcia: purina.pl, pixabay.com

About The Author

Reply