Frytkownica na gorące powietrze i marzenie o beztłuszczowych frytkach

Pyszne frytki bez tłuszczu przygotujemy w frytkownicy na gorące powietrze.

Co to jest rolowanie? Spraw sobie roller!

Rolowanie to metoda masażu, którą każdy może zastosować we własnym zakresie

Jak „rozważnie” pić alkohol i jak zwalczać kaca

Jak świat światem odpowiedź na odwieczne pytanie jak leczyć kaca, jest praktycznie na wagę złota

Chcesz schudnąć na wiosnę? Uważaj na zaburzenia odżywiania!

Do najczęściej diagnozowanych zaburzeń należą anoreksja, bulimia oraz ortoreksja.

Jak często TO robisz?

Myć albo nie myć… okna i jak często to robić?

Jak zrobić sushi? To wcale nie jest takie trudne!

Jak się robi sushi? Wbrew pozorom nie jest to wcale takie trudne.

Karaiby – turystyczny raj!

Wyspy Karaibskie są niekwestionowanym turystycznym hitem na skalę światową

Domowe sposoby na spierzchnięte usta

Spierzchnięte usta to częsty i niestety bolesny problem wielu pań

Awokado – jedz na zdrowie

Awokado zawiera stosunkowo niewiele cukrów prostych, jest natomiast bogate w… tłuszcze.

Bezsenność, kłopoty ze snem – co robić…?

Kłopoty ze snem to dziś dość powszechny problem, możemy mówić nawet o bezsenności.

Jak nie zwariować przed świętami? Jak się nimi cieszyć…

„Jingle bells” z głośników i pierwsze świąteczne dekoracje jak co roku zaatakowały nas już w listopadzie. Grudzień to już prawdziwe apogeum przedświątecznego szaleństwa i zamieszania. Kolędy, „Last Christmas”, sklepy pełne ludzi, którzy z obłędem w oczach wypełniają kosze i wózki wszelkim dobrem. Na parapetach stoją umęczone panie domu upinając misternie firany. No cóż, a może by tak inaczej? Jak nie zwariować przed świętami? Jak cieszyć się tym teoretycznie miłym rodzinnym czasem.

Dlaczego marzą nam się święta doskonałe

Nie bez powodu święta są uznawane za jedno z bardziej stresujących wydarzeń w naszym życiu. Niegdyś presja świąt idealnych była związana głównie z tradycjami, wspomnieniami Bożego Narodzenia u babci, która robiła najlepsze pierogi i najwspanialszy makowiec. Dziś dobija nas dodatkowo świat kolorowych reklam, fotorelacji z mediów społecznościowych, w których choinka jest symetryczna i piękna, wokół panuje ład, a pani domu ma na sobie modną kreację i szpilki. Dzieci są czyste i uśmiechnięte, stół suto zastawiony. Nawet pies pozuje cierpliwie w czapie mikołaja. Tymczasem u nas, na kilka dni przed godziną zero, nie ma połowy prezentów, pociechy mają wszystko w nosie, mąż przesiaduje dłużej w pracy, a okna wciąż nieumyte. Jak sprostać oczekiwaniom (głównie własnym)? A może oczekiwać zdecydowanie mniej?

para

Niestety święta to często stres i frustracja

Nie jesteś wcale SuperWoman!

Większość z nas marzy o tym, żeby ktoś zdjął z ramion ciężar tych idealnych świąt. Z reguły chętnych nie ma, ale z drugiej strony, kiedy już się pojawią, super panie domu i tak uważają, że to one najlepiej odkurzają, myją okna, zagniatają ciasto i lepią pierogi. W efekcie w wigilijny wieczór lecą z nóg, nic im nie smakuje, nic ich nie cieszy, a frustracja odbija się na najbliższych. W ten sposób zapisujemy na koncie kolejne nieudane święta, zmęczenie i poczucie, że tak po prostu musi być.

stres

Za dużo obowiązków i nerwy puszczają…

Udane święta? To możliwe…

A zatem jak nie zwariować przed świętami cieszyć się bożonarodzeniowymi spotkaniami? Zapewne nie ma uniwersalnych i stuprocentowych sposobów. Warto jednak wziąć pod uwagę kilka całkiem zdroworozsądkowych porad:

  • Odpowiednio wcześniej zaplanuj prace i rozłóż je w czasie, niektóre zakupy i czynności naprawdę można zorganizować z wyprzedzeniem. Dobrym pomysłem są też zakupy internetowe – bez uciążliwych kolejek przy kasie, korków po drodze i toreb ciągnących się po schodach.
  • Rozdziel zadania, naprawdę nie wszystko musisz zrobić sama. „Składkowe” wigilie, na które każdy przynosi jakąś potrawę, zdobywają coraz więcej zwolenników. Okna umyte przez nastoletnie dzieci lub męża (nawet niezbyt dokładnie) nie popsują wcale świąt.
  • Pamiętaj, że prezenty gwiazdkowe nie mają rujnować budżetu i powalać na kolana. Drobiazgi, miłe upominki mają świadczyć o tym, że pamiętamy, kochamy, troszczymy się.
  • Nobody is perfect – to nie tylko cytat z kultowej komedii z Marilyn Monroe. Niech to będzie motto na święta, które nie muszą być dopięte na ostatni guzik i doskonałe. Choinka ubrana nieco dziwnie przez dzieci, ciasto ze sklepu? To naprawdę żaden dramat.
  • Pozwól sobie na relaks, odpoczynek. Tuż przed wigilią idźcie do kina, na ciekawą wystawę albo poleniuchujcie przed telewizorem.
  • Przypomnij sobie dlaczego lubiłaś święta jako dziecko. Zapewne dlatego, że pod choinką leżały prezenty, przychodzili goście, wszyscy razem wypatrywali pierwszej gwiazdki, śpiewali kolędy. Tak naprawdę to jest ważniejsze niż potrawy jak z kulinarnych blogów, lśniące okna i wypastowane podłogi.
choinka

Przypomnij sobie dlaczego dzieci lubią święta

 

 

Zdjęcia: shutterstock, pixabay.com

About The Author

Reply