Zdrowie pupila – pełnowartościowe karmy dla psów

Odpowiednio dobrane pełnowartościowe karmy dla psów zapewnią im zdrowie, kondycję, odporność, energię, oczywiście będą im także smakować.

Odparzenia pieluszkowe – jak im zapobiec i jak je leczyć

Skóra niemowląt jest delikatna, a odparzenia pieluszkowe spędzają sen z powiek najbardziej troskliwym mamom

Kondycja, wymarzona sylwetka i… skakanka

Skakanka to nie tylko spalanie kalorii, skacząc systematycznie pracujemy nad całym ciałem

Trendy jesienne – dla każdego coś… nowego

Trendy na sezon jesienny są wyjątkowo interesujące, charakterne i różnorodne

A może staycation, czyli wakacje w domu?

Wiele osób wybiera raz na jakiś czas tzw. opcję staycation, czyli wakacje w domu

Efektywne ćwiczenia na mięśnie rąk dla kobiet

Kobiety po macoszemu traktują ćwiczenia na mięśnie rąk – ramiona, tricepsy i bicepsy.

Kultowe fasony sukienek – skorzystaj z wyprzedaży!

Warto wykorzystać okazję i kupić wymarzoną sukienkę, najbardziej modne i ponadczasowe fasony

Proteza zębowa, czyli jak się cieszyć „trzecimi zębami”

Proteza zębowa ratuje życie towarzyskie, przywraca swobodny, szczery uśmiech, poprawia samopoczucie.

Kapelusze słomkowe – nieodzowny letni dodatek

W tym sezonie królują kapelusze, najczęściej słomkowe, są stylowe, piękne, nadają wyjątkowy charakter stylizacji

Pizza Hut w Gdyni

Pizza Hut to doskonały przykład dobrego jedzenia – odpowiada tym samym, wysokim standardom na całym świecie

Dlaczego warto przesiąść się na rower

Wielbiciele jazdy na rowerze nie zsiadają ze swojego ulubionego pojazdu nawet zimą. Nie da się jednak ukryć, ze to właśnie słoneczne, ciepłe dnie zachęcają nas do rowerowych przejażdżek krótszych i dłuższych. I dobrze, bo rower to same zalety, warto przyjrzeć się im bliżej.

Oszczędność, czasu, frajda z poznawania okolicy, proekologiczna postawa i coś dla ciała i dla ducha –  to w dużym skrócie korzyści z tego, że przesiądziemy się na rower…

rower zima

Niektórzy jeżdżą na rowerze o każdej porze roku

Rower jest doskonale ekologiczny. Nie wydziela spalin, nie zatruwa środowiska. Mało tego, wszędzie się „wciśnie”, a zatem nie naraża nas na wystawanie w korkach wśród spalin. Umożliwia też ucieczkę z zatłoczonych arterii i przejazd bocznymi uliczkami czy parkowymi alejkami. Poza tym jest to środek lokomocji, który nie generuje również hałasu, a to kolejna wielkomiejska bolączka.

Aspekt ekonomiczny również przemawia na korzyść roweru. Jest dużo tańszy niż samochód albo motocykl. Nie wymaga tankowania, opłat związanych z ubezpieczeniem. Garażowanie również nie jest wyzwaniem – zmieścimy go na balkonie, a nawet w większym przedpokoju. Ewentualne przeglądy (1-2 razy na rok) to koszt rzędu 100 zł.

Jest cel, do którego trzeba dotrzeć? Rower jest zawsze gotowy. Nie trzeba tankować, oszczędzamy sobie średnio przyjemnego wyczekiwania na przystankach i podróżowania zapchanymi autobusami. Nie nadwyrężamy budżetu przejazdami taksówką. Odpada również beznadziejne poszukiwanie miejsc parkingowych.

rower most

Zawsze gotowy do drogi, wszędzie można się zatrzymać

Podziwiamy widoki z zupełnie innej perspektywy niż przez szybę samochodu. Możemy dotrzeć w zupełnie nowe miejsce i w każdym z nich możemy się zatrzymać, dojechać, bez konieczności szukania parkingów.

Szczęśliwi na rowerze? Jak najbardziej, a to za sprawą wydzielających się w czasie aktywności fizycznej endorfin. Nie tylko poprawiają samopoczucie, ale także minimalizują odczuwanie wysiłku i zmęczenie mięśni. Jazda na rowerze stabilizuje też układ oddechowy i krążenia, dotlenia komórki organizmu i wzmacnia kręgosłup.

Coś dla ciała, czyli na rowerze wzmacniamy praktycznie całe nogi – łydki, mięśnie ud (dwugłowy, czworogłowy). Dzielnie pracują tez pośladki, ręce i mięśnie klatki piersiowej, napinają się mięśnie brzucha.

kolarz

Sprawny i bezpieczny na rowerze

Oczywiście nie zapominamy też o bezpieczeństwie na rowerze, czyli zawsze jeździmy w kasku, pamiętamy też o tym, aby rower był sprawny technicznie i zawsze widoczny (światełka, odblaski itp.).

 

Zdjęcia: pixabay.com

About The Author

Reply