Makijaż ślubny – to warto wiedzieć!

Wyjątkowy makijaż ślubny rożni się od codziennego czy wykonywanego na tzw. wyjścia, imprezy.

Wiosna i lato na głowie – modne odcienie blondu

Jakie odcienie blond będą modne wiosną i latem?

Domino’s – włoska pizza na Pradze, Ursynowie… wszędzie

Dzięki Domino’s w Warszawie zjemy pizzę na Pradze, Bemowie… w centrum i na przedmieściach

Wielkanocne tradycje

Warto zatem znać tradycje wielkanocne i nie kojarzyć świąt tylko z wydatkami i suto zastawionym stołem

Powrót Mary Jane– grzeczne czółenka znów modne!

Mary Jane to dziś klasyk, obuwie mocno osadzone w stylistyce retro

Frytkownica na gorące powietrze i marzenie o beztłuszczowych frytkach

Pyszne frytki bez tłuszczu przygotujemy w frytkownicy na gorące powietrze.

Co to jest rolowanie? Spraw sobie roller!

Rolowanie to metoda masażu, którą każdy może zastosować we własnym zakresie

Jak „rozważnie” pić alkohol i jak zwalczać kaca

Jak świat światem odpowiedź na odwieczne pytanie jak leczyć kaca, jest praktycznie na wagę złota

Chcesz schudnąć na wiosnę? Uważaj na zaburzenia odżywiania!

Do najczęściej diagnozowanych zaburzeń należą anoreksja, bulimia oraz ortoreksja.

Jak często TO robisz?

Myć albo nie myć… okna i jak często to robić?

Dlaczego warto przesiąść się na rower

O tym, że jazda na rowerze zdobywa coraz szersze grono zwolenników nie trzeba specjalnie przekonywać. Widać to na każdej ulicy i poza miastem, niezależnie od pory roku i pogody. Sama należę do fanklubu tego jednośladu i kiedy tylko mogę wskakuję na rower, zarówno na co dzień, jak i w na okoliczność krajoznawczych eskapad.

rower w mieszkaniu

Rower jest zawsze pod ręką

Rower – mamy tylko same „za”
Jeśli jednak są gdzieś niedowiarkowie, sceptycy, którzy wątpią w wyższość rowerowej jazdy nad innymi sposobami przemieszczania się, niech poczytają o tym dlaczego warto jeździć rowerem.
• Ekologia – na rowerze dbasz o środowiska naturalne
Samochody to praktycznie zawsze spaliny i zatruwanie i tak zanieczyszczonego środowiska. Na rowerze nie tylko nie przykładasz ręki do tego procederu, ale także możesz często uniknąć zakorkowanych skrzyżowań i wdychania spalin. Co ważne – nie emitujesz również decybeli, a hałas to kolejna bolączka wielkich miast.
• Oszczędność czasu
Rower jest zawsze gotowy do drogi, omijasz korki, nie wyczekujesz na przystankach. Przemieszczasz się dużo szybciej niż na pieszo, a czasem również skuteczniej i szybciej niż komunikacją miejską czy autem.
• Ekonomicznie finansowo – oszczędzasz kasę
Nawet jeśli zdecydujemy się na super modny rower i tak będzie tańszy niż auto. Szczególnie, kiedy doliczymy koszty eksploatacji, podatki, opłaty, ubezpieczenie, parkingi. Na pewno jest bardziej ekonomiczny niż taksówki. Śmiem twierdzić, że w dłuższej perspektywie jest bardziej opłacalny niż bilety na komunikację miejską.
• Rower to bezpieczeństwo
Oczywiście w dobrych rękach i z rozsądnym rowerzystą. Statystyki nie kłamią – wypadki z udziałem rowerzystów stanowią mniejszość w porównaniu z pieszymi oraz kierowcami. Pamiętamy jednak o rozsądku oraz odpowiednim ekwipunku i sprawnym rowerze.

rower stoi

Rower w mieście…

 

jazda rowerem

… i w plenerze, w trasie

 

Rower? Na zdrowie!
Nie sposób pominąć prozdrowotnych zalet roweru, można by je wymieniać naprawdę bardzo długo. Wśród najważniejszych warto wspomnieć np. tym, że:
• Na rowerze poprawiasz nastrój
Sport, aktywność fizyczna sprzyjają wydzielaniu endorfin, czyli hormonów szczęścia. Nie tylko redukują zmęczenie i sprawiają, że wysiłek to frajda. Poprawiają także samopoczucie, krążenie, stabilizują pracę układu oddechowego. Organizm jest lepiej dotleniony, sprawniejszy fizycznie oraz intelektualnie.
• Troszczymy się o kręgosłup
Pedałując na rowerze wzmacniamy także mięśnie pleców, które są oparciem dla kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. A ten jak wiadomo solidnie obrywa np. w czasie pracy siedzącej, przed komputerem. Należy jednak pamiętać o prawidłowym ustawieniu siodełka, aby nie zaszkodzić zamiast pomagać.
• Rowerzysta dba o serce
Jazda na rowerze stymuluje pracę układu krążenia, oczywiście jeśli jeździmy rozsądnie, nie forsując się. Lepsze dotlenienie, pełniejszy skurcz serca to znakomity trening i profilaktyka chorób układu krążenia
• Rower dla tych, którzy dbają o sylwetkę
Idealny dla mięśni i kształtu nóg, stymuluje przemianę materii i spalanie zbędnych kalorii, skutecznie walczy z cellulitem. Czy potrzebne są jeszcze jakieś argumenty?
• Jazda na rowerze dla zdrowych żył
Uruchamia się tzw. „pompa łydkowej” – skurcze mięśni goleni pobudzają krążenie żylne i zapobiegają powstawaniu zakrzepów w żyłach. A zatem to bardzo ważna profilaktyka chorób żył.

rodzina na rowerach

Z rodziną i z przyjaciółmi

O tym, że rower jest idealny na krajoznawcze wypady wiedzą chyba wszyscy. Podobnie jak i to, że jest to wspaniały pomysł na czas spędzany w gonie przyjaciół czy rodzinnym. Rower redukuje stres, relaksuje, to znakomita forma zdrowej, aktywnej psychoterapii.

 

Zdjęcia: bigcitybikes.org, shutterstock

About The Author

Reply