Kosmetyki Baby Dove – opinie mam są najcenniejsze

Szampon, krem czy balsam weryfikują mamy, które obserwują i oceniają, polecając te najlepsze.

Schudnij na wiosnę – zdrowa dieta i ruch

Przed nadejściem wiosny wiele osób myśli o zrzuceniu zbędnych kilogramów, które tak łatwo zgromadzić zimą.

Jak wybrać wyjątkowy prezent na 8 marca

Dobry pomysł na prezent na dzień kobiet jest zawsze mile widziany.

Kolory wiosny w garderobie i na głowie

Zestawienie najgorętszych kolorów na dany sezon przygotowuje znany na całym świecie Instytut Pantone.

Spójrz w przyszłość – najpopularniejsze kierunki studiów

Dziś młodzi ludzie studiują mając w perspektywie karierę, satysfakcjonującą pracę i dobre zarobki.

Cynamon – na zdrowie!

Cynamon to nie tylko korzenny aromat, ale też wiele cennych składników i właściwości korzystnych dla naszego zdrowia.

Bezpieczne i skuteczne bakterie kwasu mlekowego

Żywe kultury bakterii to drobnoustroje, które odpowiednio dawkowane, będą mieć korzystny wpływ na zdrowie

Zaburzenia snu – skąd się biorą i jak sobie z nimi radzić

Zaburzenia snu dotyczą naprawdę dużej ilości osób i stają się poważnym wyzwaniem dla medycyny.

Piękna fryzura dla psiego pupila

Piesek wyczesany, czysty i zadbany to nie tylko kwestia estetyki i domena rasowych, wystawowych czworonogów. Warto wiedzieć, że każdy psiak, stylowy maltańczyk, energiczny terier i przesympatyczny kundelek, ma swoje potrzeby w tym zakresie. Czesanie psów, dbałość o zdrową, ładną sierść to żadna fanaberia, to podstawa pielęgnacji. Oczywiście zabiegi te wyglądają różnie w zależności od rodzaju sierści, jej długości oraz przeznaczenia pupila (np. na wystawy). Wszystkie pieski chcą być zadbane Nie trzeba być znawcą tematu, aby wiedzieć, że pielęgnacja psa może wyglądać różnie. Malutki york wymaga więcej zachodu, kosmetyków i wiedzy niż o wiele większy golden retriever czy labrador. Inne zabiegi

Ruskorex – maść i czopki na „wstydliwy” problem

Profilaktyka, konsultacja lekarska, odpowiednia terapia w razie konieczności (np. leki takie jak Ruskorex)

Aktywne przygotowanie do lata

Mój mąż uważa, że jestem kobietą wyjątkową i to pod wieloma względami. Nie ukrywam, że jest to dla mnie bardzo miłe. Jedną z cech, którą docenia jest moje serdeczne i życzliwe podejście do… siebie samej.

para

Ja i mój mąż lubimy… mnie

Naprawdę lubię siebie
Wbrew pozorom nie chodzi tu o niezbyt sympatyczne postawy takie jak zarozumialstwo, egoizm czy filozofia typu jestem pępkiem świata. Chodzi po prostu o to, że jak najbardziej akceptuję siebie, pewne swoje cechy bardzo lubię, inne przyjmuje z dobrodziejstwem inwentarza. Pracuję nad tym co chcę i mogę zmieniać, poprawiać. I właśnie tym szczególnie zachwyca się mój małżonek, zwłaszcza kiedy patrzy na mnie na tle partnerek swoich kolegów. Wiele z nich to profesjonalne malkontentki, dla których trawa bywa za zielona, a niebo za niebieskie.

Talio wróć!

brzuch

Chyba się troszkę zaokrągliłam

Wychodzę również z założenia, że nie ma sensu opowiadać światu (czytaj: mężowi) o swoich słabych stronach i kompleksach. W związku z tym po cichutku, po swojemu i na własną rękę analizowałam przez jakiś czas najskuteczniejsze ćwiczenia na ładny brzuch. Zasadniczo jestem raczej zadowolona ze swojej kondycji i sylwetki, ale jakoś ostatnio dostrzegłam mniej i bardziej urocze krągłości w miejscu, w którym spodziewam się raczej szczupłej talii. A przecież za chwilę lato, czas strojów eksponujących to i owo oraz sezon plażowy i kostiumowy. Postanowiłam zatem skoncentrować swoje wysiłki na tym zdradzieckim fragmencie. Poczytałam, poszperałam i do standardowej aktywności, typu rower, bieganie i fitness raz w tygodniu, dodałam ćwiczenia na ładny brzuch.

skłon

Czas na ćwiczenia!

Urozmaicony trening – klucz do sukcesu
Oczywiście jako wielbicielka sportu i aktywności fizycznej w różnych odsłonach, doskonale wiem że ćwiczenia na brzuch, uda czy ramiona są najskuteczniejsze w połączeniu z treningiem cardio lub HIIT, z ćwiczeniami siłowymi i ze zdrową dietę. Dlatego nie zrezygnowałam z joggingu i rowerowych wypadów za miasto. Zastąpiłam część treningów fitness, brzuszkami, skłonami itp. w rożnych konfiguracjach. W moim brzuszkowym zestawie nie może oczywiście zabraknąć słynnych planków czyli naszej swojskiej deski, są pompki, rowerki, nożyce. Biegam, podskakuję, skłaniam się, ćwiczę w stylu pilates, joga i stretching. Muszę przyznać, że nawet podoba mi się ten swoisty „płodozmian”- trening siłowy, cardio, aktywność na świeżym powietrzu plus basen czy tenis od czasu do czasu. To naprawdę świetny sposób na dobrą kondycję i jeszcze lepsze samopoczucie, które tak bardzo ceni mój małżonek.

deska

Plank, czyli deska

 

Zdjęcia: Shutterstock

About The Author

Reply