Zdrowie pupila – pełnowartościowe karmy dla psów

Odpowiednio dobrane pełnowartościowe karmy dla psów zapewnią im zdrowie, kondycję, odporność, energię, oczywiście będą im także smakować.

Odparzenia pieluszkowe – jak im zapobiec i jak je leczyć

Skóra niemowląt jest delikatna, a odparzenia pieluszkowe spędzają sen z powiek najbardziej troskliwym mamom

Kondycja, wymarzona sylwetka i… skakanka

Skakanka to nie tylko spalanie kalorii, skacząc systematycznie pracujemy nad całym ciałem

Trendy jesienne – dla każdego coś… nowego

Trendy na sezon jesienny są wyjątkowo interesujące, charakterne i różnorodne

A może staycation, czyli wakacje w domu?

Wiele osób wybiera raz na jakiś czas tzw. opcję staycation, czyli wakacje w domu

Efektywne ćwiczenia na mięśnie rąk dla kobiet

Kobiety po macoszemu traktują ćwiczenia na mięśnie rąk – ramiona, tricepsy i bicepsy.

Kultowe fasony sukienek – skorzystaj z wyprzedaży!

Warto wykorzystać okazję i kupić wymarzoną sukienkę, najbardziej modne i ponadczasowe fasony

Proteza zębowa, czyli jak się cieszyć „trzecimi zębami”

Proteza zębowa ratuje życie towarzyskie, przywraca swobodny, szczery uśmiech, poprawia samopoczucie.

Kapelusze słomkowe – nieodzowny letni dodatek

W tym sezonie królują kapelusze, najczęściej słomkowe, są stylowe, piękne, nadają wyjątkowy charakter stylizacji

Pizza Hut w Gdyni

Pizza Hut to doskonały przykład dobrego jedzenia – odpowiada tym samym, wysokim standardom na całym świecie

Aktywne przygotowanie do lata

Mój mąż uważa, że jestem kobietą wyjątkową i to pod wieloma względami. Nie ukrywam, że jest to dla mnie bardzo miłe. Jedną z cech, którą docenia jest moje serdeczne i życzliwe podejście do… siebie samej.

para

Ja i mój mąż lubimy… mnie

Naprawdę lubię siebie
Wbrew pozorom nie chodzi tu o niezbyt sympatyczne postawy takie jak zarozumialstwo, egoizm czy filozofia typu jestem pępkiem świata. Chodzi po prostu o to, że jak najbardziej akceptuję siebie, pewne swoje cechy bardzo lubię, inne przyjmuje z dobrodziejstwem inwentarza. Pracuję nad tym co chcę i mogę zmieniać, poprawiać. I właśnie tym szczególnie zachwyca się mój małżonek, zwłaszcza kiedy patrzy na mnie na tle partnerek swoich kolegów. Wiele z nich to profesjonalne malkontentki, dla których trawa bywa za zielona, a niebo za niebieskie.

Talio wróć!

brzuch

Chyba się troszkę zaokrągliłam

Wychodzę również z założenia, że nie ma sensu opowiadać światu (czytaj: mężowi) o swoich słabych stronach i kompleksach. W związku z tym po cichutku, po swojemu i na własną rękę analizowałam przez jakiś czas najskuteczniejsze ćwiczenia na ładny brzuch. Zasadniczo jestem raczej zadowolona ze swojej kondycji i sylwetki, ale jakoś ostatnio dostrzegłam mniej i bardziej urocze krągłości w miejscu, w którym spodziewam się raczej szczupłej talii. A przecież za chwilę lato, czas strojów eksponujących to i owo oraz sezon plażowy i kostiumowy. Postanowiłam zatem skoncentrować swoje wysiłki na tym zdradzieckim fragmencie. Poczytałam, poszperałam i do standardowej aktywności, typu rower, bieganie i fitness raz w tygodniu, dodałam ćwiczenia na ładny brzuch.

skłon

Czas na ćwiczenia!

Urozmaicony trening – klucz do sukcesu
Oczywiście jako wielbicielka sportu i aktywności fizycznej w różnych odsłonach, doskonale wiem że ćwiczenia na brzuch, uda czy ramiona są najskuteczniejsze w połączeniu z treningiem cardio lub HIIT, z ćwiczeniami siłowymi i ze zdrową dietę. Dlatego nie zrezygnowałam z joggingu i rowerowych wypadów za miasto. Zastąpiłam część treningów fitness, brzuszkami, skłonami itp. w rożnych konfiguracjach. W moim brzuszkowym zestawie nie może oczywiście zabraknąć słynnych planków czyli naszej swojskiej deski, są pompki, rowerki, nożyce. Biegam, podskakuję, skłaniam się, ćwiczę w stylu pilates, joga i stretching. Muszę przyznać, że nawet podoba mi się ten swoisty „płodozmian”- trening siłowy, cardio, aktywność na świeżym powietrzu plus basen czy tenis od czasu do czasu. To naprawdę świetny sposób na dobrą kondycję i jeszcze lepsze samopoczucie, które tak bardzo ceni mój małżonek.

deska

Plank, czyli deska

 

Zdjęcia: Shutterstock

About The Author

Reply