Żywienie niemowląt – jak przygotować mleko modyfikowane

Wybór odpowiedniej mieszanki i wiedza o tym, jak przygotować mleko modyfikowane, są bardzo ważne dla każdej młodej mamy

Grecja – doskonały pomysł na udany urlop

Greca to wymarzony i zawsze modny kierunek wyjazdów urlopowych i wycieczek krajoznawczych

Wiosenne przeziębienie u dzieci

Przeziębienie u dzieci nie jest stanem wyjątkowym, w okresie budowania odporności dzieci chorują nawet kilkanaście razy w ciągu roku

Motywy roślinne, ekologia i egzotyka we wnętrzach

Bardzo modne motywy roślinne mogą stanowić główny motyw, ale także efektowne dodatki, dekoracje, akcesoria.

zdobienie paznokci

Stemplowanie paznokci – jak zacząć?

Stemplowanie paznokci to jedna z najpopularniejszych obecnie metod ich zdobienia. Pozwala ona dość szybko i łatwo zamienić zwykły manicure w mało dzieło sztuki. I to bez czasochłonnego i wymagającego ręcznego malowania wzorów. Teraz wystarczy odbicie wzorów z płytek oraz przeniesienie ich na paznokci. I gotowe!

Jak zacząć biegać – oto jest pytanie…

Kluczowe znaczenie ma odpowiedź na pytanie – jak zacząć biegać tak, aby stało się to pasją, przyzwyczajeniem, czymś ważnym, a nawet niezbędnym.

Niebanalne buty na wiosnę

Wyobraźni projektantom nie brakuje i zapewniają nam prawdziwy diabelski młyn z butami

lampa do paznokci

Lampa LED do paznokci – jak dobrze wybrać?

Manicure żelowy i hybrydowy cieszy się dziś ogromną popularnością. I nie ma się co dziwić, jego wykonanie nie jest wcale skomplikowane, a pozwala na uzyskanie trwałego efektu, dzięki czemu paznokcie są bardzo zadbane i atrakcyjne.

Co na kaszel dla małego dziecka

Co na kaszel u najmłodszych pacjentów? Jak ulżyć i nie zakłócać mechanizmu samooczyszczania dróg oddechowych

Dlaczego smakuje nam kurczak w sosie kurkowym?

Często sięgam po przepisy na dania z drobiu, np. takie jak kurczak w sosie kurkowym.

Hablas español

Tak, tak… Wiem, obiecywałam sobie (i nie tylko), że potrzeba zmian dotyczy tylko otoczenia. Zmiany w aranżacji, które zaplanowałam i częściowo przeprowadziłam, usprawiedliwiałam i motywowałam tym, że na najbliższy sezon nie inwestuję w siebie. Można powiedzieć, że dotrzymuję słowa, nie mam w planach rewolucji w garderobie, nie wypatrzyłam zabójczych szpilek, których pragnę, i których cena wywołałaby lekki zawrót głowy u mojego skądinąd cierpliwego męża…

habla

Chcę nauczyć sie języka hiszpańskiego!

Upojne brzmienie języka hiszpańskiego
Nic z tych rzeczy. Tej wiosny postanowiłam na tle nowych zasłon, na własnoręcznie umalowanych krzesłach, zacząć realizować jedno ze swoich marzeń, jakim jest nauka języka hiszpańskiego. Przyznaję się od razu – mam słabość do… nie, nie! Nie do Latynoskich przystojniaków. Choć Antonio Banderas już od czasów „Desperados” jest w czołówce mojej osobistej listy najbardziej interesujących mężczyzn Hollywood. Ja mam słabość do języka hiszpańskiego. Zasadniczo umiem policzyć po hiszpańsku do 3, a także wiem jak kupić dwie (albo trzy) kulki lodów. No i wiem jak jest piwo oraz wyprzedaż w tym jakże dźwięcznym języku. Niemniej jednak, nic nie rozumiejąc mogę słuchać i słuchać… Śmiem twierdzić, że zasłuchałabym się nawet, gdyby ktoś deklamował mi instrukcję obsługi wiertarki udarowej…

Będę się uczyć!

hola

Marzy mi się swobodna konwersacja po hiszpańsku

A zatem, czy to takie dziwne, że postanowiłam wreszcie spełnić odkładanie zawsze na później marzenie??? Małżonek powiedział, że owszem chwała mi za to, że mam pęd ku wiedzy, ale ekonomicznej byłoby jednak kupić te nowe szpilki – ceny kursów językowych nie należą do najniższych. Szczególnie, że nie mam w planach jakiegoś korespondencyjnego kursu, po którym będę umiała powiedzieć ¡hola mi nombre es Basia. Marzy mi się kurs z prawdziwego zdarzenia, z wymagjącym, dobrym nauczycielem, w renomowanej szkole, z dostępem do zajęć online. Taki kurs, po którym będę mogła słuchać i rozumieć, i po którym sama będę mogła swobodnie pytać, odpowiedać i opowiadać.
Póki co uspokoiłam trochę mojego małżonka zapewnieniem, że muszę się zorientować w ofercie, porównać, poszukać opinii i wybrać naprawdę dobry kurs. Znając mnie (a znamy mnie oboje) zajmie mi to sporo czasu. Jakby nie patrzeć zainwestuję czas i pieniądze (niemałe) w realizację wielkiego marzenia.

Zdjęcia: Shutterstock, portada-online.com

About The Author

Reply