kozłowka

Zwiedzanie, relaks, piękne krajobrazy – turysto odwiedź lubelskie!

Wele ciekawego czeka na nas na wchodzie kraju, np. w mniej obleganym regionie województwa lubelskiego.

Grillowanie nie tylko na działce – grille elektryczne

TEFAL – grille elektryczne tego producenta są proste w obsłudze, ale można na nich przyrządzić naprawdę wyjątkowe dania.

Dieta i suplementacja – minerały i witaminy w ciąży

Zapotrzebowanie na minerały, składniki odżywcze oraz witaminy w ciąży jest wyższe.

odzież do jogi

Odzież do jogi unikalny look i design

Na pierwszy rzut oka zajęcia jogi mogą wydawać się proste, statyczne. Wystarczy jednak spróbować, aby przekonać się, że: po pierwsze joga to wymagająca forma aktywności, po drugie… pozytywnie wciąga i uzależnia. Jest to jednak nałóg wyjątkowo dobroczynny dla ciała i ducha, a także okazja do skompletowania bardzo interesującej garderoby. Ubrania do jogi charakteryzują się bowiem świetną jakością i naprawdę efektownym wzornictwem. Komfortowe ubrania do jogi Strój do jogi musi spełniać pewne wymagania, aby był praktyczny, funkcjonalny, nie ograniczał swobody ruchów, a tym samym nie zakłócał specyficznej filozofii tego treningu. Joga  to nie tylko sekwencje ruchów, ćwiczeń, ale także „coś dla

Pedicure – zadbane stopy i letnie trendy

Jak zadbać o efektowny pedicure, co w tym sezonie będziemy malować na paznokciach.

Bóle miesiączkowe – przyczyny, przebieg, leczenie

Nawet najbardziej skuteczne leki i wiedza o tym jak złagodzić bóle miesiączkowe, nie zastąpią konsultacji i badań

Bieg, nordic walking czy spacer dla zdrowia?

Popularne formy aktywności są dostępne praktycznie dla wszystkich – spacer, bieganie i nordic walking.

Zielono mi… na zdrowie

Niepozorna zielenina to prawdziwa skarbnica witamin, minerałów i bogactwo wartości odżywczych

Kosmetyki dla mężczyzn – udane zakupy, skuteczna pielęgnacja

Kosmetyki dla mężczyzn zajmują mniej miejsca w drogeriach, ale jest to naprawdę szeroki i różnorodny asortyment

Z kuchni do drogerii – dobroczynne zioła w kosmetyce

Rośliny mają dobroczynny wpływ na skórę, dlatego znajdują szerokie zastosowanie również w kosmetyce.

Matematyka da się lubić? Granty naukowe dla szkół

Przyznam się „bez bicia”, że matematyka nigdy nie była moją mocną stroną. Mogę nawet powiedzieć, że była moją piętą achillesową. O ile z polskiego, historii czy nawet z nauk przyrodniczych dostawałam całkiem niezłe stopnie, o tyle matematyka i fizyka kulały. Standardowo i wręcz stereotypowo należałam do grona uczniów, którzy drżeli na widok nauczyciela od matematyki, a pojęcia takie jak cosinus, silnia czy pochodna niezmiennie wywoływały nerwowe reakcje.

kobieta przed tablicą

Tak widzę siebie w obliczu matematycznych wyzwań

Matematyczne kompleksy vs. matematyczna przyjaciółka
Przez wiele lat pielęgnowałam w sobie przekonanie, że matematyka jest zasadniczo straszna i dostępna jest jako wiedza tajemna tylko dla wybranych. Pierwszy wyłom w tym przekonaniu powstał za sprawą mojej obecnej przyjaciółki, którą poznałam kilka lat temu. Jest bowiem absolwentką studiów matematycznych, uczy tego przedmiotu w szkole, a przy tym jest fantastyczną dziewczyną obdarzoną niezwykłą wyobraźnią i poczuciem humoru. Co obala stereotyp o groźnym belfrze, ponuraku, który straszy biedne niebożątka wielkim cyrklem i jedynkami. Pozostało jednak przeświadczenie, że matma jest nudna i atrakcyjna dla wąskiego grona pasjonatów. Moje nastawienie zmieniło się diametralnie, kiedy usłyszałam (od przyjaciółki oczywiście) co to są granty naukowe dla szkół i dlaczego mogą sprawić, że matematyka będzie fajna dla tych wybitnych i dla mniej zdolnych.

Potęga dobrych pomysłów

oferta mpotęga

Godna uwagi inicjatywa

O mPotędze i grantach usłyszałam przy okazji hymnów pochwalnych, jakie wygłosiła moja przyjaciółka, a dotyczyły one oczywiście kreatywności i zaangażowania uczniów oraz kadry. Opowiadała o tym z takim zapałem, że oczywiście sięgnęłam do źródła i poczytałam czym są te wspaniałe granty naukowe dla szkół. Chodzi oczywiście o dotacje, które mają wspierać działania szkół, nauczycieli, uczniów, a celem jest popularyzowanie matematyki. Chodzi o to, aby odczarować stereotyp, w którym ja wzrastałam i tkwiłam przez lata. I muszę przyznać, że kiedy czytam o naprawdę niezwykłych pomysłach na nauczanie, o grach, konkursach, niebanalnych metodach zdobywania wiedzy, żałuję, że nie mogę skonfrontować się z matematyką jeszcze raz. Nie sądzę, żebym odkryła w sobie jakieś wielkie talenty, ale śmiem twierdzić, że pozbyłabym się obaw, oporów i na pewno umiałabym zdecydowanie więcej. Dofinansowanie w ramach grantów, przeznaczone na „królową nauk”, ma według mnie rozwijać pasje tych najlepszych, pomagać tym, którzy nie należą do matematycznych orłów. Celem jest także praca z najmłodszymi uczniami, bo lęk i problemy z matematyką pojawiają się już na samym początku nauczania.

Muszę przyznać, że koleżanka zaraziła mnie swoim entuzjazmem. Choć może się wydawać granty naukowe dla szkół nie mają już znaczenia dla mnie. Z drugiej strony myślę sobie, że kiedy nasza rodzina się powiększy, chciałabym żeby moje dzieci uczyły się właśnie w taki mądry, interesujący i przyjazny sposób.

nauczyciel i uczennica

Dobry nauczyciel to podstawa

 

Zdjęcia: shutterstock, mpotega.pl

About The Author

Reply