Ruskorex – maść i czopki na „wstydliwy” problem

Profilaktyka, konsultacja lekarska, odpowiednia terapia w razie konieczności (np. leki takie jak Ruskorex)

Jak robić dobre zdjęcia – kurs fotografii w Krakowie

Zajęcia wprowadzające w tajniki dobrych ujęć – kurs fotografii w Krakowie organizowany przez Akademię Nikona

Problemy z erekcją na tle psychologicznym

Problemy z erekcją na tle psychologicznym, to jedno z poważniejszych wyzwań przed jakim stają dzisiejsze związki

Przez żołądek do serca, czyli walentynkowe przysmaki

Do walentynkowych przysmaków dodajmy chili, imbir, awokado, cynamon, kawior, owoce morze i pyszną, sensualną czekoladę

Panele laminowane – piękny wygląd Twojej podłogi

Poszukując idealnego sposobu wykończenia podłogi, warto wziąć pod uwagę panele laminowane. To nowoczesna i niezwykle elegancka alternatywa dla podłóg drewnianych, która cieszy się coraz większą popularnością. To przede wszystkim estetyczne i trwałe rozwiązanie, które jest w stanie spełnić oczekiwania każdego klienta. Trwałość paneli tego typu gwarantuje piękny wygląd podłogi przez długie lata. Dodatkowo panele nie wymagają szczególnej konserwacji, zaś wysoka odporność na ścieranie powoduje, że są trwałe. Wyjątkową jakością wyróżniają się panele podłogowe Alloc oraz Sensa. To wyroby czołowych producentów, które wyróżniają się najwyższą jakością. Szeroki wybór kolorystyczny gwarantuje łatwość znalezienia idealnych rozwiązań. Panele laminowane są łatwe w montażu, dzięki

Pantone mówi: Ultra Violet, czyli fiolet jako kolor roku

Pantone mówi: Ultra Violet, czyli fiolet jako kolor roku

Ratunek dla męskiej głowy – Loxon na wypadanie włosów

Bujna fryzura i zdrowe włosy to nie tylko kobiecy atut, a nadmierne wypadanie włosów to częściej męski problem.

Pomysł na Walentynki, czyli jak go zaskoczyć

Walentynki! Pomysł na idealny walentynkowy podarunek dla chłopaka to dopiero zadanie

Sprawdź aktualne oferty pracy w Holandii

Holandia pnie się stopniowo w górę, jeśli chodzi o ranking krajów, do których Polacy wyjeżdżają w celach zarobkowych.

Ne lekceważ objawów – ból z lewej strony brzucha

Kłucie w nadbrzuszu czy ból z lewej strony brzucha mogą świadczyć o zupełnie innym problemie zdrowotnym.

Matematyka da się lubić? Granty naukowe dla szkół

Przyznam się „bez bicia”, że matematyka nigdy nie była moją mocną stroną. Mogę nawet powiedzieć, że była moją piętą achillesową. O ile z polskiego, historii czy nawet z nauk przyrodniczych dostawałam całkiem niezłe stopnie, o tyle matematyka i fizyka kulały. Standardowo i wręcz stereotypowo należałam do grona uczniów, którzy drżeli na widok nauczyciela od matematyki, a pojęcia takie jak cosinus, silnia czy pochodna niezmiennie wywoływały nerwowe reakcje.

kobieta przed tablicą

Tak widzę siebie w obliczu matematycznych wyzwań

Matematyczne kompleksy vs. matematyczna przyjaciółka
Przez wiele lat pielęgnowałam w sobie przekonanie, że matematyka jest zasadniczo straszna i dostępna jest jako wiedza tajemna tylko dla wybranych. Pierwszy wyłom w tym przekonaniu powstał za sprawą mojej obecnej przyjaciółki, którą poznałam kilka lat temu. Jest bowiem absolwentką studiów matematycznych, uczy tego przedmiotu w szkole, a przy tym jest fantastyczną dziewczyną obdarzoną niezwykłą wyobraźnią i poczuciem humoru. Co obala stereotyp o groźnym belfrze, ponuraku, który straszy biedne niebożątka wielkim cyrklem i jedynkami. Pozostało jednak przeświadczenie, że matma jest nudna i atrakcyjna dla wąskiego grona pasjonatów. Moje nastawienie zmieniło się diametralnie, kiedy usłyszałam (od przyjaciółki oczywiście) co to są granty naukowe dla szkół i dlaczego mogą sprawić, że matematyka będzie fajna dla tych wybitnych i dla mniej zdolnych.

Potęga dobrych pomysłów

oferta mpotęga

Godna uwagi inicjatywa

O mPotędze i grantach usłyszałam przy okazji hymnów pochwalnych, jakie wygłosiła moja przyjaciółka, a dotyczyły one oczywiście kreatywności i zaangażowania uczniów oraz kadry. Opowiadała o tym z takim zapałem, że oczywiście sięgnęłam do źródła i poczytałam czym są te wspaniałe granty naukowe dla szkół. Chodzi oczywiście o dotacje, które mają wspierać działania szkół, nauczycieli, uczniów, a celem jest popularyzowanie matematyki. Chodzi o to, aby odczarować stereotyp, w którym ja wzrastałam i tkwiłam przez lata. I muszę przyznać, że kiedy czytam o naprawdę niezwykłych pomysłach na nauczanie, o grach, konkursach, niebanalnych metodach zdobywania wiedzy, żałuję, że nie mogę skonfrontować się z matematyką jeszcze raz. Nie sądzę, żebym odkryła w sobie jakieś wielkie talenty, ale śmiem twierdzić, że pozbyłabym się obaw, oporów i na pewno umiałabym zdecydowanie więcej. Dofinansowanie w ramach grantów, przeznaczone na „królową nauk”, ma według mnie rozwijać pasje tych najlepszych, pomagać tym, którzy nie należą do matematycznych orłów. Celem jest także praca z najmłodszymi uczniami, bo lęk i problemy z matematyką pojawiają się już na samym początku nauczania.

Muszę przyznać, że koleżanka zaraziła mnie swoim entuzjazmem. Choć może się wydawać granty naukowe dla szkół nie mają już znaczenia dla mnie. Z drugiej strony myślę sobie, że kiedy nasza rodzina się powiększy, chciałabym żeby moje dzieci uczyły się właśnie w taki mądry, interesujący i przyjazny sposób.

nauczyciel i uczennica

Dobry nauczyciel to podstawa

 

Zdjęcia: shutterstock, mpotega.pl

About The Author

Reply