Bolące stawy – reumatyzm i inne przyczyny

Najczęściej bolące stawy kojarzymy z reumatyzmem, ale to nie jedyna przyczyna takich dolegliwości.

Ból brzucha – gdzie boli i dlaczego

Ból brzucha to wyzwanie dla pacjenta i diagnostyki i jedna z najczęściej zgłaszanych dolegliwości

Pyszne pasztety – na śniadanie i od święta

Parafrazując słowa poety możemy z dumą powiedzieć, że Polacy nie gęsi i swoje pasztety mają

Przygotuj włosy do zimy

Sezon jesienno – zimowy bywa największym wyzwaniem dla włosów

Fosfolipidy – dlaczego są tak ważne dla wątroby

Pojęcia takie jak hepatocyty, fosfolipidy czy też funkcje wątroby, powinny być nam znane.

Jesień w parku – dla zdrowia i dla zabawy

Jesienny park zamiast telewizora i komputera!

Chroń skórę, sięgnij po Iwostin Solecrin

Wielbiciele opalania powinni wiedzieć, że słońce to nie samo dobro, może negatywnie wpływać na skórę i zagrażać zdrowiu

Ekologiczna żywność – postaw na zdrowie

Jakie wymagania musi spełniać zdrowe jedzenie, aby można było uznać je za wartościową żywność ekologiczną

Zdrowie pupila – pełnowartościowe karmy dla psów

Odpowiednio dobrane pełnowartościowe karmy dla psów zapewnią im zdrowie, kondycję, odporność, energię, oczywiście będą im także smakować.

Odparzenia pieluszkowe – jak im zapobiec i jak je leczyć

Skóra niemowląt jest delikatna, a odparzenia pieluszkowe spędzają sen z powiek najbardziej troskliwym mamom

Samo zdrowie i najlepszy smak – soczki dla dzieci

O tym, że staram się odżywiać zdrowo, smacznie i rozsądnie pisałam kilka razy. Odwiedzam sklepy z ekologiczną żywnością, wiele produktów przygotowuję sama, np. pasztety, chleb. Coraz bardziej interesuję się również wegetarianizmem, jako alternatywą dla tradycyjnej kuchni. Dziś chciałabym pochwalić soczki dla dzieci, po które sięgam bardzo chętnie. Szczególnie, kiedy brakuje czasu na własnoręcznie przygotowywane soki albo nie mam dostępu do sklepów ze zdrową żywnością.

bobo serce

Lubię soki dla dzieci 🙂

Owoce i soki – to lubię!
Jestem wielbicielką owoców i dobrych soków owocowych. Oczywiście mam świadomość, że owoce nie są całkowicie „bezkarnie” spożywanym przysmakiem. Zawierają przecież fruktozę, czyli cukier. Niemniej jednak w rozsądnych ilościach są na pewno zdrowe i wskazane w naszej diecie. Dobry sok owocowy towarzyszy mi praktycznie przez cały rok. Latem gasi pragnienie, jesienią i zimą jest doskonałą alternatywą dla słodzonych, niezdrowych napojów, których w moim menu nie uświadczysz.
Obecnie najchętniej sięgam po własnoręcznie wyciskane soki albo zdrowa ofertę sklepów ekologicznych. Natomiast moim najnowszym odkryciem są napoje dla dzieci. Oczywiście nie te wypełnione cukrem znane z reklam. Ja sięgam po pyszne, zdrowe soczki dla niemowląt i małych dzieci. Najchętniej z kultowym już logo Bobo Frut.

Soczki dla dzieci – nie tylko dla… najmłodszych

soczki jako szampan

Soczki Bobo Frut lubią tez dorośli

Dlaczego akurat soczki dla dzieci? Z tej prostej przyczyny, że gwarantują niezmienioną jakość, smak i są produkowane z zachowaniem wysokich standardów. Dotyczy to zarówno surowców (warzyw i owoców), które wchodzą w ich skład, jak również procesów produkcyjnych. Nie bez powodu już kolejne pokolenia mam z pełnym przekonaniem podają je maluchom. Większość rodziców przyznaje się zresztą do tego, że bardzo chętnie podkradają smakowite soczki dla dzieci swoim pociechom.
A zatem jako zwolenniczka zdrowej żywności i zdrowych napojów bez wahania sięgam po soki jednoskładnikowe, wieloowocowe a także po mój ulubiony sok pomidorowy. Wiem, że owoce i warzywa pochodzą ze kontrolowanych upraw, sprawdzanych systematycznie, spełniających wysokie standardy (np. dotyczące środków ochrony roślin). W soczkach dla niemowląt nie ma cukru, a tym bardziej nie znajdę w nich żadnych konserwantów, dodatków smakowych, aromatów czy barwników.

pomidorowy sok

Bobo Frut nie tylko owocowy

 

wieloowocowy

Wiele owoców, wiele smaków – lubię wszystkie

Po soczki dla dzieci i niemowląt sięgamy nie tylko w sytuacjach awaryjnych (brak eko sklepów itp.). Przyznam szczerze, że szczególnie lubię gęste, przecierowe soki, które absolutnie nie ustępują smakiem nawet moim domowym „wyrobom” z sokowirówki.

Zdjęcia: facebook.com/bobofrut, shutterstock
film: facebook.com/bobofrut

About The Author

Reply