SuperOwoc! Czereśnie – słodko i zdrowo

Rozkoszując się smakiem czereśni warto wiedzieć, że mają one kompleksowy i dobroczynny wpływ na nasze zdrowie.

Wrzody żołądka – objawy, przyczyny, charakterystyka

Choroba wrzodowa żołądka i jej objawy dotyczą statystycznie od 5 do 10% populacji

Kleszcz łąkowy, psi, pospolity… wszystkie groźne!

Jak atakuje kleszcz, jakie są rodzaje (np. kleszcz psi, kleszcz łąkowy czy… obrzeżek gołębień).

Dlaczego warto przesiąść się na rower

Oszczędność, czasu, poznawanie okolicy, proekologiczna postawa i coś dla ciała i dla ducha – warto wsiąść na rower

Dlaczego warto jeść lody

Nie do końca wiemy czy lody są zdrowe czy nie, tuczą czy można jeść je w czasie diety

Latem pokaż zadbane, gładkie nogi

Nogi nie muszą być do samej szyi i idealnie zgrabne, ale na pewno powinny być zadbane i gładkie

Sezon na… alergiczny nieżyt nosa

Dla wielu osób bujnie rozkwitająca zieleń oznacza uciążliwe, przykre objawy, takie jak alergiczny nieżyt nosa

Jak dbać o włosy – letnie wyzwania

Co zrobić, żeby po udanych wakacjach nie wyglądać jak strach na wróble, jak dbać o włosy?

Cytrynowo i zdrowo, czyli dobry tran dla dzieci

Warto wiedzieć jaki tran wybrać, aby zaspokoić zapotrzebowanie młodego organizmu.

Skuteczne, nowoczesne i ergonomiczne myjki ciśnieniowe

Myjki ciśnieniowe Husqvarna są łatwe w obsłudze, a jednocześnie bardzo skuteczne

Idealne mieszkanie do wynajęcia we Wrocławiu czeka na mnie

Doskonale pamiętam kultową dziś bajkę o Bolku i Lolku. Jednym z motywów, które mi zapadły w pamięć, jest „podróż” bohaterów palcem po globusie, na stronach niezwykłej książki. Przyznam, że ja nie jestem raczej typem globtrotera i taki styl podróżowania jest mi bliski. Nie przepadam za zmianami, remontami albo przeprowadzkami. Ale jest takie miejsce, dla którego zniosłabym tego rodzaju niedogodności. Tylko po to, by zamieszkać we Wrocławiu.

wrocła z góry

Wrocław mógłby być moim miejscem

Bo ja po prostu lubię Wrocław
No cóż, każdy ma chyba takie miejsce, w którym chciałby żyć, w którym widzi lokum swoich marzeń. Oczywiście w moich marzeniach pojawia się też słoneczna grecka wyspa, ale wśród bardziej realnych fantazji prym wiedzie stolica Dolnego Śląska. Zapewne trudno będzie mi konkretnie i bardzo logicznie uzasadnić tę sympatię. Musiałabym zastanowić się dlaczego na wrocławskim Starym Rynku mogę przesiedzieć pół dnia i absolutnie nie odczuwam tu typowego miejskiego zgiełku, hałasu i klaustrofobicznych klimatów.

wyszukiwarka

Co dwie głowy to nie jedna, szukamy we dwie

Towarzysko poszukam mieszkania we Wrocławiu
A zatem nikogo nie zdziwi zapewne fakt, że kiedy bliska koleżanka poinformowała mnie, że na dłuższy czas przeprowadza się do Wrocławia, miałam bardzo mieszane uczucia. Z jednej strony – szkoda, fajna dziewczyna będzie mieszkać ponad 300 km ode mnie. Z drugiej – będzie okazja do częstych wizyt. Póki co zostałam zaproszona do… przeglądania ofert mieszkań do wynajęcia we Wrocławiu. Nie ukrywam, że była to całkiem fajna zabawa, zwłaszcza że koleżanka korzystała z naprawdę dobrze zorganizowanej wyszukiwarki, której ja osobiście dotychczas nie znałam. No ale nie przeprowadzałam się od lat, a rynek nieruchomości raczej nie jest moją pasją.

homla.pl

Prosty i czytelny serwis

Grunt to wiedzieć jak szukać
Wyszukiwarka nazywa się homla.pl i oczywiście oferuje wszelkiego rodzaju nieruchomości – biznesowe, prywatne, okazałe rezydencje i wygodne apartamenty na sprzedaż albo ekonomiczne mieszkania w różnych częściach miast. Możemy szukać i ogłaszać, ale to przecież dość standardowe opcje. W czasie poszukiwań mieszkania do wynajęcia we Wrocławiu doceniłyśmy na pewno przejrzysty czytelny interfejs. Kiedy się spędza więcej czasu przed monitorem ma to duże znaczenie. Podobały mi się również interesujące i praktyczne kryteria wyszukiwania. Z reguły określa się podstawowe czynniki, takie jak metraż, piętro, ilość pokojów, standard. Homla pozwala na sprecyzowanie unikatowych fraz: „mieszkanie na 4 piętrze” czy „apartament z kominkiem”. Definiujemy również okolice w kontekście otoczenia. A zatem koleżanka która ma małe dzieci, mogła szukać specyficznego mieszkania do wynajęcia we Wrocławiu. Takiego, które ma w najbliższej okolicy przedszkola, szkoły, sklepy, przychodnię lekarską itp.
Co jeszcze nam się spodobało? Na przykład wielozadaniowość serwisu. Co oznacza, że znajdziemy tu również szereg usług związanych z rynkiem nieruchomości, np. firmy transportowe, notariuszy czy dekoratorów wnętrz.
Oczywiście kluczowe znaczenie ma wybór, ilość ofert, ale i pod tym względem nie mogłyśmy narzekać. Nawet przy bardzo konkretnych kryteriach było w czym wybierać. A przyznam, że samo wyszukiwanie, konkretyzowanie wymagań też było świetną zabawą.

bloki

W poszukiwaniu mieszania idealnego

Przy okazji obejrzałam naprawdę dużo mieszkań we Wrocławiu i poczytałam o moim ulubionym mieście. I nadal uważam, że to mogłoby być moje wymarzone miejsce.

Zdjęcia: homla.pl. shutterstock

About The Author

Reply