Kosmetyki Baby Dove – opinie mam są najcenniejsze

Szampon, krem czy balsam weryfikują mamy, które obserwują i oceniają, polecając te najlepsze.

Schudnij na wiosnę – zdrowa dieta i ruch

Przed nadejściem wiosny wiele osób myśli o zrzuceniu zbędnych kilogramów, które tak łatwo zgromadzić zimą.

Jak wybrać wyjątkowy prezent na 8 marca

Dobry pomysł na prezent na dzień kobiet jest zawsze mile widziany.

Kolory wiosny w garderobie i na głowie

Zestawienie najgorętszych kolorów na dany sezon przygotowuje znany na całym świecie Instytut Pantone.

Spójrz w przyszłość – najpopularniejsze kierunki studiów

Dziś młodzi ludzie studiują mając w perspektywie karierę, satysfakcjonującą pracę i dobre zarobki.

Cynamon – na zdrowie!

Cynamon to nie tylko korzenny aromat, ale też wiele cennych składników i właściwości korzystnych dla naszego zdrowia.

Bezpieczne i skuteczne bakterie kwasu mlekowego

Żywe kultury bakterii to drobnoustroje, które odpowiednio dawkowane, będą mieć korzystny wpływ na zdrowie

Zaburzenia snu – skąd się biorą i jak sobie z nimi radzić

Zaburzenia snu dotyczą naprawdę dużej ilości osób i stają się poważnym wyzwaniem dla medycyny.

Piękna fryzura dla psiego pupila

Piesek wyczesany, czysty i zadbany to nie tylko kwestia estetyki i domena rasowych, wystawowych czworonogów. Warto wiedzieć, że każdy psiak, stylowy maltańczyk, energiczny terier i przesympatyczny kundelek, ma swoje potrzeby w tym zakresie. Czesanie psów, dbałość o zdrową, ładną sierść to żadna fanaberia, to podstawa pielęgnacji. Oczywiście zabiegi te wyglądają różnie w zależności od rodzaju sierści, jej długości oraz przeznaczenia pupila (np. na wystawy). Wszystkie pieski chcą być zadbane Nie trzeba być znawcą tematu, aby wiedzieć, że pielęgnacja psa może wyglądać różnie. Malutki york wymaga więcej zachodu, kosmetyków i wiedzy niż o wiele większy golden retriever czy labrador. Inne zabiegi

Ruskorex – maść i czopki na „wstydliwy” problem

Profilaktyka, konsultacja lekarska, odpowiednia terapia w razie konieczności (np. leki takie jak Ruskorex)

Wszystko jest dla ludzi – porównanie abonamentów, ofert, smartfonów

Wśród wielu zalet, jakie niewątpliwie posiadam, nie ma niestety talentu do ekonomicznego zarządzania posiadanymi zasobami. Nie chodzi nawet o to, że jestem jakimś strasznym utracjuszem. Staram się podchodzić do domowych finansów zdroworozsądkowo. Po prostu niezbyt umiejętnie liczę, przeliczam, dodaję, kombinuję i wybieram najlepszą opcję.

rozmowa

Wszyscy lubimy porozmawiać sobie przez telefon

Wyliczanki nie są moją mocną stroną
Ta nieumiejętność jest szczególnie widoczna na tle mojej siostry, która ma w głowie nie tylko kalkulator, ale także niezły procesor, świetny arkusz kalkulacyjny i wiedzę na temat cen, ofert, taryf. A czego nie wie to doczyta, doszuka i doda do posiadanej wiedzy. Dlatego właśnie jej tzw. budżet jest zarządzany naprawdę ekonomicznie. Wybiera tylko korzystne taryfy, zawsze trafia bezbłędnie na promocje, wyprzedaże i super efektywnie wykorzystuje swój smartfon – potrzebne są jej wszystkie darmowe minuty, smsy, bajty, megabajty, funkcje oraz usługi. Tymczasem dla mnie zadanie jakim jest np. porównanie abonamentów, wybór telefonu, decyzja z gatunku – karta, abonament czy mix, to zawsze gąszcz pytań, las wątpliwości i wielka niewiadoma.

oferta orange

Możliwości jest wiele

Będzie się działo…

Przyznam szczerze, że od dłuższego czasu nie zmieniałam nic w mojej umowie z operatorem. Z lenistwa po części, głównie jednak z obawy przez zawiłymi instrukcjami, odsyłaczami do regulaminów, ofert i wyższą matematyką oraz ekonomią. Pewnego dnia moja zaradna i świetnie zorganizowana siostra postanowiła się zbuntować. Po kolejnym tzw. „głuchym sygnale” wysłanym na jej numer oznajmiła, że jutro zabieramy się za moje rachunki – abonamenty, taryfy, opłaty itp. Zadrżałam… to gorsze niż klasówka i egzamin na studiach.

wybór

Sama podjęłam ważne decyzje, dokonałam wyboru

Nowa umowa, lepsze warunki
Oczywiście na pierwszy ogień poszła ta nieszczęsna „komórka”, która zmobilizowała siostrę do działań. I tu muszę przyznać, że miała rację twierdząc, że wszystko (również wybór oferty orange) jest dla ludzi. Jak się okazuje porównanie ofert na kartę, poszczególnych abonamentów, a nawet parametrów telefonów wcale nie jest takie trudne. Prosto i czytelnie, tak pokazane są możliwości dla obecnych, nowych i potencjalnych abonentów. Moja siostra powiedziała nawet „patrz są rysunki, żebyś zrozumiała”. No cóż…
Ale rzeczywiście, wystarczy zdecydować się na konkretną opcję, w moim przypadku będzie to przedłużenie umowy. Jestem prowadzona praktycznie krok po kroku, za rękę, mogę zobaczyć różne warianty zmieniając abonament, model telefonu itd. Pochwalę się, że pod światłym przewodnictwem mojej siostry samodzielnie sprecyzowałam warunki nowej umowy, wybrałam aparat i dopasowałam funkcje do moich potrzeb oraz budżetowych możliwości. Jestem z siebie dumna. Niedługo nadejdzie czas na weryfikację rachunków za prąd i inne trudne wyzwania.


Zdjęcia: orange.pl, shutterstock

About The Author

Reply