Jak dbać o włosy – letnie wyzwania

Co zrobić, żeby po udanych wakacjach nie wyglądać jak strach na wróble, jak dbać o włosy?

Cytrynowo i zdrowo, czyli dobry tran dla dzieci

Warto wiedzieć jaki tran wybrać, aby zaspokoić zapotrzebowanie młodego organizmu.

Skuteczne, nowoczesne i ergonomiczne myjki ciśnieniowe

Myjki ciśnieniowe Husqvarna są łatwe w obsłudze, a jednocześnie bardzo skuteczne

Purina Beyond – dla zdrowia psich smakoszy

Na uwagę zasługują na pewno nowe karmy Purina Beyond, zbilansowane, pełnowartościowe, oparte na wysokiej jakości, naturalnych składnikach

Wolontariat – warto pomagać!

Wolontariat staje się sposobem na życie wielu osób – każdy może pomagać w takim zakresie na jaki go stać

plaża

Dlaczego warto wybrać się na urlop przed sezonem

Urlop przed sezonem to sposób na oszczędności, relaks i ucieczkę od tłumu turystów.

kozłowka

Zwiedzanie, relaks, piękne krajobrazy – turysto odwiedź lubelskie!

Wele ciekawego czeka na nas na wchodzie kraju, np. w mniej obleganym regionie województwa lubelskiego.

Grillowanie nie tylko na działce – grille elektryczne

TEFAL – grille elektryczne tego producenta są proste w obsłudze, ale można na nich przyrządzić naprawdę wyjątkowe dania.

Dieta i suplementacja – minerały i witaminy w ciąży

Zapotrzebowanie na minerały, składniki odżywcze oraz witaminy w ciąży jest wyższe.

odzież do jogi

Odzież do jogi unikalny look i design

Na pierwszy rzut oka zajęcia jogi mogą wydawać się proste, statyczne. Wystarczy jednak spróbować, aby przekonać się, że: po pierwsze joga to wymagająca forma aktywności, po drugie… pozytywnie wciąga i uzależnia. Jest to jednak nałóg wyjątkowo dobroczynny dla ciała i ducha, a także okazja do skompletowania bardzo interesującej garderoby. Ubrania do jogi charakteryzują się bowiem świetną jakością i naprawdę efektownym wzornictwem. Komfortowe ubrania do jogi Strój do jogi musi spełniać pewne wymagania, aby był praktyczny, funkcjonalny, nie ograniczał swobody ruchów, a tym samym nie zakłócał specyficznej filozofii tego treningu. Joga  to nie tylko sekwencje ruchów, ćwiczeń, ale także „coś dla

Wszystko jest dla ludzi – porównanie abonamentów, ofert, smartfonów

Wśród wielu zalet, jakie niewątpliwie posiadam, nie ma niestety talentu do ekonomicznego zarządzania posiadanymi zasobami. Nie chodzi nawet o to, że jestem jakimś strasznym utracjuszem. Staram się podchodzić do domowych finansów zdroworozsądkowo. Po prostu niezbyt umiejętnie liczę, przeliczam, dodaję, kombinuję i wybieram najlepszą opcję.

rozmowa

Wszyscy lubimy porozmawiać sobie przez telefon

Wyliczanki nie są moją mocną stroną
Ta nieumiejętność jest szczególnie widoczna na tle mojej siostry, która ma w głowie nie tylko kalkulator, ale także niezły procesor, świetny arkusz kalkulacyjny i wiedzę na temat cen, ofert, taryf. A czego nie wie to doczyta, doszuka i doda do posiadanej wiedzy. Dlatego właśnie jej tzw. budżet jest zarządzany naprawdę ekonomicznie. Wybiera tylko korzystne taryfy, zawsze trafia bezbłędnie na promocje, wyprzedaże i super efektywnie wykorzystuje swój smartfon – potrzebne są jej wszystkie darmowe minuty, smsy, bajty, megabajty, funkcje oraz usługi. Tymczasem dla mnie zadanie jakim jest np. porównanie abonamentów, wybór telefonu, decyzja z gatunku – karta, abonament czy mix, to zawsze gąszcz pytań, las wątpliwości i wielka niewiadoma.

oferta orange

Możliwości jest wiele

Będzie się działo…

Przyznam szczerze, że od dłuższego czasu nie zmieniałam nic w mojej umowie z operatorem. Z lenistwa po części, głównie jednak z obawy przez zawiłymi instrukcjami, odsyłaczami do regulaminów, ofert i wyższą matematyką oraz ekonomią. Pewnego dnia moja zaradna i świetnie zorganizowana siostra postanowiła się zbuntować. Po kolejnym tzw. „głuchym sygnale” wysłanym na jej numer oznajmiła, że jutro zabieramy się za moje rachunki – abonamenty, taryfy, opłaty itp. Zadrżałam… to gorsze niż klasówka i egzamin na studiach.

wybór

Sama podjęłam ważne decyzje, dokonałam wyboru

Nowa umowa, lepsze warunki
Oczywiście na pierwszy ogień poszła ta nieszczęsna „komórka”, która zmobilizowała siostrę do działań. I tu muszę przyznać, że miała rację twierdząc, że wszystko (również wybór oferty orange) jest dla ludzi. Jak się okazuje porównanie ofert na kartę, poszczególnych abonamentów, a nawet parametrów telefonów wcale nie jest takie trudne. Prosto i czytelnie, tak pokazane są możliwości dla obecnych, nowych i potencjalnych abonentów. Moja siostra powiedziała nawet „patrz są rysunki, żebyś zrozumiała”. No cóż…
Ale rzeczywiście, wystarczy zdecydować się na konkretną opcję, w moim przypadku będzie to przedłużenie umowy. Jestem prowadzona praktycznie krok po kroku, za rękę, mogę zobaczyć różne warianty zmieniając abonament, model telefonu itd. Pochwalę się, że pod światłym przewodnictwem mojej siostry samodzielnie sprecyzowałam warunki nowej umowy, wybrałam aparat i dopasowałam funkcje do moich potrzeb oraz budżetowych możliwości. Jestem z siebie dumna. Niedługo nadejdzie czas na weryfikację rachunków za prąd i inne trudne wyzwania.


Zdjęcia: orange.pl, shutterstock

About The Author

Reply