Zdrowie pupila – pełnowartościowe karmy dla psów

Odpowiednio dobrane pełnowartościowe karmy dla psów zapewnią im zdrowie, kondycję, odporność, energię, oczywiście będą im także smakować.

Odparzenia pieluszkowe – jak im zapobiec i jak je leczyć

Skóra niemowląt jest delikatna, a odparzenia pieluszkowe spędzają sen z powiek najbardziej troskliwym mamom

Kondycja, wymarzona sylwetka i… skakanka

Skakanka to nie tylko spalanie kalorii, skacząc systematycznie pracujemy nad całym ciałem

Trendy jesienne – dla każdego coś… nowego

Trendy na sezon jesienny są wyjątkowo interesujące, charakterne i różnorodne

A może staycation, czyli wakacje w domu?

Wiele osób wybiera raz na jakiś czas tzw. opcję staycation, czyli wakacje w domu

Efektywne ćwiczenia na mięśnie rąk dla kobiet

Kobiety po macoszemu traktują ćwiczenia na mięśnie rąk – ramiona, tricepsy i bicepsy.

Kultowe fasony sukienek – skorzystaj z wyprzedaży!

Warto wykorzystać okazję i kupić wymarzoną sukienkę, najbardziej modne i ponadczasowe fasony

Proteza zębowa, czyli jak się cieszyć „trzecimi zębami”

Proteza zębowa ratuje życie towarzyskie, przywraca swobodny, szczery uśmiech, poprawia samopoczucie.

Kapelusze słomkowe – nieodzowny letni dodatek

W tym sezonie królują kapelusze, najczęściej słomkowe, są stylowe, piękne, nadają wyjątkowy charakter stylizacji

Pizza Hut w Gdyni

Pizza Hut to doskonały przykład dobrego jedzenia – odpowiada tym samym, wysokim standardom na całym świecie

Wszystko jest dla ludzi – porównanie abonamentów, ofert, smartfonów

Wśród wielu zalet, jakie niewątpliwie posiadam, nie ma niestety talentu do ekonomicznego zarządzania posiadanymi zasobami. Nie chodzi nawet o to, że jestem jakimś strasznym utracjuszem. Staram się podchodzić do domowych finansów zdroworozsądkowo. Po prostu niezbyt umiejętnie liczę, przeliczam, dodaję, kombinuję i wybieram najlepszą opcję.

rozmowa

Wszyscy lubimy porozmawiać sobie przez telefon

Wyliczanki nie są moją mocną stroną
Ta nieumiejętność jest szczególnie widoczna na tle mojej siostry, która ma w głowie nie tylko kalkulator, ale także niezły procesor, świetny arkusz kalkulacyjny i wiedzę na temat cen, ofert, taryf. A czego nie wie to doczyta, doszuka i doda do posiadanej wiedzy. Dlatego właśnie jej tzw. budżet jest zarządzany naprawdę ekonomicznie. Wybiera tylko korzystne taryfy, zawsze trafia bezbłędnie na promocje, wyprzedaże i super efektywnie wykorzystuje swój smartfon – potrzebne są jej wszystkie darmowe minuty, smsy, bajty, megabajty, funkcje oraz usługi. Tymczasem dla mnie zadanie jakim jest np. porównanie abonamentów, wybór telefonu, decyzja z gatunku – karta, abonament czy mix, to zawsze gąszcz pytań, las wątpliwości i wielka niewiadoma.

oferta orange

Możliwości jest wiele

Będzie się działo…

Przyznam szczerze, że od dłuższego czasu nie zmieniałam nic w mojej umowie z operatorem. Z lenistwa po części, głównie jednak z obawy przez zawiłymi instrukcjami, odsyłaczami do regulaminów, ofert i wyższą matematyką oraz ekonomią. Pewnego dnia moja zaradna i świetnie zorganizowana siostra postanowiła się zbuntować. Po kolejnym tzw. „głuchym sygnale” wysłanym na jej numer oznajmiła, że jutro zabieramy się za moje rachunki – abonamenty, taryfy, opłaty itp. Zadrżałam… to gorsze niż klasówka i egzamin na studiach.

wybór

Sama podjęłam ważne decyzje, dokonałam wyboru

Nowa umowa, lepsze warunki
Oczywiście na pierwszy ogień poszła ta nieszczęsna „komórka”, która zmobilizowała siostrę do działań. I tu muszę przyznać, że miała rację twierdząc, że wszystko (również wybór oferty orange) jest dla ludzi. Jak się okazuje porównanie ofert na kartę, poszczególnych abonamentów, a nawet parametrów telefonów wcale nie jest takie trudne. Prosto i czytelnie, tak pokazane są możliwości dla obecnych, nowych i potencjalnych abonentów. Moja siostra powiedziała nawet „patrz są rysunki, żebyś zrozumiała”. No cóż…
Ale rzeczywiście, wystarczy zdecydować się na konkretną opcję, w moim przypadku będzie to przedłużenie umowy. Jestem prowadzona praktycznie krok po kroku, za rękę, mogę zobaczyć różne warianty zmieniając abonament, model telefonu itd. Pochwalę się, że pod światłym przewodnictwem mojej siostry samodzielnie sprecyzowałam warunki nowej umowy, wybrałam aparat i dopasowałam funkcje do moich potrzeb oraz budżetowych możliwości. Jestem z siebie dumna. Niedługo nadejdzie czas na weryfikację rachunków za prąd i inne trudne wyzwania.


Zdjęcia: orange.pl, shutterstock

About The Author

Reply