Żywienie niemowląt – jak przygotować mleko modyfikowane

Wybór odpowiedniej mieszanki i wiedza o tym, jak przygotować mleko modyfikowane, są bardzo ważne dla każdej młodej mamy

Grecja – doskonały pomysł na udany urlop

Greca to wymarzony i zawsze modny kierunek wyjazdów urlopowych i wycieczek krajoznawczych

Wiosenne przeziębienie u dzieci

Przeziębienie u dzieci nie jest stanem wyjątkowym, w okresie budowania odporności dzieci chorują nawet kilkanaście razy w ciągu roku

Motywy roślinne, ekologia i egzotyka we wnętrzach

Bardzo modne motywy roślinne mogą stanowić główny motyw, ale także efektowne dodatki, dekoracje, akcesoria.

zdobienie paznokci

Stemplowanie paznokci – jak zacząć?

Stemplowanie paznokci to jedna z najpopularniejszych obecnie metod ich zdobienia. Pozwala ona dość szybko i łatwo zamienić zwykły manicure w mało dzieło sztuki. I to bez czasochłonnego i wymagającego ręcznego malowania wzorów. Teraz wystarczy odbicie wzorów z płytek oraz przeniesienie ich na paznokci. I gotowe!

Jak zacząć biegać – oto jest pytanie…

Kluczowe znaczenie ma odpowiedź na pytanie – jak zacząć biegać tak, aby stało się to pasją, przyzwyczajeniem, czymś ważnym, a nawet niezbędnym.

Niebanalne buty na wiosnę

Wyobraźni projektantom nie brakuje i zapewniają nam prawdziwy diabelski młyn z butami

lampa do paznokci

Lampa LED do paznokci – jak dobrze wybrać?

Manicure żelowy i hybrydowy cieszy się dziś ogromną popularnością. I nie ma się co dziwić, jego wykonanie nie jest wcale skomplikowane, a pozwala na uzyskanie trwałego efektu, dzięki czemu paznokcie są bardzo zadbane i atrakcyjne.

Co na kaszel dla małego dziecka

Co na kaszel u najmłodszych pacjentów? Jak ulżyć i nie zakłócać mechanizmu samooczyszczania dróg oddechowych

Dlaczego smakuje nam kurczak w sosie kurkowym?

Często sięgam po przepisy na dania z drobiu, np. takie jak kurczak w sosie kurkowym.

Jesień, zima – infekcje, katar i kaszel u dziecka

Kontynuując wątek dziecięcego zdrowia nie sposób nie odnieść się do aury za oknami, ponieważ sprzyja wszelkiego rodzaju infekcjom i przeziębieniom. Oczywiście chorują i duzi i mali, ale to właśnie milusińscy są szczególnie narażeni na jesienne i zimowe katary, kaszel, gorączkę i… szkolną absencję.

dzieci

Wśród rówieśników łatwo o wirusa…

Wirusy były, są i będą
Nie trzeba być specjalistą, lekarzem albo… rodzicem, aby wiedzieć, że skupiska takie jak szkoły, przedszkola, sprzyjają przekazywaniu sobie wirusów. Oczywiście warto, a nawet trzeba korzystać z dobrych rad, praktycznych wskazówek, np. na stronie z odpowiedziami na ważne pytania – co na kaszel u dzieci, jak leczyć i zapobiegać. Nie zmienia to jednak faktu, że nie da się uniknąć infekcji i związanych z nimi uciążliwych objawów. Zresztą nawet na takich profesjonalnych i dobrze opracowanych serwisach znajdziemy informację, iż „bardzo ciężko uniknąć choroby przeziębieniowej – przechorowanie jej do 3-4 razy w roku przez osobę dorosłą, a nawet 8-10 razy przez dziecko w weku przedszkolnym jest uznawane za fizjologię”.

Profilaktyka to jest to

dzieci jedzą warzywa

Zdrowa dieta przede wszystkim

No cóż, świadomy rodzic, taki jak np. moja siostra, dba o profilaktykę. Zarówno tę doraźną, jak i długofalową. A zatem przez cały rok urwisy zajadają zdrowo, wpaja im się konieczność mycia łapek po przyjściu do domu, przed jedzeniem, po zabawie ze zwierzakami. Z drugiej jednak strony zdecydowanie nie są to kwiatuszki hodowane pod kloszem. Zdrowy rozsądek mojej siostry objawia się również w hartowaniu ich od maleńkości, dzięki czemu zaniżają nieco statystyki zachorowalności. A przede wszystkim przechodzą infekcje w miarę szybko i bez powikłań.

domowe leczenie

Sprawdzają się domowe metody…

Skuteczne leczenie małych urwisów
Jak przystało na parę, na bliźniaki chorują razem, ewentualnie jedno po drugim. Na szczęście dobrze przyjmują i reagują na te same, sprawdzone środki, metody i leki. Takie jak naturalne inhalacje, cytryna, maliny, syrop z cebuli (maluchy go nie cierpią, ale dzielnie zażywają). Oczywiście jest także kompletna apteczka, w której są leki przeciwwirusowe, spray do zagilanego noska, lek przeciwgorączkowy i skuteczny syrop na kaszel (owocowy Mucoslovan, na który bliźniaki nawet się nie krzywią). Rozsądna i mądra mama wie także, że objawy przeziębienia, które utrzymują się kilka dni albo stają się bardziej intensywne, to znak, że niezbędna będzie konsultacja lekarska. Na szczęście (odpukać w niemalowane) od dłuższego czasu zahartowane bliźniaki odwiedzają lekarza tylko na okoliczność szczepień i okresowych bilansów.

mucosolvan

… ale leki też są zawsze pod ręką


Zdjęcia: shutterstock, mucosolvan.pl

About The Author

Reply