Bolące stawy – reumatyzm i inne przyczyny

Najczęściej bolące stawy kojarzymy z reumatyzmem, ale to nie jedyna przyczyna takich dolegliwości.

Ból brzucha – gdzie boli i dlaczego

Ból brzucha to wyzwanie dla pacjenta i diagnostyki i jedna z najczęściej zgłaszanych dolegliwości

Pyszne pasztety – na śniadanie i od święta

Parafrazując słowa poety możemy z dumą powiedzieć, że Polacy nie gęsi i swoje pasztety mają

Przygotuj włosy do zimy

Sezon jesienno – zimowy bywa największym wyzwaniem dla włosów

Fosfolipidy – dlaczego są tak ważne dla wątroby

Pojęcia takie jak hepatocyty, fosfolipidy czy też funkcje wątroby, powinny być nam znane.

Jesień w parku – dla zdrowia i dla zabawy

Jesienny park zamiast telewizora i komputera!

Chroń skórę, sięgnij po Iwostin Solecrin

Wielbiciele opalania powinni wiedzieć, że słońce to nie samo dobro, może negatywnie wpływać na skórę i zagrażać zdrowiu

Ekologiczna żywność – postaw na zdrowie

Jakie wymagania musi spełniać zdrowe jedzenie, aby można było uznać je za wartościową żywność ekologiczną

Zdrowie pupila – pełnowartościowe karmy dla psów

Odpowiednio dobrane pełnowartościowe karmy dla psów zapewnią im zdrowie, kondycję, odporność, energię, oczywiście będą im także smakować.

Odparzenia pieluszkowe – jak im zapobiec i jak je leczyć

Skóra niemowląt jest delikatna, a odparzenia pieluszkowe spędzają sen z powiek najbardziej troskliwym mamom

Jesień, zima – infekcje, katar i kaszel u dziecka

Kontynuując wątek dziecięcego zdrowia nie sposób nie odnieść się do aury za oknami, ponieważ sprzyja wszelkiego rodzaju infekcjom i przeziębieniom. Oczywiście chorują i duzi i mali, ale to właśnie milusińscy są szczególnie narażeni na jesienne i zimowe katary, kaszel, gorączkę i… szkolną absencję.

dzieci

Wśród rówieśników łatwo o wirusa…

Wirusy były, są i będą
Nie trzeba być specjalistą, lekarzem albo… rodzicem, aby wiedzieć, że skupiska takie jak szkoły, przedszkola, sprzyjają przekazywaniu sobie wirusów. Oczywiście warto, a nawet trzeba korzystać z dobrych rad, praktycznych wskazówek, np. na stronie z odpowiedziami na ważne pytania – co na kaszel u dzieci, jak leczyć i zapobiegać. Nie zmienia to jednak faktu, że nie da się uniknąć infekcji i związanych z nimi uciążliwych objawów. Zresztą nawet na takich profesjonalnych i dobrze opracowanych serwisach znajdziemy informację, iż „bardzo ciężko uniknąć choroby przeziębieniowej – przechorowanie jej do 3-4 razy w roku przez osobę dorosłą, a nawet 8-10 razy przez dziecko w weku przedszkolnym jest uznawane za fizjologię”.

Profilaktyka to jest to

dzieci jedzą warzywa

Zdrowa dieta przede wszystkim

No cóż, świadomy rodzic, taki jak np. moja siostra, dba o profilaktykę. Zarówno tę doraźną, jak i długofalową. A zatem przez cały rok urwisy zajadają zdrowo, wpaja im się konieczność mycia łapek po przyjściu do domu, przed jedzeniem, po zabawie ze zwierzakami. Z drugiej jednak strony zdecydowanie nie są to kwiatuszki hodowane pod kloszem. Zdrowy rozsądek mojej siostry objawia się również w hartowaniu ich od maleńkości, dzięki czemu zaniżają nieco statystyki zachorowalności. A przede wszystkim przechodzą infekcje w miarę szybko i bez powikłań.

domowe leczenie

Sprawdzają się domowe metody…

Skuteczne leczenie małych urwisów
Jak przystało na parę, na bliźniaki chorują razem, ewentualnie jedno po drugim. Na szczęście dobrze przyjmują i reagują na te same, sprawdzone środki, metody i leki. Takie jak naturalne inhalacje, cytryna, maliny, syrop z cebuli (maluchy go nie cierpią, ale dzielnie zażywają). Oczywiście jest także kompletna apteczka, w której są leki przeciwwirusowe, spray do zagilanego noska, lek przeciwgorączkowy i skuteczny syrop na kaszel (owocowy Mucoslovan, na który bliźniaki nawet się nie krzywią). Rozsądna i mądra mama wie także, że objawy przeziębienia, które utrzymują się kilka dni albo stają się bardziej intensywne, to znak, że niezbędna będzie konsultacja lekarska. Na szczęście (odpukać w niemalowane) od dłuższego czasu zahartowane bliźniaki odwiedzają lekarza tylko na okoliczność szczepień i okresowych bilansów.

mucosolvan

… ale leki też są zawsze pod ręką


Zdjęcia: shutterstock, mucosolvan.pl

About The Author

Reply