Witaminy w ciąży i w okresie karmienia piersią

Zbilansowana dieta oraz odpowiednia suplementacja mają zapewnić niezbędne składniki mineralne oraz witaminy w ciąży.

O rety przytyłam… czyli poświąteczny detoks

Poświąteczny detoks można zacząć od ożywczego koktajlu, który stymuluje metabolizm

Zrób to sam, czyli maseczki domowe

Domowe maseczki bazują głównie na tym, czego używamy w kuchni

Za pięć dwunasta, czyli maseczki przed Sylwestrem

Warto zastosować odpowiednie maseczki, dobrze dobrane mogą naprawdę zdziałać cuda

Ból w plecach, problemy z kręgosłupem – kto ich nie zna…?

Statystycznie co drugi Polak narzeka na problemy z kręgosłupem

Jak nie zwariować przed świętami? Jak się nimi cieszyć…

Przypomnij sobie dlaczego lubiłaś święta jako dziecko

Karp – nie tylko od święta

Karp, ryba jadana głównie podczas świąt, nie musi wcale być jedynie wigilijnym daniem

Skuteczny i przyswajalny magnez z witaminą B6

Magne B6 – optymalne połączenie magnezu z witaminą B6.

Cukrzyca u kota – jedna z częstszych chorób endokrynologicznych

Cukrzyca, według obowiązującej definicji WHO, jest chorobą (a właściwie grupą chorób o złożonej etiologii) związaną z niedostatecznym wytwarzaniem i/lub działaniem insuliny oraz stanami hiperglikemii. Cukrzyca pierwotna obejmuje typy 1 oraz 2. U kotów stwierdza się, że jest to jedna z najczęściej występujących chorób endokrynologicznych. Co więcej, liczba zachorowań kociaków na cukrzycę stale wzrasta. W latach 60. i 70. ubiegłego wieku, odsetek kotów zmagających się z cukrzycą wynosił jeden przypadek na 1500. Lata 90. to już jeden przypadek zachorowania, na 250 kotów. Cukrzyca u kota staje się zatem dużym problemem dotyczącym całej populacji. Co powoduje cukrzycę u kota? Zaburzenia funkcjonowania trzustki

Domowe sposoby i skuteczny syrop na kaszel dla dzieci

Skuteczne sposoby oraz dobry syrop na kaszel dla dzieci to swoisty niezbędnik każdego rodzica

Oliwka dla niemowląt i… dla mnie

Mój mąż niezmiennie dziwi się widząc w naszej kuchni czy łazience produkty przeznaczone dla niemowląt i małych dzieci. Nadal zdarza mu się wówczas spojrzeć na mnie ze zdziwieniem, a jego niepewna mina wręcz pyta „Czy jest coś, o czym nie wiem…?” Wtedy ja odpowiadam uspokajająco, że kosmetyk czy zupka w słoiczku są dla mnie, a małżonek przypomina sobie o mojej słabości do dziecięcego asortymentu.

Lubie łagodne kosmetyki dla dzieci

Lubię łagodne kosmetyki dla dzieci

Chętnie sięgam po kosmetyki dla dzieci
Szczególnie, jeśli chodzi o kosmetyki, bardzo chętnie sięgam po produkty przeznaczone dla najmłodszych. Choć przyznaje się również do systematycznego wypijania soczków dla niemowląt i przedszkolaków. W przypadku kosmetyków chodzi mi przede wszystkim o to, że są one delikatne, nie podrażniają. Zapewniają swoistą barierę ochronną delikatnej skórze. A ja co prawda nie jestem gładka, jak przysłowiowa pupa niemowlaka, ale moja całkiem dorosła skóra jest również wrażliwa i wymagająca.

Niezbędnik kosmetyczny – oliwka dla niemowląt

oliwka

Moja ulubiona oliwka

Absolutnym must have na każdy sezon jest dla mnie dobra oliwka dla niemowląt. Od pewnego czasu jestem wierna łagodnym oliwkom Johnson’s Baby, które nie bez powodu są promowane jako produkt dla mamy i dla dziecka. Po kąpieli zawsze używam standardowej oliwki, a kiedy zależy mi na czasie i nie bardzo mogę sobie pozwolić na dłuższy relaks z wchłaniającą się oliwką, sięgam po bardzo praktyczną wersję w żelu. I tu moim absolutnym faworytem jest oliwka z aloesem. Osobiście na własnej skórze przekonałam się, że zapewnia naprawdę skuteczne i trwałe nawilżenie, a dodatek aloesu daje skórze ukojenie. Brzmi marketingowo? Może, ale ja przetestowałam, sprawdziłam i wiem.

kobieta oliwka

Delikatna oliwka do pielęgnacji ciała

Nie tylko dla dzieci, nie tylko dla mam
Oliwka dla niemowląt jest niewątpliwie podstawowym kosmetykiem dla każdej mamy i maluszka. Nie bez powodu większość mam, które zajmują się pielęgnacją niemowląt, może pochwalić się naprawdę gładkimi dłońmi. Jakby nie patrzeć używają na co dzień i często kosmetyków dla malutkich dzieci. W tym również oliwki. Oczywiście zawsze warto zadbać również o resztę ciała, a łagodna oliwka dla niemowląt jest wówczas jednym z lepszych produktów.

Zdjęcia: johnsonbaby.com.pl, Shutterstock, skincarevitals.com

About The Author

Reply