kozłowka

Zwiedzanie, relaks, piękne krajobrazy – turysto odwiedź lubelskie!

Wele ciekawego czeka na nas na wchodzie kraju, np. w mniej obleganym regionie województwa lubelskiego.

Grillowanie nie tylko na działce – grille elektryczne

TEFAL – grille elektryczne tego producenta są proste w obsłudze, ale można na nich przyrządzić naprawdę wyjątkowe dania.

Dieta i suplementacja – minerały i witaminy w ciąży

Zapotrzebowanie na minerały, składniki odżywcze oraz witaminy w ciąży jest wyższe.

odzież do jogi

Odzież do jogi unikalny look i design

Na pierwszy rzut oka zajęcia jogi mogą wydawać się proste, statyczne. Wystarczy jednak spróbować, aby przekonać się, że: po pierwsze joga to wymagająca forma aktywności, po drugie… pozytywnie wciąga i uzależnia. Jest to jednak nałóg wyjątkowo dobroczynny dla ciała i ducha, a także okazja do skompletowania bardzo interesującej garderoby. Ubrania do jogi charakteryzują się bowiem świetną jakością i naprawdę efektownym wzornictwem. Komfortowe ubrania do jogi Strój do jogi musi spełniać pewne wymagania, aby był praktyczny, funkcjonalny, nie ograniczał swobody ruchów, a tym samym nie zakłócał specyficznej filozofii tego treningu. Joga  to nie tylko sekwencje ruchów, ćwiczeń, ale także „coś dla

Pedicure – zadbane stopy i letnie trendy

Jak zadbać o efektowny pedicure, co w tym sezonie będziemy malować na paznokciach.

Bóle miesiączkowe – przyczyny, przebieg, leczenie

Nawet najbardziej skuteczne leki i wiedza o tym jak złagodzić bóle miesiączkowe, nie zastąpią konsultacji i badań

Bieg, nordic walking czy spacer dla zdrowia?

Popularne formy aktywności są dostępne praktycznie dla wszystkich – spacer, bieganie i nordic walking.

Zielono mi… na zdrowie

Niepozorna zielenina to prawdziwa skarbnica witamin, minerałów i bogactwo wartości odżywczych

Kosmetyki dla mężczyzn – udane zakupy, skuteczna pielęgnacja

Kosmetyki dla mężczyzn zajmują mniej miejsca w drogeriach, ale jest to naprawdę szeroki i różnorodny asortyment

Z kuchni do drogerii – dobroczynne zioła w kosmetyce

Rośliny mają dobroczynny wpływ na skórę, dlatego znajdują szerokie zastosowanie również w kosmetyce.

Cukrzyca w ciąży – nie lekceważymy objawów i diagnozy

Warto pamiętać, że oczekiwanie na dziecko, ciąża to nie tylko blaski, radość i kupowanie nowych ubranek. To również bardzo świadome i odpowiedzialne podejście do zdrowia, kondycji organizmu, który jest przecież przez wiele miesięcy „domem” dla rozwijającego się maleństwa. Jednym z obowiązkowych badań jest test obciążenia glukozą i właśnie przy tej okazji jedna z naszych kuzynek dowiedziała się o cukrzycy w ciąży.

rodzice ciąża

Ciążą to oczywiście radość i wspólne oczekiwanie

Oczywiście już samo określenie „cukrzyca” wzbudziło u niej ogromny niepokój, kojarząc się z poważną chorobą, którą uznaje się za jedno ze schorzeń cywilizacyjnych. W przypadku ciążowej cukrzycy na ogół jest tak, że problem występuje tylko wtedy, kiedy kobieta spodziewa się dziecka. Jednakże może zdarzyć się również tak, że szwankuje wydolność komórek trzustkowych i mamy do czynienia trwałą cukrzycą drugiego typu. Nie są to jednak powszechne sytuacje. Natomiast na pewno należy przeprowadzać badania kontrolne i spodziewać się tego samego problemu w przebiegu każdej kolejnej ciąży.

badanie ciężarnej

Cukrzyca – nadal tajemnicza choroba

Cukrzyca w ciąży – objawy i przyczyny
Schorzenie jest efektem problemów z metabolizmem węglowodanów w tym okresie życia kobiety. W prorodzinnym serwisie internetowym tatento.pl znalazłam praktyczne informacje, które z jednej strony budzą czujność, podkreślają znaczenie badań. Z drugiej zaś powinny uspokoić przyszłe mamy, które borykają się z tym problemem. Warto na pewno dowiedzieć się jakie objawy mogą być niepokojące. Koniecznie należy powiedzieć prowadzącemu lekarzowi, jeśli odczuwa się silniejsze niż zazwyczaj pragnienie, a także większy apetyt. Nie lekceważymy również zaburzeń widzenia, podwyższonego ciśnienia oraz nawracających infekcji pochwy. Tym bardziej, że podobnie manifestuje się cukrzyca niezwiązana z ciążą.
Dlaczego chorujemy na cukrzycę? Na to pytanie lekarze wciąż szukają odpowiedzi. Oczywiście niektóre z prawdopodobnych przyczyn już znamy. Są to m.in. otyłość przed ciążą, znaczne zwiększenie wagi ciała w pierwszych miesiącach ciąży. Do tego dochodzi element dziedziczenia skłonności. Rozwojowi choroby sprzyja także wielorództwo, ciąża u kobiet po 35 r.ż.

badania cukrzyca

Cykliczne badania – istotna część profilaktyki

Ostrożnie z cukrzycą
Jest to choroba, z którą można żyć, ale na pewno nie można jej lekceważyć. W przypadku przyszłych mam może np. zwiększać ryzyko poronienia, wpływa negatywne na prawidłowy rozwój płodu (grozi m.in. makrosomią). Tym bardziej istotna jest prawidłowa diagnoza z prawdziwego zdarzenia. Aby przyszła mama mogła przejść łagodnie i bez stresu ciążę na pewno niezbędna jest zbilansowana dieta. Jeśli zalecenia dot. diety nie rozwiązują problemu stosuje się terapię insuliną, która reguluje poziom glikemii w organizmie. Warto zachować zasady zdrowego żywienia na przyszłość i na wypadek, gdyby cukrzyca w ciąży rozwinęła się w kierunku cukrzycy typu II. Można również do codziennych zwyczajów dodać dopuszczalną aktywność. Jeśli nie ma przeciwwskazań przyszłe mamy mogą przecież spacerować, a na bardziej dynamiczne formy zdrowego ruchu przyjdzie czas trochę późnej.

Zdjęcia:shutterstock, pregnancy,org

About The Author

Reply