Piękna fryzura dla psiego pupila

Piesek wyczesany, czysty i zadbany to nie tylko kwestia estetyki i domena rasowych, wystawowych czworonogów. Warto wiedzieć, że każdy psiak, stylowy maltańczyk, energiczny terier i przesympatyczny kundelek, ma swoje potrzeby w tym zakresie. Czesanie psów, dbałość o zdrową, ładną sierść to żadna fanaberia, to podstawa pielęgnacji. Oczywiście zabiegi te wyglądają różnie w zależności od rodzaju sierści, jej długości oraz przeznaczenia pupila (np. na wystawy). Wszystkie pieski chcą być zadbane Nie trzeba być znawcą tematu, aby wiedzieć, że pielęgnacja psa może wyglądać różnie. Malutki york wymaga więcej zachodu, kosmetyków i wiedzy niż o wiele większy golden retriever czy labrador. Inne zabiegi

Ruskorex – maść i czopki na „wstydliwy” problem

Profilaktyka, konsultacja lekarska, odpowiednia terapia w razie konieczności (np. leki takie jak Ruskorex)

Jak robić dobre zdjęcia – kurs fotografii w Krakowie

Zajęcia wprowadzające w tajniki dobrych ujęć – kurs fotografii w Krakowie organizowany przez Akademię Nikona

Problemy z erekcją na tle psychologicznym

Problemy z erekcją na tle psychologicznym, to jedno z poważniejszych wyzwań przed jakim stają dzisiejsze związki

Przez żołądek do serca, czyli walentynkowe przysmaki

Do walentynkowych przysmaków dodajmy chili, imbir, awokado, cynamon, kawior, owoce morze i pyszną, sensualną czekoladę

Panele laminowane – piękny wygląd Twojej podłogi

Poszukując idealnego sposobu wykończenia podłogi, warto wziąć pod uwagę panele laminowane. To nowoczesna i niezwykle elegancka alternatywa dla podłóg drewnianych, która cieszy się coraz większą popularnością. To przede wszystkim estetyczne i trwałe rozwiązanie, które jest w stanie spełnić oczekiwania każdego klienta. Trwałość paneli tego typu gwarantuje piękny wygląd podłogi przez długie lata. Dodatkowo panele nie wymagają szczególnej konserwacji, zaś wysoka odporność na ścieranie powoduje, że są trwałe. Wyjątkową jakością wyróżniają się panele podłogowe Alloc oraz Sensa. To wyroby czołowych producentów, które wyróżniają się najwyższą jakością. Szeroki wybór kolorystyczny gwarantuje łatwość znalezienia idealnych rozwiązań. Panele laminowane są łatwe w montażu, dzięki

Pantone mówi: Ultra Violet, czyli fiolet jako kolor roku

Pantone mówi: Ultra Violet, czyli fiolet jako kolor roku

Ratunek dla męskiej głowy – Loxon na wypadanie włosów

Bujna fryzura i zdrowe włosy to nie tylko kobiecy atut, a nadmierne wypadanie włosów to częściej męski problem.

Pomysł na Walentynki, czyli jak go zaskoczyć

Walentynki! Pomysł na idealny walentynkowy podarunek dla chłopaka to dopiero zadanie

Sprawdź aktualne oferty pracy w Holandii

Holandia pnie się stopniowo w górę, jeśli chodzi o ranking krajów, do których Polacy wyjeżdżają w celach zarobkowych.

Cukrzyca w ciąży – nie lekceważymy objawów i diagnozy

Warto pamiętać, że oczekiwanie na dziecko, ciąża to nie tylko blaski, radość i kupowanie nowych ubranek. To również bardzo świadome i odpowiedzialne podejście do zdrowia, kondycji organizmu, który jest przecież przez wiele miesięcy „domem” dla rozwijającego się maleństwa. Jednym z obowiązkowych badań jest test obciążenia glukozą i właśnie przy tej okazji jedna z naszych kuzynek dowiedziała się o cukrzycy w ciąży.

rodzice ciąża

Ciążą to oczywiście radość i wspólne oczekiwanie

Oczywiście już samo określenie „cukrzyca” wzbudziło u niej ogromny niepokój, kojarząc się z poważną chorobą, którą uznaje się za jedno ze schorzeń cywilizacyjnych. W przypadku ciążowej cukrzycy na ogół jest tak, że problem występuje tylko wtedy, kiedy kobieta spodziewa się dziecka. Jednakże może zdarzyć się również tak, że szwankuje wydolność komórek trzustkowych i mamy do czynienia trwałą cukrzycą drugiego typu. Nie są to jednak powszechne sytuacje. Natomiast na pewno należy przeprowadzać badania kontrolne i spodziewać się tego samego problemu w przebiegu każdej kolejnej ciąży.

badanie ciężarnej

Cukrzyca – nadal tajemnicza choroba

Cukrzyca w ciąży – objawy i przyczyny
Schorzenie jest efektem problemów z metabolizmem węglowodanów w tym okresie życia kobiety. W prorodzinnym serwisie internetowym tatento.pl znalazłam praktyczne informacje, które z jednej strony budzą czujność, podkreślają znaczenie badań. Z drugiej zaś powinny uspokoić przyszłe mamy, które borykają się z tym problemem. Warto na pewno dowiedzieć się jakie objawy mogą być niepokojące. Koniecznie należy powiedzieć prowadzącemu lekarzowi, jeśli odczuwa się silniejsze niż zazwyczaj pragnienie, a także większy apetyt. Nie lekceważymy również zaburzeń widzenia, podwyższonego ciśnienia oraz nawracających infekcji pochwy. Tym bardziej, że podobnie manifestuje się cukrzyca niezwiązana z ciążą.
Dlaczego chorujemy na cukrzycę? Na to pytanie lekarze wciąż szukają odpowiedzi. Oczywiście niektóre z prawdopodobnych przyczyn już znamy. Są to m.in. otyłość przed ciążą, znaczne zwiększenie wagi ciała w pierwszych miesiącach ciąży. Do tego dochodzi element dziedziczenia skłonności. Rozwojowi choroby sprzyja także wielorództwo, ciąża u kobiet po 35 r.ż.

badania cukrzyca

Cykliczne badania – istotna część profilaktyki

Ostrożnie z cukrzycą
Jest to choroba, z którą można żyć, ale na pewno nie można jej lekceważyć. W przypadku przyszłych mam może np. zwiększać ryzyko poronienia, wpływa negatywne na prawidłowy rozwój płodu (grozi m.in. makrosomią). Tym bardziej istotna jest prawidłowa diagnoza z prawdziwego zdarzenia. Aby przyszła mama mogła przejść łagodnie i bez stresu ciążę na pewno niezbędna jest zbilansowana dieta. Jeśli zalecenia dot. diety nie rozwiązują problemu stosuje się terapię insuliną, która reguluje poziom glikemii w organizmie. Warto zachować zasady zdrowego żywienia na przyszłość i na wypadek, gdyby cukrzyca w ciąży rozwinęła się w kierunku cukrzycy typu II. Można również do codziennych zwyczajów dodać dopuszczalną aktywność. Jeśli nie ma przeciwwskazań przyszłe mamy mogą przecież spacerować, a na bardziej dynamiczne formy zdrowego ruchu przyjdzie czas trochę późnej.

Zdjęcia:shutterstock, pregnancy,org

About The Author

Reply