Kosmetyki Baby Dove – opinie mam są najcenniejsze

Szampon, krem czy balsam weryfikują mamy, które obserwują i oceniają, polecając te najlepsze.

Schudnij na wiosnę – zdrowa dieta i ruch

Przed nadejściem wiosny wiele osób myśli o zrzuceniu zbędnych kilogramów, które tak łatwo zgromadzić zimą.

Jak wybrać wyjątkowy prezent na 8 marca

Dobry pomysł na prezent na dzień kobiet jest zawsze mile widziany.

Kolory wiosny w garderobie i na głowie

Zestawienie najgorętszych kolorów na dany sezon przygotowuje znany na całym świecie Instytut Pantone.

Spójrz w przyszłość – najpopularniejsze kierunki studiów

Dziś młodzi ludzie studiują mając w perspektywie karierę, satysfakcjonującą pracę i dobre zarobki.

Cynamon – na zdrowie!

Cynamon to nie tylko korzenny aromat, ale też wiele cennych składników i właściwości korzystnych dla naszego zdrowia.

Bezpieczne i skuteczne bakterie kwasu mlekowego

Żywe kultury bakterii to drobnoustroje, które odpowiednio dawkowane, będą mieć korzystny wpływ na zdrowie

Zaburzenia snu – skąd się biorą i jak sobie z nimi radzić

Zaburzenia snu dotyczą naprawdę dużej ilości osób i stają się poważnym wyzwaniem dla medycyny.

Piękna fryzura dla psiego pupila

Piesek wyczesany, czysty i zadbany to nie tylko kwestia estetyki i domena rasowych, wystawowych czworonogów. Warto wiedzieć, że każdy psiak, stylowy maltańczyk, energiczny terier i przesympatyczny kundelek, ma swoje potrzeby w tym zakresie. Czesanie psów, dbałość o zdrową, ładną sierść to żadna fanaberia, to podstawa pielęgnacji. Oczywiście zabiegi te wyglądają różnie w zależności od rodzaju sierści, jej długości oraz przeznaczenia pupila (np. na wystawy). Wszystkie pieski chcą być zadbane Nie trzeba być znawcą tematu, aby wiedzieć, że pielęgnacja psa może wyglądać różnie. Malutki york wymaga więcej zachodu, kosmetyków i wiedzy niż o wiele większy golden retriever czy labrador. Inne zabiegi

Ruskorex – maść i czopki na „wstydliwy” problem

Profilaktyka, konsultacja lekarska, odpowiednia terapia w razie konieczności (np. leki takie jak Ruskorex)

Mydło, kubek, szczotka i… pasta do zębów dla dzieci

Zawsze uważałam, że nie ma lepszych inwestycji niż te na zdrowie. Niewątpliwie, dbałość o zdrowe i ładne zęby doskonale wpisuje się w taką postawę. Bardzo istotne znaczenie ma oczywiście właściwa higiena jamy ustnej, którą należy zaszczepiać dzieciom już od małego.

niemowlę uśmiech

Nieważne, że tylko dwa, ważne, że zdrowe i ładne

Bo o zęby trzeba dbać i już!
Co prawda sama nie jestem jeszcze mamą, ale od kilku lat aktywnie i z przyjemnością uczestniczę w nie lada wyzwaniu, jakim jest opieka nad rezolutnymi, energicznymi bliźniętami mojej siostry. Przyznam, że uważam ją za naprawdę dobrą, mądrą, świadomą mamę. Taką, która rozsądnie podchodzi do tematu, nie jest nadopiekuńcza, ale też zapewnia dzieciom jak najlepszy start. Jeśli chodzi o przekazywanie prawidłowych nawyków oraz dbałość o zdrowie, bardzo dobrym elementem jest na pewno zdrowa dieta i właściwa higiena jamy ustnej.
Warto mieć na uwadze, że zdrowe zęby i dziąsła, to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim bezpieczeństwa całego organizmu. Próchnica, ubytki, stan zapalny to nie tylko ból czy dyskomfort, lecz także poważne zagrożenia ogólnoustrojowe. Wystarczy wspomnieć, że zapalenia, nieleczone zęby to jedne z przyczyn bardzo poważnych schorzeń mięśnia sercowego. Dlatego wcale nie byłam zdziwiona, kiedy siostra pucowała specjalną szczoteczką bezzębne dziąsełka moich siostrzeńców. O zęby i dziąsła trzeba bowiem dbać od początku i na każdym etapie życia. Oczywiście, inne będą metody, środki i akcesoria (szczoteczka oraz pasta do zębów) dla dzieci, do mleczaków czy też pierwszych zębów stałych. Inne zaś będą odpowiednie produkty tego typu dla osób dorosłych.

Warto wiedzieć dużo i jeszcze więcej

mama i dziecko myją zęby

Przykład idzie z góry

Wypracowanie u dzieci zdrowych nawyków jest jedną ze słusznych i dobrych inwestycji. Szczególnie, że dziś bez trudu znajdziemy zarówno odpowiednie produkty, jak i cenne, praktyczne porady oraz wskazówki na temat właściwej higieny jamy ustnej. Wiele ciekawych informacji można znaleźć np. w serwisie http://www.colgate.pl. Nie brakuje tu przydatnych artykułów na wiele tematów związanych z troską o stan naszych zębów oraz jamy ustnej. Poczytamy tu o ortodoncji, a także stomatologii estetycznej. Znajdziemy odpowiednie produkty, czyli szczotki i pasty do zębów dla dzieci na każdym etapie rozwoju. Dociekliwi rodzice zapoznają się z poradnikiem na temat szczotkowania ząbków, dowiedzą się czy powinni wybrać pastę do zębów z fluorem. A może konieczna będzie dodatkowa fluoryzacja? Możemy tu również poczytać o produktach dla milusińskich, dla których przygotowana jest oczywiście specjalna oferta.

Colgate dla dzieci
W przypadku doskonale znanych produktów Colgate, mamy do wyboru szczoteczkę i pastę do zębów dla maluchów od 2 do 6 roku życia i dla tych, które już ukończyły 6 lat. Szczoteczka dla najmłodszych jest oczywiście mięciutka, ale jednocześnie skutecznie i dokładnie czyści małe ząbki. Z kolei pasta ma delikatny, miętowy smak i jest to oczywiście pasta do zębów z fluorem, w dawce zalecanej dla maluchów do 6 roku życia.
Analogicznie, szczotka i pasta dla dzieci 6+ jest przystosowana do potrzeb starszego malca. Oczyści zatem wszystkie powierzchnie zębów oraz przestrzenie między nimi. Natomiast pasta do zębów dla sześciolatków jest zalecana zarówno do mleczaków, jak i do pierwszych stałych ząbków. Sama chętnie używałabym tej pasty, ponieważ jest owocowo – miętowa i również zawiera fluor.

colgate 2

Pasta dla maluchów

pasta 6 plus

Dla nieco starszych dzieci

 

 

 

 

 

Na pewno warto zainwestować w zdrowie maluchów i w ich zdrowy uśmiech. Będzie to przede wszystkim inwestycja czasu, który rodzice przeznaczą na naukę prawidłowego mycia zębów oraz wdrażanie zdrowych nawyków żywieniowych. Wydatki na szczoteczkę czy pastę do zębów dla dzieci nie są szczególnie duże, korzyści natomiast są ogromne i długookresowe.

Zdjęcia: amazon, shutterstock, colgate.pl

About The Author

Reply