Jak dbać o włosy – letnie wyzwania

Co zrobić, żeby po udanych wakacjach nie wyglądać jak strach na wróble, jak dbać o włosy?

Cytrynowo i zdrowo, czyli dobry tran dla dzieci

Warto wiedzieć jaki tran wybrać, aby zaspokoić zapotrzebowanie młodego organizmu.

Skuteczne, nowoczesne i ergonomiczne myjki ciśnieniowe

Myjki ciśnieniowe Husqvarna są łatwe w obsłudze, a jednocześnie bardzo skuteczne

Purina Beyond – dla zdrowia psich smakoszy

Na uwagę zasługują na pewno nowe karmy Purina Beyond, zbilansowane, pełnowartościowe, oparte na wysokiej jakości, naturalnych składnikach

Wolontariat – warto pomagać!

Wolontariat staje się sposobem na życie wielu osób – każdy może pomagać w takim zakresie na jaki go stać

plaża

Dlaczego warto wybrać się na urlop przed sezonem

Urlop przed sezonem to sposób na oszczędności, relaks i ucieczkę od tłumu turystów.

kozłowka

Zwiedzanie, relaks, piękne krajobrazy – turysto odwiedź lubelskie!

Wele ciekawego czeka na nas na wchodzie kraju, np. w mniej obleganym regionie województwa lubelskiego.

Grillowanie nie tylko na działce – grille elektryczne

TEFAL – grille elektryczne tego producenta są proste w obsłudze, ale można na nich przyrządzić naprawdę wyjątkowe dania.

Dieta i suplementacja – minerały i witaminy w ciąży

Zapotrzebowanie na minerały, składniki odżywcze oraz witaminy w ciąży jest wyższe.

odzież do jogi

Odzież do jogi unikalny look i design

Na pierwszy rzut oka zajęcia jogi mogą wydawać się proste, statyczne. Wystarczy jednak spróbować, aby przekonać się, że: po pierwsze joga to wymagająca forma aktywności, po drugie… pozytywnie wciąga i uzależnia. Jest to jednak nałóg wyjątkowo dobroczynny dla ciała i ducha, a także okazja do skompletowania bardzo interesującej garderoby. Ubrania do jogi charakteryzują się bowiem świetną jakością i naprawdę efektownym wzornictwem. Komfortowe ubrania do jogi Strój do jogi musi spełniać pewne wymagania, aby był praktyczny, funkcjonalny, nie ograniczał swobody ruchów, a tym samym nie zakłócał specyficznej filozofii tego treningu. Joga  to nie tylko sekwencje ruchów, ćwiczeń, ale także „coś dla

Mydło, kubek, szczotka i… pasta do zębów dla dzieci

Zawsze uważałam, że nie ma lepszych inwestycji niż te na zdrowie. Niewątpliwie, dbałość o zdrowe i ładne zęby doskonale wpisuje się w taką postawę. Bardzo istotne znaczenie ma oczywiście właściwa higiena jamy ustnej, którą należy zaszczepiać dzieciom już od małego.

niemowlę uśmiech

Nieważne, że tylko dwa, ważne, że zdrowe i ładne

Bo o zęby trzeba dbać i już!
Co prawda sama nie jestem jeszcze mamą, ale od kilku lat aktywnie i z przyjemnością uczestniczę w nie lada wyzwaniu, jakim jest opieka nad rezolutnymi, energicznymi bliźniętami mojej siostry. Przyznam, że uważam ją za naprawdę dobrą, mądrą, świadomą mamę. Taką, która rozsądnie podchodzi do tematu, nie jest nadopiekuńcza, ale też zapewnia dzieciom jak najlepszy start. Jeśli chodzi o przekazywanie prawidłowych nawyków oraz dbałość o zdrowie, bardzo dobrym elementem jest na pewno zdrowa dieta i właściwa higiena jamy ustnej.
Warto mieć na uwadze, że zdrowe zęby i dziąsła, to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim bezpieczeństwa całego organizmu. Próchnica, ubytki, stan zapalny to nie tylko ból czy dyskomfort, lecz także poważne zagrożenia ogólnoustrojowe. Wystarczy wspomnieć, że zapalenia, nieleczone zęby to jedne z przyczyn bardzo poważnych schorzeń mięśnia sercowego. Dlatego wcale nie byłam zdziwiona, kiedy siostra pucowała specjalną szczoteczką bezzębne dziąsełka moich siostrzeńców. O zęby i dziąsła trzeba bowiem dbać od początku i na każdym etapie życia. Oczywiście, inne będą metody, środki i akcesoria (szczoteczka oraz pasta do zębów) dla dzieci, do mleczaków czy też pierwszych zębów stałych. Inne zaś będą odpowiednie produkty tego typu dla osób dorosłych.

Warto wiedzieć dużo i jeszcze więcej

mama i dziecko myją zęby

Przykład idzie z góry

Wypracowanie u dzieci zdrowych nawyków jest jedną ze słusznych i dobrych inwestycji. Szczególnie, że dziś bez trudu znajdziemy zarówno odpowiednie produkty, jak i cenne, praktyczne porady oraz wskazówki na temat właściwej higieny jamy ustnej. Wiele ciekawych informacji można znaleźć np. w serwisie http://www.colgate.pl. Nie brakuje tu przydatnych artykułów na wiele tematów związanych z troską o stan naszych zębów oraz jamy ustnej. Poczytamy tu o ortodoncji, a także stomatologii estetycznej. Znajdziemy odpowiednie produkty, czyli szczotki i pasty do zębów dla dzieci na każdym etapie rozwoju. Dociekliwi rodzice zapoznają się z poradnikiem na temat szczotkowania ząbków, dowiedzą się czy powinni wybrać pastę do zębów z fluorem. A może konieczna będzie dodatkowa fluoryzacja? Możemy tu również poczytać o produktach dla milusińskich, dla których przygotowana jest oczywiście specjalna oferta.

Colgate dla dzieci
W przypadku doskonale znanych produktów Colgate, mamy do wyboru szczoteczkę i pastę do zębów dla maluchów od 2 do 6 roku życia i dla tych, które już ukończyły 6 lat. Szczoteczka dla najmłodszych jest oczywiście mięciutka, ale jednocześnie skutecznie i dokładnie czyści małe ząbki. Z kolei pasta ma delikatny, miętowy smak i jest to oczywiście pasta do zębów z fluorem, w dawce zalecanej dla maluchów do 6 roku życia.
Analogicznie, szczotka i pasta dla dzieci 6+ jest przystosowana do potrzeb starszego malca. Oczyści zatem wszystkie powierzchnie zębów oraz przestrzenie między nimi. Natomiast pasta do zębów dla sześciolatków jest zalecana zarówno do mleczaków, jak i do pierwszych stałych ząbków. Sama chętnie używałabym tej pasty, ponieważ jest owocowo – miętowa i również zawiera fluor.

colgate 2

Pasta dla maluchów

pasta 6 plus

Dla nieco starszych dzieci

 

 

 

 

 

Na pewno warto zainwestować w zdrowie maluchów i w ich zdrowy uśmiech. Będzie to przede wszystkim inwestycja czasu, który rodzice przeznaczą na naukę prawidłowego mycia zębów oraz wdrażanie zdrowych nawyków żywieniowych. Wydatki na szczoteczkę czy pastę do zębów dla dzieci nie są szczególnie duże, korzyści natomiast są ogromne i długookresowe.

Zdjęcia: amazon, shutterstock, colgate.pl

About The Author

Reply