Skuteczny i przyswajalny magnez z witaminą B6

Magne B6 – optymalne połączenie magnezu z witaminą B6.

Cukrzyca u kota – jedna z częstszych chorób endokrynologicznych

Cukrzyca, według obowiązującej definicji WHO, jest chorobą (a właściwie grupą chorób o złożonej etiologii) związaną z niedostatecznym wytwarzaniem i/lub działaniem insuliny oraz stanami hiperglikemii. Cukrzyca pierwotna obejmuje typy 1 oraz 2. U kotów stwierdza się, że jest to jedna z najczęściej występujących chorób endokrynologicznych. Co więcej, liczba zachorowań kociaków na cukrzycę stale wzrasta. W latach 60. i 70. ubiegłego wieku, odsetek kotów zmagających się z cukrzycą wynosił jeden przypadek na 1500. Lata 90. to już jeden przypadek zachorowania, na 250 kotów. Cukrzyca u kota staje się zatem dużym problemem dotyczącym całej populacji. Co powoduje cukrzycę u kota? Zaburzenia funkcjonowania trzustki

Domowe sposoby i skuteczny syrop na kaszel dla dzieci

Skuteczne sposoby oraz dobry syrop na kaszel dla dzieci to swoisty niezbędnik każdego rodzica

Kochamy kundelki!

Kochamy kundelki. Dla wielu osób to absolutnie bezdyskusyjne i prawdziwe stwierdzenie.

Vademecum rodzica – jak przewijać noworodka

Kiedy w grę wchodzi przewijanie noworodka, na początku pojawia się u rodziców obawa…

Biegunka u niemowlaka – elektrolity i probiotyki

Biegunka u niemowlaka niesie ryzyko odwodnienia, którego nigdy nie można lekceważyć.

Skuteczne leczenie i domowe sposoby na grypę

Dobrze zaopatrzona apteczka, domowe sposoby na grypę i przeziębienie oraz zdrowy rozsądek – to nasz jesienno – zimowy zestaw obowiązkowy

Smacznie, zdrowo, egzotycznie – pierś z kurczaka w sosie curry

Egzotyczny klasyk kulinarny, pierś z kurczaka w sosie curry – smacznie i zdrowo

Chrup orzechy na zdrowie!

Orzechy – najcenniejsze z bakalii, wyjątkowo wartościowe i smaczne.

Dieta i trening na redukcję – ogólne zasady

Dieta oraz trening będą skuteczne, jeśli określimy cel i dostosujemy plan treningowy oraz menu do tego celu.

Mydło, kubek, szczotka i… pasta do zębów dla dzieci

Zawsze uważałam, że nie ma lepszych inwestycji niż te na zdrowie. Niewątpliwie, dbałość o zdrowe i ładne zęby doskonale wpisuje się w taką postawę. Bardzo istotne znaczenie ma oczywiście właściwa higiena jamy ustnej, którą należy zaszczepiać dzieciom już od małego.

niemowlę uśmiech

Nieważne, że tylko dwa, ważne, że zdrowe i ładne

Bo o zęby trzeba dbać i już!
Co prawda sama nie jestem jeszcze mamą, ale od kilku lat aktywnie i z przyjemnością uczestniczę w nie lada wyzwaniu, jakim jest opieka nad rezolutnymi, energicznymi bliźniętami mojej siostry. Przyznam, że uważam ją za naprawdę dobrą, mądrą, świadomą mamę. Taką, która rozsądnie podchodzi do tematu, nie jest nadopiekuńcza, ale też zapewnia dzieciom jak najlepszy start. Jeśli chodzi o przekazywanie prawidłowych nawyków oraz dbałość o zdrowie, bardzo dobrym elementem jest na pewno zdrowa dieta i właściwa higiena jamy ustnej.
Warto mieć na uwadze, że zdrowe zęby i dziąsła, to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim bezpieczeństwa całego organizmu. Próchnica, ubytki, stan zapalny to nie tylko ból czy dyskomfort, lecz także poważne zagrożenia ogólnoustrojowe. Wystarczy wspomnieć, że zapalenia, nieleczone zęby to jedne z przyczyn bardzo poważnych schorzeń mięśnia sercowego. Dlatego wcale nie byłam zdziwiona, kiedy siostra pucowała specjalną szczoteczką bezzębne dziąsełka moich siostrzeńców. O zęby i dziąsła trzeba bowiem dbać od początku i na każdym etapie życia. Oczywiście, inne będą metody, środki i akcesoria (szczoteczka oraz pasta do zębów) dla dzieci, do mleczaków czy też pierwszych zębów stałych. Inne zaś będą odpowiednie produkty tego typu dla osób dorosłych.

Warto wiedzieć dużo i jeszcze więcej

mama i dziecko myją zęby

Przykład idzie z góry

Wypracowanie u dzieci zdrowych nawyków jest jedną ze słusznych i dobrych inwestycji. Szczególnie, że dziś bez trudu znajdziemy zarówno odpowiednie produkty, jak i cenne, praktyczne porady oraz wskazówki na temat właściwej higieny jamy ustnej. Wiele ciekawych informacji można znaleźć np. w serwisie http://www.colgate.pl. Nie brakuje tu przydatnych artykułów na wiele tematów związanych z troską o stan naszych zębów oraz jamy ustnej. Poczytamy tu o ortodoncji, a także stomatologii estetycznej. Znajdziemy odpowiednie produkty, czyli szczotki i pasty do zębów dla dzieci na każdym etapie rozwoju. Dociekliwi rodzice zapoznają się z poradnikiem na temat szczotkowania ząbków, dowiedzą się czy powinni wybrać pastę do zębów z fluorem. A może konieczna będzie dodatkowa fluoryzacja? Możemy tu również poczytać o produktach dla milusińskich, dla których przygotowana jest oczywiście specjalna oferta.

Colgate dla dzieci
W przypadku doskonale znanych produktów Colgate, mamy do wyboru szczoteczkę i pastę do zębów dla maluchów od 2 do 6 roku życia i dla tych, które już ukończyły 6 lat. Szczoteczka dla najmłodszych jest oczywiście mięciutka, ale jednocześnie skutecznie i dokładnie czyści małe ząbki. Z kolei pasta ma delikatny, miętowy smak i jest to oczywiście pasta do zębów z fluorem, w dawce zalecanej dla maluchów do 6 roku życia.
Analogicznie, szczotka i pasta dla dzieci 6+ jest przystosowana do potrzeb starszego malca. Oczyści zatem wszystkie powierzchnie zębów oraz przestrzenie między nimi. Natomiast pasta do zębów dla sześciolatków jest zalecana zarówno do mleczaków, jak i do pierwszych stałych ząbków. Sama chętnie używałabym tej pasty, ponieważ jest owocowo – miętowa i również zawiera fluor.

colgate 2

Pasta dla maluchów

pasta 6 plus

Dla nieco starszych dzieci

 

 

 

 

 

Na pewno warto zainwestować w zdrowie maluchów i w ich zdrowy uśmiech. Będzie to przede wszystkim inwestycja czasu, który rodzice przeznaczą na naukę prawidłowego mycia zębów oraz wdrażanie zdrowych nawyków żywieniowych. Wydatki na szczoteczkę czy pastę do zębów dla dzieci nie są szczególnie duże, korzyści natomiast są ogromne i długookresowe.

Zdjęcia: amazon, shutterstock, colgate.pl

About The Author

Reply