Bolące stawy – reumatyzm i inne przyczyny

Najczęściej bolące stawy kojarzymy z reumatyzmem, ale to nie jedyna przyczyna takich dolegliwości.

Ból brzucha – gdzie boli i dlaczego

Ból brzucha to wyzwanie dla pacjenta i diagnostyki i jedna z najczęściej zgłaszanych dolegliwości

Pyszne pasztety – na śniadanie i od święta

Parafrazując słowa poety możemy z dumą powiedzieć, że Polacy nie gęsi i swoje pasztety mają

Przygotuj włosy do zimy

Sezon jesienno – zimowy bywa największym wyzwaniem dla włosów

Fosfolipidy – dlaczego są tak ważne dla wątroby

Pojęcia takie jak hepatocyty, fosfolipidy czy też funkcje wątroby, powinny być nam znane.

Jesień w parku – dla zdrowia i dla zabawy

Jesienny park zamiast telewizora i komputera!

Chroń skórę, sięgnij po Iwostin Solecrin

Wielbiciele opalania powinni wiedzieć, że słońce to nie samo dobro, może negatywnie wpływać na skórę i zagrażać zdrowiu

Ekologiczna żywność – postaw na zdrowie

Jakie wymagania musi spełniać zdrowe jedzenie, aby można było uznać je za wartościową żywność ekologiczną

Zdrowie pupila – pełnowartościowe karmy dla psów

Odpowiednio dobrane pełnowartościowe karmy dla psów zapewnią im zdrowie, kondycję, odporność, energię, oczywiście będą im także smakować.

Odparzenia pieluszkowe – jak im zapobiec i jak je leczyć

Skóra niemowląt jest delikatna, a odparzenia pieluszkowe spędzają sen z powiek najbardziej troskliwym mamom

Bepanthen – nie tylko na pieluszkowe zapalenie skóry

Patrząc na moją kosmetyczkę, toaletkę i apteczkę można czasem odnieść wrażenie, że jestem mamą bardzo wymagającego maluszka o naprawdę wrażliwej skórze. Tymczasem ja po prostu mam szczególne zaufanie i przekonanie do dobrych produktów dla niemowląt i małych dzieci. Wszystko ze względu na moją wrażliwą skórę z tendencją do podrażnień, na które remedium są bardzo często kremy, maści, oliwki itp. dla niemowląt. Te same, które sprawdzają się w pielęgnacji bardzo delikatnej skóry, pomagają na otarcia, odparzenia i pieluszkowe zapalenie skóry.

dziewczyna zimą

Nawet najpiękniejsza zima nie służy moim dłoniom

Moje ręce nie lubią zimy
Teraz, kiedy za oknem mrozy, szczególnie mocno obrywa się moim dłoniom. Pomimo, że noszę rękawiczki, używam dobrych kremów do rąk. Skóra moich dłoni wygląda często naprawdę kiepsko. Podrażniona, zaczerwieniona, z drobnymi, bolesnymi rankami. A przy tym szczypie, swędzi i piecze. Z takimi problemami borykam się już którąś z kolei zimę. Na zewnątrz dłonie marzną, bolą i wyglądają strasznie. Po wejściu do cieplejszych pomieszczeń jest nawet gorzej. Podrażnione miejsca szczypią, a moje ręce robią się kompromitująco czerwone i spuchnięte. Nie da się ukryć, że nie taką wizytówką powinny być moje dłonie.

para - dłonie

Zimą moim dłoniom potrzebna jest wyjątkowa troska

Metodą prób i błędów…
Testowałam już różne sposoby i kosmetyki. Niektóre były totalnie nietrafione, inne pomagały… na jakiś czas. Zachęcona przez moją siostrę, która jest „weteranką” w tej dziedzinie, sięgnęłam po kremy kojarzące się głównie z pielęgnacją niemowląt i małych dzieci. Zgodnie z jej teorią, kosmetyki, które pomogą na pieluszkowe zapalenie skóry i są odpowiednie dla cieniutkiej, wrażliwej skóry noworodków i niemowląt, mogą zaradzić egzemom i podrażnieniom na moich dłoniach. Jest to logiczne, biorąc pod uwagę specyfikę pieluszkowego zapalenia skóry. Skóra jest wówczas opuchnięta, podrażniona, zaczerwieniona i bardzo szczypie. Wypisz wymaluj moje problemy. Każdy kto zmaga się z takimi obolałymi i mniej „zaradnymi” dłońmi wie, że warto chwytać się każdej szansy. A zatem zdecydowałam się na zakup i przetestowanie Bepanthen Sensiderm Krem.

bepanthen

Wybrałam Bepanthen i działa!

Bezpieczny i skuteczny – Bepanthen Sensiderm Krem
Atutem jest tu bez wątpienia skład – odpowiedni nawet od pierwszych chwil po narodzinach dziecka. Mamy zatem do czynienia z kremem bezpiecznym, bez żadnych chemicznych ”paskudztw”, aromatów. Nie ma tu również sterydów, które na ogół są nieodzowne w kremach na trudną, zmienioną skórę. Okazuje się, Bepanthen Sensiderm Krem, podobnie jak większość kosmetyków tej marki jest kojarzony z pielęgnacją niemowlęcej pupy itp. Oczywiście jak najbardziej zaleca się go w przypadku odparzonej pupy itp. Niemniej jednak jest to doskonały kosmetyk dla dorosłych, w przypadku zmian związanych z AZS, egzemą, alergią skórną oraz suchą, podrażnioną skórą.
Przyznaję – od razu poczułam, że zgodnie z deklaracją producenta krem łagodzi świąd, pieczenie. Na dłuższą metę po kilu zastosowaniach zaczęłam zauważać kolejne pozytywne zmiany takie jak bardziej nawilżona i jędrna skóra. Nic dziwnego, Bepanthen Sensiderm Krem odbudowuje warstwę lipidową i obronne struktury, a także zapewnia barierę ochronną, co jest bardzo ważne dla takich dłoni jak moje.

niemowlę

Czy będę miała dłonie gładkie jak przysłowiowa pupa niemowlęcia… 🙂

Pora na wnioski – po pewnym czasie dłonie rzeczywiście wyglądają lepiej – są nawilżone, nie swędzą, zniknęły zaczerwienienia. Wygoiły się małe ranki, choć oczywiście nie smarowałam ich bezpośrednio kremem.

dłonie

…a dłonie staną się znów moją wizytówką?

 

 

Zdjęcia: shutterstock, bepanthen.pl

About The Author

Reply