Ruskorex – maść i czopki na „wstydliwy” problem

Profilaktyka, konsultacja lekarska, odpowiednia terapia w razie konieczności (np. leki takie jak Ruskorex)

Jak robić dobre zdjęcia – kurs fotografii w Krakowie

Zajęcia wprowadzające w tajniki dobrych ujęć – kurs fotografii w Krakowie organizowany przez Akademię Nikona

Problemy z erekcją na tle psychologicznym

Problemy z erekcją na tle psychologicznym, to jedno z poważniejszych wyzwań przed jakim stają dzisiejsze związki

Przez żołądek do serca, czyli walentynkowe przysmaki

Do walentynkowych przysmaków dodajmy chili, imbir, awokado, cynamon, kawior, owoce morze i pyszną, sensualną czekoladę

Panele laminowane – piękny wygląd Twojej podłogi

Poszukując idealnego sposobu wykończenia podłogi, warto wziąć pod uwagę panele laminowane. To nowoczesna i niezwykle elegancka alternatywa dla podłóg drewnianych, która cieszy się coraz większą popularnością. To przede wszystkim estetyczne i trwałe rozwiązanie, które jest w stanie spełnić oczekiwania każdego klienta. Trwałość paneli tego typu gwarantuje piękny wygląd podłogi przez długie lata. Dodatkowo panele nie wymagają szczególnej konserwacji, zaś wysoka odporność na ścieranie powoduje, że są trwałe. Wyjątkową jakością wyróżniają się panele podłogowe Alloc oraz Sensa. To wyroby czołowych producentów, które wyróżniają się najwyższą jakością. Szeroki wybór kolorystyczny gwarantuje łatwość znalezienia idealnych rozwiązań. Panele laminowane są łatwe w montażu, dzięki

Pantone mówi: Ultra Violet, czyli fiolet jako kolor roku

Pantone mówi: Ultra Violet, czyli fiolet jako kolor roku

Ratunek dla męskiej głowy – Loxon na wypadanie włosów

Bujna fryzura i zdrowe włosy to nie tylko kobiecy atut, a nadmierne wypadanie włosów to częściej męski problem.

Pomysł na Walentynki, czyli jak go zaskoczyć

Walentynki! Pomysł na idealny walentynkowy podarunek dla chłopaka to dopiero zadanie

Sprawdź aktualne oferty pracy w Holandii

Holandia pnie się stopniowo w górę, jeśli chodzi o ranking krajów, do których Polacy wyjeżdżają w celach zarobkowych.

Ne lekceważ objawów – ból z lewej strony brzucha

Kłucie w nadbrzuszu czy ból z lewej strony brzucha mogą świadczyć o zupełnie innym problemie zdrowotnym.

Jak być dobrym z matematyki? Oto jest pytanie!

Na różnych etapach edukacji lepiej odnajdywałam się na zajęciach z przedmiotów humanistycznych, choć z matematyką również nie miałam większych problemów. Niemniej jednak do dziś pamiętam, że wiele moich koleżanek i kolegów drżało przed każdą lekcją królowej nauk, a pytanie jak być dobrym z matematyki było jednym z tych, na które nikt nie znał odpowiedzi. Utarło się bowiem, że z matmy jest się dobrym albo… nie. I nic tego nie zmieni.

przed tablicą

Wszystko jest trudne zanim stanie się… zrozumiałe

Matematyka – trudne pytania
Do tematu wróciłam ostatnio, wiele lat po maturze (zdanej całkiem nieźle), kiedy okazało się, że córka naszych przyjaciół, świeżo upieczona licealistka, kończy pierwszy rok nauki z mocno kiepską oceną z matematyki. Oczywiście ku wielkiemu rozczarowaniu rodziców, ponieważ dotychczas była całkiem dobrą uczennicą. Zainteresowałam się zagadnieniem, bo z tzw. „swoich czasów” pamiętam, że właśnie średnia szkoła dawała nieźle popalić matematycznie. Na bardzo ciekawy tekst na ten temat trafiłam poszukując odpowiedzi na skądinąd ważne pytania:
• Dlaczego liceum to matematyczna orka i pasmo niepowodzeń w przypadku wielu uczniów?
• Czy problem rzeczywiście dotyczy tylko edukacji w szkole średniej?
• I wreszcie zasadnicza kwestia – jak być dobrym z matematyki?

dzieci i matematyka

A kłopoty zaczynają się dużo wcześniej

Kiedy zaczynają się kłopoty matematyczne?
Lektura artykułu „Matematyka w liceum – jak skutecznie jej uczyć?” dała mi naprawdę do myślenia. Trudno bowiem nie zgodzić się z postawionymi tezami oraz z wnioskami. Nie zakwestionuję również tego, że zdawalność matury z matematyki na poziomie 72 % (rok 2015) nie napawa optymizmem. Wnioski zaprezentowane w artykule są nie tylko logicznie uzasadnione, ale wręcz oczywiste dla nauczycieli, uczniów ich rodziców. Problemy z matematyką nie zaczynają się w szkole średniej, są konsekwencją błędów, których początki sięgają nauczania początkowego. Już na tym etapie pojawiają się pierwsze przeszkody, na ogół pomijane i przemilczane, zarówno przez ucznia, jak i przez nauczyciela. Poza tym można powiedzieć, że metody nauczania coraz częściej nie nadążają za potrzebami, możliwościami i realiami w jakich funkcjonują uczniowie. A zatem nadal edukacja opiera się na dziwnych zadaniach oderwanych od rzeczywistości. Nie rezygnujemy z„kucia” na pamięć, bez zrozumienia. Brakuje też zastosowania ułatwiających naukę umiejętności:
• myślenia przyczynowo-skutkowego,
• klasyfikacji,
• hierarchizacji,
• przewidywania.
• poczucia sensu.

pies i matematyka

Matematyka przekłada się na codzienne wyzwania

Szkoła średnia – matematyczny survival?
Szkołą średnia jest natomiast rzuceniem ucznia na głęboką wodę, bez zabezpieczenia, często bez kół ratunkowych. Czasu jest mało (trzy lata), materiału dużo, zdarza się, że nie starcza czasu na zatrzymanie się przy matematycznych wyzwaniach i problemach ucznia. Ponadto nadal pozostaje kwestia niedostosowania metod nauczania do dzisiejszych realiów. A przecież można sięgać po nowoczesne technologie czy przełożenie matematycznych reguł na codzienne sytuacje, ponieważ najskuteczniej uczymy się poprzez działanie. W artykule „Matematyka w liceum – jak skutecznie jej uczyć?” znalazłam informację o programie grantowym mPotęga prowadzonym przez mBank. Oczywiście zajrzałam, poczytałam i stwierdzam, że wsparcie finansowe dla szkół, pedagogów i uczniów, którym się chce chcieć to świetny pomysł. Przyznam, że sama chętnie uczyłabym się matematyki poprzez różnego rodzaju gry, symulacje, zastosowanie matematycznych reguł w życiowych, realnych okolicznościach. Ale najważniejsze, że zgodnie z założeniami praktycznie każdy uczeń może znaleźć swoją odpowiedź na pytanie „jak być dobrym z matematyki”.

entuzjaam matematyka

Matematyczne sukcesy to jest TO!

Zdjęcia: Shutterstock, mpotega.pl, alliexpres.com

About The Author

Reply