Cytrynowo i zdrowo, czyli dobry tran dla dzieci

Warto wiedzieć jaki tran wybrać, aby zaspokoić zapotrzebowanie młodego organizmu.

Skuteczne, nowoczesne i ergonomiczne myjki ciśnieniowe

Myjki ciśnieniowe Husqvarna są łatwe w obsłudze, a jednocześnie bardzo skuteczne

Purina Beyond – dla zdrowia psich smakoszy

Na uwagę zasługują na pewno nowe karmy Purina Beyond, zbilansowane, pełnowartościowe, oparte na wysokiej jakości, naturalnych składnikach

Wolontariat – warto pomagać!

Wolontariat staje się sposobem na życie wielu osób – każdy może pomagać w takim zakresie na jaki go stać

plaża

Dlaczego warto wybrać się na urlop przed sezonem

Urlop przed sezonem to sposób na oszczędności, relaks i ucieczkę od tłumu turystów.

kozłowka

Zwiedzanie, relaks, piękne krajobrazy – turysto odwiedź lubelskie!

Wele ciekawego czeka na nas na wchodzie kraju, np. w mniej obleganym regionie województwa lubelskiego.

Grillowanie nie tylko na działce – grille elektryczne

TEFAL – grille elektryczne tego producenta są proste w obsłudze, ale można na nich przyrządzić naprawdę wyjątkowe dania.

Dieta i suplementacja – minerały i witaminy w ciąży

Zapotrzebowanie na minerały, składniki odżywcze oraz witaminy w ciąży jest wyższe.

odzież do jogi

Odzież do jogi unikalny look i design

Na pierwszy rzut oka zajęcia jogi mogą wydawać się proste, statyczne. Wystarczy jednak spróbować, aby przekonać się, że: po pierwsze joga to wymagająca forma aktywności, po drugie… pozytywnie wciąga i uzależnia. Jest to jednak nałóg wyjątkowo dobroczynny dla ciała i ducha, a także okazja do skompletowania bardzo interesującej garderoby. Ubrania do jogi charakteryzują się bowiem świetną jakością i naprawdę efektownym wzornictwem. Komfortowe ubrania do jogi Strój do jogi musi spełniać pewne wymagania, aby był praktyczny, funkcjonalny, nie ograniczał swobody ruchów, a tym samym nie zakłócał specyficznej filozofii tego treningu. Joga  to nie tylko sekwencje ruchów, ćwiczeń, ale także „coś dla

Pedicure – zadbane stopy i letnie trendy

Jak zadbać o efektowny pedicure, co w tym sezonie będziemy malować na paznokciach.

Fitness – aktywność dla każdego

Fitness kojarzy się niektórym z podskakiwaniem w rytm muzyki, lekkimi ćwiczeniami, popularnym od lat 80-tych aerobikiem. Tymczasem ani nie jest tak łatwo ani nie jest tak nudno, a fitness dla wielu osób wykracza daleko poza sale klubów sportowych. Coraz więcej ćwiczących traktuje fitness jak sposób na życie, rodzaj życiowej filozofii.

Fitness – realizuj cele
Fitness to oczywiście aktywność fizyczna, ale także dbałość o zdrowie w kontekście diety, kondycji psychicznej. Dzięki bardzo szerokiej gamie rodzajów zajęć sportowych i zdrowych form ruchu praktycznie każdy może dziś być fit. Ogólny podział treningów ze względu na cel, czyli efekt jaki chcemy uzyskać może wyglądać tak:
• zajęcia na wydolność fizyczną, wzmacniające układ krążenia, czyli tzw. cardio lub treningi aerobowe np. dance aerobik, step, spining itp.
• zajęcia dla sylwetki, wzmacniające układ mięśniowy, tzw. muscle, np. ABT, fit ball, body pump, body bulding
• treningi mieszane, czyli cardio & muscle lub ogólnorozwojowe, główny nacisk kładzie się na wzmacnianie układu krążenia, układu mięśniowego, poprawę wytrzymałości i koordynacji, np. TBC, crossfit, trening obwodowy
• zajęcia relaksacyjne, wyciszające, w rytm spokojnej muzyki, m.in. stretching, joga, move and breath.

zajęcia

Dla kondycji, dla sylwetki, dla relaksu, dla… zdrowia

Zajęcia fitness – dla każdego coś dobrego
Oferta klubów sportowych to niezwykle różnorodne i szerokie spektrum treningów do najpopularniejszych należą m.in.:
Low impact aerobik – zajęcia wykorzystujące choreografię o małej albo umiarkowanej intensywności, ćwiczenia bez podskoków, wyskoków, nie obciążają stawów
Hi impact aerobik – bardzo dynamiczna forma treningu o dużej intensywności, szybkie tempo, choreografia z dużą ilością podskoków
Fat burning to trening podobny do intensywnego aerobiku ukierunkowany na efektywne spalanie tkanki tłuszczowej poprzez ćwiczenia o stałej intensywności. Zawiera kroki typu LOW różnego rodzaju skoki, bieg itp.
STEP to intensywne zajęcia choreograficzne typu LOW lub HI/LOW z wykorzystaniem stepu o wysokości 10–25 cm. Stymulują i usprawniają układ sercowo-naczyniowy. Doskonale modelują uda, biodra i pośladki.

deska

Trening z użyciem przyrządów (kettle)

TBC (total body condition) – ćwiczenia fitness ogólnorozwojowe z wykorzystaniem przyborów zwiększających opór: ciężarków, taśm gumowych, stepów itp. TBC to ćwiczenia wzmacniające połączone z typowo aerobowymi – na wszystkie partie ciała
Body pump, magic bar, fit pump – zajęcia wzmacniające i ogólnorozwojowe z wykorzystaniem drążka – sztangi, ze zmiennym obciążeniem. Trening w rytm muzyki nadającej tempo, bez choreografii. Trening ma na celu poprawę siły, wytrzymałości i napięcia mięśniowego, czyli modelowanie sylwetki.

body pump

Body pump – trening ze sztangami

Crossfit – program ćwiczeń został stworzony z myślą o szkoleniu żołnierzy, policjantów i członków jednostek do zadań specjalnych, a następnie przystosowany dla amatorów fitness. Trening krótki (najwyżej 30 min), ale bardzo intensywny. To szybko wykonywane duże ilości powtórzeń, angażuje jak największą liczbę mięśni.
Aeroboxing, boxaerobik, kardiokarate – zajęcia ogólnorozwojowe, wykorzystujące elementy różnych sztuk walki (ciosy bokserskie, kopnięcia, uniki). Serię pojedynczych ciosów i kroków łączy się w układ wykonywany w rytm muzyki. Trening angażuje praktycznie wszystkie grupy mięśniowe.
Spining – grupowa jazda na specjalnych rowerach stacjonarnych w rytm muzyki. Instruktor dobiera obciążenie, tempo i czas pracy. To np. symulacje jazdy pod górkę, spokojnej jazdy lub sprintu. Kombinacja odcinków o różnej intensywności.
Trening obwodowy, inaczej trening stacyjny, polega na pokonaniu obwodu składającego się ze stacji, na których wykonuje się różne ćwiczenia. Czas na jednym stanowisku wynosi 30–60 sekund, po czym przechodzi się do kolejnego ćwiczenia. Po przejściu całego obwodu następuje 2–5 minut przerwy.
Fit ball – gimnastyka z dużymi, gumowymi piłkami. Wzmacnia wiele grup mięśniowych, zwiększa stabilizację ciała, poprawia koordynację, równowagę, kontrolowanie ciała.
Pilates – trening opracowany na początku XX w. przez Josepha Pilatesa z myślą o tancerzach, jest to połączenie jogi, baletu oraz ćwiczeń izometrycznych wykonywanych w rytm spokojnej muzyki i własnego oddechu. Wzmacnia i uelastycznia mięśnie brzucha, grzbietu, miednicy oraz pośladków.

joga

Relaksująca joga

Joga, tai-chi, body-art, move and breath – zajęcia nawiązujące do wschodnich technik gimnastycznych, relaksacyjnych. Pomagają w osiągnięciu równowagi pomiędzy ciałem i umysłem.
Stretching – ćwiczenia rozciągające, zwiększają zakres ruchu w stawach, redukują napięcie mięśniowe i zwiększają gibkość.

Zdjęcia: Shutterstock, huffingtonpost.com

About The Author

Reply