Karp – nie tylko od święta

Karp, ryba jadana głównie podczas świąt, nie musi wcale być jedynie wigilijnym daniem

Skuteczny i przyswajalny magnez z witaminą B6

Magne B6 – optymalne połączenie magnezu z witaminą B6.

Cukrzyca u kota – jedna z częstszych chorób endokrynologicznych

Cukrzyca, według obowiązującej definicji WHO, jest chorobą (a właściwie grupą chorób o złożonej etiologii) związaną z niedostatecznym wytwarzaniem i/lub działaniem insuliny oraz stanami hiperglikemii. Cukrzyca pierwotna obejmuje typy 1 oraz 2. U kotów stwierdza się, że jest to jedna z najczęściej występujących chorób endokrynologicznych. Co więcej, liczba zachorowań kociaków na cukrzycę stale wzrasta. W latach 60. i 70. ubiegłego wieku, odsetek kotów zmagających się z cukrzycą wynosił jeden przypadek na 1500. Lata 90. to już jeden przypadek zachorowania, na 250 kotów. Cukrzyca u kota staje się zatem dużym problemem dotyczącym całej populacji. Co powoduje cukrzycę u kota? Zaburzenia funkcjonowania trzustki

Domowe sposoby i skuteczny syrop na kaszel dla dzieci

Skuteczne sposoby oraz dobry syrop na kaszel dla dzieci to swoisty niezbędnik każdego rodzica

Kochamy kundelki!

Kochamy kundelki. Dla wielu osób to absolutnie bezdyskusyjne i prawdziwe stwierdzenie.

Vademecum rodzica – jak przewijać noworodka

Kiedy w grę wchodzi przewijanie noworodka, na początku pojawia się u rodziców obawa…

Biegunka u niemowlaka – elektrolity i probiotyki

Biegunka u niemowlaka niesie ryzyko odwodnienia, którego nigdy nie można lekceważyć.

Skuteczne leczenie i domowe sposoby na grypę

Dobrze zaopatrzona apteczka, domowe sposoby na grypę i przeziębienie oraz zdrowy rozsądek – to nasz jesienno – zimowy zestaw obowiązkowy

Smacznie, zdrowo, egzotycznie – pierś z kurczaka w sosie curry

Egzotyczny klasyk kulinarny, pierś z kurczaka w sosie curry – smacznie i zdrowo

Chrup orzechy na zdrowie!

Orzechy – najcenniejsze z bakalii, wyjątkowo wartościowe i smaczne.

Na stoku – modnie i wygodnie

Pozostając w tematyce białego szaleństwa – co nieco na temat mody na stoku.
Używamy często stwierdzenia „sportowy luz”, kojarząc je niesłusznie z wypchanymi dresami i obszerną bluzą. Tymczasem już od dawna sportowa moda to wielki biznes, atrakcyjne kolekcje i dotyczy to praktycznie wszystkich dyscyplin, a także sportowców amatorów i prawdziwych zawodowców. Niewątpliwie narciarski stok i tzw. après-ski to bardzo wdzięczny temat dla projektantów odzieży sportowej, ale stają przy tym przed poważnym wyzwaniem. Zaprojektowania odzieży atrakcyjnej, modnej, efektownej, oryginalnej, a jednocześnie praktycznej i funkcjonalnej dla narciarza czy snowboardzisty.

na nartach

Sezon narciarski trwa

Jak być modnym na stoku
Jeśli chodzi o modę na stoku, można wskazać wiele podobieństw do tej casulalowej czy też z wielkich pokazów. Chociażby fakt, że praktycznie każdy sezon przynosi coś nowego i prawdziwi wielbiciele modnego szusowania co sezon dokonują mniejszych albo większych zmian w swoim wizerunku. Czasem są to zmiany kompleksowe – nowa kurtka, spodnie czy kombinezon, cieplutkie jeszcze dodatki i akcesoria. Ale można również całkiem udanie zmienić image kupując nową czapkę, gogle czy rękawiczki.

narciarskie trendy

Trendy na nartach – moda codzienna

Nowinki modowe i technologiczne
Moda na stok to swoiste i wyjątkowe połączenie kreatywności z najnowszymi technologiami, W tym sezonie są to m.in. lekkie materiały, coraz skuteczniejsze rozwiązania w zakresie izolacji i techniki body mapingu. Jednocześnie bardzo wyraźnie widać, że stroje narciarskie czerpią z trendów codziennych. Dzięki temu można w nich śmiało używać życia après-ski. Okazuje się np. że na stoku może sprawdzić się specjalnie zaprojektowana długa narciarska parka czy też kurtki, w których zastosowano wełnę albo filc. Specyficznym i bardzo atrakcyjnym nurtem jest moda w stylu retro – bryczesy, norweskie swetry i właśnie wspomniana wcześniej wełna.

 

retro

Ciekawy trend retro

Kolorowo na stoku
Kolory na stoku to również temat bardzo istotny. Widać, że podejście do kolorystyki jest obecnie nieco bardziej wyważone. Co oznacza, że odchodzi się od neonowych, mocnych kolorów i odważnych połączeń. W modzie męskiej dominują co prawda zdecydowane kolory, ale klasyczne, takie jak pomarańcz, zieleń, granat. Natomiast modne narciarki będą szusować w strojach błękitnych, w odcieniach morskich, klasycznym fiolecie i mocnym różu. Dobrym rozwiązaniem są również dodatki w modnych kolorach, mogą one zarówno ożywić narciarski „outfit”, jak i stonować szalone, neonowe stroje na stok.

kolorowe stroje

Jeszcze niedawno modne były neonowe kolory

 

strój na narty

Uspokajamy kolorystykę

A zatem jeśli tylko pogoda dopisze i czas pozwoli można śmiało liczyć na udany i modny sezon narciarski.

Zdjęcia: fotolia, pinterest, EastNews, aliexpress.com

About The Author

Reply