Żywienie niemowląt – jak przygotować mleko modyfikowane

Wybór odpowiedniej mieszanki i wiedza o tym, jak przygotować mleko modyfikowane, są bardzo ważne dla każdej młodej mamy

Grecja – doskonały pomysł na udany urlop

Greca to wymarzony i zawsze modny kierunek wyjazdów urlopowych i wycieczek krajoznawczych

Wiosenne przeziębienie u dzieci

Przeziębienie u dzieci nie jest stanem wyjątkowym, w okresie budowania odporności dzieci chorują nawet kilkanaście razy w ciągu roku

Motywy roślinne, ekologia i egzotyka we wnętrzach

Bardzo modne motywy roślinne mogą stanowić główny motyw, ale także efektowne dodatki, dekoracje, akcesoria.

zdobienie paznokci

Stemplowanie paznokci – jak zacząć?

Stemplowanie paznokci to jedna z najpopularniejszych obecnie metod ich zdobienia. Pozwala ona dość szybko i łatwo zamienić zwykły manicure w mało dzieło sztuki. I to bez czasochłonnego i wymagającego ręcznego malowania wzorów. Teraz wystarczy odbicie wzorów z płytek oraz przeniesienie ich na paznokci. I gotowe!

Jak zacząć biegać – oto jest pytanie…

Kluczowe znaczenie ma odpowiedź na pytanie – jak zacząć biegać tak, aby stało się to pasją, przyzwyczajeniem, czymś ważnym, a nawet niezbędnym.

Niebanalne buty na wiosnę

Wyobraźni projektantom nie brakuje i zapewniają nam prawdziwy diabelski młyn z butami

lampa do paznokci

Lampa LED do paznokci – jak dobrze wybrać?

Manicure żelowy i hybrydowy cieszy się dziś ogromną popularnością. I nie ma się co dziwić, jego wykonanie nie jest wcale skomplikowane, a pozwala na uzyskanie trwałego efektu, dzięki czemu paznokcie są bardzo zadbane i atrakcyjne.

Co na kaszel dla małego dziecka

Co na kaszel u najmłodszych pacjentów? Jak ulżyć i nie zakłócać mechanizmu samooczyszczania dróg oddechowych

Dlaczego smakuje nam kurczak w sosie kurkowym?

Często sięgam po przepisy na dania z drobiu, np. takie jak kurczak w sosie kurkowym.

Zmiana aranżacji – nowe zasłony, firany i karnisze

Wspominałam już o tym, że wiosna sprzyja zmianom… A zatem przestawiam, ustawiam, kombinuję. W tym roku wraz z nadejściem słonecznej pogody poczułam zew i potrzebę zmian aranżacyjnych wokół siebie. W otoczeniu, w mieszkaniu. Nie inwestuję we fryzury i nową garderobę, zdecydowanie stawiam na ciekawe wnętrze… mieszkania. Niektóre pomysły udaje się wprowadzić od razu, inne wymagają więcej pracy, czasu i zaangażowania (również finansowego).

W trakcie dekoracyjnych przemian i rewolucji oraz przemyśleń na ten temat, mój wzrok zatrzymał się również na oknach. Jakby nie patrzeć jest to szerokie (dosłownie) pole do popisu i bardzo widoczny element wystroju. Zmiana aranżacji okiennej to oczywiście wybór zasłon, firanek, ale również nowe karnisze. Jak szaleć i zmieniać to w opcji full.

okno

Czas na więcej kolorów w salonie

Więcej koloru w salonie
Na pierwszy ogień poszedł nasz „salon”. W cudzysłowie, bo metraż może mało salonowy, ale przeznaczenie jak najbardziej. Zdecydowanie tu możliwości są największe, bo i okna najbardziej okazałe. Salon jest nowoczesny, ale w przytulnej, pastelowej, stonowanej kolorystyce. Jak zmieniać to zmieniać – postanowiłam więc, że dodamy tu trochę koloru. Nie ukrywam, że nie lubię wzorków, deseni, łączek itp. Dlatego cały efekt i istota zmiany to dobór materiałów, kolorów i designu karniszy.

Nowe karnisze i nowe możliwości

karnisz

Eleganckie i proste karnisze

Mając na uwadze, iż ochota na zmiany może pojawiać się każdej wiosny, postanowiłam wybrać karnisze dobrej jakości, mocne, trwałe, ale jak najbardziej uniwersalne. W końcu firanki i zasłony mogę zmieniać kiedy chcę, ale karnisze… niekoniecznie. Oczywiście instalujemy karnisz podwójny – na zasłonę i firanę. W naszym słonecznym salonie bez zasłon czulibyśmy się jak na plaży. Ma być prosto, uniwersalnie, więc kupiliśmy karnisze metalowe, bez żadnych zawijasów, zakrętasów i ornamentów. Proste zakończenia i do kompletu kółka ż żabkami.

Jest kolorowo, odważnie, inaczej…

sypialnia

Co nowego w sypialni…?

Przyznaję, że o wiele bardziej popuściłam wodze fantazji przy wyborze zasłon i firan. W salonie mamy dwa okna, które teraz są udekorowane w odważnej kolorystyce i kontrastowym zestawieniu. Na jednym oknie karnisze są „ubrane” w tiulową, zieloną firanę i pastelową zasłonę w kolorze brzoskwiniowym. Na drugim oknie kolory są takie same, ale w odwrotnym zestawieniu. Małżonek pokiwał głową, zadumał się i oznajmił, że może jest trochę dziwnie, ale jemu się podoba.
Tak sobie myślę, że teraz czas na zmiany (aranżacji) w sypialni…

Zdjęcia: nomi.pl, shutterstock

About The Author

Reply