Pyszne pasztety – na śniadanie i od święta

Parafrazując słowa poety możemy z dumą powiedzieć, że Polacy nie gęsi i swoje pasztety mają

Przygotuj włosy do zimy

Sezon jesienno – zimowy bywa największym wyzwaniem dla włosów

Fosfolipidy – dlaczego są tak ważne dla wątroby

Pojęcia takie jak hepatocyty, fosfolipidy czy też funkcje wątroby, powinny być nam znane.

Jesień w parku – dla zdrowia i dla zabawy

Jesienny park zamiast telewizora i komputera!

Chroń skórę, sięgnij po Iwostin Solecrin

Wielbiciele opalania powinni wiedzieć, że słońce to nie samo dobro, może negatywnie wpływać na skórę i zagrażać zdrowiu

Ekologiczna żywność – postaw na zdrowie

Jakie wymagania musi spełniać zdrowe jedzenie, aby można było uznać je za wartościową żywność ekologiczną

Zdrowie pupila – pełnowartościowe karmy dla psów

Odpowiednio dobrane pełnowartościowe karmy dla psów zapewnią im zdrowie, kondycję, odporność, energię, oczywiście będą im także smakować.

Odparzenia pieluszkowe – jak im zapobiec i jak je leczyć

Skóra niemowląt jest delikatna, a odparzenia pieluszkowe spędzają sen z powiek najbardziej troskliwym mamom

Kondycja, wymarzona sylwetka i… skakanka

Skakanka to nie tylko spalanie kalorii, skacząc systematycznie pracujemy nad całym ciałem

Trendy jesienne – dla każdego coś… nowego

Trendy na sezon jesienny są wyjątkowo interesujące, charakterne i różnorodne

Garnek do makaronu – mam i nie zawaham się używać

Bywam czasem malkontentem, więc nie bardzo lubię być zaskakiwana. A nuż nie będzie to miłe zaskoczenie??? Tym bardziej nie cieszą mnie szeroko rozumiane niespodzianki dotyczące spraw pozornie zwykłych, codziennych i oczywistych. Ostatnio taki prezent od losu otrzymałam za pośrednictwem męża, w kuchni, przy banalnym kulinarnym zadaniu.

garnek

Mercedes wśród garnków…

Garnek? W prezencie…?
Na szczęście nie zaliczam się do wojujących feministek, więc mogę przyznać się do tego, że czasami przyrządzam w domu posiłki. Ba! Powiem nawet więcej – staram się nie cedować tego zadania na małżonka. Po jego całkiem smacznych kulinarnych wyczynach, kuchnia wygląda jak po małym kataklizmie. To ja już wolę gotować sama. Nie tak dawno szanowny małżonek uszczęśliwił mnie podarunkiem w postaci… garnka do makaronu. Przyznaję, że obydwoje nie oszaleliśmy z radości. Ja, bo garnek jako prezent!!?? Małżonek, gdyż otrzymał go w pracy, w ramach jakiejś nagrody, premii czy coś w tym stylu. I zapytał podobnie – „Naprawdę…? Garnek? Dla mnie???”. Co prawda od razu zauważyłam logo – Philipiak, więc wiedziałam, że jak mawia mój tato, mam naczynie, które jest Mercedesem wśród garnków.

spaghetti

Makaron idealny

Stylowo, zdrowo i smacznie
A zatem jest niespodzianka. Gorzej z etapem miłego zaskoczenia. Poza tym, że oczywiście doceniłam jakość oraz design. Zresztą garnków Philipiak używa również moja mama i chwali je sobie bardzo. Ale tak naprawdę czas na super niespodziankę przyszedł kilka dni później, kiedy wreszcie zdecydowałam się na chrzest bojowy naczynia. Od pierwszych chwil do momentu skonsumowania dania, mój nowy garnek do makaronu jest prawdziwą rewelacją. Jako kobieta muszę przyznać, że naczynie wygląda stylowo. Szybko nagrzewa wodę, a makaron umieszczam w specjalnym wkładzie. Jest to rodzaj cedzaka, sitka, dzięki czemu po upływie kilku minut bez trudu wyjęłam smaczną zdobycz, dzieło, czyli pyszny włoski makaron al dente. Muszę przyznać, że danie zrobiło furorę wśród… mnie i męża, który stwierdził, że absolutnie nie wie dlaczego, ale dziś penne smakuje naprawdę wybitnie.

penne

Wybitne penne

Na koniec przyznam, że nie wiem czy zdecydowałabym się sama na kupno tego kosztownego naczynia. Oczywiście z uwagi na cenę i zanim przekonałam się osobiście o wygodzie oraz smaku tak przygotowanego makaronu. Ale teraz już słowo się rzekło, a właściwie makaron się ugotował… mój nowy garnek do makaronu stał się kuchennym bohaterem.

Zdjęcia: philipiaknaczynia.pl, palermomania.it, Shutterstock

About The Author

Reply