Żywienie niemowląt – jak przygotować mleko modyfikowane

Wybór odpowiedniej mieszanki i wiedza o tym, jak przygotować mleko modyfikowane, są bardzo ważne dla każdej młodej mamy

Grecja – doskonały pomysł na udany urlop

Greca to wymarzony i zawsze modny kierunek wyjazdów urlopowych i wycieczek krajoznawczych

Wiosenne przeziębienie u dzieci

Przeziębienie u dzieci nie jest stanem wyjątkowym, w okresie budowania odporności dzieci chorują nawet kilkanaście razy w ciągu roku

Motywy roślinne, ekologia i egzotyka we wnętrzach

Bardzo modne motywy roślinne mogą stanowić główny motyw, ale także efektowne dodatki, dekoracje, akcesoria.

zdobienie paznokci

Stemplowanie paznokci – jak zacząć?

Stemplowanie paznokci to jedna z najpopularniejszych obecnie metod ich zdobienia. Pozwala ona dość szybko i łatwo zamienić zwykły manicure w mało dzieło sztuki. I to bez czasochłonnego i wymagającego ręcznego malowania wzorów. Teraz wystarczy odbicie wzorów z płytek oraz przeniesienie ich na paznokci. I gotowe!

Jak zacząć biegać – oto jest pytanie…

Kluczowe znaczenie ma odpowiedź na pytanie – jak zacząć biegać tak, aby stało się to pasją, przyzwyczajeniem, czymś ważnym, a nawet niezbędnym.

Niebanalne buty na wiosnę

Wyobraźni projektantom nie brakuje i zapewniają nam prawdziwy diabelski młyn z butami

lampa do paznokci

Lampa LED do paznokci – jak dobrze wybrać?

Manicure żelowy i hybrydowy cieszy się dziś ogromną popularnością. I nie ma się co dziwić, jego wykonanie nie jest wcale skomplikowane, a pozwala na uzyskanie trwałego efektu, dzięki czemu paznokcie są bardzo zadbane i atrakcyjne.

Co na kaszel dla małego dziecka

Co na kaszel u najmłodszych pacjentów? Jak ulżyć i nie zakłócać mechanizmu samooczyszczania dróg oddechowych

Dlaczego smakuje nam kurczak w sosie kurkowym?

Często sięgam po przepisy na dania z drobiu, np. takie jak kurczak w sosie kurkowym.

Garnek do makaronu – mam i nie zawaham się używać

Bywam czasem malkontentem, więc nie bardzo lubię być zaskakiwana. A nuż nie będzie to miłe zaskoczenie??? Tym bardziej nie cieszą mnie szeroko rozumiane niespodzianki dotyczące spraw pozornie zwykłych, codziennych i oczywistych. Ostatnio taki prezent od losu otrzymałam za pośrednictwem męża, w kuchni, przy banalnym kulinarnym zadaniu.

garnek

Mercedes wśród garnków…

Garnek? W prezencie…?
Na szczęście nie zaliczam się do wojujących feministek, więc mogę przyznać się do tego, że czasami przyrządzam w domu posiłki. Ba! Powiem nawet więcej – staram się nie cedować tego zadania na małżonka. Po jego całkiem smacznych kulinarnych wyczynach, kuchnia wygląda jak po małym kataklizmie. To ja już wolę gotować sama. Nie tak dawno szanowny małżonek uszczęśliwił mnie podarunkiem w postaci… garnka do makaronu. Przyznaję, że obydwoje nie oszaleliśmy z radości. Ja, bo garnek jako prezent!!?? Małżonek, gdyż otrzymał go w pracy, w ramach jakiejś nagrody, premii czy coś w tym stylu. I zapytał podobnie – „Naprawdę…? Garnek? Dla mnie???”. Co prawda od razu zauważyłam logo – Philipiak, więc wiedziałam, że jak mawia mój tato, mam naczynie, które jest Mercedesem wśród garnków.

spaghetti

Makaron idealny

Stylowo, zdrowo i smacznie
A zatem jest niespodzianka. Gorzej z etapem miłego zaskoczenia. Poza tym, że oczywiście doceniłam jakość oraz design. Zresztą garnków Philipiak używa również moja mama i chwali je sobie bardzo. Ale tak naprawdę czas na super niespodziankę przyszedł kilka dni później, kiedy wreszcie zdecydowałam się na chrzest bojowy naczynia. Od pierwszych chwil do momentu skonsumowania dania, mój nowy garnek do makaronu jest prawdziwą rewelacją. Jako kobieta muszę przyznać, że naczynie wygląda stylowo. Szybko nagrzewa wodę, a makaron umieszczam w specjalnym wkładzie. Jest to rodzaj cedzaka, sitka, dzięki czemu po upływie kilku minut bez trudu wyjęłam smaczną zdobycz, dzieło, czyli pyszny włoski makaron al dente. Muszę przyznać, że danie zrobiło furorę wśród… mnie i męża, który stwierdził, że absolutnie nie wie dlaczego, ale dziś penne smakuje naprawdę wybitnie.

penne

Wybitne penne

Na koniec przyznam, że nie wiem czy zdecydowałabym się sama na kupno tego kosztownego naczynia. Oczywiście z uwagi na cenę i zanim przekonałam się osobiście o wygodzie oraz smaku tak przygotowanego makaronu. Ale teraz już słowo się rzekło, a właściwie makaron się ugotował… mój nowy garnek do makaronu stał się kuchennym bohaterem.

Zdjęcia: philipiaknaczynia.pl, palermomania.it, Shutterstock

About The Author

Reply