kozłowka

Zwiedzanie, relaks, piękne krajobrazy – turysto odwiedź lubelskie!

Wele ciekawego czeka na nas na wchodzie kraju, np. w mniej obleganym regionie województwa lubelskiego.

Grillowanie nie tylko na działce – grille elektryczne

TEFAL – grille elektryczne tego producenta są proste w obsłudze, ale można na nich przyrządzić naprawdę wyjątkowe dania.

Dieta i suplementacja – minerały i witaminy w ciąży

Zapotrzebowanie na minerały, składniki odżywcze oraz witaminy w ciąży jest wyższe.

odzież do jogi

Odzież do jogi unikalny look i design

Na pierwszy rzut oka zajęcia jogi mogą wydawać się proste, statyczne. Wystarczy jednak spróbować, aby przekonać się, że: po pierwsze joga to wymagająca forma aktywności, po drugie… pozytywnie wciąga i uzależnia. Jest to jednak nałóg wyjątkowo dobroczynny dla ciała i ducha, a także okazja do skompletowania bardzo interesującej garderoby. Ubrania do jogi charakteryzują się bowiem świetną jakością i naprawdę efektownym wzornictwem. Komfortowe ubrania do jogi Strój do jogi musi spełniać pewne wymagania, aby był praktyczny, funkcjonalny, nie ograniczał swobody ruchów, a tym samym nie zakłócał specyficznej filozofii tego treningu. Joga  to nie tylko sekwencje ruchów, ćwiczeń, ale także „coś dla

Pedicure – zadbane stopy i letnie trendy

Jak zadbać o efektowny pedicure, co w tym sezonie będziemy malować na paznokciach.

Bóle miesiączkowe – przyczyny, przebieg, leczenie

Nawet najbardziej skuteczne leki i wiedza o tym jak złagodzić bóle miesiączkowe, nie zastąpią konsultacji i badań

Bieg, nordic walking czy spacer dla zdrowia?

Popularne formy aktywności są dostępne praktycznie dla wszystkich – spacer, bieganie i nordic walking.

Zielono mi… na zdrowie

Niepozorna zielenina to prawdziwa skarbnica witamin, minerałów i bogactwo wartości odżywczych

Kosmetyki dla mężczyzn – udane zakupy, skuteczna pielęgnacja

Kosmetyki dla mężczyzn zajmują mniej miejsca w drogeriach, ale jest to naprawdę szeroki i różnorodny asortyment

Z kuchni do drogerii – dobroczynne zioła w kosmetyce

Rośliny mają dobroczynny wpływ na skórę, dlatego znajdują szerokie zastosowanie również w kosmetyce.

Delikatne i wrażliwe maluszki – AZS u dzieci

Zdarza mi się czasami narzekać na to, że moja skóra jest dość wrażliwa, że nie mam zbyt wielkiego manewru, jeśli chodzi o zakup kosmetyków pielęgnacyjnych, kolorowych czy też środków piorących. Ale muszę przyznać, że na tle mojej najbliższej rodziny i tak mogę mówić o sporej dawce szczęścia.

dziecko i mama

AZS można „otrzymać: w genach

Wrażliwą skórę można odziedziczyć
Problemy z alergią kontaktową i bardzo wrażliwą skórą mają moi rodzice. Zapewne „dzięki” nim również moja siostra, która ucierpiała najbardziej, co jakiś czas boryka się z uciążliwościami typowymi dla atopowego zapalenia skóry (AZS). Przyznam, że dotychczas moje zainteresowanie tą tematyką ograniczało się do pomocy w znalezieniu i zakupie trudno dostępnych dermokosmetyków czy innych produktów pielęgnacyjnych, leczniczych, środków czystości. Jeśli chodzi o mnie jak na razie wystarczają delikatne mydła i oliwki dla dzieci oraz dermokosmetyki. Zagadnienie stało się dla mnie zdecydowanie bardzie interesujące, od kiedy dość poważnie myślimy o powiększeniu rodziny. Jak się bowiem okazuje AZS u dzieci to dziś naprawdę powszechny problem.

pielęgnacja

Alergie i AZS to problem wielu rodziców i dzieci

AZS – problem na dużą skalę

Atopowe zapalenie skóry jest niestety chorobą przewlekłą, która ma tendencję do nawrotów, również po dość długich okresach wyciszenia. Tak naprawdę nawet kiedy schorzenie jest w remisji należy przestrzegać ważnych zasad. Wiele mówi się o AZS u dzieci, ponieważ jest to schorzenie, które dotyczy także maluchów. Szacunki mówią o ok 12-24% chorych dzieci w krajach europejskich. Pierwsze objawy ujawniają się najczęściej już w pierwszym roku życia. AZS należy do schorzeń alergicznych, o podłożu genetycznym, stąd też mój niepokój zainteresowanie tematem. Szczególnie, że AZS u dzieci nie jest tylko problemem o charakterze estetycznym. Co prawda zewnętrzne objawy są widoczne (np. zaczerwienienia, charakterystyczne „pęknięcia” skóry. Przede wszystkim jednak jest to schorzenie, któremu towarzyszy uporczywy świąd, a to z kolei wywołuje niepokój, płaczliwość, złe samopoczucie dziecka.

Mały pacjent z AZS

stopy dziecka

Mały pacjent, duże wyzwanie

Niewątpliwie AZS u dzieci jest dużym wyzwaniem. Atakuje bowiem maluszki, których naskórek bywa niemalże bezbronny. Pamiętajmy, że skóra niemowlęcia i dziecka do 3 roku życia jest nawet pięć razy cieńsza niż ma to miejsce w przypadku dorosłych. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiednich produktów pielęgnacyjnych i środków czystości. Trzeba mieć na uwadze, że nie tylko płyn do kąpieli czy oliwka mogą uczulać skórę małego alergika. Należy także sięgać po odpowiednie ubranka z naturalnych tkanin (pamiętamy – atopowa skóra nie toleruje wełny). Istotne jest również zastosowanie środków piorących, które są przeznaczone dla wrażliwej atopowej skóry (np. proszki i płyny Lovela).

lovela

Bezpieczne pranie

I tak czytam, poznaję, dowiaduję się o wielu rzeczach, które mogą ucieszyć, zaciekawić albo zaniepokoić przyszłą, potencjalną mamę. Oczywiście nie chodzi o to, żeby się martwić na zapas, ale solidna i sprawdzona wiedza zawsze może się przydać.

Zdjęcia: shutterstock, loela.pl

About The Author

Reply