Ruskorex – maść i czopki na „wstydliwy” problem

Profilaktyka, konsultacja lekarska, odpowiednia terapia w razie konieczności (np. leki takie jak Ruskorex)

Jak robić dobre zdjęcia – kurs fotografii w Krakowie

Zajęcia wprowadzające w tajniki dobrych ujęć – kurs fotografii w Krakowie organizowany przez Akademię Nikona

Problemy z erekcją na tle psychologicznym

Problemy z erekcją na tle psychologicznym, to jedno z poważniejszych wyzwań przed jakim stają dzisiejsze związki

Przez żołądek do serca, czyli walentynkowe przysmaki

Do walentynkowych przysmaków dodajmy chili, imbir, awokado, cynamon, kawior, owoce morze i pyszną, sensualną czekoladę

Panele laminowane – piękny wygląd Twojej podłogi

Poszukując idealnego sposobu wykończenia podłogi, warto wziąć pod uwagę panele laminowane. To nowoczesna i niezwykle elegancka alternatywa dla podłóg drewnianych, która cieszy się coraz większą popularnością. To przede wszystkim estetyczne i trwałe rozwiązanie, które jest w stanie spełnić oczekiwania każdego klienta. Trwałość paneli tego typu gwarantuje piękny wygląd podłogi przez długie lata. Dodatkowo panele nie wymagają szczególnej konserwacji, zaś wysoka odporność na ścieranie powoduje, że są trwałe. Wyjątkową jakością wyróżniają się panele podłogowe Alloc oraz Sensa. To wyroby czołowych producentów, które wyróżniają się najwyższą jakością. Szeroki wybór kolorystyczny gwarantuje łatwość znalezienia idealnych rozwiązań. Panele laminowane są łatwe w montażu, dzięki

Pantone mówi: Ultra Violet, czyli fiolet jako kolor roku

Pantone mówi: Ultra Violet, czyli fiolet jako kolor roku

Ratunek dla męskiej głowy – Loxon na wypadanie włosów

Bujna fryzura i zdrowe włosy to nie tylko kobiecy atut, a nadmierne wypadanie włosów to częściej męski problem.

Pomysł na Walentynki, czyli jak go zaskoczyć

Walentynki! Pomysł na idealny walentynkowy podarunek dla chłopaka to dopiero zadanie

Sprawdź aktualne oferty pracy w Holandii

Holandia pnie się stopniowo w górę, jeśli chodzi o ranking krajów, do których Polacy wyjeżdżają w celach zarobkowych.

Ne lekceważ objawów – ból z lewej strony brzucha

Kłucie w nadbrzuszu czy ból z lewej strony brzucha mogą świadczyć o zupełnie innym problemie zdrowotnym.

Delikatne i wrażliwe maluszki – AZS u dzieci

Zdarza mi się czasami narzekać na to, że moja skóra jest dość wrażliwa, że nie mam zbyt wielkiego manewru, jeśli chodzi o zakup kosmetyków pielęgnacyjnych, kolorowych czy też środków piorących. Ale muszę przyznać, że na tle mojej najbliższej rodziny i tak mogę mówić o sporej dawce szczęścia.

dziecko i mama

AZS można „otrzymać: w genach

Wrażliwą skórę można odziedziczyć
Problemy z alergią kontaktową i bardzo wrażliwą skórą mają moi rodzice. Zapewne „dzięki” nim również moja siostra, która ucierpiała najbardziej, co jakiś czas boryka się z uciążliwościami typowymi dla atopowego zapalenia skóry (AZS). Przyznam, że dotychczas moje zainteresowanie tą tematyką ograniczało się do pomocy w znalezieniu i zakupie trudno dostępnych dermokosmetyków czy innych produktów pielęgnacyjnych, leczniczych, środków czystości. Jeśli chodzi o mnie jak na razie wystarczają delikatne mydła i oliwki dla dzieci oraz dermokosmetyki. Zagadnienie stało się dla mnie zdecydowanie bardzie interesujące, od kiedy dość poważnie myślimy o powiększeniu rodziny. Jak się bowiem okazuje AZS u dzieci to dziś naprawdę powszechny problem.

pielęgnacja

Alergie i AZS to problem wielu rodziców i dzieci

AZS – problem na dużą skalę

Atopowe zapalenie skóry jest niestety chorobą przewlekłą, która ma tendencję do nawrotów, również po dość długich okresach wyciszenia. Tak naprawdę nawet kiedy schorzenie jest w remisji należy przestrzegać ważnych zasad. Wiele mówi się o AZS u dzieci, ponieważ jest to schorzenie, które dotyczy także maluchów. Szacunki mówią o ok 12-24% chorych dzieci w krajach europejskich. Pierwsze objawy ujawniają się najczęściej już w pierwszym roku życia. AZS należy do schorzeń alergicznych, o podłożu genetycznym, stąd też mój niepokój zainteresowanie tematem. Szczególnie, że AZS u dzieci nie jest tylko problemem o charakterze estetycznym. Co prawda zewnętrzne objawy są widoczne (np. zaczerwienienia, charakterystyczne „pęknięcia” skóry. Przede wszystkim jednak jest to schorzenie, któremu towarzyszy uporczywy świąd, a to z kolei wywołuje niepokój, płaczliwość, złe samopoczucie dziecka.

Mały pacjent z AZS

stopy dziecka

Mały pacjent, duże wyzwanie

Niewątpliwie AZS u dzieci jest dużym wyzwaniem. Atakuje bowiem maluszki, których naskórek bywa niemalże bezbronny. Pamiętajmy, że skóra niemowlęcia i dziecka do 3 roku życia jest nawet pięć razy cieńsza niż ma to miejsce w przypadku dorosłych. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiednich produktów pielęgnacyjnych i środków czystości. Trzeba mieć na uwadze, że nie tylko płyn do kąpieli czy oliwka mogą uczulać skórę małego alergika. Należy także sięgać po odpowiednie ubranka z naturalnych tkanin (pamiętamy – atopowa skóra nie toleruje wełny). Istotne jest również zastosowanie środków piorących, które są przeznaczone dla wrażliwej atopowej skóry (np. proszki i płyny Lovela).

lovela

Bezpieczne pranie

I tak czytam, poznaję, dowiaduję się o wielu rzeczach, które mogą ucieszyć, zaciekawić albo zaniepokoić przyszłą, potencjalną mamę. Oczywiście nie chodzi o to, żeby się martwić na zapas, ale solidna i sprawdzona wiedza zawsze może się przydać.

Zdjęcia: shutterstock, loela.pl

About The Author

Reply