Skuteczny i przyswajalny magnez z witaminą B6

Magne B6 – optymalne połączenie magnezu z witaminą B6.

Cukrzyca u kota – jedna z częstszych chorób endokrynologicznych

Cukrzyca, według obowiązującej definicji WHO, jest chorobą (a właściwie grupą chorób o złożonej etiologii) związaną z niedostatecznym wytwarzaniem i/lub działaniem insuliny oraz stanami hiperglikemii. Cukrzyca pierwotna obejmuje typy 1 oraz 2. U kotów stwierdza się, że jest to jedna z najczęściej występujących chorób endokrynologicznych. Co więcej, liczba zachorowań kociaków na cukrzycę stale wzrasta. W latach 60. i 70. ubiegłego wieku, odsetek kotów zmagających się z cukrzycą wynosił jeden przypadek na 1500. Lata 90. to już jeden przypadek zachorowania, na 250 kotów. Cukrzyca u kota staje się zatem dużym problemem dotyczącym całej populacji. Co powoduje cukrzycę u kota? Zaburzenia funkcjonowania trzustki

Domowe sposoby i skuteczny syrop na kaszel dla dzieci

Skuteczne sposoby oraz dobry syrop na kaszel dla dzieci to swoisty niezbędnik każdego rodzica

Kochamy kundelki!

Kochamy kundelki. Dla wielu osób to absolutnie bezdyskusyjne i prawdziwe stwierdzenie.

Vademecum rodzica – jak przewijać noworodka

Kiedy w grę wchodzi przewijanie noworodka, na początku pojawia się u rodziców obawa…

Biegunka u niemowlaka – elektrolity i probiotyki

Biegunka u niemowlaka niesie ryzyko odwodnienia, którego nigdy nie można lekceważyć.

Skuteczne leczenie i domowe sposoby na grypę

Dobrze zaopatrzona apteczka, domowe sposoby na grypę i przeziębienie oraz zdrowy rozsądek – to nasz jesienno – zimowy zestaw obowiązkowy

Smacznie, zdrowo, egzotycznie – pierś z kurczaka w sosie curry

Egzotyczny klasyk kulinarny, pierś z kurczaka w sosie curry – smacznie i zdrowo

Chrup orzechy na zdrowie!

Orzechy – najcenniejsze z bakalii, wyjątkowo wartościowe i smaczne.

Dieta i trening na redukcję – ogólne zasady

Dieta oraz trening będą skuteczne, jeśli określimy cel i dostosujemy plan treningowy oraz menu do tego celu.

Jak fotografować otaczający świat – praktyczne porady dla pasjonatów

Zdjęcia to najlepsza pamiątka, to zapis wydarzeń ważnych, niezwykłych, niepowtarzalnych, czasem zabawnych. Fotografie przywołują wspomnienia, zachwycają, mogą być prawdziwymi dziełami, ale takie fotografowanie otaczającego świata oraz ludzi wymaga zarówno dobrego sprzętu jak i niemałych umiejętności. Oczywiście także pewnej wrażliwości i niejednokrotnie… cierpliwości.

O tym jak fotografować np. piękne krajobrazy czy niezwykłe, chwile takie jak chociażby wschód słońca czy spektakle z udziałem księżyca, przeczytamy np. tutaj – http://zwierciadlo.pl/lifestyle/jak-fotografowac-piekne-widoki-kilka-rad-nie-tylko-dla-poczatkujacych. Niestety, w przypadku naprawdę dobrych fotografii nie ma drogi na skróty. Profesjonaliści, tacy jak Marek Arcimowicz współpracujący z „National Geographic”, podkreślają, że bez dobrego sprzętu trudno o naprawdę dobre zdjęcia.

obiektywy

Bez dobrego sprzętu ani rusz…

 

aparat

Warto zainwestować w porządny aparat

Pasjonaci fotografowania z zainteresowaniem poczytają również o tym jak fotografować zjawiska takie jak zachód słońca czy zaćmienie księżyca, jak „upolować” naprawdę znakomite i niepowtarzalne ujęcia krajobrazów, zwierząt, zmieniającej się przyrody. Dowiedzą się czym jest złota godzina i że warto na nią zaczekać, jeśli chce się zrobić znakomite zdjęcie pejzażu, uchwycić niezwykły moment w ciągu dnia.

fotograf

Cierpliwość to jedna z cech dobrego fotografa…

 

owad

Nagrodą są wyjątkowe ujęcia…

 

zdjecie

…fotografie jak dzieła sztuki

Ciekawym zagadnieniem są na pewno fotografie słońca i księżyca, szczególnie, że zaćmienie księżyca nie zdarza się bardzo często. Ostatnie miało miejsce pod koniec września 2015 r., a na kolejne musimy poczekać do lipca 2018 r. Z drugiej strony – jest jeszcze trochę czasu, aby się podszkolić, doskonalić warsztat i pracować nad profesjonalnym fotografowaniem, a za niespełna rok zrobić naprawdę udane fotografie.

Księżyc i słońce to wyjątkowi „modele”:

słonce

Fot: szerokikadr.pl

 

fotografia

Fot: szerokikadr.pl

księzyc

Fot: szerokikadr.pl

Zdjęcia: szerokikadr.pl, pixabay.com, zwierciadlo.pl

About The Author

Reply