Jak dbać o włosy – letnie wyzwania

Co zrobić, żeby po udanych wakacjach nie wyglądać jak strach na wróble, jak dbać o włosy?

Cytrynowo i zdrowo, czyli dobry tran dla dzieci

Warto wiedzieć jaki tran wybrać, aby zaspokoić zapotrzebowanie młodego organizmu.

Skuteczne, nowoczesne i ergonomiczne myjki ciśnieniowe

Myjki ciśnieniowe Husqvarna są łatwe w obsłudze, a jednocześnie bardzo skuteczne

Purina Beyond – dla zdrowia psich smakoszy

Na uwagę zasługują na pewno nowe karmy Purina Beyond, zbilansowane, pełnowartościowe, oparte na wysokiej jakości, naturalnych składnikach

Wolontariat – warto pomagać!

Wolontariat staje się sposobem na życie wielu osób – każdy może pomagać w takim zakresie na jaki go stać

plaża

Dlaczego warto wybrać się na urlop przed sezonem

Urlop przed sezonem to sposób na oszczędności, relaks i ucieczkę od tłumu turystów.

kozłowka

Zwiedzanie, relaks, piękne krajobrazy – turysto odwiedź lubelskie!

Wele ciekawego czeka na nas na wchodzie kraju, np. w mniej obleganym regionie województwa lubelskiego.

Grillowanie nie tylko na działce – grille elektryczne

TEFAL – grille elektryczne tego producenta są proste w obsłudze, ale można na nich przyrządzić naprawdę wyjątkowe dania.

Dieta i suplementacja – minerały i witaminy w ciąży

Zapotrzebowanie na minerały, składniki odżywcze oraz witaminy w ciąży jest wyższe.

odzież do jogi

Odzież do jogi unikalny look i design

Na pierwszy rzut oka zajęcia jogi mogą wydawać się proste, statyczne. Wystarczy jednak spróbować, aby przekonać się, że: po pierwsze joga to wymagająca forma aktywności, po drugie… pozytywnie wciąga i uzależnia. Jest to jednak nałóg wyjątkowo dobroczynny dla ciała i ducha, a także okazja do skompletowania bardzo interesującej garderoby. Ubrania do jogi charakteryzują się bowiem świetną jakością i naprawdę efektownym wzornictwem. Komfortowe ubrania do jogi Strój do jogi musi spełniać pewne wymagania, aby był praktyczny, funkcjonalny, nie ograniczał swobody ruchów, a tym samym nie zakłócał specyficznej filozofii tego treningu. Joga  to nie tylko sekwencje ruchów, ćwiczeń, ale także „coś dla

Jak fotografować otaczający świat – praktyczne porady dla pasjonatów

Zdjęcia to najlepsza pamiątka, to zapis wydarzeń ważnych, niezwykłych, niepowtarzalnych, czasem zabawnych. Fotografie przywołują wspomnienia, zachwycają, mogą być prawdziwymi dziełami, ale takie fotografowanie otaczającego świata oraz ludzi wymaga zarówno dobrego sprzętu jak i niemałych umiejętności. Oczywiście także pewnej wrażliwości i niejednokrotnie… cierpliwości.

O tym jak fotografować np. piękne krajobrazy czy niezwykłe, chwile takie jak chociażby wschód słońca czy spektakle z udziałem księżyca, przeczytamy np. tutaj – http://zwierciadlo.pl/lifestyle/jak-fotografowac-piekne-widoki-kilka-rad-nie-tylko-dla-poczatkujacych. Niestety, w przypadku naprawdę dobrych fotografii nie ma drogi na skróty. Profesjonaliści, tacy jak Marek Arcimowicz współpracujący z „National Geographic”, podkreślają, że bez dobrego sprzętu trudno o naprawdę dobre zdjęcia.

obiektywy

Bez dobrego sprzętu ani rusz…

 

aparat

Warto zainwestować w porządny aparat

Pasjonaci fotografowania z zainteresowaniem poczytają również o tym jak fotografować zjawiska takie jak zachód słońca czy zaćmienie księżyca, jak „upolować” naprawdę znakomite i niepowtarzalne ujęcia krajobrazów, zwierząt, zmieniającej się przyrody. Dowiedzą się czym jest złota godzina i że warto na nią zaczekać, jeśli chce się zrobić znakomite zdjęcie pejzażu, uchwycić niezwykły moment w ciągu dnia.

fotograf

Cierpliwość to jedna z cech dobrego fotografa…

 

owad

Nagrodą są wyjątkowe ujęcia…

 

zdjecie

…fotografie jak dzieła sztuki

Ciekawym zagadnieniem są na pewno fotografie słońca i księżyca, szczególnie, że zaćmienie księżyca nie zdarza się bardzo często. Ostatnie miało miejsce pod koniec września 2015 r., a na kolejne musimy poczekać do lipca 2018 r. Z drugiej strony – jest jeszcze trochę czasu, aby się podszkolić, doskonalić warsztat i pracować nad profesjonalnym fotografowaniem, a za niespełna rok zrobić naprawdę udane fotografie.

Księżyc i słońce to wyjątkowi „modele”:

słonce

Fot: szerokikadr.pl

 

fotografia

Fot: szerokikadr.pl

księzyc

Fot: szerokikadr.pl

Zdjęcia: szerokikadr.pl, pixabay.com, zwierciadlo.pl

About The Author

Reply