pelavo-7

Kiedy sięgnąć po syrop na przeziębienie dla dzieci

Przeziębienia zdarzają się dzieciom co najmniej kilka razy w roku, bywa że przedszkolak choruje nawet częściej.

aquaclin-sh

Mądre wsparcie w walce z trądzikiem

Gdzie znajdziemy skuteczne metody i wspomniane wsparcie w walce z trądzikiem? Odpowiedzią może być Aquaclin.

karnawal-s2

Karnawał czas zacząć!

Karnawał potrwa 54 dni, będzie to 8 weekendów, które dają szerokie pole do popisów, nie tylko na parkiecie.

dieta-s-2

Schudnę do wiosny – dieta

Nie dam się – nie tylko nie przytyję, ale wręcz schudnę do wiosny, a kluczem do sukcesu jest połączenie zdrowego ruchu z niemniej zdrową dietą.

dlonie-2

Zadbane dłonie – krem, serum czy… rękawiczki?

Dłoniom szkodzimy każdego dnia i na wiele sposobów, a zatem należy im się także codzienna, systematyczna i kompleksowa pielęgnacja.

syl

Domowe imprezy i sylwestrowe menu

Na sylwestra szykujemy dania, które nie są czasochłonne, można je przyrządzić wcześniej, z łatwością zjemy je podczas zabawy.

taniec-s3

Jak nauczyć się tańczyć… tuż przed sylwestrem???

Możemy złożyć pierwszą noworoczną obietnicę – od stycznia zapisuję się na kurs tańca, a w przyszłym roku parkiet będzie mój!

Dressing For The Office Christmas Party High50 - Best Resume Example

Jak się ubrać na Wigilię – oto jest pytanie!

W ferworze przedświątecznych przygotowań nie zapominajmy, że Wigilia to nie tylko 12 potraw, najlepsze pierogi, piękna choinka, wypucowane okna itp. Niestety wiele osób (czytaj: kobiet, pań domu) całkowicie zapomina o sobie w kulinarnym, zakupowym i porządkowym galimatiasie. Konsekwencją jest zmęczenie, rozdrażnienie i zmęczony wygląd w tym wyjątkowym okresie. A zatem na pewno warto przystopować, być może odpuścić sobie wyszorowanie wszystkich niewidocznych zakamarków. W ten sposób zyskuje się sporo czasu i co ważniejsze – energię, którą można spożytkować na bardzo słuszny cel, jakim jest… przygotowanie siebie i strój na Wigilię. Wigilijna stylizacja – trudny temat Na szczęście nie będą tu potrzebne

hebe-5

Co na gwiazdkę? Może dobre perfumy męskie…?

Perfumy męskie to ponadczasowy i zawsze dobry pomysł na prezent. Biorąc pod uwagę, że święta tuż – tuż, na pewno warto zatrzymać się na chwilę przy tym zagadnieniu

barcelona-1

Marzy mi się kulinarny weekend w Barcelonie

Cóż może być lepszego niż pyszna wycieczka do tego malowniczego miasta – pełen smaków weekend w Barcelonie, zorganizowany i dopięty na ostatni guzik

Konsekwencje słodkiego szaleństwa i mój sposób na kolkę

W ramach kontynuacji wpisów zdrowotnych i „apteczkowych” coś na temat, który zna chyba każdy. Bóle brzucha, kolka, niestrawność, tzw. kobiece dolegliwości, czyli bóle menstruacyjne. To zdecydowanie jeden z najbardziej powszechnych problemów. Na szczęście nie zawsze musi oznaczać jakieś poważne schorzenia, niemniej jednak warto mieć sprawdzone i skuteczne sposoby na kolkę, bolesne skurcze czy kobiece „trudne dni”.

sałatka

Naprawdę dbam o zdrową dietę…

Słodkie grzeszki żywieniowe…
Z reguły po rozkurczowe leki, takie jak Buscopan, sięgam z powodu bolesnych miesiączek. Niestety zdarzają mi się dość często… Zameldowałam o tym jak należy lekarzowi, ale okazuje się, że po badaniach (laboratoryjne, USG) nie stwierdza się żadnych nieprawidłowości, schorzeń. Po prostu ten typ tak ma….
Ale muszę się przyznać, że ostatnio sięgnęłam po rozkurczową tabletkę z zupełnie innych powodów. Zdecydowanie jestem fanką zdrowej diety, więc nie wiem co mnie podkusiło, aby na przemiłej skądinąd urodzinowej imprezie u znajomych, tak zaszaleć. Wbrew pozorom nie chodzi wcale o alkoholowe szaleństwa, choć śmiem twierdzić że 3 lampki wina mogły przyczynić się do bolesnych dolegliwości na drugi dzień. Przede wszystkim jednak pofolgowałam sobie przy stole z wypiekami… Na swoje usprawiedliwienie mogę jedynie napisać, że szanowna jubilatka jest mistrzynią w dziedzinie pieczenia ciast i zapewnia niesamowite doznania smakowe.

…a za karę boli brzuch

słodycze

Niestety uległam pokusie…

Niestety mój żołądek i cały układ pokarmowy są przyzwyczajone do lekkiej, zdrowej diety, a zatem konsekwencje słodkiego szaleństwa były bolesne.
Niestrawność (dyspepsja) może mieć różne objawy. W moim przypadku była oczywiście klasyczna kolka jelitowa, czyli naprawdę bolesne skurcze brzucha. W mojej doskonale zaopatrzonej apteczce mam oczywiście leki przeciwbólowe, ale nauczona doświadczeniami mojego małżonka, któremu takie grzeszki zdarzają się częściej, wiem już, że najlepszy sposób na kolkę to lek spazmolityczny, czyli w moim przypadku sprawdzony na bólach menstruacyjnych Buscopan.

buscopan

Na ratunek – Buscopan

Zażyłam, pomogło. Oczywiście nie poczułam się od razu zdrowa, lekka jak motylek i rozgrzeszona ze słabości do ciast. Niemniej jednak uporczywy i dotkliwy ból minął. Ale ja zapamiętam na długo swoje kiepskie samopoczucie „dzień po”. Następnym razem skosztuję ciasta, bo wszystko jest dla ludzi, zachowując jednak zdrowy rozsądek i umiar. Nawet jeśli będą to mistrzowskie wypieki mojej koleżanki.


Zdjęcia: buscopan.pl, sport-pictures.4pics, shutterstock

About The Author

Reply


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.