Kalendarz ciąży – źródło wiedzy dla przyszłej mamy

Organizm kobiecy i zarodek przejdą ogromne zmiany, a pomocą i źródłem cennych informacji na ten temat może być tzw. kalendarz ciąży.

Alior Bank i BPH – fuzja banków i moje nowe konto

Warto przyjrzećsię ofercie oraz zmianom, które wiążą się z fuzją banków.

Po, przed i w trakcie – jak dobrze wyglądać na treningu

Na zajęciach fitness, na bieżni czy orbitreku warto zadbać o swój wygląd.

Garnki do zadań specjalnych

Naczynia do zadań specjalnych – garnki, patelnie, które ułatwiają kulinarne wyczyny i podnoszą walory przygotowywanych potraw.

Bakterie kwasu mlekowego – dla zdrowia i odporności

Probiotyki, to żywe drobnoustroje, które podawane w odpowiednich ilościach, wywierają korzystny efekt zdrowotny u gospodarza.

Mini czy maxi – czyli modne naszyjniki w letnich stylizacjach

Naszywamy, przypinamy, ozdabiamy się dużymi naszyjnikami albo wręcz przeciwnie – dyskretnymi, minimalistycznymi łańcuszkami.

Elevit – suplement dla mam

Suplementacja dla przyszłych mam kojarzy nam się głównie z kwasem foliowym zalecanym przez ginekologa kobietom w ciąży. Warto jednak wiedzieć, że uzupełnianie ewentualnych niedoborów dotyczy nie tylko kwasu foliowego i powinno trwać dłużej niż 9 miesięcy ciąży. Po dobry suplement (np. Elevit) najlepiej sięgnąć przed planowaną ciążą i zażywać go również w okresie karmienia piersią. Zanim zajdziesz w ciążę Optymalnie byłoby zaplanować ciążę z rocznym wyprzedzeniem, wiadomo jednak że to nie zawsze możliwe. Niemniej jednak zawsze warto odpowiednio przygotowywać się do tego ważnego okresu w życiu kobiety. Dotyczy to przede wszystkim diety i ewentualnej suplementacji dla uzupełnienia niedoborów witamin i

Zdrowe dania z kurczaka na świątecznym stole

Jeśli wybierzemy drobiowe produkty wysokiej jakości mamy pewność, że dania z kurczakiem będą smakować wybornie.

Stylowe, kolorowe, kobiece – krótkie włosy są modne

Nadchodzący sezon to prawdziwy boom efektownych minimalistycznych fryzurek, po prostu krótkie włosy są modne.

Poznaj język kwiatów i znaczenie kolorów ;)

Pąsowe róże, słoneczne żonkile, delikatne tulipany i barwne goździki. Istnieje swoisty „kodeks” oparty na znaczeniu kwiatów oraz ich kolorów.

Konsekwencje słodkiego szaleństwa i mój sposób na kolkę

W ramach kontynuacji wpisów zdrowotnych i „apteczkowych” coś na temat, który zna chyba każdy. Bóle brzucha, kolka, niestrawność, tzw. kobiece dolegliwości, czyli bóle menstruacyjne. To zdecydowanie jeden z najbardziej powszechnych problemów. Na szczęście nie zawsze musi oznaczać jakieś poważne schorzenia, niemniej jednak warto mieć sprawdzone i skuteczne sposoby na kolkę, bolesne skurcze czy kobiece „trudne dni”.

sałatka

Naprawdę dbam o zdrową dietę…

Słodkie grzeszki żywieniowe…
Z reguły po rozkurczowe leki, takie jak Buscopan, sięgam z powodu bolesnych miesiączek. Niestety zdarzają mi się dość często… Zameldowałam o tym jak należy lekarzowi, ale okazuje się, że po badaniach (laboratoryjne, USG) nie stwierdza się żadnych nieprawidłowości, schorzeń. Po prostu ten typ tak ma….
Ale muszę się przyznać, że ostatnio sięgnęłam po rozkurczową tabletkę z zupełnie innych powodów. Zdecydowanie jestem fanką zdrowej diety, więc nie wiem co mnie podkusiło, aby na przemiłej skądinąd urodzinowej imprezie u znajomych, tak zaszaleć. Wbrew pozorom nie chodzi wcale o alkoholowe szaleństwa, choć śmiem twierdzić że 3 lampki wina mogły przyczynić się do bolesnych dolegliwości na drugi dzień. Przede wszystkim jednak pofolgowałam sobie przy stole z wypiekami… Na swoje usprawiedliwienie mogę jedynie napisać, że szanowna jubilatka jest mistrzynią w dziedzinie pieczenia ciast i zapewnia niesamowite doznania smakowe.

…a za karę boli brzuch

słodycze

Niestety uległam pokusie…

Niestety mój żołądek i cały układ pokarmowy są przyzwyczajone do lekkiej, zdrowej diety, a zatem konsekwencje słodkiego szaleństwa były bolesne.
Niestrawność (dyspepsja) może mieć różne objawy. W moim przypadku była oczywiście klasyczna kolka jelitowa, czyli naprawdę bolesne skurcze brzucha. W mojej doskonale zaopatrzonej apteczce mam oczywiście leki przeciwbólowe, ale nauczona doświadczeniami mojego małżonka, któremu takie grzeszki zdarzają się częściej, wiem już, że najlepszy sposób na kolkę to lek spazmolityczny, czyli w moim przypadku sprawdzony na bólach menstruacyjnych Buscopan.

buscopan

Na ratunek – Buscopan

Zażyłam, pomogło. Oczywiście nie poczułam się od razu zdrowa, lekka jak motylek i rozgrzeszona ze słabości do ciast. Niemniej jednak uporczywy i dotkliwy ból minął. Ale ja zapamiętam na długo swoje kiepskie samopoczucie „dzień po”. Następnym razem skosztuję ciasta, bo wszystko jest dla ludzi, zachowując jednak zdrowy rozsądek i umiar. Nawet jeśli będą to mistrzowskie wypieki mojej koleżanki.


Zdjęcia: buscopan.pl, sport-pictures.4pics, shutterstock

About The Author

Reply