perfumy

Woda toaletowa a perfumowana – cena, jakość, trwałość

Ulotny, lekki, kwiatowy, owocowy… A może zmysłowy, ciężki, piżmowy? Zapach wymarzonych perfum to dla wielu kobiet jeden z ważniejszych elementów stroju, stylizacji i dobrego samopoczucia. Nie bez powodu słynna Marilyn Monroe mawiała, że sypia ubrana tylko w zapach Chanel 5… Za dobry, trwały zapach trzeba czasem sporo zapłacić, dlatego warto wiedzieć skąd wynikają różnice i jak wybrać najlepszy dla siebie produkt. Przede wszystkim należy wiedzieć jak wygląda zależność między wodą toaletową a perfumowaną i zrozumieć skróty EDP, EDT, EDC. Perfumy oraz inne wody zapachowe powstają dzięki połączeniu olejków zapachowych rozcieńczonych w alkoholu w odpowiednich proporcjach: • Perfumy – stężenie olejków

zgaga 4

Kiedy zgaga i niestrawność dają się nam we znaki

Zgaga jest jednym z najbardziej uciążliwych objawów niestrawności. Jest to silne pieczenie, które jest odczuwanie za mostkiem, opisywane jako palenie w przełyku.

grzybica 4

Świąd pochwy – nie bagatelizujemy i nie unikamy lekarza!

Są tematy związane ze zdrowiem, które uznaje się za wstydliwe. Nie zgłaszamy się z nimi do lekarza – problemy intymne, takie jak np. stany zapalne, grzybica pochwy, to ścisła czołówka takich ukrywanych schorzeń.

dolce 4

I kolejny raz pochwalę mój ekspres ciśnieniowy Dolce Gusto :)

Zdarza się nieraz taki zakup, który od początku uważam za trafiony, a z czasem zyskuje jeszcze na atrakcyjności. Z każdą wypitą filiżanką kawy utwierdzam się, że wybór ekspresu ciśnieniowego był słuszny.

klapki1

Klap, klap – latem spaceruję w klapkach

Klapki to wręcz doskonały przykład produktu, który wszedł na salony i otrzymał zupełnie nowe życie. Cóż może być lepszego niż buty modne, na każdą okazję i nie trzeba się nawet schylać, żeby je założyć.

samoopalacz 4

Słońce z tubki , czyli dlaczego wybieram samoopalacz

Samoopalacz – znalezienie idealnego produktu bywa często poprzedzone próbami i błędami. Nawet najlepszy kosmetyk, który sprawdza się u wszystkich koleżanek, nie musi być idealny dla mnie.

dysfagia theodysseyonline

Dysfagia i żywienie pacjentów

Najistotniejszym wyzwaniem u osób z dysfagią jest żywienie, ponieważ problem z przełykaniem dotyczy pokarmów o różnych konsystencjach. A zatem na dłuższą metę dysfagia może mieć następstwa takie jak niedożywienie, odwodnienie, utrata wagi.

lot1

Lot w tunelu aerodynamicznym – niezwykłe przeżycie i piękny spektakl

Wymarzony lot w tunelu aerodynamicznym z Katalogu Marzeń to doskonały pomysł na niezapomniane popołudnie, na prezent dla dużych i małych.

idiom is

Popularne idiomy – angielski w nie obfituje

Idiomy angielskie to skarbnica powiedzeń oryginalnych, niezrozumiałych często zabawnych.

dziecko je

Alergie u najmłodszych – mleko NAN w diecie

przy podejrzeniu skłonności do alergii dzieciom podaje się specjalne mieszanki z dopiskiem HA, np. mleko NAN na alergię, czyli NAN PRO H.A. 2. Dla maluchów, u których alergię już zdiagnozowano zalecane są tzw. hydrolizaty wysokiego stopnia

Konsekwencje słodkiego szaleństwa i mój sposób na kolkę

W ramach kontynuacji wpisów zdrowotnych i „apteczkowych” coś na temat, który zna chyba każdy. Bóle brzucha, kolka, niestrawność, tzw. kobiece dolegliwości, czyli bóle menstruacyjne. To zdecydowanie jeden z najbardziej powszechnych problemów. Na szczęście nie zawsze musi oznaczać jakieś poważne schorzenia, niemniej jednak warto mieć sprawdzone i skuteczne sposoby na kolkę, bolesne skurcze czy kobiece „trudne dni”.

sałatka

Naprawdę dbam o zdrową dietę…

Słodkie grzeszki żywieniowe…
Z reguły po rozkurczowe leki, takie jak Buscopan, sięgam z powodu bolesnych miesiączek. Niestety zdarzają mi się dość często… Zameldowałam o tym jak należy lekarzowi, ale okazuje się, że po badaniach (laboratoryjne, USG) nie stwierdza się żadnych nieprawidłowości, schorzeń. Po prostu ten typ tak ma….
Ale muszę się przyznać, że ostatnio sięgnęłam po rozkurczową tabletkę z zupełnie innych powodów. Zdecydowanie jestem fanką zdrowej diety, więc nie wiem co mnie podkusiło, aby na przemiłej skądinąd urodzinowej imprezie u znajomych, tak zaszaleć. Wbrew pozorom nie chodzi wcale o alkoholowe szaleństwa, choć śmiem twierdzić że 3 lampki wina mogły przyczynić się do bolesnych dolegliwości na drugi dzień. Przede wszystkim jednak pofolgowałam sobie przy stole z wypiekami… Na swoje usprawiedliwienie mogę jedynie napisać, że szanowna jubilatka jest mistrzynią w dziedzinie pieczenia ciast i zapewnia niesamowite doznania smakowe.

…a za karę boli brzuch

słodycze

Niestety uległam pokusie…

Niestety mój żołądek i cały układ pokarmowy są przyzwyczajone do lekkiej, zdrowej diety, a zatem konsekwencje słodkiego szaleństwa były bolesne.
Niestrawność (dyspepsja) może mieć różne objawy. W moim przypadku była oczywiście klasyczna kolka jelitowa, czyli naprawdę bolesne skurcze brzucha. W mojej doskonale zaopatrzonej apteczce mam oczywiście leki przeciwbólowe, ale nauczona doświadczeniami mojego małżonka, któremu takie grzeszki zdarzają się częściej, wiem już, że najlepszy sposób na kolkę to lek spazmolityczny, czyli w moim przypadku sprawdzony na bólach menstruacyjnych Buscopan.

buscopan

Na ratunek – Buscopan

Zażyłam, pomogło. Oczywiście nie poczułam się od razu zdrowa, lekka jak motylek i rozgrzeszona ze słabości do ciast. Niemniej jednak uporczywy i dotkliwy ból minął. Ale ja zapamiętam na długo swoje kiepskie samopoczucie „dzień po”. Następnym razem skosztuję ciasta, bo wszystko jest dla ludzi, zachowując jednak zdrowy rozsądek i umiar. Nawet jeśli będą to mistrzowskie wypieki mojej koleżanki.


Zdjęcia: buscopan.pl, sport-pictures.4pics, shutterstock

About The Author

Reply