gates

Najbogatsi na świecie – prestiżowy ranking Forbes

… Coroczne podsumowanie Forbes’a to znakomita okazja, aby poznać odpowiedź na pytanie – kto jest… najbogatszy na świecie.

A kiedy zdarzy się infekcja górnych dróg oddechowych

Układ immunologiczny rozwija się nawet do 12 roku życia, w tym czasie dzieci chorują nawet kilka, kilkanaście razy w ciągu roku.

Skrzydełko czy nóżka? Polacy coraz częściej wybierają drób

Udka, piersi czy skrzydełka z kurczaka to duże możliwości do kulinarnych popisów. Od przystawek, sałatek, małego co nieco, przez tradycyjne obiadowe dania, po prawdziwą ucztę.

Koją, chronią i regenerują – krople do oczu z kwasem hialuronowym

Z reguły pomagają odpowiednie kropelki, np. Bepanthen, zawierające kwas hialuronowy w postaci soli sodowej oraz prowitaminę B5.

Co jest niezbędne w mojej apteczce – Inovox na gardło

Pastylki do ssania to skuteczne i szybkie działanie, ponieważ substancje aktywne uwalniają się w krótkim czasie i działają w miejscu, w którym odczuwamy dolegliwości bólowe.

Pachnące i udane zakupy – moja ulubiona perfumeria Hebe

Wybierając się po upragniony flakonik powinniśmy wiedzieć co nieco na temat zapachów. Szczególnie, że w drogeriach hebe perfumy to naprawdę bardzo szeroki wybór

Oscary 2017 – wielkie kino i… historyczne nieporozumienie :)

Gala rozdania nagród przejdzie do historii ze względu na niezwykłą gafę podczas wręczania najbardziej prestiżowej statuetki za Najlepszy Film.

Kto mi pomoże wybrać dobry router do domu

Jestem w kropce, kiedy trzeba dokonać wyboru sprzętu, kwestia modemu czy routera to dla mnie wyższa szkoła jazdy.

Bezcenna, wiosenna uroda – mikrodermabrazja, peelingi i inne…

Ostatnie dni lutego to doskonały moment na przedwiosenne zabiegi.

Choroba zwyrodnieniowa stawów – to warto wiedzieć

Według statystyk choroba zwyrodnieniowa stawów to najczęściej diagnozowane schorzenie układu ruchu.

Konsekwencje słodkiego szaleństwa i mój sposób na kolkę

W ramach kontynuacji wpisów zdrowotnych i „apteczkowych” coś na temat, który zna chyba każdy. Bóle brzucha, kolka, niestrawność, tzw. kobiece dolegliwości, czyli bóle menstruacyjne. To zdecydowanie jeden z najbardziej powszechnych problemów. Na szczęście nie zawsze musi oznaczać jakieś poważne schorzenia, niemniej jednak warto mieć sprawdzone i skuteczne sposoby na kolkę, bolesne skurcze czy kobiece „trudne dni”.

sałatka

Naprawdę dbam o zdrową dietę…

Słodkie grzeszki żywieniowe…
Z reguły po rozkurczowe leki, takie jak Buscopan, sięgam z powodu bolesnych miesiączek. Niestety zdarzają mi się dość często… Zameldowałam o tym jak należy lekarzowi, ale okazuje się, że po badaniach (laboratoryjne, USG) nie stwierdza się żadnych nieprawidłowości, schorzeń. Po prostu ten typ tak ma….
Ale muszę się przyznać, że ostatnio sięgnęłam po rozkurczową tabletkę z zupełnie innych powodów. Zdecydowanie jestem fanką zdrowej diety, więc nie wiem co mnie podkusiło, aby na przemiłej skądinąd urodzinowej imprezie u znajomych, tak zaszaleć. Wbrew pozorom nie chodzi wcale o alkoholowe szaleństwa, choć śmiem twierdzić że 3 lampki wina mogły przyczynić się do bolesnych dolegliwości na drugi dzień. Przede wszystkim jednak pofolgowałam sobie przy stole z wypiekami… Na swoje usprawiedliwienie mogę jedynie napisać, że szanowna jubilatka jest mistrzynią w dziedzinie pieczenia ciast i zapewnia niesamowite doznania smakowe.

…a za karę boli brzuch

słodycze

Niestety uległam pokusie…

Niestety mój żołądek i cały układ pokarmowy są przyzwyczajone do lekkiej, zdrowej diety, a zatem konsekwencje słodkiego szaleństwa były bolesne.
Niestrawność (dyspepsja) może mieć różne objawy. W moim przypadku była oczywiście klasyczna kolka jelitowa, czyli naprawdę bolesne skurcze brzucha. W mojej doskonale zaopatrzonej apteczce mam oczywiście leki przeciwbólowe, ale nauczona doświadczeniami mojego małżonka, któremu takie grzeszki zdarzają się częściej, wiem już, że najlepszy sposób na kolkę to lek spazmolityczny, czyli w moim przypadku sprawdzony na bólach menstruacyjnych Buscopan.

buscopan

Na ratunek – Buscopan

Zażyłam, pomogło. Oczywiście nie poczułam się od razu zdrowa, lekka jak motylek i rozgrzeszona ze słabości do ciast. Niemniej jednak uporczywy i dotkliwy ból minął. Ale ja zapamiętam na długo swoje kiepskie samopoczucie „dzień po”. Następnym razem skosztuję ciasta, bo wszystko jest dla ludzi, zachowując jednak zdrowy rozsądek i umiar. Nawet jeśli będą to mistrzowskie wypieki mojej koleżanki.


Zdjęcia: buscopan.pl, sport-pictures.4pics, shutterstock

About The Author

Reply