wesele

Dlaczego wybrałabym wesele w stylu rustykalnym

Istotna jest konsekwencja w stylistyce. Co oznacza, że rustykalny charakter imprezy obejmuje wszystko – od oprawy sali, menu, przez stroje nowożeńców, aż po zaproszenia, papeterię, podarunki dla gości

lovela sh 1

Lovela płyn do prania nie tylko dla niemowląt

Lovela to marka, którą doskonale zna większość mam, nie bez powodu jest liderem na rynku środków piorących.

śliwki 1

Zdrowe śliwki pachną i smakują latem

Śliwka, jak każdy owoc, może być zajadana na surowo, ale jest również bazą i dodatkiem do wielu potraw oraz przetworów.

The landscape of Perast town in Montenegro

Nad morze czy w góry? Oto jest pytanie!

Nad morze czy w gór? To pytanie to dylemat wielu przedurlopowych rozważań, dyskusji i rodzinnych głosowań.

funkcjonalna sh 2

Żywność funkcjonalna – jak i z czym to się je

Żywność może być uznana za funkcjonalną, jeżeli naukowo udowodniono jej korzystny wpływ na jedną lub więcej funkcji organizmu ponad te, które wynikają z walorów odżywczych.

domi

Domek do wynajęcia w górach – mój pomysł na urlop

Cenię sobie swobodę organizowania czasu i możliwość ucieczki od zgiełku, choć na chwilę. Nic więc dziwnego, że opcja pt. domek do wynajęcia w górach należy do moich urlopowych faworytów.

przeziebienie

A kiedy męczy mnie suchy kaszel…

Kaszel suchy to prawdziwa męczarnia dla chorego. A w dodatku jest nam zupełnie niepotrzebny, szkodzi i dodatkowo obciąża drogi oddechowe.

Telewizja w mobilnych gadżetach

Wakacyjny bagaż – poręczna telewizja web

Telewizja Tu i Tam w ofercie orange. To telewizja web, która jest dostępna na komputerze, teblecie i smartfonie.

arbuz sh1

Moje lato smakuje arbuzem

Arbuz to aż 92% wody, a zatem zapewnia smaczne i zdrowe nawodnienie organizmu, jest nieocenionym źródłem przeciwutleniaczy i substancje wpływających na poziom trójglicerydów we krwi.

nan1

Mleko modyfikowane – NAN na zaparcia i zdrowy układ pokarmowy

Spektrum działania oraz skład mleka OPTIPRO są zacznie szersze. To nie tylko NAN na zaparcia. Zawiera wysokiej jakości białko OPTIPRO, immunoskładniki, minerały, a także komplet niezbędnych witamin

Konsekwencje słodkiego szaleństwa i mój sposób na kolkę

W ramach kontynuacji wpisów zdrowotnych i „apteczkowych” coś na temat, który zna chyba każdy. Bóle brzucha, kolka, niestrawność, tzw. kobiece dolegliwości, czyli bóle menstruacyjne. To zdecydowanie jeden z najbardziej powszechnych problemów. Na szczęście nie zawsze musi oznaczać jakieś poważne schorzenia, niemniej jednak warto mieć sprawdzone i skuteczne sposoby na kolkę, bolesne skurcze czy kobiece „trudne dni”.

sałatka

Naprawdę dbam o zdrową dietę…

Słodkie grzeszki żywieniowe…
Z reguły po rozkurczowe leki, takie jak Buscopan, sięgam z powodu bolesnych miesiączek. Niestety zdarzają mi się dość często… Zameldowałam o tym jak należy lekarzowi, ale okazuje się, że po badaniach (laboratoryjne, USG) nie stwierdza się żadnych nieprawidłowości, schorzeń. Po prostu ten typ tak ma….
Ale muszę się przyznać, że ostatnio sięgnęłam po rozkurczową tabletkę z zupełnie innych powodów. Zdecydowanie jestem fanką zdrowej diety, więc nie wiem co mnie podkusiło, aby na przemiłej skądinąd urodzinowej imprezie u znajomych, tak zaszaleć. Wbrew pozorom nie chodzi wcale o alkoholowe szaleństwa, choć śmiem twierdzić że 3 lampki wina mogły przyczynić się do bolesnych dolegliwości na drugi dzień. Przede wszystkim jednak pofolgowałam sobie przy stole z wypiekami… Na swoje usprawiedliwienie mogę jedynie napisać, że szanowna jubilatka jest mistrzynią w dziedzinie pieczenia ciast i zapewnia niesamowite doznania smakowe.

…a za karę boli brzuch

słodycze

Niestety uległam pokusie…

Niestety mój żołądek i cały układ pokarmowy są przyzwyczajone do lekkiej, zdrowej diety, a zatem konsekwencje słodkiego szaleństwa były bolesne.
Niestrawność (dyspepsja) może mieć różne objawy. W moim przypadku była oczywiście klasyczna kolka jelitowa, czyli naprawdę bolesne skurcze brzucha. W mojej doskonale zaopatrzonej apteczce mam oczywiście leki przeciwbólowe, ale nauczona doświadczeniami mojego małżonka, któremu takie grzeszki zdarzają się częściej, wiem już, że najlepszy sposób na kolkę to lek spazmolityczny, czyli w moim przypadku sprawdzony na bólach menstruacyjnych Buscopan.

buscopan

Na ratunek – Buscopan

Zażyłam, pomogło. Oczywiście nie poczułam się od razu zdrowa, lekka jak motylek i rozgrzeszona ze słabości do ciast. Niemniej jednak uporczywy i dotkliwy ból minął. Ale ja zapamiętam na długo swoje kiepskie samopoczucie „dzień po”. Następnym razem skosztuję ciasta, bo wszystko jest dla ludzi, zachowując jednak zdrowy rozsądek i umiar. Nawet jeśli będą to mistrzowskie wypieki mojej koleżanki.


Zdjęcia: buscopan.pl, sport-pictures.4pics, shutterstock

About The Author

Reply


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.