dziecko je

Alergie u najmłodszych – mleko NAN w diecie

przy podejrzeniu skłonności do alergii dzieciom podaje się specjalne mieszanki z dopiskiem HA, np. mleko NAN na alergię, czyli NAN PRO H.A. 2. Dla maluchów, u których alergię już zdiagnozowano zalecane są tzw. hydrolizaty wysokiego stopnia

krups 5

Kompletuję akcesoria do ekspresu

W naszej kuchni pojawiają się kolejne cudeńka, precjoza, artykuły i akcesoria do ekspresu – trudno, żeby tak śliczny ekspres jak nasz stał samotnie bez niezbędnych dodatków.

naked dailymotion

Nago w sukni…? Gwiazdy uwielbiają naked dresses

Naked dress to kreacje, suknie, które raczej pokazują i eksponują niż ukrywają. Siateczki, tiule, koronki i wszelkiego rodzaju przezroczystości, gdzieniegdzie tylko uzupełnione tkaniną, świecidełkami.

downshifting 1

Downshifting – zwolnij bieg, żyj lepiej

Downshifting w dosłownym tłumaczeniu oznacza redukcję biegów w samochodzie, dotyczy zwolnienia tempa życia, początkowo głównie zawodowego.

macie ik

Obecnie rozumienie świadomego macierzyństwa jest dużo szersze. Na życiowej osi czasu każdej kobiety takie świadome podejście zajmuje o wiele więcej miejsca.

komunia shutt

Prezent na I Komunię – trudny temat…

Sezon komunijny uważam za rozpoczęty. Teoretycznie powinien być to okres przygotowań do przeżywania ważnej chwili w życiu dziecka. W praktyce dość często jest to zakupowe szaleństwo. Z jednej strony mamy rodziców, którzy stroją swoje pociechy drogo i z niemałą „fantazją” (chyba, że jest wymóg zakładania alby). Z drugiej zaś mamy gości, którzy rujnują oszczędności albo zaciągają pożyczki, żeby uszczęśliwić dziecko (rodziców?) „wypasionym” prezentem. Komunia i zakupowe szaleństwo Nie bez powodu o komuniach mówi się małe polskie wesele. Zarówno ze względu na oprawę samej imprezy dla rodziny i przyjaciół, jak i prezenty. No właśnie… prezenty na I komunię. To temat, który

raw onegreenplanet.org

Smaczna, zdrowa… surowa – dieta raw food

Diety, zdrowe, ekologiczne i nowoczesne podejście do odżywiania. Nie ukrywam, że bardzo interesują mnie te zagadnienia. Od pewnego czasu coraz więcej mówi się o diecie raw food. Póki co nie jestem przekonana czy mogłabym całkowicie przejść na tego typu sposób odżywiania. Niemniej jednak uważam, że wprowadzenie elementów raw food do naszego życia byłoby z korzyścią dla zdrowia oraz doznań smakowych. Powrót do natury Właściwie raw food to żadna nowość. Oznacza dosłownie surowe jedzenie, a zatem można powiedzieć, że powrót do korzeni. Tak naprawdę człowiek jest jedynym „stworzeniem”, które przetwarza swoją żywność. A zatem można powiedzieć, że raw food to również

ramkafreedesign.site

Ramki na zdjęcia – a może zrobić je własnoręcznie?

Pamiątkowe czy ulubione zdjęcia najlepiej prezentują się ujęte w ramki efektowne i oryginalne.

aspirin4

Grypa czy przeziębienie – zawsze aktualne pytanie

Wiosenne ocieplenia i nagłe podmuchy zimnego wiatru czy też ulewne deszcze, sprzyjają grypie i przeziębieniom.

chipsy4

Zdrowe chipsy? Tak, to możliwe!

Chipsy można robić w domu i z wielu produktów, a najzdrowsze są z warzyw.

Konsekwencje słodkiego szaleństwa i mój sposób na kolkę

W ramach kontynuacji wpisów zdrowotnych i „apteczkowych” coś na temat, który zna chyba każdy. Bóle brzucha, kolka, niestrawność, tzw. kobiece dolegliwości, czyli bóle menstruacyjne. To zdecydowanie jeden z najbardziej powszechnych problemów. Na szczęście nie zawsze musi oznaczać jakieś poważne schorzenia, niemniej jednak warto mieć sprawdzone i skuteczne sposoby na kolkę, bolesne skurcze czy kobiece „trudne dni”.

sałatka

Naprawdę dbam o zdrową dietę…

Słodkie grzeszki żywieniowe…
Z reguły po rozkurczowe leki, takie jak Buscopan, sięgam z powodu bolesnych miesiączek. Niestety zdarzają mi się dość często… Zameldowałam o tym jak należy lekarzowi, ale okazuje się, że po badaniach (laboratoryjne, USG) nie stwierdza się żadnych nieprawidłowości, schorzeń. Po prostu ten typ tak ma….
Ale muszę się przyznać, że ostatnio sięgnęłam po rozkurczową tabletkę z zupełnie innych powodów. Zdecydowanie jestem fanką zdrowej diety, więc nie wiem co mnie podkusiło, aby na przemiłej skądinąd urodzinowej imprezie u znajomych, tak zaszaleć. Wbrew pozorom nie chodzi wcale o alkoholowe szaleństwa, choć śmiem twierdzić że 3 lampki wina mogły przyczynić się do bolesnych dolegliwości na drugi dzień. Przede wszystkim jednak pofolgowałam sobie przy stole z wypiekami… Na swoje usprawiedliwienie mogę jedynie napisać, że szanowna jubilatka jest mistrzynią w dziedzinie pieczenia ciast i zapewnia niesamowite doznania smakowe.

…a za karę boli brzuch

słodycze

Niestety uległam pokusie…

Niestety mój żołądek i cały układ pokarmowy są przyzwyczajone do lekkiej, zdrowej diety, a zatem konsekwencje słodkiego szaleństwa były bolesne.
Niestrawność (dyspepsja) może mieć różne objawy. W moim przypadku była oczywiście klasyczna kolka jelitowa, czyli naprawdę bolesne skurcze brzucha. W mojej doskonale zaopatrzonej apteczce mam oczywiście leki przeciwbólowe, ale nauczona doświadczeniami mojego małżonka, któremu takie grzeszki zdarzają się częściej, wiem już, że najlepszy sposób na kolkę to lek spazmolityczny, czyli w moim przypadku sprawdzony na bólach menstruacyjnych Buscopan.

buscopan

Na ratunek – Buscopan

Zażyłam, pomogło. Oczywiście nie poczułam się od razu zdrowa, lekka jak motylek i rozgrzeszona ze słabości do ciast. Niemniej jednak uporczywy i dotkliwy ból minął. Ale ja zapamiętam na długo swoje kiepskie samopoczucie „dzień po”. Następnym razem skosztuję ciasta, bo wszystko jest dla ludzi, zachowując jednak zdrowy rozsądek i umiar. Nawet jeśli będą to mistrzowskie wypieki mojej koleżanki.


Zdjęcia: buscopan.pl, sport-pictures.4pics, shutterstock

About The Author

Reply