kozłowka

Zwiedzanie, relaks, piękne krajobrazy – turysto odwiedź lubelskie!

Wele ciekawego czeka na nas na wchodzie kraju, np. w mniej obleganym regionie województwa lubelskiego.

Grillowanie nie tylko na działce – grille elektryczne

TEFAL – grille elektryczne tego producenta są proste w obsłudze, ale można na nich przyrządzić naprawdę wyjątkowe dania.

Dieta i suplementacja – minerały i witaminy w ciąży

Zapotrzebowanie na minerały, składniki odżywcze oraz witaminy w ciąży jest wyższe.

odzież do jogi

Odzież do jogi unikalny look i design

Na pierwszy rzut oka zajęcia jogi mogą wydawać się proste, statyczne. Wystarczy jednak spróbować, aby przekonać się, że: po pierwsze joga to wymagająca forma aktywności, po drugie… pozytywnie wciąga i uzależnia. Jest to jednak nałóg wyjątkowo dobroczynny dla ciała i ducha, a także okazja do skompletowania bardzo interesującej garderoby. Ubrania do jogi charakteryzują się bowiem świetną jakością i naprawdę efektownym wzornictwem. Komfortowe ubrania do jogi Strój do jogi musi spełniać pewne wymagania, aby był praktyczny, funkcjonalny, nie ograniczał swobody ruchów, a tym samym nie zakłócał specyficznej filozofii tego treningu. Joga  to nie tylko sekwencje ruchów, ćwiczeń, ale także „coś dla

Pedicure – zadbane stopy i letnie trendy

Jak zadbać o efektowny pedicure, co w tym sezonie będziemy malować na paznokciach.

Bóle miesiączkowe – przyczyny, przebieg, leczenie

Nawet najbardziej skuteczne leki i wiedza o tym jak złagodzić bóle miesiączkowe, nie zastąpią konsultacji i badań

Bieg, nordic walking czy spacer dla zdrowia?

Popularne formy aktywności są dostępne praktycznie dla wszystkich – spacer, bieganie i nordic walking.

Zielono mi… na zdrowie

Niepozorna zielenina to prawdziwa skarbnica witamin, minerałów i bogactwo wartości odżywczych

Kosmetyki dla mężczyzn – udane zakupy, skuteczna pielęgnacja

Kosmetyki dla mężczyzn zajmują mniej miejsca w drogeriach, ale jest to naprawdę szeroki i różnorodny asortyment

Z kuchni do drogerii – dobroczynne zioła w kosmetyce

Rośliny mają dobroczynny wpływ na skórę, dlatego znajdują szerokie zastosowanie również w kosmetyce.

Co jest niezbędne w mojej apteczce – Inovox na gardło

Można śmiało powiedzieć, że ból gardła znamy wszyscy – mali, duzi, aktywni i leniwi, seniorzy i maluchy. Różna może być intensywność bólu oraz przyczyny, choć najczęściej winowajcą są wirusy. Wiemy także, że jest to dolegliwość uciążliwa, często utrudnia swobodne oddychanie, mówienie, sen i jedzenie. Dlatego każdy na pewno chętnie sięgnie po skuteczny i bezpieczny lek, np. Inovox na gardło.

Ból gardła – kto go nie zna…?
Zanim przejdę do tzw. rzeczy i wyjaśnię, dlaczego w naszej apteczce znajdują się akurat pastylki Inovox, trochę statystyki i ważnych informacji na temat specyfiku bólu gardła. Otóż okazuje się, że statystycznie na gardło chorujemy 4 razy w roku. Zgodnie z tym co przeczytałam na stronie http://inovox.pl, badania konsumenckie TNS z 2014 roku mówią, że odnotowuje się aż 64 mln przypadków zachorowań na ból gardła. W związku z tym kilkanaście milionów ludzi szuka pomocy w aptekach, pytając o skuteczny lek na ból gardła, chrypę, drapanie, podrażnienie, trudności z połykaniem i mówieniem. Jest to o tyle istotne, iż pokazuje jak duża jest skala problemu i jak ważne jest dopasowanie odpowiedniego środka o szerokim spektrum działania (leczy, łagodzi, regeneruje).

gardo boli

Ból gardła może być ostry i uciążliwy

Warto wiedzieć dlaczego gardło boli
Z reguły słusznie kojarzymy tę dolegliwość z przeziębieniem, infekcją górnych dróg oddechowych grypą. Warto także wiedzieć, że za dolegliwości gardłowe częściej odpowiadają wirusy. Na stronie internetowej producenta leku Inovox na gardło czytamy, że większość (90-95%) przypadków zapalenia gardła i migdałków wywołują wirusy (rinowirusy i koronawirusy). Zdecydowanie rzadziej przyczyną są chorobotwórcze bakterie (5-10% przypadków). Różny jest także stopień intensywności bólu, czasami jest to lekkie podrażnienie, drapanie i chrypka, innym razem ból jest ostry, kłujący, utrudnia jedzenie, mówienie, a chrypa przechodzi nawet w utratę głosu. Jak łatwo się domyślić zróżnicowane jest również leczenie i zalecane środki (leki, zioła, suplementy).

chora

Najczęściej ból gardła wywołują wirusy

Co na ból gardła?
Jeśli ból nie jest zbyt dokuczliwy, nie pojawiają się także inne przeziębieniowe dolegliwości (ból mięśni, głowy, męczący kaszel itp.) można spróbować kuracji ziołowej. W aptekach znajdziemy zarówno pastylki, jak i syropy na bazie ziół, np. z morszczynem, tymiankiem, podbiałem. Zaleca się też preparaty z pędów sosny, czarnego bzu, z modem i szałwią. W przypadku silniejszego bólu niezbędne jest wsparcie substancjami syntetycznymi, przy czym warto sięgnąć po skuteczne preparaty wykorzystujące naturalne środki i skuteczne substancje przeciwbólowe oraz antyseptyczne.

inovox

Skuteczne pastylki do ssania – Inovox na gardło

Dlaczego Inovox
Przede wszystkim pastylki do ssania to skuteczne i szybkie działanie, ponieważ substancje aktywne uwalniają się w krótkim czasie i działają w miejscu, w którym odczuwamy dolegliwości bólowe. Ponadto jest to skuteczne połączenie antyseptyków (amylometakrezol i alkohol 2,4-dichlorobenzylowy) ze środkiem miejscowo znieczulającym (lidokainy chlorowodorek). A zatem mamy tu najistotniejsze w leczeniu gardła działanie kojące, łagodzące ból i jednocześnie niszczące chorobotwórcze drobnoustroje wywołujące stan zapalny. Dla osób, którym dokucza ból gardła istotny jest również fakt, że już po kilkunastu minutach odczują wyraźną ulgę – zmniejszają się dolegliwości bólowe. Inovox na gardło dostępny jest w 3 wariantach, jako:
• pastylki o smaku pomarańczowym,
• pastylki o smaku miętowym
• pastylki o smaku cytrynowo- miodowym.

 

Zdjęcia: shutterstock, inovox.pl

About The Author

Reply