Ruskorex – maść i czopki na „wstydliwy” problem

Profilaktyka, konsultacja lekarska, odpowiednia terapia w razie konieczności (np. leki takie jak Ruskorex)

Jak robić dobre zdjęcia – kurs fotografii w Krakowie

Zajęcia wprowadzające w tajniki dobrych ujęć – kurs fotografii w Krakowie organizowany przez Akademię Nikona

Problemy z erekcją na tle psychologicznym

Problemy z erekcją na tle psychologicznym, to jedno z poważniejszych wyzwań przed jakim stają dzisiejsze związki

Przez żołądek do serca, czyli walentynkowe przysmaki

Do walentynkowych przysmaków dodajmy chili, imbir, awokado, cynamon, kawior, owoce morze i pyszną, sensualną czekoladę

Panele laminowane – piękny wygląd Twojej podłogi

Poszukując idealnego sposobu wykończenia podłogi, warto wziąć pod uwagę panele laminowane. To nowoczesna i niezwykle elegancka alternatywa dla podłóg drewnianych, która cieszy się coraz większą popularnością. To przede wszystkim estetyczne i trwałe rozwiązanie, które jest w stanie spełnić oczekiwania każdego klienta. Trwałość paneli tego typu gwarantuje piękny wygląd podłogi przez długie lata. Dodatkowo panele nie wymagają szczególnej konserwacji, zaś wysoka odporność na ścieranie powoduje, że są trwałe. Wyjątkową jakością wyróżniają się panele podłogowe Alloc oraz Sensa. To wyroby czołowych producentów, które wyróżniają się najwyższą jakością. Szeroki wybór kolorystyczny gwarantuje łatwość znalezienia idealnych rozwiązań. Panele laminowane są łatwe w montażu, dzięki

Pantone mówi: Ultra Violet, czyli fiolet jako kolor roku

Pantone mówi: Ultra Violet, czyli fiolet jako kolor roku

Ratunek dla męskiej głowy – Loxon na wypadanie włosów

Bujna fryzura i zdrowe włosy to nie tylko kobiecy atut, a nadmierne wypadanie włosów to częściej męski problem.

Pomysł na Walentynki, czyli jak go zaskoczyć

Walentynki! Pomysł na idealny walentynkowy podarunek dla chłopaka to dopiero zadanie

Sprawdź aktualne oferty pracy w Holandii

Holandia pnie się stopniowo w górę, jeśli chodzi o ranking krajów, do których Polacy wyjeżdżają w celach zarobkowych.

Ne lekceważ objawów – ból z lewej strony brzucha

Kłucie w nadbrzuszu czy ból z lewej strony brzucha mogą świadczyć o zupełnie innym problemie zdrowotnym.

Co jest niezbędne w mojej apteczce – Inovox na gardło

Można śmiało powiedzieć, że ból gardła znamy wszyscy – mali, duzi, aktywni i leniwi, seniorzy i maluchy. Różna może być intensywność bólu oraz przyczyny, choć najczęściej winowajcą są wirusy. Wiemy także, że jest to dolegliwość uciążliwa, często utrudnia swobodne oddychanie, mówienie, sen i jedzenie. Dlatego każdy na pewno chętnie sięgnie po skuteczny i bezpieczny lek, np. Inovox na gardło.

Ból gardła – kto go nie zna…?
Zanim przejdę do tzw. rzeczy i wyjaśnię, dlaczego w naszej apteczce znajdują się akurat pastylki Inovox, trochę statystyki i ważnych informacji na temat specyfiku bólu gardła. Otóż okazuje się, że statystycznie na gardło chorujemy 4 razy w roku. Zgodnie z tym co przeczytałam na stronie http://inovox.pl, badania konsumenckie TNS z 2014 roku mówią, że odnotowuje się aż 64 mln przypadków zachorowań na ból gardła. W związku z tym kilkanaście milionów ludzi szuka pomocy w aptekach, pytając o skuteczny lek na ból gardła, chrypę, drapanie, podrażnienie, trudności z połykaniem i mówieniem. Jest to o tyle istotne, iż pokazuje jak duża jest skala problemu i jak ważne jest dopasowanie odpowiedniego środka o szerokim spektrum działania (leczy, łagodzi, regeneruje).

gardo boli

Ból gardła może być ostry i uciążliwy

Warto wiedzieć dlaczego gardło boli
Z reguły słusznie kojarzymy tę dolegliwość z przeziębieniem, infekcją górnych dróg oddechowych grypą. Warto także wiedzieć, że za dolegliwości gardłowe częściej odpowiadają wirusy. Na stronie internetowej producenta leku Inovox na gardło czytamy, że większość (90-95%) przypadków zapalenia gardła i migdałków wywołują wirusy (rinowirusy i koronawirusy). Zdecydowanie rzadziej przyczyną są chorobotwórcze bakterie (5-10% przypadków). Różny jest także stopień intensywności bólu, czasami jest to lekkie podrażnienie, drapanie i chrypka, innym razem ból jest ostry, kłujący, utrudnia jedzenie, mówienie, a chrypa przechodzi nawet w utratę głosu. Jak łatwo się domyślić zróżnicowane jest również leczenie i zalecane środki (leki, zioła, suplementy).

chora

Najczęściej ból gardła wywołują wirusy

Co na ból gardła?
Jeśli ból nie jest zbyt dokuczliwy, nie pojawiają się także inne przeziębieniowe dolegliwości (ból mięśni, głowy, męczący kaszel itp.) można spróbować kuracji ziołowej. W aptekach znajdziemy zarówno pastylki, jak i syropy na bazie ziół, np. z morszczynem, tymiankiem, podbiałem. Zaleca się też preparaty z pędów sosny, czarnego bzu, z modem i szałwią. W przypadku silniejszego bólu niezbędne jest wsparcie substancjami syntetycznymi, przy czym warto sięgnąć po skuteczne preparaty wykorzystujące naturalne środki i skuteczne substancje przeciwbólowe oraz antyseptyczne.

inovox

Skuteczne pastylki do ssania – Inovox na gardło

Dlaczego Inovox
Przede wszystkim pastylki do ssania to skuteczne i szybkie działanie, ponieważ substancje aktywne uwalniają się w krótkim czasie i działają w miejscu, w którym odczuwamy dolegliwości bólowe. Ponadto jest to skuteczne połączenie antyseptyków (amylometakrezol i alkohol 2,4-dichlorobenzylowy) ze środkiem miejscowo znieczulającym (lidokainy chlorowodorek). A zatem mamy tu najistotniejsze w leczeniu gardła działanie kojące, łagodzące ból i jednocześnie niszczące chorobotwórcze drobnoustroje wywołujące stan zapalny. Dla osób, którym dokucza ból gardła istotny jest również fakt, że już po kilkunastu minutach odczują wyraźną ulgę – zmniejszają się dolegliwości bólowe. Inovox na gardło dostępny jest w 3 wariantach, jako:
• pastylki o smaku pomarańczowym,
• pastylki o smaku miętowym
• pastylki o smaku cytrynowo- miodowym.

 

Zdjęcia: shutterstock, inovox.pl

About The Author

Reply