Proteza zębowa, czyli jak się cieszyć „trzecimi zębami”

Proteza zębowa ratuje życie towarzyskie, przywraca swobodny, szczery uśmiech, poprawia samopoczucie.

Kapelusze słomkowe – nieodzowny letni dodatek

W tym sezonie królują kapelusze, najczęściej słomkowe, są stylowe, piękne, nadają wyjątkowy charakter stylizacji

Pizza Hut w Gdyni

Pizza Hut to doskonały przykład dobrego jedzenia – odpowiada tym samym, wysokim standardom na całym świecie

Znamiona na skórze – to warto wiedzieć

Znamiona na skórze mogą być prawie niezauważalne albo stanowić problem dla ich posiadacza

Wybierz najlepiej przyswajalny magnez w tabletkach

Warto sięgać po skuteczne preparaty, najlepiej przyswajalny magnez w tabletkach

Pryszcze, zaskórniki, trądzik – to także „dorosły problem”

Trądzik u dorosłych nie jest wcale zjawiskiem marginalnym.

SuperOwoc! Czereśnie – słodko i zdrowo

Rozkoszując się smakiem czereśni warto wiedzieć, że mają one kompleksowy i dobroczynny wpływ na nasze zdrowie.

Wrzody żołądka – objawy, przyczyny, charakterystyka

Choroba wrzodowa żołądka i jej objawy dotyczą statystycznie od 5 do 10% populacji

Kleszcz łąkowy, psi, pospolity… wszystkie groźne!

Jak atakuje kleszcz, jakie są rodzaje (np. kleszcz psi, kleszcz łąkowy czy… obrzeżek gołębień).

Dlaczego warto przesiąść się na rower

Oszczędność, czasu, poznawanie okolicy, proekologiczna postawa i coś dla ciała i dla ducha – warto wsiąść na rower

Co jest niezbędne w mojej apteczce – Inovox na gardło

Można śmiało powiedzieć, że ból gardła znamy wszyscy – mali, duzi, aktywni i leniwi, seniorzy i maluchy. Różna może być intensywność bólu oraz przyczyny, choć najczęściej winowajcą są wirusy. Wiemy także, że jest to dolegliwość uciążliwa, często utrudnia swobodne oddychanie, mówienie, sen i jedzenie. Dlatego każdy na pewno chętnie sięgnie po skuteczny i bezpieczny lek, np. Inovox na gardło.

Ból gardła – kto go nie zna…?
Zanim przejdę do tzw. rzeczy i wyjaśnię, dlaczego w naszej apteczce znajdują się akurat pastylki Inovox, trochę statystyki i ważnych informacji na temat specyfiku bólu gardła. Otóż okazuje się, że statystycznie na gardło chorujemy 4 razy w roku. Zgodnie z tym co przeczytałam na stronie http://inovox.pl, badania konsumenckie TNS z 2014 roku mówią, że odnotowuje się aż 64 mln przypadków zachorowań na ból gardła. W związku z tym kilkanaście milionów ludzi szuka pomocy w aptekach, pytając o skuteczny lek na ból gardła, chrypę, drapanie, podrażnienie, trudności z połykaniem i mówieniem. Jest to o tyle istotne, iż pokazuje jak duża jest skala problemu i jak ważne jest dopasowanie odpowiedniego środka o szerokim spektrum działania (leczy, łagodzi, regeneruje).

gardo boli

Ból gardła może być ostry i uciążliwy

Warto wiedzieć dlaczego gardło boli
Z reguły słusznie kojarzymy tę dolegliwość z przeziębieniem, infekcją górnych dróg oddechowych grypą. Warto także wiedzieć, że za dolegliwości gardłowe częściej odpowiadają wirusy. Na stronie internetowej producenta leku Inovox na gardło czytamy, że większość (90-95%) przypadków zapalenia gardła i migdałków wywołują wirusy (rinowirusy i koronawirusy). Zdecydowanie rzadziej przyczyną są chorobotwórcze bakterie (5-10% przypadków). Różny jest także stopień intensywności bólu, czasami jest to lekkie podrażnienie, drapanie i chrypka, innym razem ból jest ostry, kłujący, utrudnia jedzenie, mówienie, a chrypa przechodzi nawet w utratę głosu. Jak łatwo się domyślić zróżnicowane jest również leczenie i zalecane środki (leki, zioła, suplementy).

chora

Najczęściej ból gardła wywołują wirusy

Co na ból gardła?
Jeśli ból nie jest zbyt dokuczliwy, nie pojawiają się także inne przeziębieniowe dolegliwości (ból mięśni, głowy, męczący kaszel itp.) można spróbować kuracji ziołowej. W aptekach znajdziemy zarówno pastylki, jak i syropy na bazie ziół, np. z morszczynem, tymiankiem, podbiałem. Zaleca się też preparaty z pędów sosny, czarnego bzu, z modem i szałwią. W przypadku silniejszego bólu niezbędne jest wsparcie substancjami syntetycznymi, przy czym warto sięgnąć po skuteczne preparaty wykorzystujące naturalne środki i skuteczne substancje przeciwbólowe oraz antyseptyczne.

inovox

Skuteczne pastylki do ssania – Inovox na gardło

Dlaczego Inovox
Przede wszystkim pastylki do ssania to skuteczne i szybkie działanie, ponieważ substancje aktywne uwalniają się w krótkim czasie i działają w miejscu, w którym odczuwamy dolegliwości bólowe. Ponadto jest to skuteczne połączenie antyseptyków (amylometakrezol i alkohol 2,4-dichlorobenzylowy) ze środkiem miejscowo znieczulającym (lidokainy chlorowodorek). A zatem mamy tu najistotniejsze w leczeniu gardła działanie kojące, łagodzące ból i jednocześnie niszczące chorobotwórcze drobnoustroje wywołujące stan zapalny. Dla osób, którym dokucza ból gardła istotny jest również fakt, że już po kilkunastu minutach odczują wyraźną ulgę – zmniejszają się dolegliwości bólowe. Inovox na gardło dostępny jest w 3 wariantach, jako:
• pastylki o smaku pomarańczowym,
• pastylki o smaku miętowym
• pastylki o smaku cytrynowo- miodowym.

 

Zdjęcia: shutterstock, inovox.pl

About The Author

Reply