Jak się robi sushi – to wcale nie jest takie trudne

Jak się robi sushi? Wbrew pozorom nie jest to wcale takie trudne.

Domowe sposoby na spierzchnięte usta

Spierzchnięte usta to częsty i niestety bolesny problem wielu pań

Awokado – jedz na zdrowie

Awokado zawiera stosunkowo niewiele cukrów prostych, jest natomiast bogate w… tłuszcze.

Bezsenność, kłopoty ze snem – co robić…?

Kłopoty ze snem to dziś dość powszechny problem, możemy mówić nawet o bezsenności.

Zadbaj o stopy zimą

Zimą stopy są traktowane ciężkimi, ciepłymi butami, grubymi skarpetkami, zapominamy o pielęgnacji

Profilaktyka i leczenie – sposoby na ból dziąseł

Warto znać sposoby na ból dziąseł, ale przede wszystkim jego przyczyny i metody zapobiegania.

Zamotana w szale

Szal stanowi jeden z istotniejszych elementów stylizacji, dodaje jej szyku lub jest awangardowy, oryginalny, niebanalny.

Witaminy w ciąży i w okresie karmienia piersią

Zbilansowana dieta oraz odpowiednia suplementacja mają zapewnić niezbędne składniki mineralne oraz witaminy w ciąży.

O rety przytyłam… czyli poświąteczny detoks

Poświąteczny detoks można zacząć od ożywczego koktajlu, który stymuluje metabolizm

Zrób to sam, czyli maseczki domowe

Domowe maseczki bazują głównie na tym, czego używamy w kuchni

Co jest niezbędne w mojej apteczce – Inovox na gardło

Można śmiało powiedzieć, że ból gardła znamy wszyscy – mali, duzi, aktywni i leniwi, seniorzy i maluchy. Różna może być intensywność bólu oraz przyczyny, choć najczęściej winowajcą są wirusy. Wiemy także, że jest to dolegliwość uciążliwa, często utrudnia swobodne oddychanie, mówienie, sen i jedzenie. Dlatego każdy na pewno chętnie sięgnie po skuteczny i bezpieczny lek, np. Inovox na gardło.

Ból gardła – kto go nie zna…?
Zanim przejdę do tzw. rzeczy i wyjaśnię, dlaczego w naszej apteczce znajdują się akurat pastylki Inovox, trochę statystyki i ważnych informacji na temat specyfiku bólu gardła. Otóż okazuje się, że statystycznie na gardło chorujemy 4 razy w roku. Zgodnie z tym co przeczytałam na stronie http://inovox.pl, badania konsumenckie TNS z 2014 roku mówią, że odnotowuje się aż 64 mln przypadków zachorowań na ból gardła. W związku z tym kilkanaście milionów ludzi szuka pomocy w aptekach, pytając o skuteczny lek na ból gardła, chrypę, drapanie, podrażnienie, trudności z połykaniem i mówieniem. Jest to o tyle istotne, iż pokazuje jak duża jest skala problemu i jak ważne jest dopasowanie odpowiedniego środka o szerokim spektrum działania (leczy, łagodzi, regeneruje).

gardo boli

Ból gardła może być ostry i uciążliwy

Warto wiedzieć dlaczego gardło boli
Z reguły słusznie kojarzymy tę dolegliwość z przeziębieniem, infekcją górnych dróg oddechowych grypą. Warto także wiedzieć, że za dolegliwości gardłowe częściej odpowiadają wirusy. Na stronie internetowej producenta leku Inovox na gardło czytamy, że większość (90-95%) przypadków zapalenia gardła i migdałków wywołują wirusy (rinowirusy i koronawirusy). Zdecydowanie rzadziej przyczyną są chorobotwórcze bakterie (5-10% przypadków). Różny jest także stopień intensywności bólu, czasami jest to lekkie podrażnienie, drapanie i chrypka, innym razem ból jest ostry, kłujący, utrudnia jedzenie, mówienie, a chrypa przechodzi nawet w utratę głosu. Jak łatwo się domyślić zróżnicowane jest również leczenie i zalecane środki (leki, zioła, suplementy).

chora

Najczęściej ból gardła wywołują wirusy

Co na ból gardła?
Jeśli ból nie jest zbyt dokuczliwy, nie pojawiają się także inne przeziębieniowe dolegliwości (ból mięśni, głowy, męczący kaszel itp.) można spróbować kuracji ziołowej. W aptekach znajdziemy zarówno pastylki, jak i syropy na bazie ziół, np. z morszczynem, tymiankiem, podbiałem. Zaleca się też preparaty z pędów sosny, czarnego bzu, z modem i szałwią. W przypadku silniejszego bólu niezbędne jest wsparcie substancjami syntetycznymi, przy czym warto sięgnąć po skuteczne preparaty wykorzystujące naturalne środki i skuteczne substancje przeciwbólowe oraz antyseptyczne.

inovox

Skuteczne pastylki do ssania – Inovox na gardło

Dlaczego Inovox
Przede wszystkim pastylki do ssania to skuteczne i szybkie działanie, ponieważ substancje aktywne uwalniają się w krótkim czasie i działają w miejscu, w którym odczuwamy dolegliwości bólowe. Ponadto jest to skuteczne połączenie antyseptyków (amylometakrezol i alkohol 2,4-dichlorobenzylowy) ze środkiem miejscowo znieczulającym (lidokainy chlorowodorek). A zatem mamy tu najistotniejsze w leczeniu gardła działanie kojące, łagodzące ból i jednocześnie niszczące chorobotwórcze drobnoustroje wywołujące stan zapalny. Dla osób, którym dokucza ból gardła istotny jest również fakt, że już po kilkunastu minutach odczują wyraźną ulgę – zmniejszają się dolegliwości bólowe. Inovox na gardło dostępny jest w 3 wariantach, jako:
• pastylki o smaku pomarańczowym,
• pastylki o smaku miętowym
• pastylki o smaku cytrynowo- miodowym.

 

Zdjęcia: shutterstock, inovox.pl

About The Author

Reply