Bolące stawy – reumatyzm i inne przyczyny

Najczęściej bolące stawy kojarzymy z reumatyzmem, ale to nie jedyna przyczyna takich dolegliwości.

Ból brzucha – gdzie boli i dlaczego

Ból brzucha to wyzwanie dla pacjenta i diagnostyki i jedna z najczęściej zgłaszanych dolegliwości

Pyszne pasztety – na śniadanie i od święta

Parafrazując słowa poety możemy z dumą powiedzieć, że Polacy nie gęsi i swoje pasztety mają

Przygotuj włosy do zimy

Sezon jesienno – zimowy bywa największym wyzwaniem dla włosów

Fosfolipidy – dlaczego są tak ważne dla wątroby

Pojęcia takie jak hepatocyty, fosfolipidy czy też funkcje wątroby, powinny być nam znane.

Jesień w parku – dla zdrowia i dla zabawy

Jesienny park zamiast telewizora i komputera!

Chroń skórę, sięgnij po Iwostin Solecrin

Wielbiciele opalania powinni wiedzieć, że słońce to nie samo dobro, może negatywnie wpływać na skórę i zagrażać zdrowiu

Ekologiczna żywność – postaw na zdrowie

Jakie wymagania musi spełniać zdrowe jedzenie, aby można było uznać je za wartościową żywność ekologiczną

Zdrowie pupila – pełnowartościowe karmy dla psów

Odpowiednio dobrane pełnowartościowe karmy dla psów zapewnią im zdrowie, kondycję, odporność, energię, oczywiście będą im także smakować.

Odparzenia pieluszkowe – jak im zapobiec i jak je leczyć

Skóra niemowląt jest delikatna, a odparzenia pieluszkowe spędzają sen z powiek najbardziej troskliwym mamom

Co jest niezbędne w mojej apteczce – Inovox na gardło

Można śmiało powiedzieć, że ból gardła znamy wszyscy – mali, duzi, aktywni i leniwi, seniorzy i maluchy. Różna może być intensywność bólu oraz przyczyny, choć najczęściej winowajcą są wirusy. Wiemy także, że jest to dolegliwość uciążliwa, często utrudnia swobodne oddychanie, mówienie, sen i jedzenie. Dlatego każdy na pewno chętnie sięgnie po skuteczny i bezpieczny lek, np. Inovox na gardło.

Ból gardła – kto go nie zna…?
Zanim przejdę do tzw. rzeczy i wyjaśnię, dlaczego w naszej apteczce znajdują się akurat pastylki Inovox, trochę statystyki i ważnych informacji na temat specyfiku bólu gardła. Otóż okazuje się, że statystycznie na gardło chorujemy 4 razy w roku. Zgodnie z tym co przeczytałam na stronie http://inovox.pl, badania konsumenckie TNS z 2014 roku mówią, że odnotowuje się aż 64 mln przypadków zachorowań na ból gardła. W związku z tym kilkanaście milionów ludzi szuka pomocy w aptekach, pytając o skuteczny lek na ból gardła, chrypę, drapanie, podrażnienie, trudności z połykaniem i mówieniem. Jest to o tyle istotne, iż pokazuje jak duża jest skala problemu i jak ważne jest dopasowanie odpowiedniego środka o szerokim spektrum działania (leczy, łagodzi, regeneruje).

gardo boli

Ból gardła może być ostry i uciążliwy

Warto wiedzieć dlaczego gardło boli
Z reguły słusznie kojarzymy tę dolegliwość z przeziębieniem, infekcją górnych dróg oddechowych grypą. Warto także wiedzieć, że za dolegliwości gardłowe częściej odpowiadają wirusy. Na stronie internetowej producenta leku Inovox na gardło czytamy, że większość (90-95%) przypadków zapalenia gardła i migdałków wywołują wirusy (rinowirusy i koronawirusy). Zdecydowanie rzadziej przyczyną są chorobotwórcze bakterie (5-10% przypadków). Różny jest także stopień intensywności bólu, czasami jest to lekkie podrażnienie, drapanie i chrypka, innym razem ból jest ostry, kłujący, utrudnia jedzenie, mówienie, a chrypa przechodzi nawet w utratę głosu. Jak łatwo się domyślić zróżnicowane jest również leczenie i zalecane środki (leki, zioła, suplementy).

chora

Najczęściej ból gardła wywołują wirusy

Co na ból gardła?
Jeśli ból nie jest zbyt dokuczliwy, nie pojawiają się także inne przeziębieniowe dolegliwości (ból mięśni, głowy, męczący kaszel itp.) można spróbować kuracji ziołowej. W aptekach znajdziemy zarówno pastylki, jak i syropy na bazie ziół, np. z morszczynem, tymiankiem, podbiałem. Zaleca się też preparaty z pędów sosny, czarnego bzu, z modem i szałwią. W przypadku silniejszego bólu niezbędne jest wsparcie substancjami syntetycznymi, przy czym warto sięgnąć po skuteczne preparaty wykorzystujące naturalne środki i skuteczne substancje przeciwbólowe oraz antyseptyczne.

inovox

Skuteczne pastylki do ssania – Inovox na gardło

Dlaczego Inovox
Przede wszystkim pastylki do ssania to skuteczne i szybkie działanie, ponieważ substancje aktywne uwalniają się w krótkim czasie i działają w miejscu, w którym odczuwamy dolegliwości bólowe. Ponadto jest to skuteczne połączenie antyseptyków (amylometakrezol i alkohol 2,4-dichlorobenzylowy) ze środkiem miejscowo znieczulającym (lidokainy chlorowodorek). A zatem mamy tu najistotniejsze w leczeniu gardła działanie kojące, łagodzące ból i jednocześnie niszczące chorobotwórcze drobnoustroje wywołujące stan zapalny. Dla osób, którym dokucza ból gardła istotny jest również fakt, że już po kilkunastu minutach odczują wyraźną ulgę – zmniejszają się dolegliwości bólowe. Inovox na gardło dostępny jest w 3 wariantach, jako:
• pastylki o smaku pomarańczowym,
• pastylki o smaku miętowym
• pastylki o smaku cytrynowo- miodowym.

 

Zdjęcia: shutterstock, inovox.pl

About The Author

Reply