Zdrowie pupila – pełnowartościowe karmy dla psów

Odpowiednio dobrane pełnowartościowe karmy dla psów zapewnią im zdrowie, kondycję, odporność, energię, oczywiście będą im także smakować.

Odparzenia pieluszkowe – jak im zapobiec i jak je leczyć

Skóra niemowląt jest delikatna, a odparzenia pieluszkowe spędzają sen z powiek najbardziej troskliwym mamom

Kondycja, wymarzona sylwetka i… skakanka

Skakanka to nie tylko spalanie kalorii, skacząc systematycznie pracujemy nad całym ciałem

Trendy jesienne – dla każdego coś… nowego

Trendy na sezon jesienny są wyjątkowo interesujące, charakterne i różnorodne

A może staycation, czyli wakacje w domu?

Wiele osób wybiera raz na jakiś czas tzw. opcję staycation, czyli wakacje w domu

Efektywne ćwiczenia na mięśnie rąk dla kobiet

Kobiety po macoszemu traktują ćwiczenia na mięśnie rąk – ramiona, tricepsy i bicepsy.

Kultowe fasony sukienek – skorzystaj z wyprzedaży!

Warto wykorzystać okazję i kupić wymarzoną sukienkę, najbardziej modne i ponadczasowe fasony

Proteza zębowa, czyli jak się cieszyć „trzecimi zębami”

Proteza zębowa ratuje życie towarzyskie, przywraca swobodny, szczery uśmiech, poprawia samopoczucie.

Kapelusze słomkowe – nieodzowny letni dodatek

W tym sezonie królują kapelusze, najczęściej słomkowe, są stylowe, piękne, nadają wyjątkowy charakter stylizacji

Pizza Hut w Gdyni

Pizza Hut to doskonały przykład dobrego jedzenia – odpowiada tym samym, wysokim standardom na całym świecie

Gorący temat – jak radzić sobie z upałami

W samym środku lata tematem numer jeden są… upały. Pomyśleć tylko, że tak bardzo tęskniłam za latem podczas listopadowych czy marcowych wieczorów. Tegoroczny, gorący, sierpniowy maraton upałów daje się we znaki nawet najbardziej zagorzałym wielbicielom tropikalnych klimatów. Ale zamiast narzekać postanowiłam znaleźć i wprowadzić w życie najskuteczniejsze sposoby radzenia sobie z zawrotnymi temperaturami.

dzieci

Nie zawsze mamy taką możliwość

Oczywiście znam zasadę, którą z powodzeniem stosują od wieków mieszkańcy śródziemnomorskich krajów. Wiem, że sjesta w godzinach największych upałów (11:00-14:00) to najlepsze rozwiązanie. Ale nie oszukujmy się, na co dzień – poza urlopem jest to nadal opcja nieosiągalna. Pomimo, że warunki pogodowe jak najbardziej uzasadniałyby relaks we wczesnych godzinach popołudniowych. A zatem trzeba rozejrzeć się za metodami, które może zastosować praktycznie każdy.

Naprawdę woda to życie

woda i owoce

Woda z owocami to doskonały pomysł

Wiadomo, że w czasie upałów najważniejsze jest nawadnianie organizmu. Wbrew pozorom ogromne znaczenie ma co pijemy i wcale nie wystarczy zwykła woda. Warto zastosować metodę praktykowaną przez doświadczonych żeglarzy, czyli herbatę (wcale nie zimną) z odrobiną soli. Brzmi dziwnie? Zapewne, ale pamiętajmy o tym, że sól pomaga zatrzymać wodę, a ponadto uzupełnia cenne elektrolity. Jeśli solona herbata to zbyt duże wyzwanie, warto wzbogacić wodę np. sokiem wyciśniętym z cytryny. Zdecydowanie lepiej gasi pragnienie. Wodę naszemu organizmowi dostarczymy także zajadając pyszne arbuzy, które w ponad 90 procentach składają się z wody. Podobnie jak rodzime, swojskie ogórki.

sałatka

Lekka i smaczna dieta

Jemy lekko i przyjemnie
Jeśli chodzi o to, co jemy w czasie upałów, zdecydowanie odradza się ciężkie, smażone, kaloryczne dania. Zamiast imponującego schabowego warto chrupać lekkie sałatki, surówki, zajadać chłodniki. Świeże owoce, warzywa, od czasu do czasu lody – to niezły pomysł na sierpniowe upały. Warto bowiem pamiętać, że trawienie sytego, ciężkiego posiłku to również bardzo duży wydatek energetyczny dla naszego organizmu. Swoją drogą ciekawe jak do tej zasady ma się nowa, polska, „świecka tradycja”, czyli letnie wieczory przy grillowych ucztach.

Chłodzimy się

letnia sukienka

Stroje lekkie i przewiewne

Jeśli chodzi o pomieszczenia, w których przebywamy, pracujemy, mieszkamy-dobrym sposobem jest rozstawienie miseczek z kostkami lodu, butelek z zamrożoną wodą albo chociaż misek z wodą. Sprawdza się też rozwieszenie w wietrzonych pomieszczeniach mokrych prześcieradeł czy ręczników. Oczywiście ubieramy się lekko, w odzież z naturalnych tkanin, pamiętając o chronieniu głowy, oczu przed promieniami słonecznymi

Poza tym jak zawsze najważniejszy jest zdrowy rozsądek. A zatem jeśli nie musimy opuszczać domu, lepiej przeczekać największe upały wewnątrz, unikając ryzyka przegrzania czy nawet udaru słonecznego. Unikamy również zbędnego wysiłku, warto darować sobie mocną kawę i alkohole.

Zdjęcia: Shutterstock, Pinterest

About The Author

Reply