Jak dbać o włosy – letnie wyzwania

Co zrobić, żeby po udanych wakacjach nie wyglądać jak strach na wróble, jak dbać o włosy?

Cytrynowo i zdrowo, czyli dobry tran dla dzieci

Warto wiedzieć jaki tran wybrać, aby zaspokoić zapotrzebowanie młodego organizmu.

Skuteczne, nowoczesne i ergonomiczne myjki ciśnieniowe

Myjki ciśnieniowe Husqvarna są łatwe w obsłudze, a jednocześnie bardzo skuteczne

Purina Beyond – dla zdrowia psich smakoszy

Na uwagę zasługują na pewno nowe karmy Purina Beyond, zbilansowane, pełnowartościowe, oparte na wysokiej jakości, naturalnych składnikach

Wolontariat – warto pomagać!

Wolontariat staje się sposobem na życie wielu osób – każdy może pomagać w takim zakresie na jaki go stać

plaża

Dlaczego warto wybrać się na urlop przed sezonem

Urlop przed sezonem to sposób na oszczędności, relaks i ucieczkę od tłumu turystów.

kozłowka

Zwiedzanie, relaks, piękne krajobrazy – turysto odwiedź lubelskie!

Wele ciekawego czeka na nas na wchodzie kraju, np. w mniej obleganym regionie województwa lubelskiego.

Grillowanie nie tylko na działce – grille elektryczne

TEFAL – grille elektryczne tego producenta są proste w obsłudze, ale można na nich przyrządzić naprawdę wyjątkowe dania.

Dieta i suplementacja – minerały i witaminy w ciąży

Zapotrzebowanie na minerały, składniki odżywcze oraz witaminy w ciąży jest wyższe.

odzież do jogi

Odzież do jogi unikalny look i design

Na pierwszy rzut oka zajęcia jogi mogą wydawać się proste, statyczne. Wystarczy jednak spróbować, aby przekonać się, że: po pierwsze joga to wymagająca forma aktywności, po drugie… pozytywnie wciąga i uzależnia. Jest to jednak nałóg wyjątkowo dobroczynny dla ciała i ducha, a także okazja do skompletowania bardzo interesującej garderoby. Ubrania do jogi charakteryzują się bowiem świetną jakością i naprawdę efektownym wzornictwem. Komfortowe ubrania do jogi Strój do jogi musi spełniać pewne wymagania, aby był praktyczny, funkcjonalny, nie ograniczał swobody ruchów, a tym samym nie zakłócał specyficznej filozofii tego treningu. Joga  to nie tylko sekwencje ruchów, ćwiczeń, ale także „coś dla

Gorący temat – jak radzić sobie z upałami

W samym środku lata tematem numer jeden są… upały. Pomyśleć tylko, że tak bardzo tęskniłam za latem podczas listopadowych czy marcowych wieczorów. Tegoroczny, gorący, sierpniowy maraton upałów daje się we znaki nawet najbardziej zagorzałym wielbicielom tropikalnych klimatów. Ale zamiast narzekać postanowiłam znaleźć i wprowadzić w życie najskuteczniejsze sposoby radzenia sobie z zawrotnymi temperaturami.

dzieci

Nie zawsze mamy taką możliwość

Oczywiście znam zasadę, którą z powodzeniem stosują od wieków mieszkańcy śródziemnomorskich krajów. Wiem, że sjesta w godzinach największych upałów (11:00-14:00) to najlepsze rozwiązanie. Ale nie oszukujmy się, na co dzień – poza urlopem jest to nadal opcja nieosiągalna. Pomimo, że warunki pogodowe jak najbardziej uzasadniałyby relaks we wczesnych godzinach popołudniowych. A zatem trzeba rozejrzeć się za metodami, które może zastosować praktycznie każdy.

Naprawdę woda to życie

woda i owoce

Woda z owocami to doskonały pomysł

Wiadomo, że w czasie upałów najważniejsze jest nawadnianie organizmu. Wbrew pozorom ogromne znaczenie ma co pijemy i wcale nie wystarczy zwykła woda. Warto zastosować metodę praktykowaną przez doświadczonych żeglarzy, czyli herbatę (wcale nie zimną) z odrobiną soli. Brzmi dziwnie? Zapewne, ale pamiętajmy o tym, że sól pomaga zatrzymać wodę, a ponadto uzupełnia cenne elektrolity. Jeśli solona herbata to zbyt duże wyzwanie, warto wzbogacić wodę np. sokiem wyciśniętym z cytryny. Zdecydowanie lepiej gasi pragnienie. Wodę naszemu organizmowi dostarczymy także zajadając pyszne arbuzy, które w ponad 90 procentach składają się z wody. Podobnie jak rodzime, swojskie ogórki.

sałatka

Lekka i smaczna dieta

Jemy lekko i przyjemnie
Jeśli chodzi o to, co jemy w czasie upałów, zdecydowanie odradza się ciężkie, smażone, kaloryczne dania. Zamiast imponującego schabowego warto chrupać lekkie sałatki, surówki, zajadać chłodniki. Świeże owoce, warzywa, od czasu do czasu lody – to niezły pomysł na sierpniowe upały. Warto bowiem pamiętać, że trawienie sytego, ciężkiego posiłku to również bardzo duży wydatek energetyczny dla naszego organizmu. Swoją drogą ciekawe jak do tej zasady ma się nowa, polska, „świecka tradycja”, czyli letnie wieczory przy grillowych ucztach.

Chłodzimy się

letnia sukienka

Stroje lekkie i przewiewne

Jeśli chodzi o pomieszczenia, w których przebywamy, pracujemy, mieszkamy-dobrym sposobem jest rozstawienie miseczek z kostkami lodu, butelek z zamrożoną wodą albo chociaż misek z wodą. Sprawdza się też rozwieszenie w wietrzonych pomieszczeniach mokrych prześcieradeł czy ręczników. Oczywiście ubieramy się lekko, w odzież z naturalnych tkanin, pamiętając o chronieniu głowy, oczu przed promieniami słonecznymi

Poza tym jak zawsze najważniejszy jest zdrowy rozsądek. A zatem jeśli nie musimy opuszczać domu, lepiej przeczekać największe upały wewnątrz, unikając ryzyka przegrzania czy nawet udaru słonecznego. Unikamy również zbędnego wysiłku, warto darować sobie mocną kawę i alkohole.

Zdjęcia: Shutterstock, Pinterest

About The Author

Reply