Żywienie niemowląt – jak przygotować mleko modyfikowane

Wybór odpowiedniej mieszanki i wiedza o tym, jak przygotować mleko modyfikowane, są bardzo ważne dla każdej młodej mamy

Grecja – doskonały pomysł na udany urlop

Greca to wymarzony i zawsze modny kierunek wyjazdów urlopowych i wycieczek krajoznawczych

Wiosenne przeziębienie u dzieci

Przeziębienie u dzieci nie jest stanem wyjątkowym, w okresie budowania odporności dzieci chorują nawet kilkanaście razy w ciągu roku

Motywy roślinne, ekologia i egzotyka we wnętrzach

Bardzo modne motywy roślinne mogą stanowić główny motyw, ale także efektowne dodatki, dekoracje, akcesoria.

zdobienie paznokci

Stemplowanie paznokci – jak zacząć?

Stemplowanie paznokci to jedna z najpopularniejszych obecnie metod ich zdobienia. Pozwala ona dość szybko i łatwo zamienić zwykły manicure w mało dzieło sztuki. I to bez czasochłonnego i wymagającego ręcznego malowania wzorów. Teraz wystarczy odbicie wzorów z płytek oraz przeniesienie ich na paznokci. I gotowe!

Jak zacząć biegać – oto jest pytanie…

Kluczowe znaczenie ma odpowiedź na pytanie – jak zacząć biegać tak, aby stało się to pasją, przyzwyczajeniem, czymś ważnym, a nawet niezbędnym.

Niebanalne buty na wiosnę

Wyobraźni projektantom nie brakuje i zapewniają nam prawdziwy diabelski młyn z butami

lampa do paznokci

Lampa LED do paznokci – jak dobrze wybrać?

Manicure żelowy i hybrydowy cieszy się dziś ogromną popularnością. I nie ma się co dziwić, jego wykonanie nie jest wcale skomplikowane, a pozwala na uzyskanie trwałego efektu, dzięki czemu paznokcie są bardzo zadbane i atrakcyjne.

Co na kaszel dla małego dziecka

Co na kaszel u najmłodszych pacjentów? Jak ulżyć i nie zakłócać mechanizmu samooczyszczania dróg oddechowych

Dlaczego smakuje nam kurczak w sosie kurkowym?

Często sięgam po przepisy na dania z drobiu, np. takie jak kurczak w sosie kurkowym.

Zmienna pogoda i moje częste bóle głowy

Mam wśród swoich bliskich przyjaciół osobę, która cierpi na wyjątkowo uciążliwe migreny. Dlatego mogę powiedzieć, że przynajmniej teoretycznie wiem czym różni się standardowy ból, a nawet częste bóle głowy od migreny, która może pokonać największych twardzieli. Co nie zmienia faktu, że swoje, bynajmniej niemigrenowe bóle, odczuwam jako bardzo dotkliwe i męczące.

pogoda

Zmienna pogoda mi nie służy

Karuzela pogodowa…
Niestety jest tzw. meteopatką, co w moim przypadku oznacza niezbyt miłe reakcje organizmu na poważniejsze zmiany pogody. Łatwo sobie wyobrazić jak czuję się tego lata, kiedy to mamy za oknem prawdziwy kalejdoskop – od tropików po chłodną północ. Są upały i burze, chłodne dni i duszne wieczory. Zdarza się, że jednego dnia mamy pełną paletę pogodowych kaprysów, czyli jak w Bollywood – czasem słońce czasem deszcz. Dla mnie oznacza to częste bóle głowy, kiepskie samopoczucie, problemy ze snem i zmęczenie następnego dnia Dla otoczenia kapryśna aura to wyraźny znak, że lepiej omijać mnie szerokim łukiem.

… a głowa boli

bol głowy

Najbardziej dokucza mi ból głowy

Najbardziej uciążliwym sygnałem nadchodzących czy przebiegających pogodowych zawirowań jest ból głowy. Odczuwany szczególnie na okoliczność spadków ciśnienia. Choć dokucza mi również, kiedy na zewnątrz szaleje upał i jest duszno. Przysłowiowa cisza przed burzą praktycznie zawsze objawia się u mnie bólem, który kojarzy mi się z zaciskaniem ciasnej obręczy na umęczonej głowie. Poczytałam co nieco o samej specyfice bólu, więc wiem, że całe nasze ciało, organizm są szczodrze wyposażone w receptory bólu, na które działają różne czynniki. I choć mam świadomość że ból jest sygnałem ostrzegawczym, nie bardzo wiem jak go zinterpretować… wyprowadzić się do kraju, w którym nie ma wahań pogody??? Raczej niemożliwe.

Sprawdzone – polecam
Póki co skupiam się zatem na łagodzeniu dolegliwości. Moją reakcją na ostrzegawcze sygnały ze strony organizmu jest wygospodarowanie czasu na relaks, najlepiej na sen. I zawsze mam pod ręką – czyli w torbie, w apteczce, gdziekolwiek jestem, skuteczne sprawdzone środki przeciwbólowe. Już od dawna jest to popularna Aspiryna, którą poleciła mi koleżanka. Szczerze mówiąc do tego czasu kojarzyłam Aspirin głównie z przeziębieniami, leczeniem infekcji, zbijaniem gorączki. Tymczasem okazuje się, ze np. Aspirin Ultra Fast czy najnowsza Aspirin PRO to prawdziwe błogosławieństwo na zbolałe skronie. Nowe tabletki albo granulat nie tylko uśmierzają ból szybciej, ale także łagodnie obchodzą się z moim żołądkiem. Dzięki temu mogę poczuć ulgę, kiedy ból głowy mija, bez zamartwiania się o problemy żołądkowe.

 

Zdjęcia: shutterstock

About The Author

Reply