Pryszcze, zaskórniki, trądzik – to także „dorosły problem”

Trądzik u dorosłych nie jest wcale zjawiskiem marginalnym.

SuperOwoc! Czereśnie – słodko i zdrowo

Rozkoszując się smakiem czereśni warto wiedzieć, że mają one kompleksowy i dobroczynny wpływ na nasze zdrowie.

Wrzody żołądka – objawy, przyczyny, charakterystyka

Choroba wrzodowa żołądka i jej objawy dotyczą statystycznie od 5 do 10% populacji

Kleszcz łąkowy, psi, pospolity… wszystkie groźne!

Jak atakuje kleszcz, jakie są rodzaje (np. kleszcz psi, kleszcz łąkowy czy… obrzeżek gołębień).

Dlaczego warto przesiąść się na rower

Oszczędność, czasu, poznawanie okolicy, proekologiczna postawa i coś dla ciała i dla ducha – warto wsiąść na rower

Dlaczego warto jeść lody

Nie do końca wiemy czy lody są zdrowe czy nie, tuczą czy można jeść je w czasie diety

Latem pokaż zadbane, gładkie nogi

Nogi nie muszą być do samej szyi i idealnie zgrabne, ale na pewno powinny być zadbane i gładkie

Sezon na… alergiczny nieżyt nosa

Dla wielu osób bujnie rozkwitająca zieleń oznacza uciążliwe, przykre objawy, takie jak alergiczny nieżyt nosa

Jak dbać o włosy – letnie wyzwania

Co zrobić, żeby po udanych wakacjach nie wyglądać jak strach na wróble, jak dbać o włosy?

Cytrynowo i zdrowo, czyli dobry tran dla dzieci

Warto wiedzieć jaki tran wybrać, aby zaspokoić zapotrzebowanie młodego organizmu.

Zmienna pogoda i moje częste bóle głowy

Mam wśród swoich bliskich przyjaciół osobę, która cierpi na wyjątkowo uciążliwe migreny. Dlatego mogę powiedzieć, że przynajmniej teoretycznie wiem czym różni się standardowy ból, a nawet częste bóle głowy od migreny, która może pokonać największych twardzieli. Co nie zmienia faktu, że swoje, bynajmniej niemigrenowe bóle, odczuwam jako bardzo dotkliwe i męczące.

pogoda

Zmienna pogoda mi nie służy

Karuzela pogodowa…
Niestety jest tzw. meteopatką, co w moim przypadku oznacza niezbyt miłe reakcje organizmu na poważniejsze zmiany pogody. Łatwo sobie wyobrazić jak czuję się tego lata, kiedy to mamy za oknem prawdziwy kalejdoskop – od tropików po chłodną północ. Są upały i burze, chłodne dni i duszne wieczory. Zdarza się, że jednego dnia mamy pełną paletę pogodowych kaprysów, czyli jak w Bollywood – czasem słońce czasem deszcz. Dla mnie oznacza to częste bóle głowy, kiepskie samopoczucie, problemy ze snem i zmęczenie następnego dnia Dla otoczenia kapryśna aura to wyraźny znak, że lepiej omijać mnie szerokim łukiem.

… a głowa boli

bol głowy

Najbardziej dokucza mi ból głowy

Najbardziej uciążliwym sygnałem nadchodzących czy przebiegających pogodowych zawirowań jest ból głowy. Odczuwany szczególnie na okoliczność spadków ciśnienia. Choć dokucza mi również, kiedy na zewnątrz szaleje upał i jest duszno. Przysłowiowa cisza przed burzą praktycznie zawsze objawia się u mnie bólem, który kojarzy mi się z zaciskaniem ciasnej obręczy na umęczonej głowie. Poczytałam co nieco o samej specyfice bólu, więc wiem, że całe nasze ciało, organizm są szczodrze wyposażone w receptory bólu, na które działają różne czynniki. I choć mam świadomość że ból jest sygnałem ostrzegawczym, nie bardzo wiem jak go zinterpretować… wyprowadzić się do kraju, w którym nie ma wahań pogody??? Raczej niemożliwe.

Sprawdzone – polecam
Póki co skupiam się zatem na łagodzeniu dolegliwości. Moją reakcją na ostrzegawcze sygnały ze strony organizmu jest wygospodarowanie czasu na relaks, najlepiej na sen. I zawsze mam pod ręką – czyli w torbie, w apteczce, gdziekolwiek jestem, skuteczne sprawdzone środki przeciwbólowe. Już od dawna jest to popularna Aspiryna, którą poleciła mi koleżanka. Szczerze mówiąc do tego czasu kojarzyłam Aspirin głównie z przeziębieniami, leczeniem infekcji, zbijaniem gorączki. Tymczasem okazuje się, ze np. Aspirin Ultra Fast czy najnowsza Aspirin PRO to prawdziwe błogosławieństwo na zbolałe skronie. Nowe tabletki albo granulat nie tylko uśmierzają ból szybciej, ale także łagodnie obchodzą się z moim żołądkiem. Dzięki temu mogę poczuć ulgę, kiedy ból głowy mija, bez zamartwiania się o problemy żołądkowe.

 

Zdjęcia: shutterstock

About The Author

Reply