Pyszne pasztety – na śniadanie i od święta

Parafrazując słowa poety możemy z dumą powiedzieć, że Polacy nie gęsi i swoje pasztety mają

Przygotuj włosy do zimy

Sezon jesienno – zimowy bywa największym wyzwaniem dla włosów

Fosfolipidy – dlaczego są tak ważne dla wątroby

Pojęcia takie jak hepatocyty, fosfolipidy czy też funkcje wątroby, powinny być nam znane.

Jesień w parku – dla zdrowia i dla zabawy

Jesienny park zamiast telewizora i komputera!

Chroń skórę, sięgnij po Iwostin Solecrin

Wielbiciele opalania powinni wiedzieć, że słońce to nie samo dobro, może negatywnie wpływać na skórę i zagrażać zdrowiu

Ekologiczna żywność – postaw na zdrowie

Jakie wymagania musi spełniać zdrowe jedzenie, aby można było uznać je za wartościową żywność ekologiczną

Zdrowie pupila – pełnowartościowe karmy dla psów

Odpowiednio dobrane pełnowartościowe karmy dla psów zapewnią im zdrowie, kondycję, odporność, energię, oczywiście będą im także smakować.

Odparzenia pieluszkowe – jak im zapobiec i jak je leczyć

Skóra niemowląt jest delikatna, a odparzenia pieluszkowe spędzają sen z powiek najbardziej troskliwym mamom

Kondycja, wymarzona sylwetka i… skakanka

Skakanka to nie tylko spalanie kalorii, skacząc systematycznie pracujemy nad całym ciałem

Trendy jesienne – dla każdego coś… nowego

Trendy na sezon jesienny są wyjątkowo interesujące, charakterne i różnorodne

Przyjaciele z kosmetyczki cz. 2 – tusz do rzęs

Kontynuując wątek niezastąpionych „przyjaciół” z kosmetyczki, nie mogę oczywiście pominąć tuszu do rzęs, znanego również jako MASCARA. Oczy zwierciadłem duszy, dobry makijaż wydobędzie z oczu to co najpiękniejsze, całą głębię i blask… itp. itd. A że w pięknych oczach można podobno zatonąć (metaforycznie), warto chyba poznać tajniki ich umiejętnego podkreślania i eksponowania.

naturalny make up

Naturalny, perfekcyjny makijaż

 

Mascara – do wyboru do koloru
Według mnie w tym kontekście kosmetykiem absolutnie niezbędnym jest właśnie mascara. Podobnie jak w przypadku wielu innych kosmetyków, również tu jest w czym wybierać. Pod każdym względem – od marki, ceny, przez kolor, zastosowanie, po tzw. efekty specjalne i kształt szczoteczki. Z kolorami sprawa jest względnie prosta. Z reguły wiemy jaki kolor tuszu będzie odpowiedni. Najpopularniejszy klasyk to oczywiście czerń. Delikatniej i naturalnie umalujemy się tuszem brązowym albo grafitowym. Kierując się w stronę ekstrawagancji, makijażu odważnego, oryginalnego, można zdecydować się na make up przy użyciu mascary w kolorze granatowym, turkusowym, zielonym, a nawet… czerwonym!

kolory

Wszystkie kolory tęczy

Wybór tuszu idealnego
Ale najistotniejszy przy zakupie tuszu do rzęs jest efekt jaki chcemy osiągnąć, a co za tym idzie – kształt szczoteczki. Oczywiście wybór jest w tym przypadku związany z jakością, długością, kolorem i kondycją rzęs. Niektóre kobiety chcą dodać rzęsom głębokiego kolorytu, inne chcą je pogrubić, podkręcić albo wydłużyć. A niektórym zależy na połączeniu kilku efektów.
Możemy zatem zdecydować się na klasyczny tusz, który sprawdza się przy makijażu naturalnym, podkreśla jedynie rzęsy. By uniknąć posklejanych rzęs stosuje się specjalne mascary ze szczoteczką rozdzielającą, która maluje każdą rzęsę osobno. Najczęściej zależy nam na wydłużeniu i pogrubieniu rzęs. Taka mascara to kosmetyk, który zapewnia spektakularny efekt, jeśli nałożymy tusz umiejętnie. Oprócz wyprofilowanej szczoteczki stosuje się tu najczęściej tzw. polimery cząsteczki kaszmiru.
Rzęsy można również malować i podkręcać. Służy temu specjalna szczoteczka oraz skład kosmetyku, który wysychając kurczy się i efektownie wywija rzęsy.
Dla uzyskania naprawdę głębokiego, ciemnego makijażu można także sięgnąć po tusz dwufazowy wyposażony w dwie szczoteczki. Pierwsza faza to malowanie bezbarwnym płynem, druga – pokrycie rzęs czarnym tuszem właściwym.

rzęsy

Efektowne długie rzęsy

Przyznam, że mascara to jeden z moich ulubionych kosmetyków. Nawet kiedy nie ma czasu na bardziej „zaawansowany” make up oczu, zawsze mam pod ręku tusz, który otwiera oko i nadaje spojrzeniu głębię.

Zdjęcia: shutterstock, fashiontrendspk.com

About The Author

Reply