kozłowka

Zwiedzanie, relaks, piękne krajobrazy – turysto odwiedź lubelskie!

Wele ciekawego czeka na nas na wchodzie kraju, np. w mniej obleganym regionie województwa lubelskiego.

Grillowanie nie tylko na działce – grille elektryczne

TEFAL – grille elektryczne tego producenta są proste w obsłudze, ale można na nich przyrządzić naprawdę wyjątkowe dania.

Dieta i suplementacja – minerały i witaminy w ciąży

Zapotrzebowanie na minerały, składniki odżywcze oraz witaminy w ciąży jest wyższe.

odzież do jogi

Odzież do jogi unikalny look i design

Na pierwszy rzut oka zajęcia jogi mogą wydawać się proste, statyczne. Wystarczy jednak spróbować, aby przekonać się, że: po pierwsze joga to wymagająca forma aktywności, po drugie… pozytywnie wciąga i uzależnia. Jest to jednak nałóg wyjątkowo dobroczynny dla ciała i ducha, a także okazja do skompletowania bardzo interesującej garderoby. Ubrania do jogi charakteryzują się bowiem świetną jakością i naprawdę efektownym wzornictwem. Komfortowe ubrania do jogi Strój do jogi musi spełniać pewne wymagania, aby był praktyczny, funkcjonalny, nie ograniczał swobody ruchów, a tym samym nie zakłócał specyficznej filozofii tego treningu. Joga  to nie tylko sekwencje ruchów, ćwiczeń, ale także „coś dla

Pedicure – zadbane stopy i letnie trendy

Jak zadbać o efektowny pedicure, co w tym sezonie będziemy malować na paznokciach.

Bóle miesiączkowe – przyczyny, przebieg, leczenie

Nawet najbardziej skuteczne leki i wiedza o tym jak złagodzić bóle miesiączkowe, nie zastąpią konsultacji i badań

Bieg, nordic walking czy spacer dla zdrowia?

Popularne formy aktywności są dostępne praktycznie dla wszystkich – spacer, bieganie i nordic walking.

Zielono mi… na zdrowie

Niepozorna zielenina to prawdziwa skarbnica witamin, minerałów i bogactwo wartości odżywczych

Kosmetyki dla mężczyzn – udane zakupy, skuteczna pielęgnacja

Kosmetyki dla mężczyzn zajmują mniej miejsca w drogeriach, ale jest to naprawdę szeroki i różnorodny asortyment

Z kuchni do drogerii – dobroczynne zioła w kosmetyce

Rośliny mają dobroczynny wpływ na skórę, dlatego znajdują szerokie zastosowanie również w kosmetyce.

Przyjaciele z kosmetyczki cz. 2 – tusz do rzęs

Kontynuując wątek niezastąpionych „przyjaciół” z kosmetyczki, nie mogę oczywiście pominąć tuszu do rzęs, znanego również jako MASCARA. Oczy zwierciadłem duszy, dobry makijaż wydobędzie z oczu to co najpiękniejsze, całą głębię i blask… itp. itd. A że w pięknych oczach można podobno zatonąć (metaforycznie), warto chyba poznać tajniki ich umiejętnego podkreślania i eksponowania.

naturalny make up

Naturalny, perfekcyjny makijaż

 

Mascara – do wyboru do koloru
Według mnie w tym kontekście kosmetykiem absolutnie niezbędnym jest właśnie mascara. Podobnie jak w przypadku wielu innych kosmetyków, również tu jest w czym wybierać. Pod każdym względem – od marki, ceny, przez kolor, zastosowanie, po tzw. efekty specjalne i kształt szczoteczki. Z kolorami sprawa jest względnie prosta. Z reguły wiemy jaki kolor tuszu będzie odpowiedni. Najpopularniejszy klasyk to oczywiście czerń. Delikatniej i naturalnie umalujemy się tuszem brązowym albo grafitowym. Kierując się w stronę ekstrawagancji, makijażu odważnego, oryginalnego, można zdecydować się na make up przy użyciu mascary w kolorze granatowym, turkusowym, zielonym, a nawet… czerwonym!

kolory

Wszystkie kolory tęczy

Wybór tuszu idealnego
Ale najistotniejszy przy zakupie tuszu do rzęs jest efekt jaki chcemy osiągnąć, a co za tym idzie – kształt szczoteczki. Oczywiście wybór jest w tym przypadku związany z jakością, długością, kolorem i kondycją rzęs. Niektóre kobiety chcą dodać rzęsom głębokiego kolorytu, inne chcą je pogrubić, podkręcić albo wydłużyć. A niektórym zależy na połączeniu kilku efektów.
Możemy zatem zdecydować się na klasyczny tusz, który sprawdza się przy makijażu naturalnym, podkreśla jedynie rzęsy. By uniknąć posklejanych rzęs stosuje się specjalne mascary ze szczoteczką rozdzielającą, która maluje każdą rzęsę osobno. Najczęściej zależy nam na wydłużeniu i pogrubieniu rzęs. Taka mascara to kosmetyk, który zapewnia spektakularny efekt, jeśli nałożymy tusz umiejętnie. Oprócz wyprofilowanej szczoteczki stosuje się tu najczęściej tzw. polimery cząsteczki kaszmiru.
Rzęsy można również malować i podkręcać. Służy temu specjalna szczoteczka oraz skład kosmetyku, który wysychając kurczy się i efektownie wywija rzęsy.
Dla uzyskania naprawdę głębokiego, ciemnego makijażu można także sięgnąć po tusz dwufazowy wyposażony w dwie szczoteczki. Pierwsza faza to malowanie bezbarwnym płynem, druga – pokrycie rzęs czarnym tuszem właściwym.

rzęsy

Efektowne długie rzęsy

Przyznam, że mascara to jeden z moich ulubionych kosmetyków. Nawet kiedy nie ma czasu na bardziej „zaawansowany” make up oczu, zawsze mam pod ręku tusz, który otwiera oko i nadaje spojrzeniu głębię.

Zdjęcia: shutterstock, fashiontrendspk.com

About The Author

Reply