Witaminy w ciąży i w okresie karmienia piersią

Zbilansowana dieta oraz odpowiednia suplementacja mają zapewnić niezbędne składniki mineralne oraz witaminy w ciąży.

O rety przytyłam… czyli poświąteczny detoks

Poświąteczny detoks można zacząć od ożywczego koktajlu, który stymuluje metabolizm

Zrób to sam, czyli maseczki domowe

Domowe maseczki bazują głównie na tym, czego używamy w kuchni

Za pięć dwunasta, czyli maseczki przed Sylwestrem

Warto zastosować odpowiednie maseczki, dobrze dobrane mogą naprawdę zdziałać cuda

Ból w plecach, problemy z kręgosłupem – kto ich nie zna…?

Statystycznie co drugi Polak narzeka na problemy z kręgosłupem

Jak nie zwariować przed świętami? Jak się nimi cieszyć…

Przypomnij sobie dlaczego lubiłaś święta jako dziecko

Karp – nie tylko od święta

Karp, ryba jadana głównie podczas świąt, nie musi wcale być jedynie wigilijnym daniem

Skuteczny i przyswajalny magnez z witaminą B6

Magne B6 – optymalne połączenie magnezu z witaminą B6.

Cukrzyca u kota – jedna z częstszych chorób endokrynologicznych

Cukrzyca, według obowiązującej definicji WHO, jest chorobą (a właściwie grupą chorób o złożonej etiologii) związaną z niedostatecznym wytwarzaniem i/lub działaniem insuliny oraz stanami hiperglikemii. Cukrzyca pierwotna obejmuje typy 1 oraz 2. U kotów stwierdza się, że jest to jedna z najczęściej występujących chorób endokrynologicznych. Co więcej, liczba zachorowań kociaków na cukrzycę stale wzrasta. W latach 60. i 70. ubiegłego wieku, odsetek kotów zmagających się z cukrzycą wynosił jeden przypadek na 1500. Lata 90. to już jeden przypadek zachorowania, na 250 kotów. Cukrzyca u kota staje się zatem dużym problemem dotyczącym całej populacji. Co powoduje cukrzycę u kota? Zaburzenia funkcjonowania trzustki

Domowe sposoby i skuteczny syrop na kaszel dla dzieci

Skuteczne sposoby oraz dobry syrop na kaszel dla dzieci to swoisty niezbędnik każdego rodzica

Przyjaciele z kosmetyczki cz. 2 – tusz do rzęs

Kontynuując wątek niezastąpionych „przyjaciół” z kosmetyczki, nie mogę oczywiście pominąć tuszu do rzęs, znanego również jako MASCARA. Oczy zwierciadłem duszy, dobry makijaż wydobędzie z oczu to co najpiękniejsze, całą głębię i blask… itp. itd. A że w pięknych oczach można podobno zatonąć (metaforycznie), warto chyba poznać tajniki ich umiejętnego podkreślania i eksponowania.

naturalny make up

Naturalny, perfekcyjny makijaż

 

Mascara – do wyboru do koloru
Według mnie w tym kontekście kosmetykiem absolutnie niezbędnym jest właśnie mascara. Podobnie jak w przypadku wielu innych kosmetyków, również tu jest w czym wybierać. Pod każdym względem – od marki, ceny, przez kolor, zastosowanie, po tzw. efekty specjalne i kształt szczoteczki. Z kolorami sprawa jest względnie prosta. Z reguły wiemy jaki kolor tuszu będzie odpowiedni. Najpopularniejszy klasyk to oczywiście czerń. Delikatniej i naturalnie umalujemy się tuszem brązowym albo grafitowym. Kierując się w stronę ekstrawagancji, makijażu odważnego, oryginalnego, można zdecydować się na make up przy użyciu mascary w kolorze granatowym, turkusowym, zielonym, a nawet… czerwonym!

kolory

Wszystkie kolory tęczy

Wybór tuszu idealnego
Ale najistotniejszy przy zakupie tuszu do rzęs jest efekt jaki chcemy osiągnąć, a co za tym idzie – kształt szczoteczki. Oczywiście wybór jest w tym przypadku związany z jakością, długością, kolorem i kondycją rzęs. Niektóre kobiety chcą dodać rzęsom głębokiego kolorytu, inne chcą je pogrubić, podkręcić albo wydłużyć. A niektórym zależy na połączeniu kilku efektów.
Możemy zatem zdecydować się na klasyczny tusz, który sprawdza się przy makijażu naturalnym, podkreśla jedynie rzęsy. By uniknąć posklejanych rzęs stosuje się specjalne mascary ze szczoteczką rozdzielającą, która maluje każdą rzęsę osobno. Najczęściej zależy nam na wydłużeniu i pogrubieniu rzęs. Taka mascara to kosmetyk, który zapewnia spektakularny efekt, jeśli nałożymy tusz umiejętnie. Oprócz wyprofilowanej szczoteczki stosuje się tu najczęściej tzw. polimery cząsteczki kaszmiru.
Rzęsy można również malować i podkręcać. Służy temu specjalna szczoteczka oraz skład kosmetyku, który wysychając kurczy się i efektownie wywija rzęsy.
Dla uzyskania naprawdę głębokiego, ciemnego makijażu można także sięgnąć po tusz dwufazowy wyposażony w dwie szczoteczki. Pierwsza faza to malowanie bezbarwnym płynem, druga – pokrycie rzęs czarnym tuszem właściwym.

rzęsy

Efektowne długie rzęsy

Przyznam, że mascara to jeden z moich ulubionych kosmetyków. Nawet kiedy nie ma czasu na bardziej „zaawansowany” make up oczu, zawsze mam pod ręku tusz, który otwiera oko i nadaje spojrzeniu głębię.

Zdjęcia: shutterstock, fashiontrendspk.com

About The Author

Reply