Żywienie niemowląt – jak przygotować mleko modyfikowane

Wybór odpowiedniej mieszanki i wiedza o tym, jak przygotować mleko modyfikowane, są bardzo ważne dla każdej młodej mamy

Grecja – doskonały pomysł na udany urlop

Greca to wymarzony i zawsze modny kierunek wyjazdów urlopowych i wycieczek krajoznawczych

Wiosenne przeziębienie u dzieci

Przeziębienie u dzieci nie jest stanem wyjątkowym, w okresie budowania odporności dzieci chorują nawet kilkanaście razy w ciągu roku

Motywy roślinne, ekologia i egzotyka we wnętrzach

Bardzo modne motywy roślinne mogą stanowić główny motyw, ale także efektowne dodatki, dekoracje, akcesoria.

zdobienie paznokci

Stemplowanie paznokci – jak zacząć?

Stemplowanie paznokci to jedna z najpopularniejszych obecnie metod ich zdobienia. Pozwala ona dość szybko i łatwo zamienić zwykły manicure w mało dzieło sztuki. I to bez czasochłonnego i wymagającego ręcznego malowania wzorów. Teraz wystarczy odbicie wzorów z płytek oraz przeniesienie ich na paznokci. I gotowe!

Jak zacząć biegać – oto jest pytanie…

Kluczowe znaczenie ma odpowiedź na pytanie – jak zacząć biegać tak, aby stało się to pasją, przyzwyczajeniem, czymś ważnym, a nawet niezbędnym.

Niebanalne buty na wiosnę

Wyobraźni projektantom nie brakuje i zapewniają nam prawdziwy diabelski młyn z butami

lampa do paznokci

Lampa LED do paznokci – jak dobrze wybrać?

Manicure żelowy i hybrydowy cieszy się dziś ogromną popularnością. I nie ma się co dziwić, jego wykonanie nie jest wcale skomplikowane, a pozwala na uzyskanie trwałego efektu, dzięki czemu paznokcie są bardzo zadbane i atrakcyjne.

Co na kaszel dla małego dziecka

Co na kaszel u najmłodszych pacjentów? Jak ulżyć i nie zakłócać mechanizmu samooczyszczania dróg oddechowych

Dlaczego smakuje nam kurczak w sosie kurkowym?

Często sięgam po przepisy na dania z drobiu, np. takie jak kurczak w sosie kurkowym.

HIIT – hit wśród treningów

Jestem fanką aktywności fizycznej. Nie ukrywam, że próbowałam różnych rodzajów zdrowego ruchu. Od jogi przez aerobic po treningi z elementami sztuk walki. Wciąż jestem otwarta na to co nowe, efektywne i przyjemne, bo moja sportowa aktywność musi być wyzwaniem, ale powinna także dawać radość i satysfakcję.

Staram się jak najbardziej urozmaicać moje sportowe wyczyny. Dla zdrowia dobrej kondycji i żeby było ciekawie. A zatem nie stronię od ćwiczeń siłowych, czasem poskaczę w rytmie zumby, rozciągam się i relaksuję na treningach stretching i podczas jogi. Muszę jednak przyznać, że moim faworytem jest trening interwałowy, tzw. HIIT, czyli High Intensity Interval Training.

squat jump

źródło: popsugar.com

Dlaczego właśnie HIIT?
Odpowiedź jest prosta – bo jest to trening skuteczny, dynamiczny i nie jest nudny. Z założenia jest to rodzaj aktywności o zmiennej intensywności ćwiczeń, opracowany z myślą o wyczynowych sportowcach. Poprawia ich wydolność, siłę, szybkość i jak się okazało przyczynia się do intensywnego spalania tkanki tłuszczowej. A to jak wiadomo główny cel wielu ćwiczących amatorów. A zatem dość szybko zaadaptowano zasady HIIT na potrzeby programów treningowych dla amatorów sportu i aktywności fizycznej.

Schudnę? Z przyjemnością!

push ups

źródło:popsugar.com

Dla mnie i zapewne dla wielu innych zwolenników tej metody trening interwałowy to przede wszystkim skuteczny oręż w walce z tłuszczykiem. Doceniam również fakt, że nie musi trwać długo. Mogę trenować w klubie, na powietrzu, w domu – praktycznie wszędzie. Większość ćwiczeń można wykonywać bez obciążeń. Mało tego, na trening interwałowy składają się przede wszystkim ćwiczenia, które wszyscy doskonale znamy. Warto również wiedzieć, że HIIT podwyższa nasz metabolizm nie tylko czasie ćwiczeń, ale nawet do 24 godzin po treningu.
A zatem warto dowiedzieć się jak najwięcej o treningu HIIT, Tabata itp. Polubić brzuszki, pompki, przysiady, wypady, skoki czy osławione burpees, które są zmorą wielu amatorów aktywności fizycznej.

źródło obrazka: jennfit.ca

About The Author

Reply