Witaminy w ciąży i w okresie karmienia piersią

Zbilansowana dieta oraz odpowiednia suplementacja mają zapewnić niezbędne składniki mineralne oraz witaminy w ciąży.

O rety przytyłam… czyli poświąteczny detoks

Poświąteczny detoks można zacząć od ożywczego koktajlu, który stymuluje metabolizm

Zrób to sam, czyli maseczki domowe

Domowe maseczki bazują głównie na tym, czego używamy w kuchni

Za pięć dwunasta, czyli maseczki przed Sylwestrem

Warto zastosować odpowiednie maseczki, dobrze dobrane mogą naprawdę zdziałać cuda

Ból w plecach, problemy z kręgosłupem – kto ich nie zna…?

Statystycznie co drugi Polak narzeka na problemy z kręgosłupem

Jak nie zwariować przed świętami? Jak się nimi cieszyć…

Przypomnij sobie dlaczego lubiłaś święta jako dziecko

Karp – nie tylko od święta

Karp, ryba jadana głównie podczas świąt, nie musi wcale być jedynie wigilijnym daniem

Skuteczny i przyswajalny magnez z witaminą B6

Magne B6 – optymalne połączenie magnezu z witaminą B6.

Cukrzyca u kota – jedna z częstszych chorób endokrynologicznych

Cukrzyca, według obowiązującej definicji WHO, jest chorobą (a właściwie grupą chorób o złożonej etiologii) związaną z niedostatecznym wytwarzaniem i/lub działaniem insuliny oraz stanami hiperglikemii. Cukrzyca pierwotna obejmuje typy 1 oraz 2. U kotów stwierdza się, że jest to jedna z najczęściej występujących chorób endokrynologicznych. Co więcej, liczba zachorowań kociaków na cukrzycę stale wzrasta. W latach 60. i 70. ubiegłego wieku, odsetek kotów zmagających się z cukrzycą wynosił jeden przypadek na 1500. Lata 90. to już jeden przypadek zachorowania, na 250 kotów. Cukrzyca u kota staje się zatem dużym problemem dotyczącym całej populacji. Co powoduje cukrzycę u kota? Zaburzenia funkcjonowania trzustki

Domowe sposoby i skuteczny syrop na kaszel dla dzieci

Skuteczne sposoby oraz dobry syrop na kaszel dla dzieci to swoisty niezbędnik każdego rodzica

Listonosz dostarczy e kartki urodzinowe

Trochę jestem nowoczesna, a trochę staroświecka. Kultywuję wiele tradycji, ale chętnie korzystam z gadżetów, nowinek technologicznych. Nie rozstaję się ze smartfonem, dzień zaczynam od sprawdzenia poczty mailowej, ale nadal pisuję tradycyjne listy do koleżanki, która wyemigrowała na tzw. zachód. W moim przypadku wygodne sms-y i maile nie zastąpiły kartek świątecznych czy urodzinowych. Szczególnie tych, które wysyłam do cioci, kuzynki czy znajomych moich rodziców.

ekartka

E kartka – bez kolejki

Blaski i cienie okolicznościowych kartek
Myślę, że nie jestem odosobniona w tym przywiązaniu do skądinąd miłych zwyczajów. Odczułam ten rodzaj wspólnoty szczególnie mocno stojąc w kolejce na poczcie, oczywiście z dość pokaźną ilością kart z życzeniami na święta. Okazuje się, że wiele osób nadal w ten sposób przekazuje życzenia, a wszyscy miłośnicy tradycyjnej kartki spotykają się w kolejce po znaczki pocztowe. Nic więc dziwnego, że z prawdziwą ulgą i żywym zainteresowaniem przyjęłam nowość jaką są e listy i e kartki urodzinowe czy świąteczne, dostępne dzięki aplikacji envelo.

Dlaczego polubiłam e kartki

kartka indywidualna

Kartka na miarę życzeń

E kartki i e listy z envelo to jedna z nowych, bardzo praktycznych usług Poczty Polskiej. I niech nas nie zwiedzie określenie e kartki urodzinowe. Nie są to żadne obrazki wysyłane mailem, tylko rzetelna, ozdobna karta dostarczana przez listonosza. Dla nadawcy jest to rozwiązanie idealne, przynajmniej moim zdaniem. Siadam wygodnie przed komputerem, loguję się i wybieram okazję, a potem rodzaj karty, karnet, grafikę, obrazek. Można nawet dodać własne grafiki i zdjęcia. E kartkę wypełniam tak jak tradycyjną – czyli życzenia, dane adresata. Opłaty związane z przesyłką przekazuję przelewem online i… już. Bez kolejki po znaczki, bez biegania w poszukiwaniu poczty albo skrzynki. Zamówiona karta zostanie wydrukowana i dostarczona np. do szanownej cioci – jubilatki.
Cała „procedura” jest nie tylko prosta, ale i przyjemna – wybór obrazków, grafik itp. Dla mnie e kartki urodzinowe na envelo.pl to idealne połączenie mojego przywiązania do tradycyjnych form z tym co w Internecie najlepsze.

Zdjęcia: envelo.pl, misspatina.com, moviemorlocks.com

About The Author

Reply