SuperOwoc! Czereśnie – słodko i zdrowo

Rozkoszując się smakiem czereśni warto wiedzieć, że mają one kompleksowy i dobroczynny wpływ na nasze zdrowie.

Wrzody żołądka – objawy, przyczyny, charakterystyka

Choroba wrzodowa żołądka i jej objawy dotyczą statystycznie od 5 do 10% populacji

Kleszcz łąkowy, psi, pospolity… wszystkie groźne!

Jak atakuje kleszcz, jakie są rodzaje (np. kleszcz psi, kleszcz łąkowy czy… obrzeżek gołębień).

Dlaczego warto przesiąść się na rower

Oszczędność, czasu, poznawanie okolicy, proekologiczna postawa i coś dla ciała i dla ducha – warto wsiąść na rower

Dlaczego warto jeść lody

Nie do końca wiemy czy lody są zdrowe czy nie, tuczą czy można jeść je w czasie diety

Latem pokaż zadbane, gładkie nogi

Nogi nie muszą być do samej szyi i idealnie zgrabne, ale na pewno powinny być zadbane i gładkie

Sezon na… alergiczny nieżyt nosa

Dla wielu osób bujnie rozkwitająca zieleń oznacza uciążliwe, przykre objawy, takie jak alergiczny nieżyt nosa

Jak dbać o włosy – letnie wyzwania

Co zrobić, żeby po udanych wakacjach nie wyglądać jak strach na wróble, jak dbać o włosy?

Cytrynowo i zdrowo, czyli dobry tran dla dzieci

Warto wiedzieć jaki tran wybrać, aby zaspokoić zapotrzebowanie młodego organizmu.

Skuteczne, nowoczesne i ergonomiczne myjki ciśnieniowe

Myjki ciśnieniowe Husqvarna są łatwe w obsłudze, a jednocześnie bardzo skuteczne

Pies na wiosnę!

Kto by pomyślał, że już na początku lutego zacznę szukać informacji na tematy mocno wiosenne. Tym razem nie rozglądam się jednak wśród najnowszych trendów, nie zastanawiam się w jakich butach chciałabym spacerować w kwietniu czy maju. Jako odpowiedzialna i mądrze kochająca „psia mama” zainteresowałam się zagadnieniem przygotowania naszej Astruni do wiosny, gdyż ta ma chyba zamiar zrobić mały falstart.

psy śpią

Zimą pieski lubią tak!

Do wiosny trzeba się przygotować
Jak się okazuje przygotowania do wiosny w psim świecie to temat bardzo szeroki. Można powiedzieć, że są nie mniej absorbujące niż nasze „ludzkie” przedwiosenne poczynania. A zatem po kolei. Otóż niektóre pieski po zimie, tak jak ludzie, mają tu i ówdzie za dużo centymetrów. Nic dziwnego, zima sprzyja leniuchowaniu, wygrzewaniu psiego ciałka i futerka przy grzejnikach. Zimą seniorki takie jak Astra, spacerują mniej, a jedzą chętnie. Dlatego warto realnie i obiektywnie spojrzeć na figurę pupila, a najlepiej zrobić kompleksowy przegląd u weterynarza. Z racji wieku Astrunia już jest umówiona na takie spotkanie ze swoim panem doktorem. Zważymy delikwentkę, zrobimy badania krwi, sprawdzimy czy nasza dojrzała psinka jest zdrowa.

sierść z psa

Niektóre „troszkę” linieją

Zimowy włos psa się nie trzyma

Na powitanie wiosny pieski lubią sobie entuzjastycznie i obficie linieć. W ten sposób pozbywają się zimowej okrywy włosowej i stroją się na wiosnę w nowe futerko. Wszystko ślicznie, piesek będzie jak nowy, ale dywany, meble, ubrania… No cóż, takie są uroki wspaniałej przyjaźni z czworonogiem:) Aby nieco zapanować nad sypiącym się włosiem my ponownie włączamy do menu Astruni kropelki z kwasami Omega 3. Czekamy też na naprawdę ciepły dzień, żeby ją wykąpać i solidnie wyczesać. Akurat sierść Astry nie wymaga specjalistycznych zabiegów, ale w przypadku kudłaczy albo psich elegantów najlepszym rozwiązaniem jest salon psiej piękności.

krople przeciw kleszczom

Weterynarz zabezpieczy psa przed kleszczami

Beztroski, bezpieczny spacer
Jeśli chodzi o spacery mamy tu dwie podstawowe kwestie związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem. Po pierwsze do zwiększania intensywności spacerów podchodzimy rozsądnie i ostrożnie. Po zimowym błogim lenistwie stopniowo intensyfikujemy i wydłużamy spacerki. Druga, jakże ważna kwestia, to oczywiście zabezpieczenie przed kleszczami. Przy czym nie brakuje dziś opinii, że tak naprawdę antykleszczowa profilaktyka powinna trwać cały rok. W każdym razie kto zrobił przerwę na zimę już powinien znów zadbać o zabezpieczenie psa. Wybór jest szeroki – są krople (spot-on), aerozole i bardzo skuteczne obroże. W tym przypadku zawsze można zdać się na weterynarza, który doradzi najlepszy preparat.

pies leży na trawie

I już można wylegiwać się wśród kwiecia

A zatem chyba już niedługo głęboko schowamy małe psie sweterki i kurteczki. Na skwerkach pojawią się pełne werwy, odświeżone psiaki. Dla nich wiosenne, ciepłe dni to raj dłuższych spacerów i radosnych zabaw.

Zdjęcia: Shutterstock, Imgur, boredpanda.com

About The Author

Reply