Pyszne pasztety – na śniadanie i od święta

Parafrazując słowa poety możemy z dumą powiedzieć, że Polacy nie gęsi i swoje pasztety mają

Przygotuj włosy do zimy

Sezon jesienno – zimowy bywa największym wyzwaniem dla włosów

Fosfolipidy – dlaczego są tak ważne dla wątroby

Pojęcia takie jak hepatocyty, fosfolipidy czy też funkcje wątroby, powinny być nam znane.

Jesień w parku – dla zdrowia i dla zabawy

Jesienny park zamiast telewizora i komputera!

Chroń skórę, sięgnij po Iwostin Solecrin

Wielbiciele opalania powinni wiedzieć, że słońce to nie samo dobro, może negatywnie wpływać na skórę i zagrażać zdrowiu

Ekologiczna żywność – postaw na zdrowie

Jakie wymagania musi spełniać zdrowe jedzenie, aby można było uznać je za wartościową żywność ekologiczną

Zdrowie pupila – pełnowartościowe karmy dla psów

Odpowiednio dobrane pełnowartościowe karmy dla psów zapewnią im zdrowie, kondycję, odporność, energię, oczywiście będą im także smakować.

Odparzenia pieluszkowe – jak im zapobiec i jak je leczyć

Skóra niemowląt jest delikatna, a odparzenia pieluszkowe spędzają sen z powiek najbardziej troskliwym mamom

Kondycja, wymarzona sylwetka i… skakanka

Skakanka to nie tylko spalanie kalorii, skacząc systematycznie pracujemy nad całym ciałem

Trendy jesienne – dla każdego coś… nowego

Trendy na sezon jesienny są wyjątkowo interesujące, charakterne i różnorodne

Pies na wiosnę!

Kto by pomyślał, że już na początku lutego zacznę szukać informacji na tematy mocno wiosenne. Tym razem nie rozglądam się jednak wśród najnowszych trendów, nie zastanawiam się w jakich butach chciałabym spacerować w kwietniu czy maju. Jako odpowiedzialna i mądrze kochająca „psia mama” zainteresowałam się zagadnieniem przygotowania naszej Astruni do wiosny, gdyż ta ma chyba zamiar zrobić mały falstart.

psy śpią

Zimą pieski lubią tak!

Do wiosny trzeba się przygotować
Jak się okazuje przygotowania do wiosny w psim świecie to temat bardzo szeroki. Można powiedzieć, że są nie mniej absorbujące niż nasze „ludzkie” przedwiosenne poczynania. A zatem po kolei. Otóż niektóre pieski po zimie, tak jak ludzie, mają tu i ówdzie za dużo centymetrów. Nic dziwnego, zima sprzyja leniuchowaniu, wygrzewaniu psiego ciałka i futerka przy grzejnikach. Zimą seniorki takie jak Astra, spacerują mniej, a jedzą chętnie. Dlatego warto realnie i obiektywnie spojrzeć na figurę pupila, a najlepiej zrobić kompleksowy przegląd u weterynarza. Z racji wieku Astrunia już jest umówiona na takie spotkanie ze swoim panem doktorem. Zważymy delikwentkę, zrobimy badania krwi, sprawdzimy czy nasza dojrzała psinka jest zdrowa.

sierść z psa

Niektóre „troszkę” linieją

Zimowy włos psa się nie trzyma

Na powitanie wiosny pieski lubią sobie entuzjastycznie i obficie linieć. W ten sposób pozbywają się zimowej okrywy włosowej i stroją się na wiosnę w nowe futerko. Wszystko ślicznie, piesek będzie jak nowy, ale dywany, meble, ubrania… No cóż, takie są uroki wspaniałej przyjaźni z czworonogiem:) Aby nieco zapanować nad sypiącym się włosiem my ponownie włączamy do menu Astruni kropelki z kwasami Omega 3. Czekamy też na naprawdę ciepły dzień, żeby ją wykąpać i solidnie wyczesać. Akurat sierść Astry nie wymaga specjalistycznych zabiegów, ale w przypadku kudłaczy albo psich elegantów najlepszym rozwiązaniem jest salon psiej piękności.

krople przeciw kleszczom

Weterynarz zabezpieczy psa przed kleszczami

Beztroski, bezpieczny spacer
Jeśli chodzi o spacery mamy tu dwie podstawowe kwestie związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem. Po pierwsze do zwiększania intensywności spacerów podchodzimy rozsądnie i ostrożnie. Po zimowym błogim lenistwie stopniowo intensyfikujemy i wydłużamy spacerki. Druga, jakże ważna kwestia, to oczywiście zabezpieczenie przed kleszczami. Przy czym nie brakuje dziś opinii, że tak naprawdę antykleszczowa profilaktyka powinna trwać cały rok. W każdym razie kto zrobił przerwę na zimę już powinien znów zadbać o zabezpieczenie psa. Wybór jest szeroki – są krople (spot-on), aerozole i bardzo skuteczne obroże. W tym przypadku zawsze można zdać się na weterynarza, który doradzi najlepszy preparat.

pies leży na trawie

I już można wylegiwać się wśród kwiecia

A zatem chyba już niedługo głęboko schowamy małe psie sweterki i kurteczki. Na skwerkach pojawią się pełne werwy, odświeżone psiaki. Dla nich wiosenne, ciepłe dni to raj dłuższych spacerów i radosnych zabaw.

Zdjęcia: Shutterstock, Imgur, boredpanda.com

About The Author

Reply