Witaminy w ciąży i w okresie karmienia piersią

Zbilansowana dieta oraz odpowiednia suplementacja mają zapewnić niezbędne składniki mineralne oraz witaminy w ciąży.

O rety przytyłam… czyli poświąteczny detoks

Poświąteczny detoks można zacząć od ożywczego koktajlu, który stymuluje metabolizm

Zrób to sam, czyli maseczki domowe

Domowe maseczki bazują głównie na tym, czego używamy w kuchni

Za pięć dwunasta, czyli maseczki przed Sylwestrem

Warto zastosować odpowiednie maseczki, dobrze dobrane mogą naprawdę zdziałać cuda

Ból w plecach, problemy z kręgosłupem – kto ich nie zna…?

Statystycznie co drugi Polak narzeka na problemy z kręgosłupem

Jak nie zwariować przed świętami? Jak się nimi cieszyć…

Przypomnij sobie dlaczego lubiłaś święta jako dziecko

Karp – nie tylko od święta

Karp, ryba jadana głównie podczas świąt, nie musi wcale być jedynie wigilijnym daniem

Skuteczny i przyswajalny magnez z witaminą B6

Magne B6 – optymalne połączenie magnezu z witaminą B6.

Cukrzyca u kota – jedna z częstszych chorób endokrynologicznych

Cukrzyca, według obowiązującej definicji WHO, jest chorobą (a właściwie grupą chorób o złożonej etiologii) związaną z niedostatecznym wytwarzaniem i/lub działaniem insuliny oraz stanami hiperglikemii. Cukrzyca pierwotna obejmuje typy 1 oraz 2. U kotów stwierdza się, że jest to jedna z najczęściej występujących chorób endokrynologicznych. Co więcej, liczba zachorowań kociaków na cukrzycę stale wzrasta. W latach 60. i 70. ubiegłego wieku, odsetek kotów zmagających się z cukrzycą wynosił jeden przypadek na 1500. Lata 90. to już jeden przypadek zachorowania, na 250 kotów. Cukrzyca u kota staje się zatem dużym problemem dotyczącym całej populacji. Co powoduje cukrzycę u kota? Zaburzenia funkcjonowania trzustki

Domowe sposoby i skuteczny syrop na kaszel dla dzieci

Skuteczne sposoby oraz dobry syrop na kaszel dla dzieci to swoisty niezbędnik każdego rodzica

Ja, siostra, zwierciadło i klej do lustra

Jestem z siebie naprawdę zadowolona, więc pochwalę się. W końcu mówi się – nie czekaj aż Cię pochwalą, chwal i nagradzaj się sama. Moim osobistym powodem do zadowolenia jest własnoręcznie i prawie samodzielnie przymocowane lustro łazienkowe. Niby nic, a jednak cieszy. Szczególnie, iż rzeczone lustro oczekiwało prawie kwartał na zamontowanie.

Tak miało być...

Tak miało być…

Kto powiesi nowe lustro?
Oczywiście w pierwszej kolejności zadanie przydzieliłam mężowi, który jak przystało na

kobieta z lustrem

Dla mnie to za małe lusterko

stuprocentowego mężczyznę odpowiadał: zaraz, jutro, za chwilę, zrobi się. Nie zrobiło się, a zaraz trwało wyjątkowo długo… Tydzień temu zdjęłam stare lusterko, które wisiało w łazience. Miałam nadzieję, że to zmobilizuje mojego mężczyznę do konkretnych czynów. Niestety postawił sobie na półce małe lusterko, które jak się okazuje wystarcza, żeby szybko się ogolić. Niestety dla mnie malutkie zwierciadełko to za mało

„Męskie zakupy” z siostrą
Na moje narzekania w tym temacie żywo i dość ostro zareagowała moja siostra mówiąc, że przyklejenie lustra łazienkowego to żadna filozofia. Ażeby nie być gołosłowną od razu zaciągnęła mnie do marketu budowlanego i fachowo wybrała odpowiedni klej do lustra. Okazało się, że moja siostrzyczka to prawdziwa złota rączka, poruszała się w markecie bardzo sprawnie i bez problemu odnalazła niezbędne akcesoria. Kupiłyśmy też specjalny nożyk oraz coś co nazwała wyciskaczem do kartuszy… Nie ukrywam, że podziw dla siostry rósł z każdą chwilą. Na szczęście obiecała, że tym razem nie rzuci mnie samej na głęboką wodę i pomoże mi z pierwszym „męskim” domowym zadaniem.

Męzczyzna przed lustrem

Mina męża była bezcenna

To naprawdę MOJE lustro
Jak się okazało moje obawy były całkiem zbędne. Prace rozpoczęłyśmy od filiżanki kawy i obejrzenia filmu instruktażowego, który pokazuje jak zastosować kupiony przez nas montażowy klej do luster. Tak naprawdę klej Pattex Fix Extreme Total nadaje się do wielu innych zastosowań, ale ja sprawdziłam jego skuteczność tylko na moim nowym łazienkowym zwierciadle. Pokrzepione dobrą kawą i ciachem, mądrzejsze dzięki prostej filmowej instrukcji, zamocowałyśmy lustro szybko, sprawnie i skutecznie. I nawet prosto.
Lustro wygląda bardzo ładnie, a ja nawet bardziej lubię swoje odbicie. Natomiast mina męża, kiedy zobaczył zamontowane zwierciadło – bezcenna.

Zdjęcia: przyklej.to, www.huffingtonpost.com, dailywt.com

About The Author

No Responses

Reply