kozłowka

Zwiedzanie, relaks, piękne krajobrazy – turysto odwiedź lubelskie!

Wele ciekawego czeka na nas na wchodzie kraju, np. w mniej obleganym regionie województwa lubelskiego.

Grillowanie nie tylko na działce – grille elektryczne

TEFAL – grille elektryczne tego producenta są proste w obsłudze, ale można na nich przyrządzić naprawdę wyjątkowe dania.

Dieta i suplementacja – minerały i witaminy w ciąży

Zapotrzebowanie na minerały, składniki odżywcze oraz witaminy w ciąży jest wyższe.

odzież do jogi

Odzież do jogi unikalny look i design

Na pierwszy rzut oka zajęcia jogi mogą wydawać się proste, statyczne. Wystarczy jednak spróbować, aby przekonać się, że: po pierwsze joga to wymagająca forma aktywności, po drugie… pozytywnie wciąga i uzależnia. Jest to jednak nałóg wyjątkowo dobroczynny dla ciała i ducha, a także okazja do skompletowania bardzo interesującej garderoby. Ubrania do jogi charakteryzują się bowiem świetną jakością i naprawdę efektownym wzornictwem. Komfortowe ubrania do jogi Strój do jogi musi spełniać pewne wymagania, aby był praktyczny, funkcjonalny, nie ograniczał swobody ruchów, a tym samym nie zakłócał specyficznej filozofii tego treningu. Joga  to nie tylko sekwencje ruchów, ćwiczeń, ale także „coś dla

Pedicure – zadbane stopy i letnie trendy

Jak zadbać o efektowny pedicure, co w tym sezonie będziemy malować na paznokciach.

Bóle miesiączkowe – przyczyny, przebieg, leczenie

Nawet najbardziej skuteczne leki i wiedza o tym jak złagodzić bóle miesiączkowe, nie zastąpią konsultacji i badań

Bieg, nordic walking czy spacer dla zdrowia?

Popularne formy aktywności są dostępne praktycznie dla wszystkich – spacer, bieganie i nordic walking.

Zielono mi… na zdrowie

Niepozorna zielenina to prawdziwa skarbnica witamin, minerałów i bogactwo wartości odżywczych

Kosmetyki dla mężczyzn – udane zakupy, skuteczna pielęgnacja

Kosmetyki dla mężczyzn zajmują mniej miejsca w drogeriach, ale jest to naprawdę szeroki i różnorodny asortyment

Z kuchni do drogerii – dobroczynne zioła w kosmetyce

Rośliny mają dobroczynny wpływ na skórę, dlatego znajdują szerokie zastosowanie również w kosmetyce.

Częste bóle głowy – skąd się biorą i jak z nimi walczyć

Częste bóle głowy to dolegliwość, która dotyczy około 15% populacji, a zatem jest to powszechnie występujący problem. Na pewno jest to niemałe wyzwanie – i dla osób dotkniętych bólem, i dla medycyny. Przede wszystkim ból głowy może być sam w sobie schorzeniem, ale może także stanowić jeden z symptomów różnych chorób.

aspirin

Aspirin – znam, sprawdziłam, działa

Wszyscy znamy dolegliwości bólowe
Ogromne znaczenie ma również fakt, iż częste bóle głowy mogą bardzo utrudniać normalne funkcjonowanie, w tym także pracę, naukę, obowiązki domowe. Szczególnie dotkliwie odczuwają to osoby borykające się z bólem migrenowym A zatem można powiedzieć , że mamy do czynienia z problemem istotnym w szerszym, społecznym ujęciu. Sama doskonale wiem jak skutecznie unieruchamia albo ogranicza aktywność ból w skroniach, w obrębie czoła czy dotkliwy ból „w środku” głowy. Nic zatem dziwnego, że jak każdy kogo ta dolegliwość dotyka, interesuję się żywo genezą bólu oraz środkami, metodami, które pomagają go zwalczać. Moje osobiste doświadczenia, jeśli chodzi i leczenie farmakologiczne, to oczywiście sprawdzony środek, jakim jest Aspirin. Na stronie internetowej producenta można poczytać o każdym z dostępnych dziś leków z charakterystycznym logo Aspiryny. Ja znalazłam również ciekawe informacje o specyfice bólu ogólnie i w szczegółach dotyczących dolegliwości w obrębie głowy. Otóż odczucie bólu pojawia się, kiedy receptory bólowe zlokalizowane w całym organizmie, zostaną pobudzone. Wbrew pozorom nie jest to objaw, który ma nas jedynie męczyć, jest to przede wszystkim sygnał, który pokazuje, że w danym obszarze, narządzie dzieje się coś na co trzeba zwrócić uwagę. Mogą być to czynniki o bardzo zróżnicowanym charakterze, ale stan zapalny zawsze powinien wzbudzić naszą czujność.

bol głowy

Ból ogranicza nasze funkcjonowanie i możliwości

Dlaczego głowa boli?
Ból głowy jest najczęściej w jakiś sposób związany z układem krążenia. Może także być objawem wielu chorób, np. nadciśnienia, depresji czy nowotworów. Specyficznym i bardzo dotkliwym, poważnym problemem są migreny – pulsujący, intensywny ból, który może praktycznie wyłączyć chorego z funkcjonowania (w okresie migrenowego ataku). Wiele osób boryka się z tzw. codziennym (przewlekłym) bólem głowy (CBG). Zgodnie z definicją występuje przez ponad 15 dni w miesiącu od co najmniej 3 miesięcy, a do tego trwa co najmniej 4 godziny dziennie. A zatem jest to naprawdę ogromne obciążenie dla osób dotkniętych CBG. Najczęściej występujące rodzaje tej dolegliwości to:
• migrena przewlekła (zwana dawniej transformowaną),
• przewlekły napięciowy ból głowy,
• bóle polekowe.
Czasem jest to efekt wtórny, związany z innymi chorobami, ale wśród najczęstszych przyczyn wymienia się m.in.
• nadużywanie leków (przede wszystkim przeciwbólowych),
• nadużywanie kofeiny,
• nadużywanie alkoholu,
• nadużywanie nikotyny,
• przewlekły stres,
• depresja,
• bezsenność,
• otyłość,
• nadciśnienie tętnicze,
• nadczynność tarczycy.
Bardzo często ból głowy to jednorazowy, doraźny objaw związany z przemęczeniem, niewyspaniem czy nadużyciem alkoholu.

leki

Warto wybrać sprawdzone i bezpieczne środki przeciwbólowe –

Aspirin na częste bóle głowy
Praktycznie zawsze ból głowy wymaga reakcji z naszej strony. Najczęściej stosuje się leki, które mają za zdanie zlikwidowanie stanu zapalnego i zwalczenie bólu. Wspomniana przeze mnie Aspirin, to jeden z najczęściej zalecanych i skutecznych środków, a obecnie mamy możliwość wyboru spośród wielu rodzajów tego leku. Może być to np. ASPIRIN® PRO – jak zapewnia producent działa od razu i 6 razy szybciej uwalnia substancję aktywną. Mamy też łatwą do zażycia Aspirin Effect w granulkach, Aspirin Ultra Fast czy też Aspirin Extra z kofeiną.
Oczywiście pamiętamy o tym, że częste bóle powinny zmobilizować nas do wizyty u lekarza – konsultacji, ewentualnych badań i zastosowania się do zaleconej terapii.

 

Zdjęcia: shutterstock, healthnewsline net
Film: http://aspirin.pl

About The Author

Reply