Ruskorex – maść i czopki na „wstydliwy” problem

Profilaktyka, konsultacja lekarska, odpowiednia terapia w razie konieczności (np. leki takie jak Ruskorex)

Jak robić dobre zdjęcia – kurs fotografii w Krakowie

Zajęcia wprowadzające w tajniki dobrych ujęć – kurs fotografii w Krakowie organizowany przez Akademię Nikona

Problemy z erekcją na tle psychologicznym

Problemy z erekcją na tle psychologicznym, to jedno z poważniejszych wyzwań przed jakim stają dzisiejsze związki

Przez żołądek do serca, czyli walentynkowe przysmaki

Do walentynkowych przysmaków dodajmy chili, imbir, awokado, cynamon, kawior, owoce morze i pyszną, sensualną czekoladę

Panele laminowane – piękny wygląd Twojej podłogi

Poszukując idealnego sposobu wykończenia podłogi, warto wziąć pod uwagę panele laminowane. To nowoczesna i niezwykle elegancka alternatywa dla podłóg drewnianych, która cieszy się coraz większą popularnością. To przede wszystkim estetyczne i trwałe rozwiązanie, które jest w stanie spełnić oczekiwania każdego klienta. Trwałość paneli tego typu gwarantuje piękny wygląd podłogi przez długie lata. Dodatkowo panele nie wymagają szczególnej konserwacji, zaś wysoka odporność na ścieranie powoduje, że są trwałe. Wyjątkową jakością wyróżniają się panele podłogowe Alloc oraz Sensa. To wyroby czołowych producentów, które wyróżniają się najwyższą jakością. Szeroki wybór kolorystyczny gwarantuje łatwość znalezienia idealnych rozwiązań. Panele laminowane są łatwe w montażu, dzięki

Pantone mówi: Ultra Violet, czyli fiolet jako kolor roku

Pantone mówi: Ultra Violet, czyli fiolet jako kolor roku

Ratunek dla męskiej głowy – Loxon na wypadanie włosów

Bujna fryzura i zdrowe włosy to nie tylko kobiecy atut, a nadmierne wypadanie włosów to częściej męski problem.

Pomysł na Walentynki, czyli jak go zaskoczyć

Walentynki! Pomysł na idealny walentynkowy podarunek dla chłopaka to dopiero zadanie

Sprawdź aktualne oferty pracy w Holandii

Holandia pnie się stopniowo w górę, jeśli chodzi o ranking krajów, do których Polacy wyjeżdżają w celach zarobkowych.

Ne lekceważ objawów – ból z lewej strony brzucha

Kłucie w nadbrzuszu czy ból z lewej strony brzucha mogą świadczyć o zupełnie innym problemie zdrowotnym.

Częste bóle głowy – skąd się biorą i jak z nimi walczyć

Częste bóle głowy to dolegliwość, która dotyczy około 15% populacji, a zatem jest to powszechnie występujący problem. Na pewno jest to niemałe wyzwanie – i dla osób dotkniętych bólem, i dla medycyny. Przede wszystkim ból głowy może być sam w sobie schorzeniem, ale może także stanowić jeden z symptomów różnych chorób.

aspirin

Aspirin – znam, sprawdziłam, działa

Wszyscy znamy dolegliwości bólowe
Ogromne znaczenie ma również fakt, iż częste bóle głowy mogą bardzo utrudniać normalne funkcjonowanie, w tym także pracę, naukę, obowiązki domowe. Szczególnie dotkliwie odczuwają to osoby borykające się z bólem migrenowym A zatem można powiedzieć , że mamy do czynienia z problemem istotnym w szerszym, społecznym ujęciu. Sama doskonale wiem jak skutecznie unieruchamia albo ogranicza aktywność ból w skroniach, w obrębie czoła czy dotkliwy ból „w środku” głowy. Nic zatem dziwnego, że jak każdy kogo ta dolegliwość dotyka, interesuję się żywo genezą bólu oraz środkami, metodami, które pomagają go zwalczać. Moje osobiste doświadczenia, jeśli chodzi i leczenie farmakologiczne, to oczywiście sprawdzony środek, jakim jest Aspirin. Na stronie internetowej producenta można poczytać o każdym z dostępnych dziś leków z charakterystycznym logo Aspiryny. Ja znalazłam również ciekawe informacje o specyfice bólu ogólnie i w szczegółach dotyczących dolegliwości w obrębie głowy. Otóż odczucie bólu pojawia się, kiedy receptory bólowe zlokalizowane w całym organizmie, zostaną pobudzone. Wbrew pozorom nie jest to objaw, który ma nas jedynie męczyć, jest to przede wszystkim sygnał, który pokazuje, że w danym obszarze, narządzie dzieje się coś na co trzeba zwrócić uwagę. Mogą być to czynniki o bardzo zróżnicowanym charakterze, ale stan zapalny zawsze powinien wzbudzić naszą czujność.

bol głowy

Ból ogranicza nasze funkcjonowanie i możliwości

Dlaczego głowa boli?
Ból głowy jest najczęściej w jakiś sposób związany z układem krążenia. Może także być objawem wielu chorób, np. nadciśnienia, depresji czy nowotworów. Specyficznym i bardzo dotkliwym, poważnym problemem są migreny – pulsujący, intensywny ból, który może praktycznie wyłączyć chorego z funkcjonowania (w okresie migrenowego ataku). Wiele osób boryka się z tzw. codziennym (przewlekłym) bólem głowy (CBG). Zgodnie z definicją występuje przez ponad 15 dni w miesiącu od co najmniej 3 miesięcy, a do tego trwa co najmniej 4 godziny dziennie. A zatem jest to naprawdę ogromne obciążenie dla osób dotkniętych CBG. Najczęściej występujące rodzaje tej dolegliwości to:
• migrena przewlekła (zwana dawniej transformowaną),
• przewlekły napięciowy ból głowy,
• bóle polekowe.
Czasem jest to efekt wtórny, związany z innymi chorobami, ale wśród najczęstszych przyczyn wymienia się m.in.
• nadużywanie leków (przede wszystkim przeciwbólowych),
• nadużywanie kofeiny,
• nadużywanie alkoholu,
• nadużywanie nikotyny,
• przewlekły stres,
• depresja,
• bezsenność,
• otyłość,
• nadciśnienie tętnicze,
• nadczynność tarczycy.
Bardzo często ból głowy to jednorazowy, doraźny objaw związany z przemęczeniem, niewyspaniem czy nadużyciem alkoholu.

leki

Warto wybrać sprawdzone i bezpieczne środki przeciwbólowe –

Aspirin na częste bóle głowy
Praktycznie zawsze ból głowy wymaga reakcji z naszej strony. Najczęściej stosuje się leki, które mają za zdanie zlikwidowanie stanu zapalnego i zwalczenie bólu. Wspomniana przeze mnie Aspirin, to jeden z najczęściej zalecanych i skutecznych środków, a obecnie mamy możliwość wyboru spośród wielu rodzajów tego leku. Może być to np. ASPIRIN® PRO – jak zapewnia producent działa od razu i 6 razy szybciej uwalnia substancję aktywną. Mamy też łatwą do zażycia Aspirin Effect w granulkach, Aspirin Ultra Fast czy też Aspirin Extra z kofeiną.
Oczywiście pamiętamy o tym, że częste bóle powinny zmobilizować nas do wizyty u lekarza – konsultacji, ewentualnych badań i zastosowania się do zaleconej terapii.

 

Zdjęcia: shutterstock, healthnewsline net
Film: http://aspirin.pl

About The Author

Reply